Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Skończy się pewnie około 600-700 Euro, dodaj minimum 2000km jazdy (nur Selbstabholung) i już nie taka okazja. :)

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, które kappy są obudową zamkniętą i czy któreś z nich mają zawieszenia gumowe?

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się pewnie około 600-700 Euro, dodaj minimum 2000km jazdy (nur Selbstabholung) i już nie taka okazja. :)

 

Już kiedyś pisałem...

Nie trzeba samemu tłuc się 2000 km i taniej wyjdzie...

 

chłopaki, które kappy są obudową zamkniętą i czy któreś z nich mają zawieszenia gumowe?

 

Renaissance 90:) Chociaż najbardziej prawidłowo (chyba) Kappa Renaissance 90... Dalej są z najmłodszych "klasycznych" tylko większe - IRS Omega, Sigma, Epsilon...

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się pewnie około 600-700 Euro, dodaj minimum 2000km jazdy (nur Selbstabholung) i już nie taka okazja. :)

Wczoraj było "kup teraz" za 650Euro. Tylko teraz ktoś zalicytował ;)

 

Patrząc na ceny w polsce (4,5k zł w gorszym stanie) i tak się opłaca.

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renaissance 90:) Chociaż najbardziej prawidłowo (chyba) Kappa Renaissance 90... Dalej są z najmłodszych "klasycznych" tylko większe - IRS Omega, Sigma, Epsilon...

czyli pozostałe mają piankę? :o(

90 są trochę za drogie dla mnie.

 

a ewentualnie z tych piankowych, które mają OZ?

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappa bez kropeczki po pierwszej cyfrze (jedno cyfrowe).

Tylko tutaj liczyć się trzeba z zejściem w okolic 2 ohm w przypadku większych modeli.

 

czyli pozostałe mają piankę? :o(

90 są trochę za drogie dla mnie.

Są jeszcze Renaissance 80. A co do pianki to nie wiem w czym kłopot, więcej niż 200zł nie zapłacisz za wymianę, w sumie z nową pianką. Raz na jakieś 15 lat to w sumie żaden wydatek...

 

Tez mam podobny dylemat. Niecale 17m2 wiec 8.2 nie za bradzo wejda bo dwie szafy w pokoju mam :) Znowu R80 bardzo trudno upolowac. Pytanie wiec czy duzo trace jesli chodzi o jakosc dzwieku kupujac 7.1 czy 7.2 zamiast np R80 czy 8.2?

 

Z gory wielkie dzieki.

 

Ps Z tym ze basu wolalbym raczej nie miec za duzo. Umiar przede wszystkim :)

Pokój mniej więcej jak u mnie, miałem 7.2, 8.2, R90.

8.2 za duże, ale grają lepiej od 7.2 (bas, trochę średnica - inny podział).

R90 spokojnie grają w tym metrażu, 7.2 też OK.

Różnice między R90 i 8.2 opisywałem już kiedyś.

Żeby zobrazować skok jakości - 7.2 --> 8.2 niech będzie +10-15%, między 8.2 --> R90 +40-50% z tym, że w przypadku Renaissance i Kappa bardziej chodzi o różnice w sposobie budowania sceny i przestrzeni, sama jakość poszczególnych dźwięków jest tylko troszkę lepsza. Jednak ta przestrzeń a co za tym idzie, taka płynność dźwięku, wokali jest niesamowita i to jest coś, czego na żadnych innych kolumnach jak na razie nie słyszałem.

Różnica w jakości większa jest na basie niż na reszcie przetworników - wyraźnie lepsza kontrola basu i znacznie niższe zejście jest na R90 niż 8.2, mimo że mają mniejszy głośnik. Natomiast Kappy mają czasem ten efektowny, kopiący, twardy bas, którego lekki niedobór jest w R90. Może to przez to, że Kappy są bardziej nerwowe czy wyrywne, a Renaissance bardziej spokojne w przekazie, płynniejsze. Mimo wszystko ta niesamowita przestrzeń sprawia, że nawet Armina Van Buurena lepiej się słucha na spokojniejszych Renaissance :)

 

Jeszcze takie pytanie mam. Różnią się czymś Kappa 6.2 od 7.2 oprócz mocy , zejścia oraz wielkości przetwornika basowego? Patrzyłem na dane wszystkie te same. Przetwornik wysokotonowy i jak i średni ten sam. Zwrotnica dzieli tak samo. Słychać jakieś różnice w jakości?

Tutaj będzie tylko moc, zejście basu inne. Kwestia dopasowania do pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny w polsce (4,5k zł w gorszym stanie) i tak się opłaca.

 

Te ceny są kompletnie z kosmosu, sprzedawcy chyba liczą na "przedświąteczną pomroczność" :) 3500zł to max jaki można zapłacić za 8.2 w bardzo dobrym stanie. Sam sprzedałem niedawno swoje 9.2 za niecałe 5000zł, i to jest realna cena.

 

Już kiedyś pisałem...

Nie trzeba samemu tłuc się 2000 km i taniej wyjdzie...

 

Nie pamiętam, masz kogoś zaufanego, co odbiera te sprzęty w rozsądnych cenach ?

 

O matko ! Właśnie z ciekawości przejrzałem allegro pod kątem serii Kappa, pogięło sprzedających nieźle. Dla przykładu podam ceny w jakich sam sprzedałem w ciągu ostatnich 4 lat swoje różne Kappy:

Kappa 7(czarne) - 2200zł

Kappa 8(drewno) - 4300zł

Kappa 7.2(czarne) - 1900zł

Kappa 8.2(czarne) - 3200zł

Kappa 9.2(czarne) - 4800zł

 

Mniej więcej ok 20-30% taniej, jak obecne ceny na allegro. :)

Edytowane przez wojt_81

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało, to mam taniutko 2 komplety czarnych Reference 60 (obudowa zamknięta). Tylko do świąt jestem za granicą. Oprócz tego kilka kpl. emitów na zapas. Co do basu z kappa 8.2i i re90, to mam 3 kobiety w domu i wszystkie twierdzą, że jest go więcej w kappach. Ja też tak twierdzę nie zagłębiając się w szczegóły. Re90 polecam sprawdzić, bo niektórzy po przeczytaniu wielu zachwytów mogą się zdziwić. Piszę to jako 50-letni laik, od 30 lat słuchający muzyki, ale jeszcze nie głuchy.

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało, to mam taniutko 2 komplety czarnych Reference 60 (obudowa zamknięta). Tylko do świąt jestem za granicą. Oprócz tego kilka kpl. emitów na zapas. Co do basu z kappa 8.2i i re90, to mam 3 kobiety w domu i wszystkie twierdzą, że jest go więcej w kappach. Ja też tak twierdzę nie zagłębiając się w szczegóły. Re90 polecam sprawdzić, bo niektórzy po przeczytaniu wielu zachwytów mogą się zdziwić. Piszę to jako 50-letni laik, od 30 lat słuchający muzyki, ale jeszcze nie głuchy.

 

Czyli masz/słyszałeś jeszcze gorzej skonfigurowane R90 - niż ma Paweł:) Masakra... (Paweł - bez urazy:)

Poza tym, Kolega napisał powyżej, że bas z R90 jest niższy i bardziej kontrolowany, a nie - "więcej" go niż w Kappach.

To istotna różnica.

A tak poza wszystkim - to nie o BAS tu chodzi...

 

Również polecam sprawdzić R90 przed zakupem...

Najlepiej jak są optymalnie skonfigurowane (jak dotąd spotkałem/słyszałem tylko JEDNĄ taką konfigurację). Nie jest tak prosto... Ale wówczas można BARDZO się zdziwić:) Zachwyty? To... o wiele za mało:)

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz/słyszałeś jeszcze gorzej skonfigurowane R90 - niż ma Paweł:) Masakra... (Paweł - bez urazy:)

Hehe :)

Jacku, masz rację że ja mam najgorzej (chyba) i a już na pewno zdecydowanie najtaniej zestawioną elektronikę z Infinity R90 w historii ;)))

Mówię oczywiście o jakości pre i końcówki mocy (tanie lampowe pre DIY i końcówka Sansui B2101).

Ale moim skromnym zdaniem, gra jednak zdecydowanie lepiej niż u Ciebie - tyle że ja nadrabiam czym innym, mniej "audiofilskim" rozwiązaniem ;)

Mam dokładnie taki dźwięk jaki chcę, bez kombinacji z dziesiątkami pre czy końcówkami, dać mi tylko coś co "uciągnie" te kolumny - bo tutaj leży główny problem.

 

Poza tym, Kolega napisał powyżej, że bas z R90 jest niższy i bardziej kontrolowany, a nie - "więcej" go niż w Kappach.

To istotna różnica.

A tak poza wszystkim - to nie o BAS tu chodzi...

Dokładnie, Kappa 8.2 mają więcej basu, ale jak jest nagranie gdzie kolumny schodzą bardzo nisko to więcej basu leci z R90 i jest lepszej jakości, głębszy i bardziej sprężysty. Ja miałem ten komfort, że miałem postawione obok siebie 8.2 i R90 i sobie przełączałem zaciski A/B na końcówce, więc temat różnic między tymi kolumnami mam dokładnie obcykany :)

Na pierwszy "rzut ucha" wydaje się że efektowniej i ciekawiej grają Kappy, ale jak posłucha się dłużej R90 i wróci na Kappy to znika cała głębia przestrzeni i płynności dźwięku, jest jeden wielki chaos którego nie chce się słuchać.

Jedyna rzecz jakiej czasem brakuje w R90 to ten twardy kop na basie, którego Kappy mają w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

Jacku, masz rację że ja mam najgorzej (chyba) i a już na pewno zdecydowanie najtaniej zestawioną elektronikę z Infinity R90 w historii ;)))

Mówię oczywiście o jakości pre i końcówki mocy (tanie lampowe pre DIY i końcówka Sansui B2101).

Ale moim skromnym zdaniem, gra jednak zdecydowanie lepiej niż u Ciebie - tyle że ja nadrabiam czym innym, mniej "audiofilskim" rozwiązaniem ;)

Mam dokładnie taki dźwięk jaki chcę, bez kombinacji z dziesiątkami pre czy końcówkami, dać mi tylko coś co "uciągnie" te kolumny - bo tutaj leży główny problem.

 

No proszę! A sądziłem, że mieszczę się na podium:)

Wielu sądzi, że w tej "zabawie" chodzi o to, żeby mieć - to co się chce! Pewno - to jest jakiś (ważny!) cel do realizacji.

Tylko, że w tym układzie i Altusy będą dla kogoś lepsze...:(

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy "rzut ucha" wydaje się że efektowniej i ciekawiej grają Kappy, ale jak posłucha się dłużej R90 i wróci na Kappy to znika cała głębia przestrzeni i płynności dźwięku, jest jeden wielki chaos którego nie chce się słuchać.

 

Czyli, że Kappa 8.2 to taka przepaść i padaka? ('jeden wielki chaos, którego nie chce się słuchać')

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że Kappa 8.2 to taka przepaść i padaka? ('jeden wielki chaos, którego nie chce się słuchać')

 

Oj tam! Bez przesady! To znakomite kolumny za śmieszne pieniądze.

Fakt faktem - po Renaissance dosłownie KAŻDE kolumn grają potem gra jakoś tak... nie tak.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam! Bez przesady! To znakomite kolumny za śmieszne pieniądze.

Fakt faktem - po Renaissance dosłownie KAŻDE kolumn grają potem gra jakoś tak... nie tak.

 

No więc o to mi chodzi. Założyłem nawet wątek 'Zjada na śniadanie'. A takie kategoryczne wpisy, że potem z Kappa to chaos którego się nie chce słuchać mnie osobiście po prostu rażą. Ale co tam - może ja przewrażliwiony jestem ;)

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc o to mi chodzi. Założyłem nawet wątek 'Zjada na śniadanie'. A takie kategoryczne wpisy, że potem z Kappa to chaos którego się nie chce słuchać mnie osobiście po prostu rażą. Ale co tam - może ja przewrażliwiony jestem ;)

 

Pewno KAŻDY bywa przewrażliwiony, jak się mu dopiecze...

Następny problem "zagadnienia" tkwi tym, że dla jednego nawet cieniutki włosek, drobna rysa czy skaza (w dźwięku) są praktycznie niedopuszczalne!

A dla innego - to tylko mały, cienki włosek, w sumie - nierobiący różnicy...

 

Dla takich i szeregu innych "niedomówień" chyba trzeba będzie zaprzestać cokolwiek pisać, oceniać, czy radzić. Ludzie sami sobie poradzą i (jak widać) prawie KAŻDY ma WŁASNE zdanie, oczekiwania czy oceny - co jest "lepsze"...

 

Przyjeżdżaj i w końcu POSŁUCHAJ:)

Wyrobisz sobie własne zdanie...

 

Pozdr.

post-7648-0-00414400-1385640157_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno KAŻDY bywa przewrażliwiony, jak się mu dopiecze...

 

Ale ja to napisałem w formie żartu :))) serio.

Mnie krytykowanie mojego sprzętu w żaden sposób nie rusza - nie ten wiek. Wiem co mam i co słyszę i tej oceny nikt ani nic mi nie zaburza. Także loozik ;)

 

A dla innego - to tylko mały, cienki włosek, w sumie - nierobiący różnicy...

 

Meloman vs. audiofil? :)

 

Przyjeżdżaj i w końcu POSŁUCHAJ:)

Wyrobisz sobie własne zdanie...

 

 

Będziem robić co siem da ;) Jesteśmy w kontakcie.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc o to mi chodzi. Założyłem nawet wątek 'Zjada na śniadanie'. A takie kategoryczne wpisy, że potem z Kappa to chaos którego się nie chce słuchać mnie osobiście po prostu rażą. Ale co tam - może ja przewrażliwiony jestem ;)

Nie no, przecież Kappy i tak są świetne, napisałem nawet - że dla mnie nie ma bardzo dużej różnicy w jakości dźwięku między R90 (poza basem) - przełączając jedne na drugie w ułamku sekundy.

Kappy też mają fajną przestrzeń ale jednak jest olbrzymia różnica w głębi dźwięki, poprzez budowę sceny, dźwięk jest taki płynny z R90, że gdy się przyzwyczaimy i potem wrócimy na Kappy (albo też i inne niezłe kolumny, robiłem też tak z Dynaudio Audience 70) to odechciewa się słuchać. Dla ciekawostki powiem, że barwa Dynaudio bardziej mi przypadła do gustu, ale ta przestrzeń i płynność dźwięku z R90 kasuje to wszystko z nawiązką. Oczywiście to tylko moje zdanie, ja tylko opisuję jak ja odbierałem dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież Kappy i tak są świetne, napisałem nawet - że dla mnie nie ma bardzo dużej różnicy w jakości dźwięku między R90 (poza basem) - przełączając jedne na drugie w ułamku sekundy.

Kappy też mają fajną przestrzeń ale jednak jest olbrzymia różnica w głębi dźwięki, poprzez budowę sceny, dźwięk jest taki płynny z R90, że gdy się przyzwyczaimy i potem wrócimy na Kappy (albo też i inne niezłe kolumny, robiłem też tak z Dynaudio Audience 70) to odechciewa się słuchać. Dla ciekawostki powiem, że barwa Dynaudio bardziej mi przypadła do gustu, ale ta przestrzeń i płynność dźwięku z R90 kasuje to wszystko z nawiązką. Oczywiście to tylko moje zdanie, ja tylko opisuję jak ja odbierałem dźwięk.

 

Spoko - każdy ma prawo do własnych ocen :)

Niektórzy słyszeli więcej, więc mają szersze horyzonty. Ot wszystko.

pozdrawiam

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jeszcze raz zapytam. Czy wy w swoich kappach 8.1i /8.2i też macie otwór bas refleks zaślepiony od strony wewnętrznej materiałem tłumiącym tak jak u mnie w 8.1i???? To dla mnie ważne. Jak nie macie pewności to prosił bym o zrobienie w swoich paczkach kolonoskopi. Uprzedzam, że trzeba zajrzeć głęboko.:)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 28.11.2013 o 21:31, zbuj napisał:

Panowie ja jeszcze raz zapytam. Czy wy w swoich kappach 8.1i /8.2i też macie otwór bas refleks zaślepiony od strony wewnętrznej materiałem tłumiącym tak jak u mnie w 8.1i???? To dla mnie ważne. Jak nie macie pewności to prosił bym o zrobienie w swoich paczkach kolonoskopi. Uprzedzam, że trzeba zajrzeć głęboko.:)

 

Pozdrawiam.

Ja w swoich 8.2i też miałem.

To znaczy wylot rury był pustu, ale po włożeniu ręki( mam małe dłonie, przy mnie piersi mogą wydawać się większe) kanał jakby sie załamywał pod kątem i czułem tą włókninę, którą jest wypełniona komora basowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.