Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)


krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W chwili obecnej jestem w posiadaniu wzmacniacza tranzystorowego Creek Destiny wersja 1 i mam okazję zamiany na wzmacniacz lampowy Amplifon WT 30 III, czy taka zamiana waszym zdaniem zmieni coś w odbiorze muzyki.Słucham jazzu, muzyki elektronicznej i rocka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W chwili obecnej jestem w posiadaniu wzmacniacza tranzystorowego Creek Destiny wersja 1 i mam okazję zamiany na wzmacniacz lampowy Amplifon WT 30 III, czy taka zamiana waszym zdaniem zmieni coś w odbiorze muzyki.Słucham jazzu, muzyki elektronicznej i rocka.

Pozdrawiam

To zależy. Bardzo ważne jest jakie masz kolumny i pomieszczenie. Amplifon (WT-30)nie uciągnie wystarczająco dobrze wszystkich kolumn, zwłaszcza tych opartych na głośnikach Scan Speak. Jeśli zapewnisz mu łatwe obciążenie to nie będziesz miał powodów do narzekań. Jazz, wokale to żywioł Amplifona, rock to tak szerokie pojęcie, że trudno wyrokować. Ale posłuchać WT-30.III koniecznie trzeba, żeby było lepiej musiałem wydać 3x więcej na lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Bardzo ważne jest jakie masz kolumny i pomieszczenie. Amplifon (WT-30)nie uciągnie wystarczająco dobrze wszystkich kolumn, zwłaszcza tych opartych na głośnikach Scan Speak. Jeśli zapewnisz mu łatwe obciążenie to nie będziesz miał powodów do narzekań. Jazz, wokale to żywioł Amplifona, rock to tak szerokie pojęcie, że trudno wyrokować. Ale posłuchać WT-30.III koniecznie trzeba, żeby było lepiej musiałem wydać 3x więcej na lampę.

 

Witam !

moje kolumny to Audio Physic Yara II Superior ( trójdrożne wolnostojące) ps. jeśli można wiedzieć jaki kolega ma wzmacniacz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okazję zamiany na wzmacniacz lampowy Amplifon WT 30 III, czy taka zamiana waszym zdaniem zmieni coś w odbiorze muzyki

Jeśli ta wt30 miałaby być debiutem lampowym w Twoim stereo to na pewno warto spróbować. Niewiele wiem o brzmieniu Creeka ale powiem Ci na własnym doświadczeniu wiem że są takie aspekty w brzmieniu Amplifona, których raczej nigdy nie usłyszysz na tranzystorze. Być może w elektronice poczujesz niedostatki dynamiki ale za to barwa trąbki w repertuarze jazzowym wynagrodzi Ci to wszystko z nawiązką;)

Targuj tego Amplifona ile się da, w razie czego nie powinno być większych problemów z odsprzedażą.

Tak na marginesie to właśnie mi przewija się myśl o zakupie Wt30 dla siebie na testy więc gdyby Tobie nie pasował to pisz na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta wt30 miałaby być debiutem lampowym w Twoim stereo to na pewno warto spróbować. Niewiele wiem o brzmieniu Creeka ale powiem Ci na własnym doświadczeniu wiem że są takie aspekty w brzmieniu Amplifona, których raczej nigdy nie usłyszysz na tranzystorze. Być może w elektronice poczujesz niedostatki dynamiki ale za to barwa trąbki w repertuarze jazzowym wynagrodzi Ci to wszystko z nawiązką;)

Targuj tego Amplifona ile się da, w razie czego nie powinno być większych problemów z odsprzedażą.

Tak na marginesie to właśnie mi przewija się myśl o zakupie Wt30 dla siebie na testy więc gdyby Tobie nie pasował to pisz na priva...

 

Witam

Dzięki za podpowiedzi na pewno spróbuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panów. Zdecydowałem się sprzedać swojego Amplifona WL60. Po odsłuchach bardziej pasuje mi WT40 II. Tymczasowo zakupiłem dla odmiany coś co okazało się niespodziewanie całkiem trafionym wyborem. Mam teraz wzmacniacz Primaluna Five i przedwzmacniacz Primaluna Three. Zajrzałem pod pokrywę a tam piękne transformatory wyjściowe, oczywiście toroidalne. Wysokiej klasy podzespoły: ceramiczne podstawki wszystkich lamp, potencjometr głośności ALPS, kondensatory Solen, Nichicon i Realcap, terminale głośnikowe WBT czy złocone gniazda wejściowe. Po wstępnych odsłuchach dochodzę do wniosku, że wszystko jest na swoim miejscu. Scena szeroka, muzycy są dobrze rozlokowani, nie ma problemu z rozdzielczością, no i bas. Bas jest tu rewelacyjnie rozciągnięty, subtelny ale kiedy trzeba gęsty, punktowy wręcz namacalny. Średnica lekko wypchnięta do przodu. Wysokie to chyba najlepsze jakie słyszałem do tej pory w swoim życiu. Jednym słowem klasa sama w sobie. Ale jest jedno małe ale......takiej szerokości sceny jaką miałem w swoim WL60 tu nie ma. Oczywiście poszedłem tropem waszych cennych uwag i zaopatrzyłem się w porządny interconnect czyli Fadel Art Aerolink II. Warto było. Myślę jednak, że powrócę do Amplifona i będzie to zapewne WT40 II czyli jeden z piękniejszych wzmacniaczy jakie widziałem (włącznie z moim WL60). Pozdrawiam.

 

Mam jeszcze pytanie czy ktoś testował lampy KT 120 ? Jeśli tak to proszę o info. I gdzie najlepiej zaopatrywać się w lampki. Chodzi o rzetelnego dystrybutora bądź też sprawdzoną osobę prywatną. Ponadto mam możliwość zakupu interconnectu MIT Shotgun S3. Też skorzystałbym z rady i opinii.

Edytowane przez Cassius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Stwierdziłem że jednak "wyjdę do ludzi",

w związku z czym, niby "po czasie" bo trochę już śledzę ten temat,

no i czytałem go od początku gdy szukałem wzmacniacza dla siebie - zapisuję się z moim WT-30III

 

Jest to pierwszy lub jeden z pierwszych zrobionych 30 w wersji III

 

Kupiłem w Staszowie w przemiłej atmosferze (nie nabijam się, naprawdę przemiła wizyta),

wcześniej służył konstruktorowi jako pokazowy.

Jedyna różnica to ta iż ponoć ma płytkę robioną ręcznie a nie maszynowo - info od producenta.

 

Nie wiem czy zatem jest lepszy lub gorszy od innych 30III bo nie porównywałem ale myślę

że gra dokładnie tak samo - czyli cudnie :)))))))))

 

Za to w/w historia może ewentualnie podnieść ego (ja tam z przyjemnością hehe) oraz robi wrażenie na gościach,

oczywiście głównie i najlepiej - na tych co się nie znają ;)

 

W zestawie z moimi kolumnami - jak dla mnie bomba.

Nie jestem w stanie ocenić czy gra to dobrze czy źle bo już jestem za bardzo z moimi klockami osłuchany

ale, szczerze mówiąc - wali mnie to bo gra to tak że mi się podoba i mam kupę przyjemności ze słuchania

Aby podwyższyć poprzeczkę musiałbym wejść w odpowiednio wyższy pułap cenowy - jakiś taki jestem debilnie zapatrzony w ten swój głupi sprzęcik że wszystko to, co gra że mi się naprawdę podoba i mogę powiedzieć że to już jest przeskok - kosztuje krocie

 

Choć cd powinienem kupić lepsze, to fakt.

Ale to kiedyś, póki co Kambodża całkiem się z Amplifonem lubi, ja zaś od kilku lat marzę o niedrogim (he,he!) winylu...

 

Wracając do Amplifona - w moim przypadku był to strzał w dychę.

 

Długo jeszcze u mnie zostanie, oby tylko lampy były a p.Andrzej przypadkiem żeby firmy na kołek nie odwiesił ...

 

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich Amplifonowców :)

Edytowane przez majonez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

wt 14-27SE to lampa single-ended, a wt 40 to push-pull.

 

pierwsza ma 14W, druga 40W.

 

jak masz wysokoskuteczne kolumny to bierz wt14.

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie :),pre mam uczciwe więc końcówka lampowa na diable w SE tak na 95%,z chęcią łyknął bym gm-kę ale teraz nie dam rady,poza tym kolumny też wymieniam

 

Zmieniasz prawie tak często jak ja:)

Kilka dni temu kupiłem Sun audio 2a3 tyle że mam badziewne lampy EH. 300B się kończy budować , Ap tempo 6 na sprzedaż , eton plus fountek na sprzedaż. Miałem SE na diable i uważam że w tej konfiguracji ta lampa gra najlepiej ....jak każda inna. Push pulle mnie nie kręcą.

Jakie kolumny kupujesz? tez się za czymś rozglądam....

 

 

 

Lubie 6c33c ale wolę 2a3 i 300b . Trochę żałuję że sprzedałem harbeth.

Bałem się tych 3 wat z Suna a tymi 3 watami można zrobić niezłą imprezę z kolumnami 86db 6ohm !!!. Skończę 300 b to Ci mogę podrzucić te wzmaki na parę dni.

Pozdrawiam

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie to mi dużo brakuje pod względem częstotliwości zmian,najbardziej to bm widział Zingali u siebie ale poza zasięgiem zwłaszcza twenty evo ponad 50 tysi,ale teraz zataczam koło i wracam do Minas Anor IIIR-mają najwięcej "muzyki w muzyce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie to mi dużo brakuje pod względem częstotliwości zmian,najbardziej to bm widział Zingali u siebie ale poza zasięgiem zwłaszcza twenty evo ponad 50 tysi,ale teraz zataczam koło i wracam do Minas Anor IIIR-mają najwięcej "muzyki w muzyce"

 

Widzę że podążasz tą sama drogą co ja - muzyka w muzyce. Mnie dużo bardziej pasowało granie starych scanspeaków np

18W8545 które mają bardzo dobrą "swoją" średnicę dla mnie lepszą od obecnej lini revelator i illuminator czy etona i ptrzetworników ushera zwłąszcza. Bardzo muzykalnie grają przeźroczyste membrany -seasa w proac response 1sc, Dobrze wspominam głosniki harbeth (góra pasma i bas jednak nieco kuleje ale w tych kolumnach średnica jest rewelacyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie :),pre mam uczciwe więc końcówka lampowa na diable w SE tak na 95%,z chęcią łyknął bym gm-kę ale teraz nie dam rady,poza tym kolumny też wymieniam

 

muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony.

to zmiany będą fesss

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.