Jump to content
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie

Recommended Posts

Chodzi o ogólne wrażenia, jak to bassem gra? Jak wysokie? Itd, itp.

20 minut temu, zbyniu 360 napisał:

No niestety nie dostałem ze wzmacniaczem oryginalnej lampy.Nie mam teraz z czym porównywać:(

Teraz jedynie moge powiedzieć że nie brakuje mi basu w dźwięku ale czym to spowodowane jakimi lampami tego nie wiem .Myślę że nie ma potrzeby zmieniać na inną lampę ecc83 .Bas sie poprawił jak wymieniłem ecc82 mullarda za rca clear top.Możliwe że są lepsze lampy ecc83, które by poprawiły jak dla mnie zejscie basu bardziej głebszego .Ale jakie.... to czego szukać... ? To pytanie do was 

Nikt nic?

Moim zdaniem bass z tymi lampami jest pierwszoligowy (jak zresztą całe pasmo) i raczej inne lampy w tym względzie więcej u Ciebie nie wniosą.

Pozostaje tylko kwestia kondycji tej lampy.

Pozdrawiam.

M.

P.S.

Wracając do cen lamp to myślę, że nawet mogłem zapłacić za parę 5 funtów a sprzedawca mógł wystrzelić je do mnie z procy by ominąć koszty przesyłki i cło to nie znaczy, że nie sprzedadzą się drożej.

🙂

Mogę wystawić sobie co chcę i za ile chcę. Choćby Brimary za 2000.

I co wtedy?

Będziecie rzucać klątwy i odczyniać egzorcyzmy czy może będą indiańskie tańce?

😄

To tak przy okazji bo te Brimary poleżą sobie u mnie i będą dojrzewały.

Edited by qqrydza
1 godzinę temu, qqrydza napisał:

P.S.

Wracając do cen lamp to myślę, że nawet mogłem zapłacić za parę 5 funtów a sprzedawca mógł wystrzelić je do mnie z procy by ominąć koszty przesyłki i cło to nie znaczy, że nie sprzedadzą się drożej.

🙂

Mogę wystawić sobie co chcę i za ile chcę. Choćby Brimary za 2000.

I co wtedy?

Będziecie rzucać klątwy i odczyniać egzorcyzmy czy może będą indiańskie tańce?

😄

To tak przy okazji bo te Brimary poleżą sobie u mnie i będą dojrzewały.

To wiem. Już widziałem wcześniej jak kolega wystawiał lampy, które mu nie spasowały w horendalnych cenach, przedstawiając je na audiostereo jako ósmy cud. Właśnie chodzi o tą dźwignię reklamową, bo sprzedawać nikt nie zabrania.

• Like 1

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

🙂

Które to lampy w horrendalnych cenach przedstawione jako ósmy cud świata? Możesz wskazać?

Lampy, które mam, wszystkie mi pasują. Każdy rodzaj zachowuje dla siebie.

Edited by qqrydza

Komu przeszkadzają moje zdjęcia lamp?

Myślę sobie, że osobom, które ogłaszają koniec lamp NOS i tym samym zachęcając do kupowania złomu. Przecież nie ma wyboru.

Poniżej zjazd Valvo wyprodukowanych w Holandii.

IMG_6108.JPG

IMG_6109.JPG

IMG_6110.JPG

IMG_6113.JPG

Tu mamy na przykład piękne, oryginalne lampy Westinghaus.

IMG_6088.JPG

Edited by qqrydza
8 godzin temu, ampman napisał:

Z pewnością kupowałeś te lampy latami i teraz się przechwalasz co Ty nie masz... ale kupca nie prędko znajdziesz za te kosmiczne ceny.

Obawiam się, że zawsze ktoś się znajdzie kto zapłaci z marżą 100%+…

• 2 weeks later...

Koledzy, wymieniłem w Yaqinie MS-90B chińskie 12AX7 na ECC83 RFT NOS z ciekawości - w razie gdybym nie słyszał różnicy żaden wielki to wydatek. Po wymianie gra to po prostu lepiej bez dwóch zdań. I tu pytanie czy jest sens pójść dalej w bardziej renomowane NOSy czy przy tej klasie wzmacniaczu dać sobie spokój i nie pchać się w dalsze koszty.

9 godzin temu, B_the_K napisał:

Koledzy, wymieniłem w Yaqinie MS-90B chińskie 12AX7 na ECC83 RFT NOS z ciekawości - w razie gdybym nie słyszał różnicy żaden wielki to wydatek. Po wymianie gra to po prostu lepiej bez dwóch zdań. I tu pytanie czy jest sens pójść dalej w bardziej renomowane NOSy czy przy tej klasie wzmacniaczu dać sobie spokój i nie pchać się w dalsze koszty.

To są bardzo słabe lampy grające głównie basem  środka brak .Jeżeli to dla Ciebie gra dobrze to brak pytań .

• Moderatorzy
2 godziny temu, zelo7 napisał:

To są bardzo słabe lampy grające głównie basem  środka brak .Jeżeli to dla Ciebie gra dobrze to brak pytań .

Czytając cały post, a nie tylko kawałek, ja się nie dziwię że RFT zagrały lepiej od chińskich.

Kontakt na maila w moim profilu.

8 godzin temu, zelo7 napisał:

3 minuty temu, zelo7 napisał:

Proszę mnie nie pouczać co mam robić . 

Proszę nie oceniać systemu i gustu Kolegi nie mając BLADEGO pojęcia jak ten system i gust wygląda, zwłaszcza na podstawie wyjętego z kontekstu zdania. (jakże to jest teraz modne, wyjąc cos z wypowiedzi i na tym zbudować swoja "opinie" zwykle nie mająca ZADNEJ wartości merytorycznej).

• Like 1

...a ja chciałem nie mając doświadczenia w lampach kulturalnie zapytać bardziej doświadczonych czy jest sens pójść dalej w tym skądinąd budżetowym wzmacniaczu i zaaplikować bardziej cenione NOSy niż wspomniane RFT...

• Like 2
  • Moderatorzy
Teraz, B_the_K napisał:

...a ja chciałem nie mając doświadczenia w lampach kulturalnie zapytać bardziej doświadczonych czy jest sens pójść dalej w tym skądinąd budżetowym wzmacniaczu i zaaplikować bardziej cenione NOSy niż wspomniane RFT...

Dobrze chciałeś. Nie przejmuj się, pytaj dalej jeżeli potrzebujesz. Niektóre odpowiedzi po prostu należy ignorować.

Kontakt na maila w moim profilu.

11 godzin temu, McGyver napisał:

Dobrze chciałeś. Nie przejmuj się, pytaj dalej jeżeli potrzebujesz. Niektóre odpowiedzi po prostu należy ignorować.

Co więc byś mi zasugerował, Siemens,  Telefunken czy coś z wyrobów anglosaskich?