Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym zasięgnąć pomocy forumowiczów w pewnej kwestii.

Mój zestaw to w tej chwili Rotel RX800 oraz Infinity Kappa 8,2. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Słucham ogólnie muzyki dość mocnej (rock, house czasem klasyka symfoniczna) ale też i klimatycznej (smooth jazz). Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony, ale że RX800 ma już swoje lata zaczyna niedomagać. Zastanawiam się także, czy do tak dużych kolumn nie pasował by mocniejszy wzmacniacz. Słuchałem kilku wzmacniaczy innych firm, najbardziej pasował mi Rotel, ale jestem otwarty też na inne propozycje. Budżet to max 2000zł, i szukam czegoś używanego. Byłbym wdzięczny za wskazanie w ogóle kierunku, w stronę którego mam się zwrócić - konstrukcje angielskie, czy japońskie? Oczywiście konkretne modele też są interesujące. z Góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich miłośników i proszę o pomoc.

 

Nie dawno stałem się również posiadaczem i miłośnikiem, kappa 8.2i przywiozłem z zagranicy.

Piękne, głośniki i skrzynki idealnie zadbane.Na razie podłączam pod to co mam i próbuję.

 

Zawsze myślałem, że dolna para zacisków z tyłu kolumny to sekcja niskotonowa, a górna para, to sekcja średnio i wysoko tonowa. Tymczasem w moich Kappach jest tak, że jak podłączę kabelki na same górne zaciski - to nie odzywa się nic, natomiast po podłączeniu na samą dolną parę zacisków, bez zworek - gra cała kolumna (wszystkie 4 głośniki)

Czy to normalne? Czy u was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym zasięgnąć pomocy forumowiczów w pewnej kwestii.

Mój zestaw to w tej chwili Rotel RX800 oraz Infinity Kappa 8,2. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Słucham ogólnie muzyki dość mocnej (rock, house czasem klasyka symfoniczna) ale też i klimatycznej (smooth jazz). Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony, ale że RX800 ma już swoje lata zaczyna niedomagać. Zastanawiam się także, czy do tak dużych kolumn nie pasował by mocniejszy wzmacniacz. Słuchałem kilku wzmacniaczy innych firm, najbardziej pasował mi Rotel, ale jestem otwarty też na inne propozycje. Budżet to max 2000zł, i szukam czegoś używanego. Byłbym wdzięczny za wskazanie w ogóle kierunku, w stronę którego mam się zwrócić - konstrukcje angielskie, czy japońskie? Oczywiście konkretne modele też są interesujące. z Góry dziękuję za pomoc.

 

2 miesiące temu miałem taki sam problem/zadanie.

Wzmaki, któe brałem pod uwagę to były:

1) nakamichi pa-5 lub pa-7 (to końcówki, będziesz potrzebował jakieś pre) albo integry nakamichi;

2) parasound hca-2200 albo hca-2205;

3) NAD 210 (to końcówka, jw)

4) Vincent sp-331 (chyba, nie do końca pamiętam symbol, możesz sprawdzić w klubie Vincenta, są tam moje zapytania w tej sprawie).

 

Ogólnie chodzi o stabilność przy niskich impedancjach, wydajność prądową i waty. Choć nie zawsze grają parametry.

Za poradą kolegi ZukZukZuk'a wybrałem nakamichi. Jestem b. zadowolony.

 

Kupowałem na niemieckim ebayu, szukałem także na holenderskich i brytyjskich stronach.

 

 

Jak tylko zaprosisz będę wdzięczny miałbym większe rozeznanie i jakiekolwiek porównanie ( :

 

8.2 powinny już dać pogląd, bo 9.2 mają dodatkowy basowy głośnik, czyli grają dobitniejszym basem (ilość) i nadają się do większych pomieszczeń. Ale charakter dźwięku powinien być zbliżony do 8.2

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, mozemy sie zgadac , ale tak na poczatku lutego dopiero ...jak lubisz pomieszczenia nie zaadaptowane akustycznie :)

Fajnie miło mi w takim razie nie pali się wezmę ze sobą najwyżej tez coś z mojego sprzętu żebyś tez nie był stratny dla porównania , akurat może będzie już gotowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze i pozwalam sobie na przypomnienie mojej prośby, może ktoś wie jak działają zwrotnice w kappach 8.2i

 

 

Nie dawno stałem się również posiadaczem i miłośnikiem, kappa 8.2i przywiozłem z zagranicy.

Piękne, głośniki i skrzynki idealnie zadbane.Na razie podłączam pod to co mam i próbuję.

 

Zawsze myślałem, że dolna para zacisków z tyłu kolumny to sekcja niskotonowa, a górna para, to sekcja średnio i wysoko tonowa. Tymczasem w moich Kappach jest tak, że jak podłączę kabelki na same górne zaciski - to nie odzywa się nic, natomiast po podłączeniu na samą dolną parę zacisków, bez zworek - gra cała kolumna (wszystkie 4 głośniki)

Czy to normalne? Czy u was też tak jest?

  • 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak by co, to jestem zmuszony wystawić moje R 90 na sprzedaż. Może nie są już idealne, ale grają bez problemu i wyglądają zewnętrznie świetnie.

Kolor - jasny dąb. Maskownice świetnie zachowane. Odbiór raczej osobisty po dosłuchu. Wolę, zawsze to wiadomo co się bierze. Cena przystęppna, choć

proszę nie pisać z ofertami za śmieszne pieniądze. Potrzebuję kasy, ale za bezcen nie oddam.

Pozdrawiam

Jan

 

Jeszcze jedno, trochę wcześniej w wątku ktoś pisał , że Kappy nie mają basu, lipa. Jedynie trzeba pamiętać, że te kolumny kochają prąd i nawet dobra integra nie zagra z nimi tak jak one lubią. To jednak ich nie dyskredytuje, to jedynie świadczy, że ten , kto ma do nich pretensje, nie potrafi zrozumieć, że do nich trzeba już dobrać wzmacniacz. To nie popierdułki a mocne paczki kochające prąd.

Sorry za wtrącenie

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co, to jestem zmuszony wystawić moje R 90 na sprzedaż.

To naprawdę świetne kolumny i szkoda,że musisz je spieniężyć...takie życie.Gdyby nie to ,że już mam takie, z chęcią bym je przygarnął.

A ostatnio,sprawiłem sobie przy okazji poszukiwań jakichś"sympatycznych"monitorków chyba mało popularne : RS4001 i ogólnie są istotnie"sympatyczne" :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witam raz jeszcze i pozwalam sobie na przypomnienie mojej prośby, może ktoś wie jak działają zwrotnice w kappach 8.2i

 

 

Nie dawno stałem się również posiadaczem i miłośnikiem, kappa 8.2i przywiozłem z zagranicy.

Piękne, głośniki i skrzynki idealnie zadbane.Na razie podłączam pod to co mam i próbuję.

 

Zawsze myślałem, że dolna para zacisków z tyłu kolumny to sekcja niskotonowa, a górna para, to sekcja średnio i wysoko tonowa. Tymczasem w moich Kappach jest tak, że jak podłączę kabelki na same górne zaciski - to nie odzywa się nic, natomiast po podłączeniu na samą dolną parę zacisków, bez zworek - gra cała kolumna (wszystkie 4 głośniki)

Czy to normalne? Czy u was też tak jest?

  • 0

 

Nie, to nie jest normalne. Masz coś pogrzebane w zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę świetne kolumny i szkoda,że musisz je spieniężyć...takie życie.Gdyby nie to ,że już mam takie, z chęcią bym je przygarnął.

A ostatnio,sprawiłem sobie przy okazji poszukiwań jakichś"sympatycznych"monitorków chyba mało popularne : RS4001 i ogólnie są istotnie"sympatyczne" :)

 

 

 

Śliczne:)

To Twoje?

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które? :)

Tak,moje...I naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony ich wyglądem( chyba mają ponad dwudziestoletnią historię) i tym jak grają...

Kurcze. O ile się nie mylę po Kappa 9, od pewnego czasu były przecież Focale? I inne pomieszczenie...

Co to za piece?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2014 o 09:35, gość napisał:

 

 

Nie, to nie jest normalne. Masz coś pogrzebane w zwrotnicy.

 

Też mi się tak wydaje. Przypuszczam, że ktoś cos kombinował już w Twoich kolumnach. Bez rozebrania ich i sprawdzenia zwrotnicy więcej nie da się raczej powiedzieć.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. O ile się nie mylę po Kappa 9, od pewnego czasu były przecież Focale? I inne pomieszczenie...

Co to za piece?

 

Pomyliłeś mnie z kimś innym :)

Przymierzałem się do Kappa 9.2 ale między innymi dzięki Twoim postom w klubie wybrałem Re90 ,czego nie żałuję !

Te piece to moja produkcja :) kloniki Accuphase e450,P5000 i P7100.

Dają radę! aż nadto :)

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś mnie z kimś innym :)

Przymierzałem się do Kappa 9.2 ale między innymi dzięki Twoim postom w klubie wybrałem Re90 ,czego nie żałuję !

Te piece to moja produkcja :) kloniki Accuphase e450,P5000 i P7100.

Dają radę! aż nadto :)

 

Cholera...Bardzo przepraszam! To chyba starość...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze i pozwalam sobie na przypomnienie mojej prośby, może ktoś wie jak działają zwrotnice w kappach 8.2i

 

 

Nie dawno stałem się również posiadaczem i miłośnikiem, kappa 8.2i przywiozłem z zagranicy.

Piękne, głośniki i skrzynki idealnie zadbane.Na razie podłączam pod to co mam i próbuję.

 

Zawsze myślałem, że dolna para zacisków z tyłu kolumny to sekcja niskotonowa, a górna para, to sekcja średnio i wysoko tonowa. Tymczasem w moich Kappach jest tak, że jak podłączę kabelki na same górne zaciski - to nie odzywa się nic, natomiast po podłączeniu na samą dolną parę zacisków, bez zworek - gra cała kolumna (wszystkie 4 głośniki)

Czy to normalne? Czy u was też tak jest?

  • 0

 

Dziękuję za odpowiedzi, już wszystko OK. Niemiecki właściciel połączył oba terminale bo chyba nie miał zworek :)

całe szczęście że nic więcej nie grzebał.

Ale dzięki temu, dowiedziałem się, że w Kappa 8.2 jest taka sama zwrotnica jak w Kappa 8.1

pomocny był schemat ze strony infinity-classics.de oraz zdjęcia ze strony

http://www.hifishock.org/index.php/category/7352-infinity, fajna strona może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki temu, dowiedziałem się, że w Kappa 8.2 jest taka sama zwrotnica jak w Kappa 8.1

pomocny był schemat ze strony infinity-classics.de oraz zdjęcia ze strony

http://www.hifishock.org/index.php/category/7352-infinity, fajna strona może się komuś przyda.

 

Dzięki kolego za linka (tego nie znałem), dzięki niemu wiem jak wygląda zwrotnica bez rozkręcania swoich kolumn i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony. Średnice drutów i połączeń również mnie nie przekonują. (Jak to się ma do rozważań o kablach przyłączeniowych?). Jeszcze pytanie, jak juz kolega rozkręcał, czy wszystkie obwody zwrotnicy są dostępne od tyłu?

 

W sprawie mojego projektu, napisałem w sprawie zwrotnic do kapp 8.2 do firmy wystawiającej na amerykańskim portalu aukcyjnym nowe zwrotnice do Infinity:

http://www.ebay.pl/itm/NEW-Infinity-Kappa-7-8-9-Speaker-Crossover-Filter-Network-Kappa7-Kappa8-Kappa9-/370590539435?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item950463fef4

link bezpośredni:

http://dstechlabs.com/sound/

Korespondencja bardzo sympatyczna, ale wniosek taki, że generalnie wszyscy używają jak jest i tyle, nikt nie przerabia. Czeka mnie zatem żmudna praca. Postanowiłem też że docelowo zamontuję odpowiedni przełącznik, tak aby istniała możliwość włączenia lub wyłączenia "tego co trzeba" w części pasywnej zwrotnicy. Raz będzie pasywna, a po przełączeniu gotowa do podłączenia aktywnej zwrotnicy.

 

Mam również pytanie z innej beczki. Na schemacie w obwodzie EMIT-R'a jest wyłącznik obciążeniowy 1,25A-30. Rozumiem, ze jest on na 1,25Ampera i 30W. to nie jest zbyt dużo na pasmo od 4,7kHz. Pisze o tym, bo zdarzyło mi się dwukrotnie podczas testów, że wysokie tony na 5 sekund zniknęły, rozumiem że zadziałało zabezpieczenie. Nie było to przy zbyt dużej mocy, Clippingu również nie zaobserwowałem, czy inni użytkownicy również obserwują te zjawisko? Co do prądożerności tez juz zdażyłem się przekonać, kiedy wyłączenie przeciążeniowe (prądowe) dało o sobie znać :) Obecnie testuję różne końcówki mocy i nie wiem, czy ona mogła mieć wpływ. Moc to było ok 100W na całe pasmo, kiedy nastąpiło wyłączenie, muzyka rockowa (może tu tkwi odp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ale nie było długo testów na sansui AU-07, ponieważ jakiś palant odciął firmową wtyczkę od przewodu zasilającego i zamontował naszą do napięcia 220V. Tam ponoć był przemiennik zewnętrzny, ale ktoś go zwinął. Potem pewnie podczas sprzątania tej hurtowni wzmak został podłączony pod nasze 220V i nastąpił zonk. Jest już sprawny. Wygląd zacny i perfekcyjny, ale bas... no cóż niby miękki i przyjemny, ale bez tego kopa, który lubię. Podpiąłem korektor i zrobiło się naprawdę super, ale trwało to jeden dzień lub krócej. Nie wytrzymały głośniki niskotonowe w moich kappach!. Na początku myślałem, że kieliszki w barku dzwonią i rezonują, ale w końcu zdenerwowany przystawiłem ucho do głośników i okazało się, że to one są winne. Odkręciłem i wyjąłem je, bo wszystko wyglądało ok. Usterkę dojrzałem trzymając je na dłoni. Prawdopodobnie wcześniej lub później dotyczyć będzie ona każdego posiadacza tych paczek. Zasilanie podłączone jest do nich za pomocą taśmy, a nie okrągłych przewodów. Taśma ta jest zaciśnięta w celu prowadzenia w pewnym miejscu jakby owalnymi twardymi filcami? i to one się od siebie odwarstwiły i jeden drgając powoduje efekt rezonansu. Ścisnąłem je w palcach, bo była między nimi lepka substancja i trzymało to z 3 dni, ale teraz przy głębokim basie znów to słyszę. Czym to skleić? Na amen kropelką chyba się nie powinno? Może butapren lub jakiś elastyczny, jaki? Sądzę, że trzeba tak zrobić, żeby dało się to demontować. Proszę o radę forumowiczów, którzy mieli z tym problem lub wiedzą po prostu o co chodzi.

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HQ. Tak myślałem, że to nie może być tylko mój problem. Może ktoś inaczej sobie z tym poradził? Po prostu nie za bardzo ufam silikonowi. Na pewno zaletą jest, że proces klejenia jest odwracalny. Byle nie za często samoistnie odwracalny. Ja podpiąłem korektor po linii, czyli we wzmaku było bez korekcji. Po parę decybeli uwypukliłem skrajne pasma i tyle. Wolę tak niż regulatorami barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, ale nie było długo testów na sansui AU-07, ponieważ jakiś palant odciął firmową wtyczkę od przewodu zasilającego i zamontował naszą do napięcia 220V. Tam ponoć był przemiennik zewnętrzny, ale ktoś go zwinął. Potem pewnie podczas sprzątania tej hurtowni wzmak został podłączony pod nasze 220V i nastąpił zonk. Jest już sprawny. Wygląd zacny i perfekcyjny, ale bas... no cóż niby miękki i przyjemny, ale bez tego kopa, który lubię.

 

Miałem podobne odczucia ze starszą au-710/717. Podobno nowsze alphy nie mają tej przypadłości.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki kolego za linka (tego nie znałem), dzięki niemu wiem jak wygląda zwrotnica bez rozkręcania swoich kolumn i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony. Średnice drutów i połączeń również mnie nie przekonują. (Jak to się ma do rozważań o kablach przyłączeniowych?). Jeszcze pytanie, jak juz kolega rozkręcał, czy wszystkie obwody zwrotnicy są dostępne od tyłu?

 

Obwody głośnika niskotonowego ( dwie cewki i kondensator) są na osobnej płytce przymocowanej do bocznej ścianki kolumny, reszta jest na płytce terminali. Lepszy dostęp jest po odkręceniu też głośnika. Kable prowadzące z płytki drukowanej do zacisków wydają się być liche, nie chcę się wymądrzać, bo nie jestem elektronikiem, ale na logikę, jak to się ma do tych posrebrzanych i pozłacanych, grubych jak palec kabli, o których wszędzie pełno. Tłumaczy to trochę fakt że kabelki są krótkie, zaledwie 5 cm, i chyba widać staranność producenta żeby tak właśnie było. Podejrzewam że są też z przyzwoitej miedzi sklecone, bo przecież kolumny pięknie grają i o to chodzi.

Ja moje Kappa 8.2i mam od miesiąca, do tej pory gram na Nad C-372 i jakoś nie "czuje" poezji w basie, bas bez koloru, mało zróżnicowany, a dynamika to klapa. Obecnie zakupiłem i czekam na zachwalany tu tuner Nakamichi TA-3E, (tego najwyższego trudno trafić) Mam nadzieję że ten 3E chociaż w pewnym stopniu zrobi z moimi Kappami porządek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sama nadzieja tu wystarczy, bo C372 ma o połowę większą moc niż TA3E, a mimo to jak piszesz nie daje rady Kappom. Myślę, że do wydobycia tej dynamiki z Kapp będziesz potrzebował jednak czegoś znacznie mocniejszego niż TA3E.

Ja generalnie odnoszę takie wrażenie, że duże Infinity to taka trochę pułapka finansowa - niby używki nie kosztują jakoś specjalnie drogo, co dla wielu osób jest zachętą do ich zakupu, tylko potem jest problem kiedy okazuje się, że na odpowiednią amplifikacje do nich trzeba wydać wielokrotność tego, co się zapłaciło za kolumny... I w tym kontekście ich cena przestaje być już tak atrakcyjna jak się na początku wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sama nadzieja tu wystarczy, bo C372 ma o połowę większą moc niż TA3E, a mimo to jak piszesz nie daje rady Kappom. Myślę, że do wydobycia tej dynamiki z Kapp będziesz potrzebował jednak czegoś znacznie mocniejszego niż TA3E.

Ja generalnie odnoszę takie wrażenie, że duże Infinity to taka trochę pułapka finansowa - niby używki nie kosztują jakoś specjalnie drogo, co dla wielu osób jest zachętą do ich zakupu, tylko potem jest problem kiedy okazuje się, że na odpowiednią amplifikacje do nich trzeba wydać wielokrotność tego, co się zapłaciło za kolumny... I w tym kontekście ich cena przestaje być już tak atrakcyjna jak się na początku wydawało.

 

Stawiam kolejkę Krzychu, jeśli okaże się, że TA nie wydobędzie dynamiki z Kappy, choć jego moc na papierze jest dużo skromniejsza niż NAD-a.... Na 100% wydobędzie z nich więcej muzyki. Owszem - ten wzmacniacz nie służy do robienia dyskoteki w 50 metrach. Sorry, jeśli Kolega tego szuka...

Pewno - zawsze można lepiej. Ale poczekajmy na pierwsze odczucia.

 

Co do ceny "starych trumien".

Dlaczego nie opłaca się kupić kolumn, których dźwięk w odpowiedniej konfiguracji konkuruje z nowymi, niekiedy 5 razy droższymi skrzynkami? Czyżby to, że są bardzo tanie w stosunku do np. dzisiejszych, nowych konstrukcji -obligowało do faktu, żeby kupować do nich np. kiepskie Technicsy i to zestawienie ma GRAĆ? Dlaczego niezłym kolumnom zarzuca się, że wymagają odpowiedniego, a więc bynajmniej nie najtańszego towarzystwa?

Przecież lepiej wydać 5 tysięcy niż 20 na głośnik. Choćby reszta towarzystwa wyniosła tyle samo - to i tak jesteśmy 15 kzł do przodu...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.