Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam tez fajnego lampowca 2x70W , 36kg wagi , oddam go do poniedzialku za 4999zl z przesylka

bardzo ciekawe lampy mullard 1960r oraz RCA tez z dobrych czasow

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-michaelson-austin-tva-1-i3570942059.html

Edytowane przez nowak.michas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda,że nie macie na zbyciu RE 90 :)

Długo się wahałem i w końcu wybrałem właśnie takie!

A że trafiła się okazja zwiedzenia kawałka Europy i pomocna dłoń Kolegi z klubu,jutro wyprawa po złote(dębowe) runo :)

Czy było warto?Okaże się wkrótce...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie są!

Nieprzespana jedna noc,2500 km i parę litrów paliwa:) i przede wszystkim niesamowita pomoc i wytrwałość za "fajerą" kolegi Jacka-Dartmana !!!bez niego nie wiedziałbym jak brzmi prawdziwa muzyka!

 

 

4 rano-pierwszy kontakt z polską ziemią:)

 

 

Na szybko ustawiłem tam gdzie mogłem i podpięte do klona accu P5000.

Inna jakość muzyki,wstęgi są cudowne,bas mocny i puktowy w pełni kontrolowany,niesamowita przestrzeń i detal.

Od nowa poznaje muzykę.A będzie pewnie tylko lepiej,są już konkretne plany i działania:)

Pozdrawiam.

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności...

GRATULACJE!!!

I szapoba dla Kol. Jacka!

 

Witam w klubie:)

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freedi,

 

Welcome to Infinity Classics Club !

 

Moja pomoc była niczym w porównaniu z Twoją determinacją obcowania z tymi znakomitymi konstrukcjami. Dla takich chwil warto żyć :-)

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze doznań muzycznych !

 

Nie wiem czy już to kiedyś zamieszczałem :

 

post-11148-0-85457400-1381149002_thumb.jpg Wykres impedancji RE90

 

Schemat zwrotnicy Watkins'a

 

Modyfikacja zwrotnicy do bi-ampingu :

 

"

If Bi-Amping the system:

 

Short C7 the 72uf Cap in the midbass circuit and remove L7 the high pass coil from the midbass circuit as these will no longer be needed, and removing them would be an improvement.

 

In the Watkins bass circuit..... ..

Short the 12.7 mH coil in the 4 Ohm circuit.

Short the 6.1mH coil in the 4 Ohm circuit.

Remove the 100uF cap in the 4 Ohm Circuit.

Remove the 280 uf cap in the 4 Ohm circuit.

 

(For now I would leave the other components however it might also be possible to remove the 300uF cap and the 0.5 Ohm resistor from the 2 Ohm circuit as well...but I have not bothered to do the math yet to make sure).

 

The idea is to remove the low pass filter from the 4 ohm voice coil and yet still allow the Watkin's woofer design to function properly.

"

 

RE 90 ex view

post-11148-0-83926500-1381149092_thumb.jpg

post-11148-0-28119300-1381149939_thumb.jpg

Edytowane przez dartman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za ciepłe przyjęcie ;)

Renesansy grają zacnie i tak też muszą wyglądać...

Jako ,że to lite drewno,nie jakieś tam okleiny próbuję ożywić je czymś takim:

 

 

Nic lepszego nie znalazłem ale opinie ma dobre.Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

I efekty pierwszego dopieszczania..piją ten wosk strasznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje re90 byly lakierowane wiec sciagacz wosku na niewiele by sie przydal ale kumpel zastosowal podobne srodki ale z 3v3 o ile dobrze pamietam i wosk wpadajacy w czerwien.

wyszlo tak ze nikt nie wierzyl ze sa to prawie 20letnie skrzynie

ale on to chyba skrobal czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie:)

Ja używałem takiego czegoś:

http://allegro.pl/olejek-do-mebli-perycut-czysci-impregnuje-chroni-i3598653489.html

 

Również "ożywały"...

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jakby ktoś miał ochotę na bi-amping to tu jest fajna okazja.

Końcówka w klasie D która napędza suby po 30tzł. Dodatkowo ma system autokorekcji i regulowane filtry. Nowa kosztuje 7tzł a tu za grosze:

http://www.gumtree.com/p/for-sale/velodyne-sc-1250-amplifier/1034731338#photo-content

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Szukam INFINITY RENAISSANCE 80 lub INFINITY KAPPA 7/8. Niestety na teranie UK to raczej rzadkosc. Do tej pory pojawil sie ktos z Kappa 100. Szukam Goog'em ale w zasadzie nic nie znajduje na ich temat. Warto sie nimi zainteresowac?

 

Tak tylko dodam ze beda graly na 17m2 z Sansui 707DR.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ? To nadal piękne, wielkie kolumny, jakich się dzisiaj prawie nie produkuje za normalne pieniądze :)

Trochę traktowane u nas po macoszemu, ale chyba mało kto je słyszał. A te duńskie Infinity wcale nie grają źle. Może to nie jest dokładnie stara Kappa, ale w tych duńskich także siedzi dobrze znana wstęga Emit-R, a to o czymś świadczy. Ja miałem u siebie krótko (a teraz czasem słucham u rodziny) duńskie już Infinity Delta 60 i grają świetnie, może ciut gorsza średnica w stosunku do Polydome, ale reszta pasma nie ma się czego wstydzić.

 

Witam wszystkich :)

 

Szukam INFINITY RENAISSANCE 80 lub INFINITY KAPPA 7/8. Niestety na teranie UK to raczej rzadkosc. Do tej pory pojawil sie ktos z Kappa 100. Szukam Goog'em ale w zasadzie nic nie znajduje na ich temat. Warto sie nimi zainteresowac?

 

Tak tylko dodam ze beda graly na 17m2 z Sansui 707DR.

Kappa 100 to chyba 2x 30 albo 2x 25cm z bas refleksem ? Na 17m to zapomnij o wstawianiu takich dużych kolubryn. To pewnie dudni lepiej jak Kappa 8.2, których w <20m nie ma szans ustawić (chyba że zaadoptujesz dokładnie pokój). A Renaissance możesz wstawiać bez obaw i to nie tylko 80-tki, ja i paru innych kolegów z klubu gramy na R 90-tkach, w podobnym metrażu i jest świetnie (choć na większym metrażu byłoby jeszcze lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ? To nadal piękne, wielkie kolumny, jakich się dzisiaj prawie nie produkuje za normalne pieniądze :)

Trochę traktowane u nas po macoszemu, ale chyba mało kto je słyszał. A te duńskie Infinity wcale nie grają źle. Może to nie jest dokładnie stara Kappa, ale w tych duńskich także siedzi dobrze znana wstęga Emit-R, a to o czymś świadczy. Ja miałem u siebie krótko (a teraz czasem słucham u rodziny) duńskie już Infinity Delta 60 i grają świetnie, może ciut gorsza średnica w stosunku do Polydome, ale reszta pasma nie ma się czego wstydzić.

 

 

Kappa 100 to chyba 2x 30 albo 2x 25cm z bas refleksem ? Na 17m to zapomnij o wstawianiu takich dużych kolubryn. To pewnie dudni lepiej jak Kappa 8.2, których w <20m nie ma szans ustawić (chyba że zaadoptujesz dokładnie pokój). A Renaissance możesz wstawiać bez obaw i to nie tylko 80-tki, ja i paru innych kolegów z klubu gramy na R 90-tkach, w podobnym metrażu i jest świetnie (choć na większym metrażu byłoby jeszcze lepiej).

 

Super mi to rozjasniles wzgedem "rodowodu" oraz "rozmiarow". Wielkie dzieki :) Wlasnie obczailem ze jeden z forumowiczow mieszkajacy w UK dysponuje R 80. Oprocz tego zamowil Sansui 907i wiec dla mnie to odsluch marzenie bo bede mial okazje zweryfikowac czy taka kombinacja jest pod moj gust.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów obeznanych z Kappami 8.2i series II. Jestem ich posiadaczem od paru miesięcy. Niestety słucham sporadycznie ze względu na pracę poza krajem. Otóż na tylnej ściance znajdują się regulatory średnich i wysokich tonów. Czy ich działanie jest tak iluzoryczne, że prawie się tego nie odczuwa? Może ja mam coś już ze słuchem? A może są zepsute lub odłączone? Jak to w zasadzie jest? W starych altusach 140 kolegi "-", "0" i "+" od razu słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko trochę mnie podniosłeś na duchu, bo wzmak i kable nie są wysokich lotów (technics SU-V90D). Ale znajomy z netu z amplitunerem sa-da 10 podobno słyszy. Może ktoś jeszcze się wypowie na temat namacalności tych regulacji? Drugie moje pytanie dotyczy kolumn infinity reference 60. Mam 2 pary takich kolumn. Jedna z tzw. cienkim okablowaniem, a druga z grubym. Problem dotyczy tych z grubym. Nabyłem je jako pudła i dawcę głośników. Emity były odcięte, a na kablach brak jest oznaczenia plusa i minusa. Są takie przezroczyste. Ale ładny stan tych pudeł oraz pozostałych głośników skłonił mnie do nabycia emitów i przywrócenia ich do życia. Czy jest jakiś sposób, aby przekonać się gdzie jest plus i minus? Czy trzeba dobrać się do zwrotnicy? Może jest jakiś sposób z miernikiem? Proszę o poradę. Nie jestem w tym biegły. Kolumny to obudowa zamknięta i nawet mają swój charakter. Wysyłanie ich gdzieś nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjde lekko z tematu "classic" ale nie mogac doczekac sie Reinnasance 90 w moich okolicach nabylem wspomniane kilka postow wczesniej Kappa 100 .Tak na goraco , kolumny sa ogromne ... i waza 60kg sztuka .Ledwie udalo mi sie je zmiescic do samochodu .Pierwsze wrazenie : to najlepiej brzmiace kolumny jakie mialem ,a troche sie ich juz przewinelo .Stoja obecnie w tragicznym ustawieniu i niezbyt duzym salonie w dodatku zbyt blisko sciany a przestrzen jaka tworza a przede wszystkim piekny , szybki i zwarty bas nadal powoduje u mnie opad szczeki .To co pierwsze nasuwa sie na mysl to ze cale pasmo jest rowne ,nic nie wybija sie przed szereg .Ciekawostka - dwa 33cm woofery sa made in France a nie jak ktos sugerowal china.

Wiem ze kolumny na pewno u mnie zostana do salonu ktory sie buduje i nie zamierzam sie ich pozbyc .Jesli ktos ma mozliwosc kupna to zdecydowanie polecam .Reinnasance jesli uda mi sie je kiedys dostac w sensownej cenie pojda do sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ra1stlin Dzieki za krotki raport. Jaki masz ten slaonik duzy? Ja sie musialem krytycznie przyjrzec sie swojemu pokojowi I zeby wstawic te 100 lub inne np Kappa to musialbym najpierw wyciagnac dwie szafy spod sciany :) Hmmm Pozyjemy zobaczymy. Tak przy okazji mozna wiedziec ile za nie zaplaciles?

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeczytaniu całego wątku i rozmowie z Panem zukzukzuk kupiłem sobie reference 60 (w sumie to kupiłem je po przeczytaniu połowy wątku).

Więc dołączam do klubu.

Po jakiś czasie pech/szczęście chciało że stałem się też posiadaczem Renaissance 90. Szczęście bo ładne kolumny (dźwięku to na razie chyba nie zachwyca bo grało mi to na razie na philips FA860). Pech bo: budżet uszczuplał znacznie, żona mi je każe sprzedać wraz z innymi kolumnami ze względu na dziecko (głośniki delikatne, kolumny wywrotne), no i są chyba trochę za duże na nasze warunku mieszkaniowe.

No i teraz mam nieszczęście w szczęściu.

 

Tak z innej beczki (może jednak jakieś kolumny zostaną) ktoś napędzał Renaissance 90 czy reference 60 wzmacniaczami klasy D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytkó wszystkim nowym zapaleńcom/świrom ?

 

Sam natomiast mam dylemat. Sprzedałem dzisiaj 2/3 swojej amplifikacji, tj. preamp arcam 9c i końcówkę Arcam 8p. Sam nie wiem, czy do końća dobrze zrobiłem, ale co tam - nadarzył się kupiec, a naczytałem się tutaj o wzmocnieniu dla Infinity. Mały Arcam 8p grał na basie i był b. stabilny, nigdy się nie wyłączył i jak na moje ucho dawał dobrze radę basowcom.

W tej chwili zostałem z integrą Sansui au-717 (rozdzielane pre i końcówka) i potrzebuję dokupić coś na miejsce Arcamów.

 

Na mojej krótkiej liście są:

1) HK990

2) Nakamichi pa5

3) Nakamichi pa7

 

Z HK wszystko byłoby idealnie, bo ma pilota, etc. Gdyby przeznaczyć go tylko na bas, chyba nie powinno być wstydu? Dużo pisał o tym HQ, ale jednak w końću zmienił HK na coś lepszego. Wiadomo, zawsze można lepiej, króliczka się goni, ale nurtuje mnie pytanie, czy HK990 da już satysfakcję z grania, czy za jakiś czas będę szukał jednak czegoś nowego?

 

Naki to rozwiązanie nieidealne, bo sa to końcówki: mogę je zasilić pre z Sansui, ale nie będę miał pilota. Pytanie też o stan w jakim bym je dostał... To jednak stare wzmaki, pewnie kondy by trza zmieniać.

Poza tym jak już to prawdopodobnie pa5 niż pa7, który jest rzadki i b. drogi.

 

Tak więc co byście radzili z powyższego, albo jakie alternatywy w rozsądnej cenie (przypominam: na bas, idealnie integra z pilotem).

 

PS.

 

wczoraj dałem ciała: przeszła mi koło nosa integra Marantz pm-95 za psie pieniądze... nie mogę się uspokoić nadal.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku,

 

taki pilot bardzo zawęzi stawkę i odpadnie dużo mocnych maszyn z najlepszych lat audio :-)

 

Trochę z innej beczki.

 

Ostatnio dzięki koledze z forum sprawdzałem kable głośnikowe, a wśród nich był Furutech u-2T.

Bass jaki pokazał się na podłączeniu tylko z jedną szt. Sansui AU-X911DG jest kilka klas wyżej niż na 2 wzmacniaczach napędzających Re 90.

 

Te kolumny są bardzo podatne na zmianę kabli, jeśli masz możliwość poprzebierać w lepszym sorcie (20-50$) za metr to znajdziesz swojego faworyta.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 21.10.2013 o 18:51, romekjagoda napisał:

Z HK wszystko byłoby idealnie, bo ma pilota, etc. Gdyby przeznaczyć go tylko na bas, chyba nie powinno być wstydu? Dużo pisał o tym HQ, ale jednak w końću zmienił HK na coś lepszego. Wiadomo, zawsze można lepiej, króliczka się goni, ale nurtuje mnie pytanie, czy HK990 da już satysfakcję z grania, czy za jakiś czas będę szukał jednak czegoś nowego?

HK990 moim zdaniem nie kupuj. Nie ma tragedii i z łatwiejszymi pakami może wręcz być bardzo dobrze, ale z trudnymi Infinity za +4tzł można kupić lepszy piec w używkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Martinami i Re90? Nie okazały się tak rewelacyjne, jak wcześniej opisywałeś? Dla mnie muzyka w domu powinna być odzwierciedleniem sali koncertowej, bo to jest odniesienie. W sali i w klubie czuć potęgę basu, bo tak ma być. Re90 są tylko nieźle wykonane, ale zagrać odpowiednio basem nie potrafią. Miałem je tydzień z A400 i żadna rewelacja. Może w nagraniach bez basu jest nieźle, ale dobra kolumna powinna w miarę wszystko zagrać. I to nie ze wzmakami z kosmicznego poziomu cenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jesteś, nie ma co :)

Re90 mają lepszy bas niż Kappa 8.2. Tyle że są mniej efektywne i potrzeba trochę watów...

Nie mów tylko że ten tajemniczy A400 to ta stara integra Pioneera, bo spadnę z krzesła :)

 

Mam pytanie do forumowiczów obeznanych z Kappami 8.2i series II. Jestem ich posiadaczem od paru miesięcy. Niestety słucham sporadycznie ze względu na pracę poza krajem. Otóż na tylnej ściance znajdują się regulatory średnich i wysokich tonów. Czy ich działanie jest tak iluzoryczne, że prawie się tego nie odczuwa? Może ja mam coś już ze słuchem? A może są zepsute lub odłączone? Jak to w zasadzie jest? W starych altusach 140 kolegi "-", "0" i "+" od razu słychać.

To są kolumny dobrej klasy i regulacja nie ma zadania zrobić z nich brzmienia "uśmiechu dyskoteki", tylko jest to regulacja w delikatnym zakresie. Mimo wszystko różnicę w głośności obydwu głośników słychać nawet przy zmianie o połowę potencjometru, klasa wzmacniacza nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ta stara integra, która przeszła udaną modyfikację i to z nią odsłuch kapp 8.2i wypadł dużo lepiej. Śmieszne co? Działanie potencjometrów wobec tego jest u mnie prawidłowe. Nie używam ich. Ustawione są w pozycji neutralnej. Spodziewałem się po prostu bardziej namacalnego ich działania. I powiem jeszcze coś niepopularnego. Słuchałem też 9.2i, bo szukałem kolumn potrafiących oddać bas w sposób, który lubię i się zawiodłem. Moim zdaniem wkrada się tam chaos w tym pasmie. Może jest zbyt dużo głośników? W każdym razie byłem zawiedziony. Sądzę, że to był niezbyt prawidłowy przekaz muzyki w tym pasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie ta stara integra, która przeszła udaną modyfikację i to z nią odsłuch kapp 8.2i wypadł dużo lepiej. Śmieszne co?

Nie jest śmieszne, tylko to normalne. Kappy są łatwiejsze do napędzenia od Re90 i także więcej wybaczają pod względem jakości towarzyszących elementów. W Re90 masz 2 cewki na basie i niższą skuteczność, mniejszy głośnik a niżej schodzi od 8.2.

Tak czy inaczej z tym Pioneerem to nawet z Kapp nie wydobyłeś więcej niż 70% tego co potrafią, nie tylko na basie. Nic dziwnego, że Re90 nie miały basu (albo miały dużo zamulonego, rozlazłego), co najwyżej do spokojnego słuchania tak jak piszesz.

 

I powiem jeszcze coś niepopularnego. Słuchałem też 9.2i, bo szukałem kolumn potrafiących oddać bas w sposób, który lubię i się zawiodłem. Moim zdaniem wkrada się tam chaos w tym pasmie. Może jest zbyt dużo głośników? W każdym razie byłem zawiedziony. Sądzę, że to był niezbyt prawidłowy przekaz muzyki w tym pasmie.

Jak się pojawia chaos to albo pomieszczenie za małe i/lub wzmocnienie nie wydala, np bas się rozłazi, traci szybkość i impakt. Jeśli chodzi o 9.2 to żaden wzmacniacz ich poprawnie nie uciągnie, potrzebna jest końcówka mocy i to mocarna.

 

Musisz zrozumieć, że z takim wzmocnieniem jak masz, nie ma nawet co podchodzić do Kapp ani Renaissance. A już w szczególności nie forowałbym wyroków nt brzmienia tych kolumn, właśnie na podstawie połączeń z tak marnym piecykiem. To tak jakbyś lał niskooktanowe paliwo do sportowego samochodu i narzekał że słabo ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.