Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2013 o 13:22, Gosc napisał:

Ja w swoich 8.2i też miałem.

To znaczy wylot rury był pustu, ale po włożeniu ręki( mam małe dłonie, przy mnie piersi mogą wydawać się większe) kanał jakby sie załamywał pod kątem i czułem tą włókninę, którą jest wypełniona komora basowca.

 

Dla mnie to jest dość oczywiste, że wypełnienie komór kolumny musi być. Ale Zbuj chyba zbyt opacznie nazywa to zatkanym BR...Nie sądzę, żeby o to chodziło w zakresie różnic między 8.1 a 8.2... Jeśli w ogóle są...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.2 i 8.2 mają standardowo przytkany bas reflex. Oczywiście nie u wylotu tylko głębiej, powyżej tej zagiętej rury. Jest jakieś włókno tak jak HQ wspomniał, a wyżej cała komora głośnika basowego jest obłożona gąbką. Czyli jest to tak zrobione, żeby dziura była, ale przepływ powietrza jest specjalnie spowolniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 29.11.2013 o 15:15, romekjagoda napisał:

Czy jego odetkanie coś da?

Coś na pewno. Zagrają bardziej bas refleksem. Czy to będzie korzystne akurat w Twoim systemie, to musisz sam sprawdzić.

Teoretycznie przy mniej wydajnym wzmaku, z mniejszym uderzeniem, może się pojawić więcej basu. Czy jednak będzie on dostatecznie kontrolowany?

Natomiast dziwi mnie że o to, Ty akurat pytasz. No bo jak to się ma do liniowości dźwięku i charakteru pak które zestroił producent?

Będziesz mierzył jak się zmieniła liniowość u Ciebie, czy na słuch chcesz się przekonać czy jest lepiej?

romekjagoda

To naprawdę nie jest żaden atak, teoretyczne rozważania w nawiązaniu do naszej rozmowy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak jak pisze don111. Biały materiał u wlotu (nie wylotu) tunelu br i komora basowca obłożona żółtą gąbką, a na spodzie wokół rury br upchany jest spory kawał białego włókna wygłuszającego. Panowie skoro bass refleks jest przytkany materiałem tłumiącym to ja nie wiem, czy dalej działa on jak typowy BR. Może bardziej jak otwór stratny. Aż zapytam o to speca misiomora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem sie powstrzymac. Wlasnie przekopywalem Niemieckiego ebay'a i widze k...to! " http://www.ebay.de/itm/Infinity-Kappa-6-2i-Series-II-versand-kostenlos-aber-nur-fur-Deutschland-/331076138610?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item4d15acf672#ht_550wt_998

 

Serce boli bo cena dobra i wysylka mozliwa. Wrzucilem w translatora i okazuje sie ze sprzedawca uzyl slowa "przepiekne". Zwlaszcza "robia" mnie te lustereczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2013 o 19:02, Gosc napisał:

Natomiast dziwi mnie że o to, Ty akurat pytasz. No bo jak to się ma do liniowości dźwięku i charakteru pak które zestroił producent?

Będziesz mierzył jak się zmieniła liniowość u Ciebie, czy na słuch chcesz się przekonać czy jest lepiej?

romekjagoda

To naprawdę nie jest żaden atak, teoretyczne rozważania w nawiązaniu do naszej rozmowy:-)

 

Spoko. Pytam tylko z ciekawości. Basu u siebie mam dosyć i nie odczuwam potrzeby grzebania w kolumnach.

Jedyne co możnaby zmierzyć w warunkach amatorskich do pomiar akustyczny pomieszczenia przy tych samych warunkach i analiza tego jak zmienia się odpowiedź częstotliwościowa w miejscu odsłuchu. Więcej chyba w warunkach domowych się nie da zrobić.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś pomysł by R90 były niewywrotne (tak by trzeba było się przyłożyć do ich przewrócenia) Na podłodze mam panele z korka (delikatna podłoga).

 

Nie ma takie możliwości. Chyba, że wmurujesz kolce w podłogę:)

Jeśli masz delikatną podłogę, to najlepiej pod kolce podłożyć monety, jakieś inne blaszki itp... No i nie pozwolić buszować w pomieszczeniu dzieciom, zwierzętom...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ciekawego testu porównawczego z 1995 r. http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?8694-JBL-L-90

Najciekawszy pojedynek, to Infinity Kappa 8.2i vs. JBL L-90.

Wyniki testu w postaci zaklasyfikowania JBL z 78 punktami do Spitzenklasse, a Kappa do Oberklasse z 75 punktami wydają mi się dyskusyjne, ale pewnie jestem tendencyjny.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ciekawego testu porównawczego z 1995 r. http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?8694-JBL-L-90

Najciekawszy pojedynek, to Infinity Kappa 8.2i vs. JBL L-90.

Wyniki testu w postaci zaklasyfikowania JBL z 78 punktami do Spitzenklasse, a Kappa do Oberklasse z 75 punktami wydają mi się dyskusyjne, ale pewnie jestem tendencyjny.

 

Trzeba sobie zdawać sprawę, że WSZYSTKO jest subiektywne. A często wręcz nieobiektywne! (bo nieoptymalna wielkość pomieszczenia, akustyka i "towarzystwo" czasami nie zbliżające się nawet do przyzwoitego).

Zapewne ów testujący miał ograniczonych te kilka bardzo ważnych rzeczy. To wystarczy do wydania zgoła nietrafnych opinii. Więc: pomieszczenie odsłuchowe - warunki akustyczne, "towarzystwo" do kolumn/wzmacniacza, które dobrał według "jakiś" kryteriów, przyjętych konfiguracji. Recenzent przed laty praktycznie nie miał możliwości, że zrobił to choćby podobnie jak My mamy tu i ówdzie (zresztą - każdy inne). Jego porównanie powstawało przecież w innym czasie, epoce... Nie wspominając już o chyba decydującej sprawie, jaką jest gust i preferencje.

Owszem - recenzję można/należy przeczytać. Można się zgodzić lub nie z całością lub częścią.

I tyle...

 

"Ludzie nie ufają swoim uszom, a mają zaufanie do magazynów i ślepo ufają każdemu sprytnemu chwytowi marketingowemu, który jest w nich zamieszczony, aby zachęcić do sprzedaży, lub też co gorzej ufają sprzedawcy, który chce sprzedać im klocki na których zarabia więcej pieniędzy?! W ten sposób nic dobrego się nie kupi.Ale istnieje łatwy sposób. Wiele osób nawet nie wie jak brzmi instrument nie podłączony do elektroniki, więc jak oni mogą porównać to czego słuchają w sklepie z oryginalnym dźwiękiem?"

 

Chyba tu jest pies pogrzebany. Oczywiste jest, że jest wielu, wielu (niestety - zdecydowana większość) audiomaniaków, dla których "wzorem" jest dźwięk estradowy z koncertów nagłaśnianych przez tysiące watów i... z reguły diametralnie inne: źródła dźwięku, wzmacniacze, kolumny, akustykę oraz realizatorów dźwięku. Czyli, praktycznie za każdym razem ten "wzór" jest inny... Tzn. - nie ma go!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ciekawego testu porównawczego z 1995 r. http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?8694-JBL-L-90

Najciekawszy pojedynek, to Infinity Kappa 8.2i vs. JBL L-90.

Wyniki testu w postaci zaklasyfikowania JBL z 78 punktami do Spitzenklasse, a Kappa do Oberklasse z 75 punktami wydają mi się dyskusyjne, ale pewnie jestem tendencyjny.

http://www.audiostereo.pl/klub-infinity-classics_29527.html/page__view__findpost__p__2457178

Ktoś nawet ten test niemiecki z grubsza przetłumaczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Już kiedyś miałem taki pomysł, nawet był chętny ale mi paki na wymianę uciekły i ztego nic nie wyszło. Teraz znowu pojawiły sie ładne Kefy XQ5, więc jakby kto był chętny to sprzedam swoje RSIIIb.

Wiem, wiem...

Ale one u mnie graja tylko jako fronty w kinie domowym a mam XQ2c jako central, więc miałbym komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/klub-infinity-classics_29527.html/page__view__findpost__p__2457178

Ktoś nawet ten test niemiecki z grubsza przetłumaczył ;)

 

Don.... nie weidziałem, że skleroza poczyniła u mnie takie postępy... Ja pierdzielę... :)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś z kolegów wie jak wyglądają orginalne kolce do kapp 8,2 , szukałem w necie i nic , foto mile widziane , pozdrawiam Roman .

Tu masz oryginalne, z nakładkami i podkładkami nawet...

http://www.ebay.de/itm/Infinity-Spikes-fur-Kappa-6-1i-9-2i-/231108109262?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item35cf1de3ce

 

Tyle, że z przesyłką pewno 200 zł wyjdzie. Zrobić chyba będzie taniej. Chociaż...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zuk oglądałem je , też zastanawiałem nad wytoczeniem . Te ze zdjęć wyglądają dość ostro i są krótkie , myślałem nad takimi na wzór takich jak w RE 90 ,czy są one większe niż 2,5 cm?

 

Z rana zrobię fotki. Wrzucę do tematu. U mnie cała "noga:" Ma ok. 5-6 cm na oko... Zresztą - obrazki są w necie...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, b. ładny zestaw za rozsądne pieniądze: http://www.ebay.co.u...=item4d1658db62

 

Ano:)

 

Korzystając z okazji, już zawczasu życzę Wam Wszystkiego Dobrego na Święta!

 

I coś, co pewno zainteresuje klubowiczów...

Paul McGowan (PS Audio) wrzucił kolejną część swoich przygód związanych z przygotowaniem akustyki dość małego pokoju jak na wielkie IRS V...

 

 

Ach! Ten to ma "problemy":)

 

P.S.

Jak tam Romku? Będziesz kilka dni w kraju?

Zaproszenie aktualne...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, będę w PL. Odezwę się jakoś - być może uda się umówić (choć nic nie obiecuję, to takie wizyty na święta to jak wizyta papieska - wszystkich trzeba obskoczyć, zawsze brak czasu...).

Dzięki za zaproszenie!

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich. Jestem tutaj nowy i chciałbym zasięgnąć opinii o kolumnach Infinity RS 5001. Słuchałbym na nich czarnego Rapu. Czy te kolumny nadają się do takiej muzyki? Wiele osób poleca serie RS. Jak już bym je kupił jaki najlepiej wzmacniacz dobrać tak do 700/800zł? Dodam że oczekuje ciepłego brzmienia z dużą ilością kontrolowanego basu. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam fanów Infinity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.