Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumn ktore buduja przestrzen w gleb jest naprawde duzo, to przy dobrze dobranej elektronice na pewnym pulapie jakosciowym i kablowym dodam, bo to tutaj bardzo wazne zaden wyczyn. Pozdrawiam

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu Re90 nie budują przestrzeni w głąb po mistrzowsku, ba nie robią tego nawet w sposób bardzo dobry. Nazwałby że w zadowalający.

To co w nich cenię to kultura grania.

 

Jeżeli ktoś szuka przestrzeni na 3 metry w głąb, to Triangle czy kolumna oparta na jednym głośniku szerokopasmowym, np. węgierskim, będzie znacznie lepszym wyborem a koszt 6k i można napędzić lampą 9 watową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu Re90 nie budują przestrzeni w głąb po mistrzowsku, ba nie robią tego nawet w sposób bardzo dobry. Nazwałby że w zadowalający.

To co w nich cenię to kultura grania.

 

Jeżeli ktoś szuka przestrzeni na 3 metry w głąb, to Triangle czy kolumna oparta na jednym głośniku szerokopasmowym, np. węgierskim, będzie znacznie lepszym wyborem a koszt 6k i można napędzić lampą 9 watową.

 

Mam inne obserwacje.

Słuchałem Lowtherów i Tannoy opartych o tylko jeden przetwornik współosiowy. Przestrzeń w tył nie wywarła na mnie wrażenia... Była BARDZO dobra w Lowtherach (to chyba nazwa głośnika, o które oparto kolumnę). W Tannoy już nie tak piękna. Tyle, że te pierwsze (faktycznie napędzane przez lampkę Abraxasa) gubiły się już przy więcej niż trzech instrumentach), a te drugie - w ilości lepsze, lecz nie w jakości od tych pierwszych. Reimyo, słuchane przeze mnie niedawno też nie pobiły w tej kwestii R90:) Więc muszą być mniej niż zadawalające:)

 

Zresztą - przestrzeń ma być taka, jak ma być. A nie im większa - tym lepsza. To samo z detalami czy barwą. Mają być takie jak w rzeczywistości, ani za ciepłe ani za zimne. Zbytnia detaliczność przeradza się również w problem. Itd...

Owszem wiele dobrych kolumn z odpowiednim towarzystwem ma przestrzeń jak trzeba, ale póki co nie usłyszałem nigdzie takiej wielowarstwowości i lepszego zbliżenia się do tego, co słyszymy w naturze na koncercie symfonicznym, czy śpiewie chórów.

No i kultura:)

 

Pozdr.

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Dali Grand brzmią relatywnie lepiej niż 801 Nautilus, SF Extremy, Reymio z modułem basowym czy też Thiele 3.7 (wszystkie wymienione są co najmniej w odpowiedniej konfiguracji), to na Twoje polecenie sprawdzę i Grandy. Za niedługo też będę słuchał Magnepanów w bardzo dobrym zestawieniu.

Zukzukzuk, czy śmiesz żartować czy ktoś śmie sobie żartować mówiąc że Dali Grand są lepsze od SF Extremy,Reymio i Thielów 3.7 ?

Takich bzdur już nie da sie dłużej tolerować, zbanowałbym to całe towarzystwo ale za bardzo lubię i cenię R 90 chociaż przy moich Magnepanach to wsteczna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzuk pisze, ze Infinity RE90 sa lepsze wlasciwie to chyba od wszystkiego:)

 

nikt nie napisal, ze dali sa lepsze od Bowersow czy reymio. Czytaj bardziej wnikliwie:)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk, czy śmiesz żartować czy ktoś śmie sobie żartować mówiąc że Dali Grand są lepsze od SF Extremy,Reymio i Thielów 3.7 ?

Takich bzdur już nie da sie dłużej tolerować, zbanowałbym to całe towarzystwo ale za bardzo lubię i cenię R 90 chociaż przy moich Magnepanach to wsteczna liga.

 

A tu o co chodzi ....?

 

Czy ktoś z posiadaczy Re90 wymieniał tłumienie EMIM'a (wewnętrzne jak i zewnętrzne)? Jaka powinna być gęstość materiału tłumiącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą - przestrzeń ma być taka, jak ma być. A nie im większa - tym lepsza. To samo z detalami czy barwą. Mają być takie jak w rzeczywistości, ani za ciepłe ani za zimne. Zbytnia detaliczność przeradza się również w problem. Itd...

Owszem wiele dobrych kolumn z odpowiednim towarzystwem ma przestrzeń jak trzeba, ale póki co nie usłyszałem nigdzie takiej wielowarstwowości i lepszego zbliżenia się do tego, co słyszymy w naturze na koncercie symfonicznym, czy śpiewie chórów.

No i kultura:)

 

Witam wszystkich Panowie!

 

Tak czytam wasze wpisy i przyglądam się im baczne i miałem tego nie pisać ,ale to co pisze zukzuk to trochę przesada.Opiszę to krótko,a mianowicie jak wiecie posiadałem kiedyś R90 i dalej uważam że to dobre kolumny które mogą się podobać, tylko z oryginałem odtwarzanej muzyki to mają mało wspólnego.

Tak dla własnego przekonania ,pokusiłem się i kupiłem Avance Super Magnum ,coś nowszego z wyższej półki żeby zobaczyć jak grają nowsze konstrukcje.

Po podłączeniu i posłuchaniu paru dni,wróciłem znowu do Dali Skyline i CO.....nie mogę się odnaleźć do dzisiaj ,szukam kablami ,odsuwam ,przestawiam i nic !!!

To są kolumny co prezentują MUZYKĘ NA ŻYWO ,separacja instrumentów ,przestrzeń ,wokal ze środka (NIGDY NIE OSIĄGALNY W R90) naturalność odtwarzanego KONCERTU normalnie szczena opada...:0

Żeby nie było że ubarwiam ,zaprosiłem jak zawsze naszego kolegę Jacka(gag).

Już po pierwszym kawałku Jacek zamilkł (a zaznaczam że właśnie Jacek jest muzykiem zawodowym i to On wie jak brzmią instrumenty na żywo najlepiej)

i tak drugi kawałek i trzeci,gag miał wpaść na szybką kawę i ocenę, a skończyliśmy na 4 godzinach.

Opinia była taka że nie słyszał tak realnie odtwarzanych instrumentów i budowanej sceny .....a żeby się umocnić w przekonaniu poprosił pod koniec o podłączenie Skyline.

I to był "nóż w plecy" przenośnie oczywiście,NIC ZE SKYLINE NIE GRAŁO ,blacha nie naturalna,scena rozmyta, wszystko blade w porównaniu do Avance PRZEPAŚĆ .

Dałem dla Kolegi do domu te same płyty co grały u mnie żeby porównać z R90,i nie powiem co powiedział Jacek na drugi dzień jak do mnie zadzwonił,bo mnie tu co nie którzy ZLINCZUJĄ.......może gag zajmie głos...

 

Prezesie R90 to nie koniec świata tak jak piszesz, zaliczył bym je do początku Hi-End i takie są fakty ,a pisanie i wmawianie że tak nie jest to troszeczkę egoizmem zajeżdża ...

 

Pozdrawiam

Były klubowicz

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym schemacie masz rodzaj materialu wraz z gramatura

 

Kurczę, sam ten rysunek kiedyś zamieściłem...i ślepy jestem

 

czyli do środka coś takiego : 2-1/2" Eggcrate Foam

ale na zewnątrz jest inna pianka czy też dać taką samą?

 

Witam wszystkich Panowie!

 

Tak czytam wasze wpisy i przyglądam się im baczne i miałem tego nie pisać ,ale to co pisze zukzuk to trochę przesada.Opiszę to krótko,a mianowicie jak wiecie posiadałem kiedyś R90 i dalej uważam że to dobre kolumny które mogą się podobać, tylko z oryginałem odtwarzanej muzyki to mają mało wspólnego.

Tak dla własnego przekonania ,pokusiłem się i kupiłem Avance Super Magnum ,coś nowszego z wyższej półki żeby zobaczyć jak grają nowsze konstrukcje.

Po podłączeniu i posłuchaniu paru dni,wróciłem znowu do Dali Skyline i CO.....nie mogę się odnaleźć do dzisiaj ,szukam kablami ,odsuwam ,przestawiam i nic !!!

To są kolumny co prezentują MUZYKĘ NA ŻYWO ,separacja instrumentów ,przestrzeń ,wokal ze środka (NIGDY NIE OSIĄGALNY W R90) naturalność odtwarzanego KONCERTU normalnie szczena opada...:0

Żeby nie było że ubarwiam ,zaprosiłem jak zawsze naszego kolegę Jacka(gag).

Już po pierwszym kawałku Jacek zamilkł (a zaznaczam że właśnie Jacek jest muzykiem zawodowym i to On wie jak brzmią instrumenty na żywo najlepiej)

i tak drugi kawałek i trzeci,gag miał wpaść na szybką kawę i ocenę, a skończyliśmy na 4 godzinach.

Opinia była taka że nie słyszał tak realnie odtwarzanych instrumentów i budowanej sceny .....a żeby się umocnić w przekonaniu poprosił pod koniec o podłączenie Skyline.

I to był "nóż w plecy" przenośnie oczywiście,NIC ZE SKYLINE NIE GRAŁO ,blacha nie naturalna,scena rozmyta, wszystko blade w porównaniu do Avance PRZEPAŚĆ .

Dałem dla Kolegi do domu te same płyty co grały u mnie żeby porównać z R90,i nie powiem co powiedział Jacek na drugi dzień jak do mnie zadzwonił,bo mnie tu co nie którzy ZLINCZUJĄ.......może gag zajmie głos...

 

Prezesie R90 to nie koniec świata tak jak piszesz, zaliczył bym je do początku Hi-End i takie są fakty ,a pisanie i wmawianie że tak nie jest to troszeczkę egoizmem zajeżdża ...

 

Pozdrawiam

Były klubowicz

 

Tak z ciekawości, do jakiego aktualnie klubu należysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwna sprawa, skoro takie znakomite kolumny to po co kolega Mirunias je sprzedaje ?

Tak patrząc po zdjęciach, to wydają się łatwe do sklonowania, ciekawe ile głośniki do nich kosztują ;)

I nie kłóćmy się czy Re90 są lepsze, gorsze, czy to hi-end czy nie.

Wszystkie kolumny grają inaczej, do tego dochodzi inne pomieszczenie, inna elektronika - lepsze/gorsze zestawienia, bo same kolumny nie grają. To sprawia, że nie słuchamy ostatecznie tak samo brzmiących kolumn :)

Mi się podobają pewne aspekty brzmienia z różnych kolumn, czasem nawet bardziej od Re90, ale ogólnie Re90 mi pasują w bardzo dużym stopniu. Tym bardziej, że ja mogę sobie ustawić brzmienie jakie mi pasuje, dokładnie w każdym zakątku pasma, bez konieczności podpinania dziesiątek kombinacji elektroniki, gdzie poprawiamy jedno, a chrzanimy drugie.

Najważniejsze, żeby była radość ze słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po zdjęciach, to wydają się łatwe do sklonowania, ciekawe ile głośniki do nich kosztują ;)

Tak z czystej ciekawości:

To raczej stare serie ScanSpeak'a :18W 85544 z kewlarowymi membranami i korektorami fazy,z na górze taniutka D2010 bez ferrofluidu ..

Cały zestaw głośników do tego cuda warty góra 4 kzł,

Cena kolumn:30 kzł :)

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw głośników do tego cuda warty góra 4 kzł,

Cena kolumn:30 kzł :)

pitu pitu

to jest standart w tej cenie - spodziewales sie ze jak przetworniki beda kosztowaly 4 tys i zwrotka zalozmy jeszcze 1000 to kolumny beda kosztowac 6k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział 6kzł???

Nie wkładaj swoich słów w czyjeś usta:)

To są modyfikowane przetworniki SS i tak naprawdę nie interesuje mnie ile kosztują i jak grają,a tym bardziej ile producent ceni sobie taki zestaw.

Znam i słyszałem kolumny za dużo mniejsze kwoty na najdroższych głośnikach tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzuk pisze, ze Infinity RE90 sa lepsze wlasciwie to chyba od wszystkiego:)

 

nikt nie napisal, ze dali sa lepsze od Bowersow czy reymio. Czytaj bardziej wnikliwie:)

 

Wojtusiu:)

Poradziłeś mi, żebym posłuchał Dali Grand, bo (w domyśle) sądzisz, że masz do czynienia z chłopakiem, których tutaj wielu wypisuje swoje "rewelacje", dalej - co rusz zmienia sprzęta , to zakochując się na zabój w kolumnach lub wzmacniaczu/odtwarzaczu czy DAC-u, najwyżej na 3 miesiące:) Znajdują i głoszą oni wszem i wobec coraz to nowe "rewelacje".

 

Logicznie więc rzecz biorąc owe Grandy powinny być relatywnie lepsze od tych kolumn, które dotąd słuchałem (z doskonałym towarzystwem oraz akustyką), a jednak mnie nie powaliły. Nie śnią mi się po nocach...

Stąd wynikły nieporozumienia, aż się Magnepan oburzył...

 

To co?

Chyba jednak banować trza byłych klubowiczów, bo jak widać nadmiar demokracji do niczego dobrego nie doprowadził...

I jest to aktualnie chyba JEDYNY klub na forum, gdzie byli użytkownicy danego sprzętu, teraz omalże psy na nim wieszają.

Mea culpa!!!

 

Magnepan>>>

Jeśli dobrze pamiętam - to miałeś okazję i szansę posłuchać... Okryłbyś wówczas, że... to Ty jesteś krok wstecz:)

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli forumowy standardzik - banujemy oponentow

super

jeszcze jakies genialne pomysly prezesie?

 

I jest to aktualnie chyba JEDYNY klub na forum, gdzie byli użytkownicy danego sprzętu, teraz omalże psy na nim wieszają.

prosze wskaz mi jakikolwiek wpis w ktorym napisano za re90 sa zle. wciaz natomiast jest powtarzane ze potrzebuja odpowiedniego napedu a to jest roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan to sie odcina za co innego;)

To co napisalem to mysle, a reszta to Twoje domysly. nie porownuje Grandow do B&w czy Reymio, Ty natomiast piszesz, ze RE90 sa od tych marek lepsze.

Sorrki, ale dla mnie jestes jeszcze mniej wiarygodny niz Magnepan. On uwaza, ze nie ma nic lepszego niz Magnepany czy Quady a ty, ze Infinity. Ja natomiast przesluchalem wiele zestawow i wiem, ze system zagra tak jak najslabszy element.

Jakies Naki czy inne amplitunery za 1500 moze sa i dla Ciebie dobre, ale nie kazdego musza satysfakcjonowac. Mnie w zdnym aspekcie. Przypominam, sluchalem takiego samego zestawu jak Twoj z podobnej klasy zrodlem i lepszym okalowaniem...slabo bylo...poprostu slabo. No bo co za system bez basu, przestrzen slaba, wlasciwie wszystko bylo takie sobie. W porownaniu do dobrych systemw...to nawet nie ma porownania. Myslisz, ze czemu mateuszek sprzedal te wybitne kolumny?

Ja wiem, ze klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda, ale nie przesadzaj. pewnie w odpowiedniej konfigurci mozna uzyskac dobry dzwiek, ale napewno nie bedzie to co niesamowitego bo te kolumny tego nie zapewnia. Grandy tez nie, ale do grandow podlaczasz przyzwoity piec za 3-4 uzywka i nienajgorzej to gra.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda, ale nie przesadzaj. pewnie w odpowiedniej konfigurci mozna uzyskac dobry dzwiek, ale napewno nie bedzie to co niesamowitego bo te kolumny tego nie zapewnia. Grandy tez nie, ale do grandow podlaczasz przyzwoity piec za 3-4 uzywka i nienajgorzej to gra.

Przepraszam, ale ja używam systemu za 1200 zł (DAC, pre DIY lampowe i Sansui B2101) i jestem zachwycony. Chyba jestem rekordzistą w tym klubie, skoro taki "szmelc" podłączam :)

Może i nie mam zbyt wielkiego obycia w hi-endzie ale jednak wiele kolumn z granicy 10-15k (za nowe) przesłuchałem m.in. Vienny, Triangle, Focale, KEF i parę innych.

Jak na razie wszystkie dość znacząco odbiegają od tego co słyszę u siebie (czy choćby u Jacka, u którego słyszałem po raz pierwszy Re90), oczywiście należy brać poprawkę na różne pomieszczenia, możliwość niezgrania się z daną elektroniką itd (wiadomo). ale jednak.

 

Uważam, że wy macie bardziej problem albo ze zgraniem tych wszystkich hi-endów z Re90 (oczywiście nie muszą grać ze wszystkim dobrze) albo coś z akustyką pomieszczenia, skoro nadal wam źle gra, np brak basu itd. Albo po prostu wam ten ich dźwięk nie leży, nie wiem. Ostatnio podłączyłem tanie Klipsch RF52 u siebie zamiast Re90 no i na taką imprezkę przy kawałkach dance nadają się lepiej, potrafią dać czadu i dać więcej frajdy, ale po dłuższej chwili emocjonowania się efektownym dźwiękiem, przestaje to człowieka bawić, na dłuższą metę bym ich nie chciał. A kiedy włączam swój system audio z Re90 już czuję ekscytację, tą przestrzeń dźwięku która zaraz zacznie mnie otaczać, te wybrzmienia góry. Czyli chyba jednak są "trochę" więcej niż tylko dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie audiofile rodem z Norwegii , powtarzam raz jeszcze Dali Grand nie mogą być lepsze dżwiękowo od SF Extremy,Reimyo monitorków czy innych zacnych kolumn wymienionych w poście na poprzedniej stronie.Sugerowanie czy proponowanie czegoś co ma niby być równie dobre jak SF jest wprowadzaniem w błąd tych którzy

liczą na rzetelność i uczciwość wypowiedzi.Nie chce mi się już tego komentować ale spróbujcie dojrzeć muzycznie do skompletowania dobrych klocków i nabierzcie

więcej doświadczenia w odsłuchach.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan to sie odcina za co innego;)

To co napisalem to mysle, a reszta to Twoje domysly. nie porownuje Grandow do B&w czy Reymio, Ty natomiast piszesz, ze RE90 sa od tych marek lepsze.

Przypominam, sluchalem takiego samego zestawu jak Twoj z podobnej klasy zrodlem i lepszym okalowaniem...slabo bylo...poprostu slabo. No bo co za system bez basu, przestrzen slaba, wlasciwie wszystko bylo takie sobie. W porownaniu do dobrych systemw...to nawet nie ma porownania.

 

No Kolego, znowu pojechałeś...

Nie dość, że wciskasz, iż napisałem to, czego nigdzie nie napisałem, to jeszcze piszesz takie niedorzeczności o Renaissanse, że skonfrontuj to prosz z tymi, którzy u mnie ich ostatnio słuchali (choć do "krakowskich" brzmień mi jeszcze sporo brakuje) . Ale już poza anteną!

Bo widać, że nie masz najmniejszego zamiaru zweryfikować swoich poglądów poprzez przyjazd i odsłuch w dobranym towarzystwie. Tylko kąsasz zza węgła...

Żegnaj, póki co!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś z akustyką pomieszczenia, skoro nadal wam źle gra, np brak basu itd.

punktem wyjscia jest re90 i sugerowany zestaw nakamichi (gdzie koncowka jest ok w swojej cenie IMO)

pomieszczenie sredniotrudne ale tez nie latwe. tak czy inaczej jak przenioslem zestaw do pokoju dziecka - okolo 12m2 basu bylo wiecej. to o ten zestaw jest caly problem. problem ze wmawia sie ludziom ze wystarczy wydac 4k na nakamichi PA7 i gra highend.

ale tak jak napisalem wyzej - nastepnym razem bede w polszy to pojade posluchac tego cudownego amplitunera w tym idealnie dopasowanym powieszczeniu w ktorym gra muzyka. bardzo chetnie to uczynie bo licze ze w moim zyciu jakis cud sie przytrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ale za jaka kase. re90 za 5k a naped za 20k jak sie utrafi w gain bo jak nie to pasywka i ekstra kable.

Mateuszek>>>

Pisałem z 10 razy, że w Krakowie Ktoś ma wzmocnienie za GROSZE... Przedostatni raz więc siejesz defetyzm...

 

 

ale tak jak napisalem wyzej - nastepnym razem bede w polszy to pojade posluchac tego cudownego amplitunera w tym idealnie dopasowanym powieszczeniu w ktorym gra muzyka. bardzo chetnie to uczynie bo licze ze w moim zyciu jakis cud sie przytrafi

Normalnie - zaimponowałeś mi!!!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyświetl postUżytkownik zukzukzuk dnia 24.10.2013 - 23:41 napisał

A jeśli Dali Grand brzmią relatywnie lepiej niż 801 Nautilus, SF Extremy, Reymio z modułem basowym czy też Thiele 3.7 (wszystkie wymienione są co najmniej w odpowiedniej konfiguracji), to na Twoje polecenie sprawdzę i Grandy. Za niedługo też będę słuchał Magnepanów w bardzo dobrym zestawieniu.

Zukzukzuk, czy śmiesz żartować czy ktoś śmie sobie żartować mówiąc że Dali Grand są lepsze od SF Extremy,Reymio i Thielów 3.7 ?

Takich bzdur już nie da sie dłużej tolerować, zbanowałbym to całe towarzystwo ale za bardzo lubię i cenię R 90 chociaż przy moich Magnepanach to wsteczna liga.

Nie zrozumiałeś o co chodziło. Ktoś napisał, że Grandy grają lepiej od Re90 z tanią towarzyszącą elektroniką (generalnie chodzi że Re90 niby dobrze grają z czymś drogim, ja akurat tak nie uważam). Jacek pisał, że słuchał tych wyżej wymienionych. Chyba zasugerował, że to nie jest wyższa liga od jego tanio napędzonych Re90, czyli wychodziłoby na to, że te Grandy musiałyby lepiej grać od tamtych B&W i reszty, o ile teza o ich lepszej jakości od Re90, pod tanią elektroniką, miałaby być prawdziwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z 10 razy, że w Krakowie Ktoś ma wzmocnienie za GROSZE..

przeoczylem cos?

piszesz ze duet naka gra z re90 - ale to jest wydatek okolo 7k - moim zdaniem to nie sa grosze

masz na mysli ten 100watowy amplifier stasis nakamichi? to tez jest okolo 1500pln - to masz na mysli? czy sugerujesz jeszcze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punktem wyjscia jest re90 i sugerowany zestaw nakamichi (gdzie koncowka jest ok w swojej cenie IMO)

pomieszczenie sredniotrudne ale tez nie latwe. tak czy inaczej jak przenioslem zestaw do pokoju dziecka - okolo 12m2 basu bylo wiecej. to o ten zestaw jest caly problem. problem ze wmawia sie ludziom ze wystarczy wydac 4k na nakamichi PA7 i gra highend.

 

 

Ojej! Ja całe życie walczę z jego sporą ilością, a mam większy metraż:)

Do końcówki MUSI być jeszcze pre i to też Nakamichi:) Inaczej nie ZAGRA!

To równe nudne, bezbarwne... Może Koledzy, którzy słuchali tego duetu KOLEJNY RAZ wypowiedzą się? Może coś do Was w końcu dotrze?

 

Więc?

Duet CA 7 + PA 7 w Europie nie kosztuje 20 tysięcy - to po pierwsze. Z 2,5 raza mniej od tego, co pisałeś. Faktycznie! - to niewielka różnica:) No i trzeba jeszcze zrobić dwie niewielkie zmiany w tym sprzęcie...

A jeśli ktoś ma możliwości, to przywiezie go ze stanów za 1500 dolarów...

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.