Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, 8.2 to już nie klasyki Infinity, tam nawet nie ma Watkinsa stąd A400 jeszcze potrafił je jako tako prowadzić a przy RE90 z Watkinsem sie wykładał co skutkowało brakiem basu i kopnięcia.

Te kolumny potrzebują mocnej, wysokowydajnej końcówki bo inaczej jest kibel. Zawsze można spróbowac biampingu - na górę jakiś mniejszy wzmacniacz/końcówkę a na dół wrzucić QSC EX czy JBL MPA.

 

@widzę że kolega don111 już mnie ubiegł :-)

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie wiem o co chodzi z tym basem :)

Nasze odczucia w tym zakresie tonalnym będą zawsze subiektywne i ile par uszu tyle opinii.A może już w pewnym wieku tylko ten zakres jest dla nas już bardzo ważny?Ja na pewno od kilkunastu lat mogę zapomnieć o czymś powyżej 16kHz...

Od paru tygodni słucham Re90 i to naprawdę zjawiskowe kolumny-dla mnie "dźwięk" wstęgi i ogólny sposób przekazu jest niesamowity! I choć stoją na razie w zupełnie przypadkowym pomieszczeniu pokazują swoje możliwości...

Zasilam je klonami(DIY) Accuphase p5000 a od paru dni p7100.Zauważyłem ,że przy tej pierwszej konfiguracji bas jest jakby estradowy i kopiący,zwarty i szybki-na pewno nie ma zejścia do 27 Hz(raczej daleko mu do tego) ale jest mocny i potrafi kopnąć w klatę:)

Już przy 7100 czuć obniżenie pasma i swoistą mięsistość basu,oprócz tego że scena jest dużo szersza i ogólnie jest znacznie lepiej we wszystkich aspektach!

Czuć kontrolę woofera-a przy tym już zalatuje basem jak z dobrego suba :) Absolutnie nie można powiedzieć ,że czegoś brakuje w tym zakresie.

Duże znaczenie ma chyba rodzaj muzyki.Renesanski doskonale przekazują muzyką live,gitarę i ogólnie R'n'r !!

Absolutnie nie nadają się do wszelkiego rodzaju łupaniny typu dubstep itp-gdzie nie ma naturalnych dźwięków a bas to już infradźwięki!

Dla mnie to wręcz idealne kolumny!I faktycznie potrzebują duuużo dobrego prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem też 9.2i, bo szukałem kolumn potrafiących oddać bas w sposób, który lubię i się zawiodłem. Moim zdaniem wkrada się tam chaos w tym pasmie. Może jest zbyt dużo głośników? W każdym razie byłem zawiedziony.

 

Niestety, twój wzmacniacz nie miał najmniejszych szans zapanować nad dwoma 30 cm wooferami, stąd pewnie twoje spostrzeżenia. Faktycznie 8.2 mają mniejsze wymagania prądowe od 9.2. i mogły "zgrać się" z tym pioneerem lepiej. Inna sprawa to pomieszczenie, jeśli nie było to minimum 30 metrów to 9.2 po prostu się "nie pomieściły" ze swoim olbrzymim, pięknym dźwiękiem.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, 8.2 to już nie klasyki Infinity

 

???

 

nie kumam - po co ci pilot? oddzielnie chcesz wzmacniac gore i dol i potrzebny ci pilot?

 

Pilota chciałem mieć do sterowania pre w przypadku zakupu integry z rozdzielanym pre i końcówką --> z pre zasilałbym 2 końcówki (posiadane sansui, plus ta wbudowaną w integrę). Ale nie jest to konieczne w sumie.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2013 o 19:46, Pygar napisał:

Romku,

 

taki pilot bardzo zawęzi stawkę i odpadnie dużo mocnych maszyn z najlepszych lat audio :-)

 

 

Pygar, no właśnie właśnie. Doszedłem przez noc do wniosku, że nie ma się co napinać na pilota - w sumie z kanapy mam 3 m do sprzętu, więc od czasu do czasu tyłek można ruszyć ;) a wybór większy faktycznie.

 

W dniu 21.10.2013 o 19:51, gość napisał:

HK990 moim zdaniem nie kupuj. Nie ma tragedii i z łatwiejszymi pakami może wręcz być bardzo dobrze, ale z trudnymi Infinity za +4tzł można kupić lepszy piec w używkach.

 

HQ dzięki za radę.

Biorę ją sobie do serca. Tyle tylko, że mam na oku okazję, gdzie hk990 można dostać za ok. 2000 pln. Pytanie, czy rzucać się na to, czy kupić faktycznie jakiegoś nakamichi.

Aha, i do dyspozycji też raczej nie będę miał 1000 EUR/4kpln, a bardziej ok 700-800 Euro.

 

Naka pa5 można kupić od ręki w rozsądnych pieniądzach.

Naka pa7 możnaby z USA pogonić, ale to będzie drogi interes (przynajmniej 2 x tyle co pa5), więc nie do końca jestem przekonany, że za te 50W więcej przy tej samej konstrukcji warto kłaść drugie tyle co za pa5.

Niemniej ludziska pisali tu w klubie, że pa5 potrafił się wyłączać przy ostrzejszym graniu (ktoś może potwierdzić te rewelacje?).

 

Zastanawiam się, czy ten pa5 do napędzenia samego basu nie dałby rady faktycznie.

Podpowiedzcie proszę też kilka konkretnych alternatyw do 800 Euro/3kpln - będę szukał i nadstawiał uszu.

 

Brałem pod uwagę końcówkę HK Citation 22 lub np. HK Signature 1.3 (8ohm - 100W).

Czy ma ktoś z tymi sprzętami doświadczenie i z Kappa? Myślę, że mogłyby się spasować, ale to domysły...

 

------------------------

 

W dniu 22.10.2013 o 10:35, Marek.S napisał:

No tak, to już era Harmana Kardona, seria x.2 nie wyszła spod ręki Nudella.

 

Mam inne informacje:

 

"The Infinity Kappa 8.2i Series II, introduced in 1992, is probably one of the last great speakers designed by Arnie Nudell before he left Infinity and went to work for Genesis. It’s a four way design built with a box that is wider in the front than in the rear (I presume to stop internal standing waves), is coupled to my floor with four floor spikes, and the cabinet is ported to the rear. The drivers consist of a 30.5cm IMG woofer, a 15cm IMG midbass coupler, a 7.6cm Polydome midrange, and a 28mm Series II EMIT-R tweeter."

 

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=106024

 

Kolejna alternatywa: Adcom GFA 585. Jeśli taka kloco-spawarka nie napędzi Kapp, to już sam nie wiem...

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

romekjagoda

Nie tylko w mocy i kontroli dźwięku tkwi sedno sprawy. Myślę, że upodobania, pomieszczenie i zgranie z pakami ma zasadnicze znaczenie.

Miałem przecież ASR Emittera 1. To solidna konstrukcja. 8.2i nie robiły na nim żadnego wrażenia. Dawał w duecie z nimi oszałamiającą barwę, przestrzeń i kontrolę basu. Tylko że jak dla mnie to była nadkontrola. Nie pozwalał wooferom do końca wybrzmieć. Za bardzo moim zdaniem trzymał je za mordę. Więc można i przesadzić w drugą stronę.

Wziął go ode mnie kolega która ma paki Azusa i jak usłyszał jak gra to już mi go nie oddał:-)

Bo jego paki właśnie takiej kontroli na zbyt poluzowanym basem się domagały. Inne wzmaki powodowały że bas się wzbudzał, dominował nad resztą pasma. A ASR sprowadził go do pionu. Chłop nawet w pierwszy dzień do roboty nie poszedł tylko słuchał:-)

U siebie też miałem dla porównania Nakamichi Pa7 i wiem jak gra. Bardzo podobnie jak mój poprzedni dzielony od Kuleszy. Ta sama klasa i szkoła dźwięku. I dzielonego Kuleszy też ten kolega podpinał do pak Azusa i było gorzej niż na ASR-rze. Więc jak widzisz nie każdy piec można polecić do danych pak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy ten pa5 do napędzenia samego basu nie dałby rady faktycznie.

Podpowiedzcie proszę też kilka konkretnych alternatyw do 800 Euro/3kpln - będę szukał i nadstawiał uszu.

Kup sobie Nad THX 208 lub 218 i do tego preamp lampowy. Moc tranzystora, trzymającego za mordę kolumny i do tego coś ocieplającego, wygładzającego lekko dźwięk. Myślę, że Kappy tego właśnie potrzebują.

Na audioreview gość testował kupę (również drogich) końcówek do Kappa 9.2, większość się wyłożyła. Skończył na jakichś monoblokach Vincenta ale wspominał, że pod tym Nadem była świetna kontrola basu, choć dźwięk nie miał zbyt dużego polotu poza tym. I dlatego właśnie preamp lampowy (warto przetestować kilka). Ewentualnie jakaś mocna hybryda.

Ja właśnie gram na Sansui B2101 i pod preampem lampowym, jest czar i zapas mocy, z tym że Re90 są bardziej miękkie od Kapp, przez co jest czasem może aż nazbyt spokojnie i kulturalnie, czasem delikatnie brakuje tego pazura agresji jak w przypadku Kapp. W sumie mi nawet tak pasuje, pod Kappami powinno się za to 100% sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2013 o 17:21, gość napisał:

Więc jak widzisz nie każdy piec można polecić do danych pak.

 

HQ, to prawda co piszesz. Ale konkluzja jest dość banalna: trzebaby posłuchać tych zestawień, a jest to po prostu niemożliwe, bo jeden wzmak w UK, drugi w portugalii, a autem po Europie z pakami gnać nie będę na wstępny odsłuch, bez gwarancji potem, że wygram aukcje na przykład. To nie jest niewdzięczna odpowiedź wobec Ciebie - nie, po prostu konstatacja faktu.

Decydować będę chyba między 2-3 wmakami na zasadzie, że pewnie złego wyboru nie dokonam, bo wybieram między uznanymi konstrukcjami. A co do dopasowania to trochę loteria, bo to dość rzadkie sprzęty.

 

W tej chwili waham się między:

HK Citation 22 albo Adcom GFA, ze wskazaniem na tego drugiego chyba.

Pre lampowe to faktycznie coś, co można będzie dołożyć, ale nie od razu, a w przyszłości.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adcomy to fajny piece ale te stare nie mają zabezpieczeń, nie daj Boże jak padnie to bierze kolumny ze sobą, tak samo jak np. Krell KSA50 w najstarszej wersji.

Citation 22, fajny piec, w środku dwa wielkie toroidy, 4 konkretne kondy w zasilaniu, 200W na 8 ohmach bez zbędnych bajerów.

 

 

@romekjagoda,

Poczytam jeszcze o serii x.2i, udało się się tylko znaleźć że to kolumny zaprojektowane już po przejęciu firmy przez H/K.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piec tez nie wydobyl basu z RE90, jak i zaden inny ktory testowalismy a Wy tutaj piszecie o pelnej satysfakcji przy napedzaniu Infinity jakimis integrami cz tez HT....Zdaje sie, ze jednak kazdy ma inne wymogi co do dzwieku,

 

http://www.gzhifi.com/hf/gallery.php?id=311&img=1399

 

50 kg wagi i 1.2kW toroida! 250/500W

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2013 o 18:45, gość napisał:

Piękny stan. Dobra cena:

http://www.ebay.de/i...=item27d9a908f6

A tu mocniejszy Adcom:

http://www.ebay.de/i...=item2c7497fdd8

 

HQ, dzięki. Oba widziałem, ten Nak dość drogi, widziałem tańsze.

Adcom ten właśnie bardzo mnie kusi, wyslałem zapytanie do sprzedającego. Zmartwiła mnie jednak uwaga Kolegi Marka S. o braku zabezpieczeń... Pytanie tylko, czy to zagrożenie dla basowców (bo te właśnie zamierzałbym napędzić tym Adcomem)? Gdybym chciał go użyć do wysokich/średnich mam zabezpieczenie na kondach zbudowane przez Molibdena, więc powinno być ok ewentualnie.

 

Z tego co jest dostępne, co brać?

Nakamichi pa5 vs. Adcom GFA 585 vs. Harman Kardon Citation 22 vs. ewentualnie Harman PA2400 wraz z pre AP2500 vs. NAD 218THX vs. Parasound HCA2205a

 

wbrew idealnej sytuacji gdy można tego posłuchać zakup w ciemno. Wydaje mi się, że z każdym będzie dobrze, z niektórymi może być lepiej, ale tragedii nie powinno być.

Szczerze powiedziawszy, z powyższych Nakamichi pa5 najmniej mnie przekonuje mocowo, ale wiadomo, że to nie same waty grają.

 

W dniu 22.10.2013 o 21:46, Wojtek76 napisał:

Ten piec tez nie wydobyl basu z RE90, jak i zaden inny ktory testowalismy a Wy tutaj piszecie o pelnej satysfakcji przy napedzaniu Infinity jakimis integrami cz tez HT....Zdaje sie, ze jednak kazdy ma inne wymogi co do dzwieku,

 

http://www.gzhifi.com/hf/gallery.php?id=311&img=1399

 

50 kg wagi i 1.2kW toroida! 250/500W

 

Wojtek, dzięki za podpowiedź, ale link nie działa :(

Napisz co to za sprzęt proszę.

No i oczywiście kwestia dostępności i ceny. Jeśli jest w budżecie powyższych sprzętów (=do ok. 800 Euro) to można rozważyć (ale ja jestem niecierpliwy gość i temat chętnie sfinalizowałbym w nadchodzących dniach...).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link dziala a pozatym napisalem, ze ten piec nie wydobyl a to super potezny piec Pass X250, wiec dziwie sie jak o wiele slabsze i mniej wydajne pradowo piece mialyby to robic? Ja swojego sprzedalem za 11k zl ale chodza czasem nawet drozej.

 

Ludzie kupuja tanio RE90 w nadzieji, ze maja hienda a pozniej szukaja latami odpowiedniej amplifikacji do nich zamiast sluchac muzyki...

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link dziala a pozatym napisalem, ze ten piec nie wydobyl a to super potezny piec Pass X250, wiec dziwie sie jak o wiele slabsze i mniej wydajne pradowo piece mialyby to robic? Ja swojego sprzedalem za 11k zl ale chodza czasem nawet drozej.

 

Ludzie kupuja tanio RE90 w nadzieji, ze maja hienda a pozniej szukaja latami odpowiedniej amplifikacji do nich zamiast sluchac muzyki...

 

Mnie się link nie otwiera, ale mniejsza o to.

Co do kolumn, to ja mam Kappy 8.2i, a one są podobno łatwiejszym obciążeniem niż RE90.

W każdym bądź razie dla mnie 11 kpln to zdecydowanie poza zasięgiem budżetowym.

Co do innych konstrukcji - czasami coś sie zgrywa i nie zawsze więcej baksów oznacza lepszy dźwięk w danym zestawieniu. Tak mi się wydaje.

pozdrowionka.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi pa5 vs. Adcom GFA 585 vs. Harman Kardon Citation 22 vs. ewentualnie wraz z pre AP2500 vs. NAD 218THX vs. Parasound HCA2205a

 

podobna liga ale celowalbym cos z wysoka impedancja i laczyl na bas z lampowym pre na gore lampka i finito

 

 

Co do kolumn, to ja mam Kappy 8.2i, a one są podobno łatwiejszym obciążeniem niż RE90.

 

 

latwiej z nich wydobyc bas ale na tym sie koncza. bas z re90 jest lepszy. w sumie pod kazdym wzgledem z tym tylko ze nie latwo go wydobyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda,

 

bez znaczdnia co kupisz z Twojej listy, i tak będzie "kibel" jak mawia mój kolega. Zwiększ budżet, ca. 50kpln powinno wystarczyć lub zmień głośniki.

 

Dartman, wiem, że masz pojęcie o Infinity ale przyjmuje powyższe w kategoriach sarkazmu lub żartu. Kappy kupiłem za 450 Euro, więc kupno do nich wzmaka za 12 500 euro jest jak kupowaniem silnika od ferrari do VW golfa.

 

Idąc drogą eliminacji możnaby zacząć od odrzucenia sprzętu do KD/z rodowodem KD, czyli Parasounda 2205 oraz HK Signature 1.3 (choć parasound wygląda jak czołg).

Jeśli jak Mateuszek pisze to podobna liga (co równiez podejrzewałem) wystarczy skupić sie na wyrwaniu czegoś w rozsądnej (czyli najniższej cenie) - i to pewnei będzie kryterium wyboru, bo trudno o brzmieniu w ciemno wyrokować.

 

Adcom robi wrażenie mocą, ale Marek S. dał mi do myślenia tymi zabezpieczeniami. Plus jednak fajnie byłoby kupić cos możliwie świeżego, bo recap wzmaka o takiej mocy to droga i kłopotliwa zabawa.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję odsłuchać re90 z taką końcówką Nakamichi plus pre , wybitny dźwięk , wybitne wokale ....to są moje docelowe kolumny ... moja integra też dawała radę ,moc , dynamika, niskie rejestry i przestrzeń ok, niestety średnica na moim lekko podwyższona , trochę złagodniała po zmianie okablowania , być może zmiana źródła(Linn) też wniesie poprawę, chociaż nie mogę narzekać na swój cedek , jest naprawdę dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym juz raz

na dol tego typu zabawki wystarczaja choc nie wszytskie

na gore wydajna lampka i dobre pre na dodatek

nie trzeba zaraz 50kpln

okolo 20 za calosc styka z kablekami (jesli zgadza sie gain koncowek bo jesli nie to pasywka i ekstra kable powiekszaja pule)

 

acha -mam na mysli re90. do kapp nie mialem weny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adcomy to fajny piece ale te stare nie mają zabezpieczeń, nie daj Boże jak padnie to bierze kolumny ze sobą, tak samo jak np. Krell KSA50 w najstarszej wersji.

Citation 22, fajny piec, w środku dwa wielkie toroidy, 4 konkretne kondy w zasilaniu, 200W na 8 ohmach bez zbędnych bajerów.

Takie zabezpieczenie kolumn jest absolutną koniecznością i można spokojnie sobie dorobić wpinając je bez ingerencji w sam wzmacniacz.Dodatkowo można dołożyć zobla na wyjściu wzmacniacza ... A bardziej obawiałbym się tutaj o wstęgi niż o wooferki..

Tak przy okazji dziwię się,że nawet Krell wyłożył się przy RE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako iż stałem się posiadaczem kolejnych Infinity (Kappa 7), mam do was pytanie. Co polecicie do napędzenia ich, na razie zmuszone są do współpracy z Marantzem PM7000 :) jednak zastanawiam się nad 2x Denon POA-4400A które były tutaj polecane. Jakieś ciekawe propozycje w podobnych cenach ? I jaki Pre do tego ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kontynuując moje zapytanie o wzmaki do 8.2i - czy zna ktoś Musical Fidelity p270.2 oraz musical fidelity f15? F15 daje 100W w klasie A przy 8ohm, przy 4ohm to jest 200W. Ale mało informacji na temat obu. Pomożecie?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku wg. mnie nie ma takiej opcji żeby wzmacniacz w klasie A mógł dawać 2x więcej mocy przy dwukrotnie mniejszej impedancji.

 

Takie rzeczy tylko w ... klasie D.

 

Przeważnie jeśli daje 100W przy 8 Ohm to przy 4 Ohm da coś koło 140W mocy stałej w całym paśmie.

 

Więcej to już moc muzyczna albo inne fanaberie.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekjagoda,

 

jezeli wzmak w klasie A to ew na górę. W przypadku pojedyńczej amplifikacji AB.

 

Mam nadzieję, że rzeczone 50k nie śni Ci się po nocach... Było już o tym, że kolumny można kupić za 700eur ale za tyle to już ich nie napędzisz.

 

Może coś z klasy D, taki Sure...?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No niedawno zapodałem tu okazję właśnie w klasie D.

Velodyne SC-1250 Amplifier za 300 funtów. Na basy rewelacja. Ma filtry, regulację jak dobry sub.

Zresztą ten sam piec napędza suby Velodyne za 30tzł. Mam go w moim DD12 i naprawdę te 1250W RMS robi dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amplifikacje Kappy 8.2i to ja miałem je zapięte początkowo z Vincentem SV-233. Wrażenia: Potężny, ładnie kontrolowany bas, jakiego nie potrafił wydobyć żaden inny wzmacniacz. Wspaniała średnica, kapitalnie brzmiące instrumenty dęte, smyczkowe a także gitara, gorzej było jeśli chodzi o perkusje. Połączenie Vincenta w stockowej wersji ze wstęgowymi Emitami Kappy było nie do zniesienia. Piach, zgrzyt i syk. Podobno był to problem do wyeliminowania, poprzez podmianę kondensatorów w zasilaczu i przedwzmacniaczu - nawet je wtedy zakupiłem, ale nigdy nie wymieniłem ze względu na to, że dorwałem Parasounda HCA-2200II. Góra się bardzo uspokoiła, ale kolumny ucierpiały na średnicy i odrobinę na basie, mimo wszystko grało to spójnie i ciepło.

Jeśli ma ktoś kolumienki z lekko przymuloną górą, wymagającą ożywienia, trochę kryształu to szczerze polecam posłuchanie Vincenta SV-233. Jest to jeden z tych piecyków, którego się nie zapomina - autentycznie. Choć teraz już praktycznie nie do zdobycia, bo zniknął z rynku. - szczególnie w wersji v.2, która miała już ten świetny, aluminiowy ciężki pilot, który wyglądał jak za milion dolarów :)

Edytowane przez exik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie dot. 8.2i. Re90 mnie jednak nie przekonują z prostego powodu. Jeśli kolumn za powiedzmy 5tzł nie da się satysfakcjonująco napędzić wzmacniaczem z tego przedziału cenowego, to nie najlepiej o nich świadczy, bo są konstrukcje od nich lepsze, a tylko nieznacznie droższe. I nawet tańsze wzmacniacze nie będą mieć z nimi problemów. To tak jakby tuningować ładę, żeby prześcignęła subaru imprezę. Jest to możliwe (youtube) tylko po co? Sztuka dla sztuki. Ja od początku istnienia formatów bezstratnych interesuję się muzyką zapisaną w ten sposób. Posiadając naówczas bdb (dziś może dobrą?) kartę muzyczną w komputerze (creative platinum pro) i łącząc ją coaxialem ze wzmacniaczem eliminuję potrzebę zakupu odtwarzacza strumieniowego. Po prostu uruchamiam na komputerze odtwarzacz foobar2000 i słucham muzyki poprzez wzmacniacz z przetwornikiem dac. Jakość plików flac, ape, wav, wavpack itp. jest bardzo dobra. Ale mogłaby być lepsza mając lepszy wzmacniacz i tu nasuwa się pytanie jaki? A może dodać tylko przetwornik (dobry pewnie drogi) do analogowego wzmacniacza? Jeśli ktoś jest obeznany z tematem i mógłby coś konkretnego zaproponować, to na pewno nie tylko ja byłbym wdzięczny. A pozostali muszą liczyć się z tym, że płyta cd audio z czasem skończy swój żywot. Natknąłem się w internecie na dość mocny wzmacniacz nielubianej przez audiofilów firmy technics SU-MA 10, jednak jego cena oscyluje w granicach 800-900euro. Niepokoi mnie jednak zastosowany w nim przetwornik typu mash oraz właśnie ta cena. Drugie moje pytanie, to to na które nikt mi dotąd nie odpowiedział. Czy da się w prosty sposób (nie odkręcając zwrotnicy) stwierdzić, na którym kabelku w emitach-r kolumn reference60 jest plus i minus? Jeden elektronik z serwisu powiedział mi nawet, że nie ma to kompletnie znaczenia w przypadku głośników wysokotonowych. Mam jednak wątpliwości. Albo po prostu, jak najłatwiej to ustalić + i - ? Kable są identyczne, a głośniki wyciął poprzedni właściciel. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.