Skocz do zawartości
IGNORED

Ming Da


jacekG

Rekomendowane odpowiedzi

A i Adrianie "komuna" się kończy będzie niebawem diler w Warszawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym także Panów poinformować że to był mój ostatni post w tym temacie. O wszelkich nowościach, zmianach itp. będą zamieszczane informację bezpośrednio przez dystrybutora.

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania zapraszam na PW.

Temat oczywiście jako prywatnie użytkownik MingDa będę śledził.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce mozna jeszcze nabyc xindaka.

Co do lamp to zapytaj na lampyelektronowe. Nawet jesli nie maja to moze moga miec.

 

PS

Widze, ze nie tylko ja mam taki niesmak w stosunku do polskiego rynku sprzetu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że hobby nie są towary pierwszej potrzeby i nie każdy musi sobie na nie pozwolić. Zawsze są inne firmy może mniej modne nie koniecznie gorsze?

pozdr

 

ps Adrian Silesian marudzenie jak to w kraju jest źle, a jak w AU wspaniale pasuje jak pięść do oka w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Czy ktoś udzieliłby mi odpowiedzi na pytania?

 

1. Czy to wejście AUX w Mingda MC368-BSE można użyć do wpięcia się pod pre out w amplitunerze?

2. Czy w Polsce można kupić oryginalne lampy do niej? Migrena dziękuję za pierwszą odpowiedź :)

3. Czy ma ktoś instrukcję (może być po angielsku)?

Te informacje można sobie znaleźć.

1. Wejścia według specyfikacji są takie same, więc możesz wpinać wszystko co zgadza się z danymi (200mv)

2. Co znaczy oryginalne? Dokładnie z tej samej fabryki? Zapewne różne partie wzmacniacza też mają lampy z różnych fabryk

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=kt90&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=6sn7&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=

http://sklep.lampyelektronowe.pl/?wyniki-wyszukiwania,19&sPhrase=12AX7&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=

Z kupnem lamp na wypadek uszkodzenia nie ma problemu, ale spoko, wytrzymają parę lat, więc zdążysz wyjechać do Australii, zanim się zepsują. ;)

3. Instrukcji nie znalazłem, ale sądząc po tej, jaką ja mam do swojego wzmacniacza, to nie wysilają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sugeruję powrót do tematu. Jeśli dla kogoś ceny danego produktu są zbyt wysokie to przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza, tym bardziej, że jak już wcześniej zostało wspomniane cała dyskusja toczy się o naszym hobby a nie cenach pieczywa, czy innych podstawowych produktów spożywczych lub/i benzyny.

Pomijam już fakt porównywania oficjalnego importu z zamawianiem z ebaya i zaniżaniem faktycznej wartości przesyłki w celu uniknięcia opłat celnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za posprzątanie tematu.

 

@StaryM - kolejny raz dziękuję.

 

Chodziło mi o oryginalne "cebulki" - wydaje mi się, że na innych (być może lepszych) lampach, ten wzmacniacz wizualnie traci :)

 

Dlatego pytałem się o dostępność oryginalnych lamp Mingda.

 

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - przyznam szczerze, że oryginalne są chyba warte grzechu :) Właśnie dostałem odpowiedź z UK w sprawie pre-ampa. Tak Mingda MC368-BSE ma wejście na Pre in i można ją podłączyć jako końcówkę mocy do kina domowego. Czyli potwierdzenie tego, co Pan StaryM napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obniżenie ceny :) - zaznaczam jednak, że nie łudzę się iż to ten wątek na to wpłynął :) to oczywiste, że nie.

 

Było kilka dni terroru - ale takie posunięcie Elektropunktu zasługuje na sowitą pochwałę. Cena za transport trochę wygórowana - ale już nie ma się co czepiać - może to jest wkalkulowany ewentualny zwrot - w razie rezygnacji z zakupu. Jest na prawdę potężna obniżka z 5350 do 4800 + 90 za transport, Oczywiście lepiej popatrzyć na to jako na obniżkę z 5000 na 4890 :) Ale liczy się, że jest obniżka.

 

Także na prawdę bardzo dobre posunięcie w stronę popularyzacji bardzo dobrych Chińskich wzmacniaczy.

Oby tak dalej. Przecież jak marka się upowszechni, to się więcej sprzeda i suma sumarum zarobek się zwiększy.

 

Zresztą producent pewnie narzuca na dystrybutora jakieś minimum sprzedaży. Także to nie jest tak, że dystrybutor ma różowo.

 

Dlatego tym bardziej zasługuje na pochwałę - sam mniej zarobi, ale może dizęki temu więcej Mingd zagości w Polskich domach i zrobi się o niej głośniej.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Cena została obniżona lecz jest to „goła cena” nie ma żadnych dodatków jak np.: transport gratis, rabat na kartę klubu czy raty 0%.

 

Cena za transport dla nas standard, ani nie dokładamy a nie zarabiamy. Tanio nie jest ale za to solidnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest ale za to solidnie.

 

No i to jest oczywiste. Ciękie i nieporęczne to to przecież jest. Sam pakowałem Yaqina MC-100b - w pocie czoła.

A co dopiero Mingda

 

Bardzo mi się to posunięcie podoba :)

Moim skromnym zdaniem pozytywnie wpłynie to na sprzedaż i na zarobki sprzedawcy :) i na kieszeń nabywcy.

 

Jedna Ming Da, dwie Ming Dy, a pięć Ming D?

 

:))))

 

:) no właśnie - wyraz obcy chyba się nie odmienia - tak mi się chyba wydaje (coś tam w podstawówce było :)

 

Trzeba by było się Profesora Miodka zapytać.

 

Sam bym "zadeklinował" - ale zapomniałem jakie tam przypadki były :) nie ma to jak miłość do j. pol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jak już lecieć na całość, to trzy "mingdy" i pięć "mingdów". ;)

Wzmacniacz się nazywa Ming Da i na serio to sugerowałbym formułować zdania tak, by unikać odmiany. Da się. Pięć wzmacniaczy Ming Da, Trzy wzmacniacze Ming Da. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielska MingDa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Amerykańska MingDa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i tak można bez końca, ceny też Angielskie i Amerykańskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A propos - do Polski się Migdy nie ściągnie - i doskonale Pan o tym wie - Jakakolwiek próba kontaktu z Migda China - kończy się zawiadomieniem Pana przez Migda - pisałem już o tym. Nie rozumiem zatem skąd ta ironiczna uwaga o ściąganiu Mingdy do Polski, skoro wie Pan,ze jest to niemożliwe. Ja pisałem o ściąganiu Migdy do Australii (wolnej od dystrybutora)."

Witam,

Wyroby firmy Ming Da mozna bez problemu ściągnąć do Polski z kilku firm Chińskich , które nimi handlują. Polecam stronkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy pomocy Pana Lee (korespondencja po angielsku) bez problemu ściągnąłem mój wzmacniacz MC-845 AA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) do Polski płacąc zgodnie z polskimi przepisami prawa.

Należy przypilnować aby otrzymać fakturę z wyszczególnioną pozycją shipping aby Urząd celny nie oclił wg swojego "widzi mi się że to kosztuje ...". Przelew pieniędzy trwa ok. 1 dzień na konto w Chinach. Pay Pall nie ma sensu płacić.

Pozdrawiam,

Jarek, Zawiercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam , czy cena kolumn tubowych Xindak MS 1201 również uległa obniżce ? Dzięki za informację !

 

Nie uległa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale jak byś chciał jakąś lepszą cenę to pisz na PW.

W tej chwili niedostępne, Będą w grudniu.

 

"A propos - do Polski się Migdy nie ściągnie - i doskonale Pan o tym wie - Jakakolwiek próba kontaktu z Migda China - kończy się zawiadomieniem Pana przez Migda - pisałem już o tym. Nie rozumiem zatem skąd ta ironiczna uwaga o ściąganiu Mingdy do Polski, skoro wie Pan,ze jest to niemożliwe. Ja pisałem o ściąganiu Migdy do Australii (wolnej od dystrybutora)."

Witam,

Wyroby firmy Ming Da mozna bez problemu ściągnąć do Polski z kilku firm Chińskich , które nimi handlują. Polecam stronkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy pomocy Pana Lee (korespondencja po angielsku) bez problemu ściągnąłem mój wzmacniacz MC-845 AA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) do Polski płacąc zgodnie z polskimi przepisami prawa.

Należy przypilnować aby otrzymać fakturę z wyszczególnioną pozycją shipping aby Urząd celny nie oclił wg swojego "widzi mi się że to kosztuje ...". Przelew pieniędzy trwa ok. 1 dzień na konto w Chinach. Pay Pall nie ma sensu płacić.

Pozdrawiam,

Jarek, Zawiercie

 

Dokładnie, dlatego trzymamy ceny atrakcyjne aby się nie opłacało ściągać. Z polskimi podatkami import wyjdzie znacznie drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wspólnej z nimi tabliczce znamionowej, pod przezroczystą zakręcaną pokrywką znajduje się bateria (Sony) zintegrowana z przełącznikiem hebelkowym z oznaczaniem „detect”. W przypadku przełączenia hebelka do góry, zapala się czerwona dioda z oznaczeniem „voltage”. Rozumiem, że jest to system wykrywania ewentualnego błędu przy połączeniu kolumny – wzmacniacz. To nie koniec ulepszeń i oryginalnych rozwiązań inżynierów Xindak, bo obok terminali umieszczono kolejny przełącznik hebelkowy – tym razem z opisem „bias”. Jak pisze producent, zastosowanie tego systemu (oryginalnego i opatentowanego) ma podnosić jakość odtwarzania wysokich i średnich tonów przez monitor.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam pytanie:

  1. Czy polski dystrybutor jest wstanie sprzedać mi wzmacniacz Mingda 5-o kanałowy (zgodnie z zaleceniami odpowiednio formuję zdania, aby uniknąć odmiany :) ? Jeśli tak to za ile?

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  2. Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy zasada "zawsze miej obciążone terminale" w tym wzmacniaczu także obowiązuje?
  3. Czy kolumny 4Ohm można podpiąć? Bo na stronie tylko mowa o 6-8?
  4. W jakiej klasie pracuje to monstrum, i czy ciągle będzie pożerał 620W?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wezme na probe,aby nie zawracac sobie glowy,prosze o wskazanie modelu,ktory Panow zdaniem odtwarza jazz elektryczny czy rocka w tym prog,dzkb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wejścia według specyfikacji są takie same, więc możesz wpinać wszystko co zgadza się z danymi (200mv)

 

Po rozmowie telefonicznej z jednym z forumowiczów okazało się, że to nie musi być takie proste. Ci z UK chyba tez a priori odpowiedź dali, że ma pre in.

 

Zadam więc pytanie inaczej:

Czy w Mingda na kt90 istnieje jedno wejście RCA, które może służyć jako wejście PRE IN - czyli z pominięciem sekcji przedwzmacniacza?. Czyli że Mingda działałaby tylko jako końcówka mocy?

 

Jeśli wejścia są takie same, to wychodzi na to, że się tak nie da. Czy zatem istnieje wzmacniacz lampowy, który może być końcówką i integrą?

 

Yaqin MC-100b odpada, bo to wejście z przodu też nie odcina przedwzmacniacza (tak się dowiedziałem)

 

Na razie znalazłem jeden taki - monobloki Music Angel Ming

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

http://allegro.pl/music-angel-meng-5-1-i2662720423.html

Masz tutaj wzmacniacz lampowy podobny jak w twoim linku, do kupienia w Polsce i taniej.

Sorry Adrian ale zaczynam mieć wrażenie, ze szukasz dziury w całym. Wynajdujesz coraz to nowe problemy, kłopoty i niewiadome.

Do każdego wzmacniacza możesz podpiąć dodatkowy przedwzmacniacz, tylko po co? Możesz znaleźć jeszcze sto innych powodów, dla których nie kupisz nadal żadnego wzmacniacza.

Trzeba po prostu podjąć jakąś decyzję w oparciu o zasobność swojego portfela. I potem ją weryfikować w praktyce.

 

@Elektropunkt:

Dziękuję za informację, nawet nie wiedziałem, że Violet to opisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Adrian ale zaczynam mieć wrażenie, ze szukasz dziury w całym.

 

Nie rozumiem - mam problem, bo muszę zgrać kino domowe z jeszcze niezakupionym wzmacniaczem. Gdzie tu jest szukanie dziury w całym.

Albo zostawiam kino -a błaga mnie o to żona - choć sam też nie chcę tego na razie sprzedawać. Wtedy mam problem z połączeniem tego ze stereo.

Albo sprzedaję to i kupuję wzmacniacz stereo.

Jest problem, bo nie wszystkie wzmacniacze zintegrowane mają wejście pre in (czyli z pominięciem przedwzmacniacza)

Zadałem pytanie, jeśli Pana ono denerwuje, albo ja Pana denerwuję, to przecież nie musi Pan odpowiadać.

Zgodnie z Pana podejściem - wszystko jest proste - a tak nie jest. Jeśli kupuję coś, to musi to spełniać moje oczekiwania. Kupię coś w ciemno i będzie kolejny problem. Jak by to było takie proste, to nie było by tego forum :)

 

Wiem, że można spiąć amplituner ze wzmacniaczem zintegrowanym albo z końcówką mocy (to drugie jest prostsze). Potrzebuję tylko wiedzieć, czy w Mingda na kt90 da się obejść sekcję przedwzmacniacza.

 

Do każdego wzmacniacza możesz podpiąć dodatkowy przedwzmacniacz

 

No widzi Pan - proszę przeczytać jeszcze raz, co napisałem - chce do wzmacniacza/amplitunera z pre outem podpiąć wzmacniacz zintegrowany (zwany w skrócie wzmacniaczem)- a nie przedwzmacniacz. To jest różnica, bo sens podłączenia przedwzmacniacza do wzmacniacza (czyli w tym ujęciu przedwzmacniacza) - jest chyba zerowy:)

 

Ten podany przez Pana link z Mengiem 5.1 to jest integra 6 kanałowa. Ma przedwzmacniacz (któy chyba tlyko steruje głośnością - te 2 gałki). Jestem nią zainteresowany - ale bez testowania się nie obejdzie. Mingda 5 kanałowa ma to lepiej rozwiązane bo to typowa końcówka mocy (tam wszystkie wejścia są traktowane jako pre in, no bo nie ma przedwzmacniacza).

 

I jeszcze raz zadam pytanie: Czy Pan też kupił sprzęt w 5 minut, czy może wypierał Pan miesiącami ? :) Ja mam zamiar do końca października mieć wzmacniacz wybrany i dla mnie najlepszy.

 

Dużo osób na tym forum mi pomogło (telefony, priv, czy posty). Wiem już dożo więcej o lampach. Ale chce wiedzieć jeszcze więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.