Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się przywitać jako nowy posiadacz Infinty Kappa 8.2 :)

Kupiłem wczoraj ww. kolumny i jest w wysokich i średnich tonach jest miazga - nigdy nie słyszałem niczego tak szczegółowego, po niektóre piosenki brzmią zupełnie inaczej, odkrywam ich drugą stronę!

Problemem jest bas a raczej jego brak, niestety spodziewałem się tego po mojej konfiguracji.U sprzedawcy (pozdrawiam Pana Otto z Czech), wszystko było ok, i w większym pomieszczeniu, mniej akustycznym basu było aż za dużo.

Winowajca - ampli kd Onkyo TX-605, 100 W/8 ohm, w bi ampingu.

 

Czy moglibyście mi doradzić następny krok w kompletowaniu wymarzonego zestawu stereo? Na przykład w kompletach do 1000 i 3000 zł.

Dobrze by było, by wzmacniacz lub preamp miał DAC, abym mógł podłączyć aktualny sprzęt optykiem.

Czy nastawiać się na wzmacniacz, czy na preamp + końcówka mocy ?

 

Pozdro

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie pozdrawiaj Otta, bo to handlarz, cwaniak i krętacz pierwszej wody. A już nie przesadzaj, że w tym jego garażyku słyszałeś cokolwiek! Na pewno nie był to bas. Też mam od niego kolumny i mnie nieźle skroił, ale to przez moją głupotę. Poza tym jedyne infinity, które mają bas do rocka to SM155. Na napędzenie reszty wydasz krocie i niczego w zasadzie nie osiągniesz. Najtaniej kupić korektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledze za "poradę":)

Budująca...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się przywitać jako nowy posiadacz Infinty Kappa 8.2 :)

Kupiłem wczoraj ww. kolumny i jest w wysokich i średnich tonach jest miazga - nigdy nie słyszałem niczego tak szczegółowego, po niektóre piosenki brzmią zupełnie inaczej, odkrywam ich drugą stronę!

Problemem jest bas a raczej jego brak, niestety spodziewałem się tego po mojej konfiguracji.U sprzedawcy (pozdrawiam Pana Otto z Czech), wszystko było ok, i w większym pomieszczeniu, mniej akustycznym basu było aż za dużo.

Winowajca - ampli kd Onkyo TX-605, 100 W/8 ohm, w bi ampingu.

Moc nie jest tak istotna jak inne parametry, tylko że zwykle wzmacniacze/końcówki mocy z tymi porządnymi parametrami, mają przy okazji wysoką moc...

Pod czym słuchałeś u tego Czecha ?

 

Czy moglibyście mi doradzić następny krok w kompletowaniu wymarzonego zestawu stereo? Na przykład w kompletach do 1000 i 3000 zł.

Dobrze by było, by wzmacniacz lub preamp miał DAC, abym mógł podłączyć aktualny sprzęt optykiem.

Czy nastawiać się na wzmacniacz, czy na preamp + końcówka mocy ?

 

Pozdro

Adam

Tylko na końcówkę mocy z preampem. Choć pod mocnym wzmacniaczem też zagra, ale na końcówce będziesz miał bezpieczny zapas mocy. O jakichś DAC wbudowanych zapomnij, bo ograniczysz sobie maksymalnie wybór. DAC dokupisz osobno.

Jeśli chodzi o tańszą wersję, do ok 1 tys. to wybór jest spory, z tych co znam - polowałbym na Nada 2600A (albo nawet dwa takie jako monobloki, choć jeden też ciągnie ładnie 8.2), Sansui B2101, preamp jest moim zdaniem ważniejszy i więcej zmienia w brzmieniu a końcówka ma być przede wszystkim wydajna prądowo. Droższa wersja potężnej końcówki to Nad 208 lub 218 THX (ok 1,5 tys). Z preampów polecam Grundig XV 7500 lub 6000 (podobna wersja), można wyrwać za ok 500-600zł. U mnie super się spisuje pod R90. Z tańszych fajnie gra też taka Toshiba - http://allegro.pl/toshiba-sy-335-i3824768898.html

Możesz też spróbować z jakimś lampowym pre DIY, możliwości jest naprawdę sporo.

 

http://allegro.pl/nad-2400-thx-preamp-nad-1240-i3852366207.html

http://allegro.pl/koncowka-mocy-yamaha-m60-m-60-wzmacniacz-i3821477495.html

http://allegro.pl/yamaha-mx-830-koncowka-mocy-hi-end-i3831793826.html

http://allegro.pl/rotel-rb-1070-w-dobrym-stanie-i3839453688.html

http://allegro.pl/kenwood-c2-preamp-olsztyn-i3834147691.html

http://allegro.pl/grundig-sxv-6000-2-przedwzmacniacz-0213-i3813209747.html

Tak na szybko z Alledrogo godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Cześć. Nie pozdrawiaj Otta, bo to handlarz, cwaniak i krętacz pierwszej wody. A już nie przesadzaj, że w tym jego garażyku słyszałeś cokolwiek! Na pewno nie był to bas. Też mam od niego kolumny i mnie nieźle skroił, ale to przez moją głupotę. Poza tym jedyne infinity, które mają bas do rocka to SM155. Na napędzenie reszty wydasz krocie i niczego w zasadzie nie osiągniesz. Najtaniej kupić korektor.

Co do Ottona, to kupowałem u niego ASR Emittera 1. W bardzo dobrej cenie. W obejściu jest beznadziejny. Niemiły i wręcz odpychający chętnego klienta. Niestety.

Ale sprzęty zdarzają się u niego ciekawe. Mam do niego 5km chyba:-) Ja kupowałem u Ottona w domu, nie w żadnym garażyku.

Co do basu z Kapp 8.2i to dawno nie słyszałem równie karkołomnej teorii. To są paki stworzone do rocka i do uderzenia. Mają wręcz podkolorowany, przejaskrawiony bas.

Tylko trzeba wiedzieć co pod nie podpiąć.

Baraczek.

Skąd jesteś ?

Z okolic Cieszyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicz -> serdeczne dzięki za poradę, mam nadzieję że namówie żonę np. na Yamahę MX 830 ? i dalej preamp,np. ldiy lampowy ?

HQ -> jestem z Wawy (tzn napływowy ;). Po uwzględnieniu kosztów transportu stwierdziłem że lepiej jest się przejechać do Cieszyna z Wawy niż przepłacać za kuriera.

Co do Pana Otta z Czech to nie czuje się oszukany itp. Także w tzw. obyciu był bardzo miły ;). Sam przyznał że jego garażyk nie nadaje się do jakichkolwiek odsłuchów.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym garażyku mówię, bo co to za pomieszczenie odsłuchowe o wys. chyba 2,2m, stołem z kolejką elektryczną i pustymi ścianami. Echo tam jak w Tatrach. Ostatnio 4x na tydzień zmienia ceny swoich kolumn. Kappy 8.2i od chyba 3,5 do 4990. Bierze zaliczki, a potem sprzedaje towar. Jak przyjedziesz to już nie te same kolumny. Zdjęcia i opis są stale jednych kolumn, których już dawno nie ma. Przypatrzcie się! Sam kupowałem też drobnostki u niego, ale przed czymś poważnym ostrzegam. To samo się tyczy audioallegro z Krakowa/Rabki. Ludzie obudźcie się! Jeżeli już kupować to od konkretnego forumowicza, audiofila lub bezpośrednio z zagranicy. Byle blisko, bo zalecam odbiór osobisty. A co do basu możecie posłuchać różnych infinity 8,9 a także RS-ów III na różnym mocnym sprzęcie w sklepie w Częstochowie, który jest na allegro.Byłem tam niedawno. Zaręczam, że konkretnego basu bez korekcji nie będzie. Lubię te infinity, ale to ślepy zaułek, przynajmniej dla mnie. A może mam nieziemskie wymagania. Tylko, że chodzę na kameralne i poważne koncerty, klubowe dyskoteki z dobrym nagłośnieniem i po porównaniu sprzętu z kolegami wyleczonymi z infinity stwierdzam, że basu zaznaczam bez korekcji nieskończoność nima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że chodzę na kameralne i poważne koncerty, klubowe dyskoteki z dobrym nagłośnieniem i po porównaniu sprzętu z kolegami wyleczonymi z infinity stwierdzam, że basu zaznaczam bez korekcji nieskończoność nima.

 

Chopie!

Nie do tego klubu, wraz z kolegami się zapisuj.

Nie ta dyskoteka:)

 

Ale fakt. Ostatnio był u mnie dobry znajomy. Każdy ma swój punkt widzenia:)

Basu dla Niego ciągle mało!

Jak nie bucy, i nie wiadomo czy to viola, czy kontrabas, czy gitara gra? I nie wali w klatę, przy głośności porównywalnej do tykania zegarka - to Panie - ni ma BAS-u!

Jak kto woli...

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja do Ottona, jak pisałem, mam 5km. Kupowałem wzmak bez jakichkolwiek wcześniejszych zaliczek. Zabrałem go do domu i umówiłem się , że mogę go na drugi dzień oddać jak mi nie podejdzie. Nie widzę w takim podejściu do tematu jakichś większych cwaniactw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baraczek

Jeżeli budżet do 3000 wchodzi w grę to polecam Rotela rb-990/991 i rc-990. Napędzi Kappy aż miło. Z tańszych to myśle ze lepiej pójść w konkretną integre np coś pokroju Sony TA-F770ES/707ES Yamaha ax-900 Luxman LV-109. Zależy jaki dżwięk lubisz i jakiej muzyki słuchasz. Integrami super nie napedzisz tych kolumn niestety ale tragedi też nie będzie i nie ma sie co zrażać.

NikTaki

W tej cenie wybór chyba tylko jeden. Wbrew pozorom jest to swietny wzmacniaczyk w swojej cenie a nawet dorównuje droższymi. Mianowicie Sony TA-F470/490. U mnie np złoił dużo droższego Denona Pma-920 ale oczywiście kwestia gustu. Do takiej muzyki jaką preferujesz bedzie naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku byłem nastawiony na Tannoye M2 i CA A5, ale przeczytałem gdzieś nie tyle złe, ale słabe opinie w porównaniu do Infinity, Lubię dużą scenę, wyrazisty wokal. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tej kwocie, ale piszę. W takim razie Będę polował na tego Sony, chyba, że ktoś jeszcze podpowie(ogólnie pierwszy raz o nim słyszę, a Sony mnie jakoś "odpycha")

Edytowane przez NikTaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać i wyzszych modeli z serii es ale wtedy 350 zł troszke mało. Jeszcze 100 zł i można pokusić się o szukanie np ta-f500es moze 550es sie kupi a to już dobry wzmaczek bądź 570es ale chyba braknie trochu złotówek. Ja swoje typy podałem. Niech inni sie wypowiedzą i szukaj opini w internecie na temat innych wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do większych Kapp - tylko i wyłącznie dobra końcówka mocy albo integra-potwór (tu wybór bardzo zawężony), ze sporą wydajnością prądową. Do mniejszych Infinity z pewnością już wystarczy normalna integra, ale generalnie warto do każdych kolumn podłączać coś "z zapasem" jak tylko jest taka możliwość.

Osobiście unikałbym niskich Denonów, Marantzy, Pioneerów. Można popatrzeć za Rotelem, Yamahą, HK, a z bardziej miłych, ciepłych - Nad, Luxman, Sony ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2014 o 16:13, gość napisał:

Dla odmiany nowszy HK980 to z Kappami dramat. Basu nie ma.

 

Chyba trochę przesadziłeś, różne wzmacniacze (wielkie piece i kilkudziesięciowatowe maluchy) podpinałem pod różne Kappy i bas zawsze był w dużej ilości, co innego to jego jakość, bo z tym jest o wiele większy problem.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ może Twój kolego Otto dla ciebie jest spoko, ale nie jest tak dla wszystkich! Zaręczam. Nie chodzi już o obejście, ale niżej ....... jet wystawianie zdjęć towaru innego od sprzedawanego! Przyjeżdżasz kilkaset km, a tam porysowany, lekko odpicowany badziew chce ci pogonić w masakrycznej cenie. I wycieczka z głowy. Albo wzięcie zaliczki i twierdzenie, że kolumny są super i będą czekały. A potem jak chcesz przyjechać to musisz poczekać, bo na tamte był dobry klient. Wybacz. Jeśli chodzi o bas z infinity mogę na priv dać namiar na gościa, który profesjonalnie zajmuje się naprawami kolumn i on wam powie jakim to ten nasz kultowy sprzęt jest ..... ech nie chcę się narażać. Jakie beznadziejne technologie są użyte i materiały, a także obudowa. To nie ma prawa zagrać prawdziwym basem. Ale cóż na razie muszą zostać. Aha szuka tego niskotonowego głośnika z przezroczystą membraną do RS III. Byłyby w jasnej okleinie do wzięcia za bardzo rozsądną cenę. Zbadał te głośniki i są klasy STX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Otto nie jest moim kolegą. Proszę mi nie wmawiać takich rzeczy!

Ja tylko napisałem jak wyszedł mój zakup u niego. Nic poza tym.

Co do Kapp....

Kolega z forum który słyszał u mnie kappy 8.2i , ostatnio odebrał zrobione paki przez też forumowego specjalistę od kolumn.

I to profesjonalisty z wykształceniem w temacie. Paki pomierzone, z wykresem liniowym, idealnym.

I pisze, że jego marzeniem w dalszym ciągu jest mieć bas taki jaki był u mnie z Kapp. Mówi cały czas, że czegoś takiego jeszcze nie słyszał.

A ma też po sąsiedzku paki z drogimi przetwornikami od drugiego forumowego specjalisty z naprawdę godnymi podziwianymi tutaj na forum konstrukcjami.

Co do średnicy w Kappach to fakt można się przyczepić ale nie do basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przychylam się do opinii mojego. Nie mogłem przeboleć i myślałem nawet, że z moimi coś nie tak i posłuchałem innych takich 8.2i i to samo. W sansui AU-X701 wpięty był korektor i na godz. 11.00 głośniki pierdziały, że chciało je rozerwać na Rebbece Spanisc Harlem. To mój podstawowy test, który przeszły z infinity tylko SM 155, ale tam średnica i wysokie są dla mnie nie do zaakceptowania. Gdybym był z rodziny Pigmejów nadałyby się na pochówek. Przesadzam, ale jak gra bęben to chcę słyszeć bęben, a nie kopanie w pudło po telewizorze. Plazmie, bo zwykłe pudło było duże i bas lepszy. Dokładnie jak ktoś napisał, basy mają(jak trzeba) walić w klatę, a wysokie (jak trzeba) kłuć w uszy. Jak ktoś krąży po Polsce z zestawem 3 swoich płyt i szuka wśród znajomych nie wiem czego, to niech lepiej uda się na koncert do sali jakiejś filharmonii lub dobrego klubu. Tam na żywo grają zespoły i do takiego brzmienia ja przynajmniej dążę. Mam warunki i ma to tak zagrać. Ale koledzy chcą mnie widzę zaszufladkować jako umc, umc, umc. Mnie wystarczy posłuchać kilkanaście sekund czegoś i już wiem, czy mi się ta prezentacja podoba, czy nie. A niuanse to już osobna sprawa poza głównym planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przychylam się do opinii mojego. Nie mogłem przeboleć i myślałem nawet, że z moimi coś nie tak i posłuchałem innych takich 8.2i i to samo. W sansui AU-X701 wpięty był korektor i na godz. 11.00 głośniki pierdziały, że chciało je rozerwać na Rebbece Spanisc Harlem. To mój podstawowy test, który przeszły z infinity tylko SM 155, ale tam średnica i wysokie są dla mnie nie do zaakceptowania. Gdybym był z rodziny Pigmejów nadałyby się na pochówek. Przesadzam, ale jak gra bęben to chcę słyszeć bęben, a nie kopanie w pudło po telewizorze. Plazmie, bo zwykłe pudło było duże i bas lepszy. Dokładnie jak ktoś napisał, basy mają(jak trzeba) walić w klatę, a wysokie (jak trzeba) kłuć w uszy. Jak ktoś krąży po Polsce z zestawem 3 swoich płyt i szuka wśród znajomych nie wiem czego, to niech lepiej uda się na koncert do sali jakiejś filharmonii lub dobrego klubu. Tam na żywo grają zespoły i do takiego brzmienia ja przynajmniej dążę. Mam warunki i ma to tak zagrać. Ale koledzy chcą mnie widzę zaszufladkować jako umc, umc, umc. Mnie wystarczy posłuchać kilkanaście sekund czegoś i już wiem, czy mi się ta prezentacja podoba, czy nie. A niuanse to już osobna sprawa poza głównym planem.

 

Owszem. WSZYSTKIE kolumny, nawet za milion $ mają wady:(

Ale..

Po pierwsze (i to wyklucza jakiekolwiek dalsze dywagacje). Nie zdołałeś nawet poprawnie wysterować głośników. Korektorem NIC nie zdołasz poprawić! Po drugie - SM 155 zagrały jako tako (i pewno dużo lepiej) bo są o wiele skuteczniejsze i łatwiejsze do prowadzenia od choćby 8.2i...

Po drugie. Skoro, jak piszesz "masz warunki", żeby odtworzyć dźwięk jaki jest w filharmonii czy choćby klubie, to mniemam i przypuszczam, że jest to więcej jak 50 m kw...A może i 100. Cóż.

Z całym szacunkiem dla AU-701. Zdaje się, że ten nie potrafi wysterować Kappy nawet w 20 m. A co dopiero grać tak głośno, jak na koncercie w kilkukrotnie większym metrażu i (chyba) z 10 razy większej kubaturze).

Więc tym bardziej Twoje spostrzeżenia są OK, a nawet powinieneś się cieszyć, że nie uszkodziłeś wzmacniacza lub kolumn...

Póki co - wszystko się zgadza!

W tym wypadku istotnie wchodzą pod uwagę tylko WIELKIE kolumny typu SM, estradowe lub... IRS Beta:)

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem swoje 8,1i od niejakiego Otta. Otto to zwykły handlarzyna i niestety paki nie okazały się być w takim stanie za jaki zaręczał. Żeby nie 400 kilometrów w jedną stronę i rzadkie wykończenie w dębie to bym ich od niego nie kupił.

Jeśli chodzi o bas, to jest on całkiem dobry, ale tylko po zamknięciu bas refleksu (oczywiście u mnie na 25 metrach zaadoptowanych akustycznie co nieco, wzmacniane forumowymi Ugodami). Z otwartym refleksem dla mnie to kicha, lepszy bas mam wtedy z RD1 Akustyka w pancernej obudowie ale jest go niestety za mało. Nie słuchałem jeszcze kapp z porządnym piecem, może wtedy z basem będzie jeszcze lepiej (oczywiście zamkniętych).

Pozdrawiam.

Edytowane przez zbuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zbuj przeżyłeś to co ja, więc rozumiesz o co mi chodzi. W jaki sposób zakryłeś ten otwór? Od zewn., czy od wewnątrz? W niedzielę wypożyczę ten wzmacniacz w wersji podstawowej czarnej, ale choć niby słusznych gabarytów nie za mocny:

http://audio-database.com/SANSUI/amp/au-07anniversary-e.html

Słyszałem go na RS II, w małym zagraconym pomieszczeniu typu pokój w hurtowni i z korekcją nawet nawet, ale bez to cieniutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sansui AU-X701 jest za słabe do Kapp z serii 8.

Te kolumny lubią zabrać dużo prądu i wzmacniacz musi mieć jego zapas w najbardziej kluczowych momentach utworów.

 

Minimum z oferty Sansui :

Podrasowana (więcej niuansów w całym paśmie i szlachetny bass) AU-X911DG

AU-X901

 

Mid:

Nowsze wydania AU-x901 czyli Alpha 707 (różne wersje)

 

Optimum :

Wszystkie Alphy z serii 907

 

To tyle w temacie integry od Sansui i wymagających Infinity.

 

Lepiej na dzielonych (pre + końcówka) z tym że integra z serii Alpha 907 kładzie na łopatki wiele budżetowych systemów dzielonych .

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Contras.

Tak jak już Ci koledzy doświadczeni w bojach napisali.

Niepotrzebnie zmieniałeś Kappy na inny egzemplarz. Trzeba było poszukać lepszego do nich pieca.

Na razie nie słyszałeś jeszcze jak potrafią kopnąć dołem i jaki ten bas ma konktrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ przecież ja mam jeszcze kappy 8.2i! Tylko w wolnych chwilach tak z nimi walczę, ale na razie to walka z wiatrakami. Oburzyłeś się, że nazwałem Cię kolegą Otta? No wiesz jak dzieli was taki symboliczny dystans, a Ty się zbulwersowałeś to jednak o czymś świadczy. Zwłaszcza, że pasja łączy. Choć w przypadku Otta raczej pasją jest zdobywanie na tym kasy. Kawał drogi się jedzie, zostawia często kupę kasy, żeby tak zaproponował kawy, czy herbaty. Ech... . W weekend przesłucham kappy na tej czarnej integrze sansui au-07. Pygar ja się już wcześniej interesowałem sansui AU-X911DG z racji tego, że chciałem piecyk z przetwornikiem. Tylko czy nie uważasz, że jego cena, bo jest od dłuższego czasu na allegro, sięga zbyt wysoko? 4900? Za 3 z małym hakiem mogę mieć tę integrę 07. Wprawdzie bez przetwornika, ale ona stoi raczej wyżej w hierarchii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.01.2014 o 12:35, Contras napisał:

Oburzyłeś się, że nazwałem Cię kolegą Otta? No wiesz jak dzieli was taki symboliczny dystans, a Ty się zbulwersowałeś to jednak o czymś świadczy.

O czym Twoim zdaniem?

Zbulwersowałem się bo zaczynasz mi wmawiać rzeczy które nie mają miejsca. A nie lubię takich chamskich, prymitywnych zagrywek.

W dniu 9.01.2014 o 12:35, Contras napisał:

Kawał drogi się jedzie, zostawia często kupę kasy, żeby tak zaproponował kawy, czy herbaty.

Na tym forum masz przykłady sprawdzonych pieców do Kapp. Przesłuchaj swoje paki z nimi i porównaj z tym co teraz słyszysz.

Zobacz co sam napisałem o jego podejściu do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.