Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może w ramach zachwytu akumulatorami ktoś coś napisze o wadach prądu z nich płynącego-to tak dla jasności.

 

Właśnie podkreśliłbym słowa typu przemysłowego :)

 

Dobre rozwiązania przemysłowe też nie są tanie i tu zgodzę się z tym że w studiach używane są tzw. wersje akceptowalne budżetowo - czyli dosyć tanie.

 

To wszystko przekłada się jak każda część toru na dźwięk. Żeby wyjąć super produkt najpierw trzeba zainwestować w niego. Szkłem ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin K. zgodze sie w kwestii, ze nie wszystkim Bozia dala tak samo, mi dla przykladu nie dala tak duzo kasy zebym mogl lekcewazyc zywotnosc akumulatora w tak nie tanim przeciez urzadzeniu. NIe chodzi mi tez rowniez o precyzyjne okreslenie jego zywotnosci ale o jak napisalem orientacyjne. Reszta prametrow moze poza tym czy uciegnie sprzecior mnie nie interesuje, bo zgadzam sie, ze parametry ni jak maja sie do rzeczywistego dzwieku. Zreszta, nie jestem elektronikiem wiec nie bede sie wymadrzal na ich temat. Co do slyszenia tego czy owego...wplyw kabli wszelakiej masci slysze,co nie ktorych kondycjonerow rowniez ale minimaly na ogol i nie zawsze i nie ze wszystkim na plus. Owszem jestem sceptyczny do mocno entuzjastycznych opini na temat roznego rodzaju audio dodatkow, a to z tego wzgledu, ze czesto sa one mocno przekoloryzowane i dzieki temu sceptycyzmowi mam troche wiecej kasy na koncie:) Bardzo dobrze, ze dyskusja jest i nie ma tylko przetakiwania jedni drugim bo co by to bylo za forum? Jaka jego rola by wtedy byla? Wystarczylo by kupic gazetke , przeczytac jedna opinie i po krzyku.

Tak latwo nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mój system od kiedy gram z PP2000, gra teraz tak dobrze że czuję się jakbym odkrywał swoje płyty na nowo ... Wczoraj ułożyłem sobie całą stertę płyt których dawno nie odtwarzałem i słuchałem jedną po drugiej. Fajne uczucie, już zapomniałem jak to smakuje ... ale dawno nie miałem nic co by przyniosło tak dużą poprawę i dawało taką niesamowitą przyjemność słuchania. Mój system nigdy nie grał lepiej.

 

Aktualna konfiguracja to:

dCS Puccini

Dartzeel

Wilson Sahsa

oraz kable: Tara The 0.8 (IC), vdH The Revelation (głośnikowy) i 2x Nordost Valhalla (sieciowe)

 

Przy okazji miałem okazję porównać wpływ PP na Krella S300i i Dartzeela. Dodanie Pure Powera do Krella wnosi ogromną poprawę brzmienia, ale idącą w trochę innym kierunku niż samo przejście na Dartzeela. PP2000 zwiększa namacalność i głębię brzmienia. Wszystkie dźwięki stają się bardziej trójwymiarowe, lepiej odseparowane od tła, które jest ciemniejsze, jakby mniej zaszumione. Wokale nabierają tak pięknej barwy i głębi, że wydaje nam że można je dotknąć ręką. Poczucie realizmu jest niesamowite !

 

Sam Dartzeel idzie w trochę innym kierunku. Jego wpięcie w system jednoznacznie pokazuje że jest to bazowo znacznie bardziej wyrafinowane urządzenie. Wysokie tony są bardziej wyrafinowane, mamy większą gładkość dźwięku, więcej szczegółów, brzmienie na górze jest bardziej przestrzenne i eteryczne. Podobnie jest ze średnicą, tu dochodzi jeszcze wspaniała mikrodynamika - to jak Dartzeel potrafi pokazać np. drżenie strun gitary, jak łatwo przychodzi mu pokazywanie nawet najmniejszych zmian poziomu dźwięku - to jest coś czego nie słyszałem z żadnej innej tranzystorowej końcówki mocy, i coś co jest możliwe chyba tylko z najlepszych wzmacniaczy Single Ended Triode na 300B/2A3. Gdy teraz do tego co oferuje Dartzeel dodamy to co daje Pure Power ... WOW. Muzyczna nirwana w najczystszej postaci.

 

Mojego Pure Powera na jeden wieczór pożyczał Milimetr i Marcin 70, więc może coś od siebie napiszą. Niestety dostali urządzenie zupełnie rozładowane, więc nie mogli posłuchać go z samych baterii, ale wpływ na lampy Jadisa i tak był chyba interesujący :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu używasz takiej mieszanki kablowej ?

Czy nie lepszym rozwiązaniem jest okablowanie jednej marki od sieci do głośników ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy okazji miałem okazję porównać wpływ PP na Krella S300i i Dartzeela. Dodanie Pure Powera do Krella wnosi ogromną poprawę brzmienia, ale idącą w trochę innym kierunku niż samo przejście na Dartzeela. PP2000 zwiększa namacalność i głębię brzmienia. Wszystkie dźwięki stają się bardziej trójwymiarowe, lepiej odseparowane od tła, które jest ciemniejsze, jakby mniej zaszumione. Wokale nabierają tak pięknej barwy i głębi, że wydaje nam że można je dotknąć ręką. Poczucie realizmu jest niesamowite !"

 

 

Mniej szumow=ciemniejsze tlo a nastepstwem tego moze byc poprawa calej reszty jak powyzej. To tak jak w tv, jezeli kolor jest mocno czarny,od razu jest wrazenie, ze caly obraz, kontrast i kolory sa lepsze.

 

"Muzyczna nirwana w najczystszej postaci"-czyli jak Nirvana znaleziona, watek zamykasz?;)

 

Sprwdzales moze w instrukcji jaka zywotnosc maja te akumulatory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w kartonie nie znalazłem instrukcji. Ktoś w Audio Systemie musiał widocznie wyjąć. Ale któryś z kolegów napisał już jaka jest żywotność takich akumulatorów (5 lat lub 1200 cykli ładowania) - nie sądzę aby producent wymyślił tu coś innego.

 

marek - do tej kombinacji doszedłem metodą prób i błędów, a także w pewnym stopniu przypadku (vdh The Revelation). Nie bardzo wierzę w synergię jaka ma niby wynikać ze stosowania okablowania jednej firmy. Chętnie bym głośnikowego vdH zamienił na Tarę Egde lub Onyx ... ale niestety nie mam na to budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam jakie koledzy mieli spostrzeżenia używając PP do lampy .sam trochę eksperymentowałem z kondycjonerami

i listwami ze wzmacniaczami lampowymi i mam trochę mieszane uczucia ,ale ten PP to acu więc może być ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej szumow=ciemniejsze tlo a nastepstwem tego moze byc poprawa calej reszty jak powyzej. To tak jak w tv, jezeli kolor jest mocno czarny,od razu jest wrazenie, ze caly obraz, kontrast i kolory sa lepsze.

Właśnie to daje słynny żwirek dla kota :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chociaż obecnie to gówienko kosztuje prawie 2 kzł.....nie transformuje systemu :))), ale znacznie go poprawia przynajmniej u mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość RAudio

(Konto usunięte)

Oczywiście, zwłaszcza, że większość tych zmian wytwarza wyobraźnia (albo inne "zjawiska" jak np. marketing i reklama). Polecam opisany wyżej żwirek dla kota, a przede wszystkim ustroje akustyczne i demagnetyzery f-my Harmonix - lidera high-end audio ;)

Wyluzuj, "pozwól" ludziom być sobą -> na własne wybory, bez względu na to czym się kierują.

A jeżeli dodatkowo chcą się własnymi wyborami podzielić i opowiedzieć innym to super.

 

Życzę Wam spokojnych Świąt. Niech codzienność ustąpi miejsca wspaniałemu, wyjątkowemu nastrojowi. Wiele radości i cudownych chwil spędzonych wspólnie z najbliższymi

(Również i Tym, którzy nie mając własnych wyborów/osiągnięć/itp. zajmują się z takim zapałem innymi)

 

:))

Edytowane przez RAudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi Elberotha mieliśmy z kolegą Marcinem okazję krótkiego zapoznania się z urządzeniem. Przemawiała przez nas prawdziwie audiofilska determinacja i wola poznania, ponieważ urządzenie zostało dosłownie wyrwane spod opieki Elberotha, na kilka(naście) godzin, w tym godziny nocne :-)

 

Jako się rzekło powodowała nami ciekawość, a po części chęć zaradzenia problemom z zasilaniem, które występują w naszym budynku.

 

Sam kondycjoner rozpatruję pod trzema względami - użytkowym, sonicznym i warunków handlowych zakupu i późniejszego serwisowania (szczególnie baterii).

 

Może najpierw o wrażeniach użytkowych.

Pod względem użytkowym ten konkretny kondycjoner może być kłopotliwy. Jest to wielka locha o głębokości blisko 60 cm, która z trudem wejdzie w standardową audiofilską szafkę. Do tego jest ciężki jak potężna końcówka mocy. Największy jednak problem to same akumulatory. Z jednej strony koncepcję można pochwalić za najbardziej purystyczne podejście do zasilania, ale z drugiej strony pomyślcie, że przy planowaniu czasu trwania waszych odsłuchów musicie brać pod uwagę "żywotność" dość chimerycznych baterii lub godzić się na zasilanie w kompromisowej postaci (tzn. z jednoczesnym ładowaniem baterii).

 

Do tych baterii mam największe zastrzeżenia użytkowe. Kondycjoner naładowaliśmy na 75% stanu i dopiero podłączyliśmy urządzenia. Po podłączeniu odtwarzacza CD, lampowego preampu i dwóch lampowych monobloków o mocy 60W (pobór mocy <220W każdy) stan baterii natychmiast spadł poniżej 40% naładowania. W tym stanie rzeczy bateriom starczyło siły na odtworzenie dwóch (!) utworów, po czym kondycjoner zrobił spektakularne OFF wyłączając cały system.

Nota bene system lampowy nie powinien być w ten sposób wyłączany z sieci.

 

W mojej ocenie, albo baterienie były w pełni sformatowane, albo do tego typu systemu ten typ kondycjonera (zasilany bateryjnie) się nie nadaje. Ja w takiej sytuacji zawsze podświadomie bym czekał na ile jeszcze grania starczy prądu i kiedy system zrobi KAPUT.

 

Jeżeli chodzi o separację od problemów występujących w sieci to jest ona pełna - po prostu całkowita separacja od miejskiego zasilania. To tyle o kwestiach użytkowych.

 

Jeżeli chodzi o wrażenia brzmieniowe to jest trochę jak w piosence Żydów z Odessy - krok do przodu, dwa do tyłu, jeden w bok i tak w kółko...

Kondycjoner bez wątpienia wnosi poprawę do brzmienia. Jest lepsza definicja i separacja poszczególnych dźwięków, wzrasta transparencja i klarowność dźwięku, tak jakby rośnie również dynamika. Z drugiej jednak strony z przekazu muzycznego coś jakby ucieka - mianowicie pewna nieokreślona namacalność i subtelność - szczególnie na żeńskich wokalach. Ogólnie zmiany określiłbym jako pójście w kierunku brzmienia bardziej audiofilskiego, mniej muzykalnego, przy czym kondycjoner nie zmania ogólnego charakteru brzmienia. Jeżeli system grał neutralnie to nadal gra neutralnie, jeżeli był nieco ocieplony, to również ta główna sygnatura brzmienia pozostanie bez zmian. Zwracam uwagę, że nasze obserwacje są nieco inne niż Elberotha, co może wskazywać, że działanie urządzenia jest mocno determinowane przez system.

 

Aby obiektywnie ocenić wpływ kondycjonera na dźwięk trzeba byłoby z nim pożyć dłużej. Kondycjoner zadziałał trochę jak przełącznik loudness i albo się ten rodzaj prezentacji polubi, albo zacznie to przeszkadzać.

 

Na koniec najciekawsza kwestia - warunki handlowe zakupu. Otóż jako się rzekło dla pełnej oceny urządzenia warto byłoby pożyć z nim dłużej. Dlatego też po zwróceniu Elberothowi jego urządzenia (w końcu nasz miły kolega nie prowadzi wypożyczalni, nie jest też wysuniętą placówką handlową dystrybutora) skontaktowaliśmy się z dystrybutorem, celem wypożyczenia innego egzemplarza na odsłuch. Dystrybutor w swej łaskawości zgodził się wypożyczyć kondycjoner za kaucją, postawił jednak pewien dość osobliwy warunek. W razie braku decyzji o zakupie dystrybutor obciąża nas równowartością 10% wartości urządzenia (tj. jedyne 1200 zł) za.... UWAGA wszyscy siedzą? .... zużycie się baterii.

 

Wobec takiego dictum, to ja - audiofil, który siedzi w tej zabawie już 20 lat, powiem tak: panie Sobolewski - CZY PAN NA GŁOWĘ UPADŁ? Sam nie wiem, czy tego typu propozycję rozpatrywać w kategoriach tupetu, czy braku zdrowego rozsądku. Jeżeli na skutek testowego odsłuchu zużywają się panu baterie (które co do zasady służą do ponownego, wielokrotnego ładowania), to może niech pan rozważy czy warto to urządzenie sprzedawać...

Aż boję się o pana biznes w sytuacji, gdy kondycjoner rozpowszechni się wśród użytkowników, a pan będzie zmuszony te padające jak muchy baterie serwisować. No cóż, pana cyrk - pana małpy, natomiast ja pozwolę sobie przekazać dystrybutorowi dwie rady:

 

- w produktach z kategorii high-end za -naście tysięcy nie kupuje się urządzeń ot tak, z półki - niezbędny jest odsłuch we własnym systemie. Koniec i kropka. To są reguły rynku, na którym zdecydował się pan prowadzić działalność zarobkową. Proszę się z tym pogodzić.

 

- jeżeli przychodzi do pana potencjalny klient to warto się ukłonić w pas i podziękować, że z miliona produktów dostępnych na rynku zainteresował się produktami, które akurat panu dają chleb i nie stawiać na wstępie kuriozalnych warunków, które zrywają nić porozumienia z klientem zanim ta się jeszcze nawiąże.

 

Jeżeli chodzi o PurePowera, to pod względem użytkowym i brzmieniowym byłbym skłonny to urządzenie testować, rozważać, może komuś zarekomendować. Pod względem warunków odsłuchu (zakupu) dla mnie jest to END OF STROY, podobnie jak w przypadku innych produktów z oferty Audio Systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Milimetr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wyluzuj, "pozwól" ludziom być sobą -> na własne wybory, bez względu na to czym się kierują.

A jeżeli dodatkowo chcą się własnymi wyborami podzielić i opowiedzieć innym to super.

 

Życzę Wam spokojnych Świąt. Niech codzienność ustąpi miejsca wspaniałemu, wyjątkowemu nastrojowi. Wiele radości i cudownych chwil spędzonych wspólnie z najbliższymi

(Również i Tym, którzy nie mając własnych wyborów/osiągnięć/itp. zajmują się z takim zapałem innymi)

 

:))

 

:-) Czasami warto doczekać Świąt. I takich wpisów.

Dokładam się do życzeń : świątecznego, Bożonarodzeniowego nastroju, pogody ducha i audiofilskiego spokoju. I częstszych, Elberothowych wpisów. Warto wyznaczać jakieś "linie na horyzoncie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wprost - opinia Milimetra jest jednoznacznie negatywna....użytkowo ten kondycjoner to po prostu dno...brzmieniowo tez żadnej nirvany niet.....do tego dochodzi "miły" dystrybutor i mamy cały obraz.....

Wolę już zgrabne listwy puste w środku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP 2000 zagrał bardzo interesująco w moim systemie, całkowicie zgadzam się z wpisem Milimetra, co do jego cech sonicznych i użytkowych. Dlatego wypożyczenie na kilka dni tego urządzenia miało dać szansę, na sprawdzenie, czy można lekko złagodzić i "umuzykalnić" jego wpływ na dźwięk, bez utraty transparencji (fenomenalna!) i dynamiki. Chciałem przetestować go z innym zestawem lamp w pre, ale nowatorska polityka Audio Systemu zamknęła temat.

 

W sumie jest to fajny sposób na zarabianie pieniędzy, można z tego żyć, niczego nie sprzedając, w przypadku klocków za "dziesiąt" tysięcy zł "prowizja odsłuchowa" robi się więcej niż godziwa.

 

Podziękowania dla Elberotha za umożliwienie odsłuchu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne co piszecie o braku muzykalności...Elb był zachwycony tym, że przyjemnie mu się słucha...widocznie zależy to od systemu, ale i tak nikt już tego nie sprawdzi, chyba że kupi w ciemno, ale wypożyczy za "drobną" kaucją :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nieprawdopodobnego z tym wypozyczeniem, z dala od Audio System

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr,

 

Widzę że Audio System nieźle was rozsierdził (czemu się wcale nie dziwię) bo z 'efektu jednoznacznie pozytywnego, poza lekkim osuszeniem wokali', o którym wspominał mi Marcin 70 oddając Pure Powera, zrobiło się coś innego :p A przynajmniej tak to zabrzmiało.

 

Szkoda że nie mieliście okazji posłuchać PP2000 z baterii, bo to właśnie w tym trybie Pure Power gra najlepiej. W ostatnich dniach miałem okazję zrobić trochę porównań, u mnie przejście na tryb zasilania ze ściany, sprawia że dźwięk staje się jakby właśnie szczuplejszy/bardziej nerwowy w zakresie wokali. Dopiero powrót na baterie i 100% separacja od sieci daje tą prawdziwą magię i spokój.

 

Grając z baterii, w moim systemie (a w zasadzie w moich 2 systemach, bo słuchałem go w zestawieniu z Dartzeelem i dCSem oraz Krellem S300i i Reimyo 777) to właśnie w zakresie wokali następowała największa poprawa. Wokale stawały się gładsze, pełniejsze i bardziej nasycone. Pojawiał się ten niesamowity realizm brzmienia. O tym samym doniósł mi także mój znajomy, który pożyczył PP zaraz po was na całe święta (choć jego system to dCS / Dartzeel / Wilson Maxx 2, a więc tak naprawdę jest to identyczny system co mój).

 

Jeżeli chcecie, to mogę wam jeszcze kiedyś PP pożyczyć aby go 'dosłuchać' z baterii - ja o ich żywot się nie martwię :-)

 

PS.

 

75% które pokazuje się podczas ładowania, niestety zamienia się natychmiastowo w 40% po odłączeniu ładowarki. Jeżeli chcemy korzystać z baterii, niestety trzeba cierpliwie poczekać aż wskaźnik pokaże 100%. U mnie z Dartzeelem i Puccinim można wtedy słuchać ok 2h (Dartzeel mocno się nagrzewa, więc choć nie wiem ile dokładnie prądu pobiera, to na pewno nie jest to mało), a po przełączeniu na Krella S300i czas wydłuża się nawet do ok 3h.

 

Oczywiście, po podłączeniu monobloków lampowych o łącznym (ciągłym) poborze mocy rzędu 450W, czas ten na pewno znacznie spadnie, choć na pewno nie do 10 minut (bardziej 1h - ale tylko pod warunkiem, że urządzenie jest w 100% naładowane). Jeżeli ktoś chciałby zasilać system lampowy z baterii (albo jakieś szczególnie duże monobloki pracujące w czystej klasie A), musi od razu w cenę zakupu wkalkulować Battery Packa. Wtedy czas pracy z baterii wydłuża się 4 krotnie, a po dodaniu 2 Battery Packów - nawet 8 krotnie. Niestety cena również wzrośnie dość znacznie, bo dodatkowy Battery Pack to ok 4kzł (strzelam, bo AS nie ma jeszcze cennika na Battery Packi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem...ale wydaje mi się, że te bateryjki nawet roku nie pociągną...stąd też lęk dystrybutora....i nie ma takiej siły, żeby głośno słuchany system bez battery packa pograł 2-3 h....jak to będzie godzinka to i tak będzie to już cud.....w końcu podkręcony Krell już swoje zjada....pod tym względem PP to totalna kaszana, na dodatek jak padną cholerne baterie czeka nas przeprawa z "miłym" AudioSystemem, w końcu szlag nas trafi i wyrzucimy ten złom przez okno lżejsi o kilkanaście tysiaków......wpływ na dźwięk to jedno i może on być jednoznacznie pozytywny, a ogólnie pojęta funkcjonalność to drugie, a ta niestety jest kiepściutka...chyba, że będziemy słuchać w trybie ładowania baterii co niewiele daje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio zrobimy forumową ściepę na kaucję u Dystrybutora ,dostaniesz klocka na parę dni posłuchasz ,ocenisz ,napiszesz recenzję ,

bo wiesz tak na "sucho" , to chyba nie ma raczej sensu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio zrobimy forumową ściepę na kaucję u Dystrybutora ,dostaniesz klocka na parę dni posłuchasz ,ocenisz ,napiszesz recenzję ,

bo wiesz tak na "sucho" , to chyba nie ma raczej sensu .

Nie piszę o dźwięku tedeo....czytaj ze zrozumieniem....chyba że masz dobre doświadczenia z aku w komórkach, laptopach, bo ja mam nieprzyjemne, więc jak słyszę bateryjka, co koledzy testujący potwierdzają to niedobrze mi się robi ;) Po co mi ściepa ?, na zakup Pure Powera mnie stać w ciemno :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio słyszałem po prostu jaki dzwięk daje pre gramofonowe plus zasilanie silnika gramiaka z zasilacza a jaki z "baterii" ,

myślę,że jak ten PP jest poprawnie skonstruowany to może efekt być podobny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dźwiękowy może być dobry, choć bez transformacji totalnej w stylu Pacułowych wymian kolumn ;) Inną sprawą jest trwałość samego urządzenia i wydatki na baterie......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawego posta dotyczącego zasilania bateryjnego znalazłem na AudiogoNie. Co ciekawe post pochodzi z 2002 roku. Widać więc że sama koncepcja jest dość stara i Pure Power koła tu nie wymyślił. Co najwyżej zaproponował 'gotowe' rozwiązanie zawierające w jednym pudełku baterie, ładowarkę i wysokiej klasy przetwornicę, dopasowane wzorniczo i gabarytowo do audiofilskich potrzeb.

 

Człowiek opisuje działanie zasilania z akumulatorów przy wykorzystaniu przetwornicy szwajcarskiej firmy Studer (ale chyba wbrew temu co pisze, firma ta nie ma nic wspólnego ze Studerem produkującym urządzenia audio na rynek pro).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W jego systemie, przetwornica 400W zasila urządzenia o łącznym poborze prądu 100W. Koszt jaki podaje dla przetwornicy 400W i zastawu akumulatorów to ok $1k. W EU pewnie to drożej (przez VAT), pewnie coś w okolicach 1k euro, czyli trzeba liczyć ok 4kzł.

 

Gdy pójdziemy w wyższe moce, nie jest niestety już tak tanio. Przetwornica 2kVA Studera razem z bateriami kosztuje praktycznie tyle samo co PurePower o podobnej mocy (~12kzł). Do tego PP jest w jednym pudełku, a z rozwiązanie Studera to w dalszym ciągu rozwiązanie trochę DIY. Ale może warto spróbować, szczególnie jeżeli ktoś ma ograniczony budżet i nie potrzebuje dużej ilości prądu.

 

Jedno na co warto zwrócić uwagę, to to aby przetwornica była wysokiej jakości. Jak zauważyła jedna z osób wypowiadających się w wątku, problem stanowi znalezienie przetwornicy która będzie absolutnie cicha.

 

i have yet to see an inverter that did not produce a GOB of interference. Nor have the ones that i've looked at produced a very "clean" sine wave i.e. distortion was noticeable.

 

Ale podobno właśnie Studer, tak jak Pure Power, jest cichy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego jeszcze ładowarka na ogniwa słoneczne aby nawet podczas ładowania być odciętym od sieci ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc konkretnie, w tym PP jest najtańszy podstawowy aku serii HC o najkrótszym czasie życia i najmniejszej liczbie pełnych cykli - 260, stad lęk dystrybutora, bo to jest zrobione do pracy buforowej, czyli przy podłączonej ładowarce, jeśli Elbik będzie robił pełne cykle, czyli ładował, a potem rozładowywał na maxa jaka wytrzymałość takiego aku będzie ? ....hmm... :(

Aku jest tajwańskie firmy CBS klasa HC czas przeżycia 3-5 lat katalogowo przy pracy buforowej. W przypadku aku katalogowo nijak ma się do rzeczywistości....

Oczywiście firma ma aku o czasie przeżycia 8/ 10/15/20 lat, ale wtedy PP musiałby kosztować pewnie 50 kzł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wkładanie "brudzących" ciężkich akumulatorów do jednego opakowania razem z elektroniką nie jest eleganckim rozwiązaniem pod względem technicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne rozwiazanie, mowimy zonie, ze jest za gruba i kupujemy rowerek stacjonarny do sypialni, ciagniemy druciki od rowerka do pokoju odsluchowego i sluchamy a kobita laduje akumulatory. Rozwiazanie tansze niz panele i praktycniejsze niz panele.Kazdychce sluchac w dobrej jakosci a miec zgrabna zone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stad lęk dystrybutora

 

Dystrybutor to nawet nie zdążył tego rozkręcić, nie mówiąc o tym, czy zdążył się zorientować jakie są tam siedzą akumulatory i jaką mają żywotność. Wszystkiego dowiaduje się ode mnie (czyli podobnie jak ty Zyzio ;-).

 

Podejrzewam, a nawet jestem pewien, że po prostu nie chciał pożyczyć Milimetrowi (dlaczego - nie wiem, nie wnikam w ich wzajemne relacje). Wiem natomiast na pewno, że nasz forumowy kolega arek67 pożyczał Pure Powera z Audio Systemu na kilka dni, i takich problemów jak Milimetr nie miał. Pożyczył, posłuchał na spokojnie, i tak jak ja - kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a takie cóś ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a takie cóś ? :)

 

Urządzenie ma dość duże THD (<3%; dla porównania przetwornica w PS-1210 Accuphase ma 0,2% THD) poza tym zwracam uwagę na to co napisał człowiek na AudiogoNie:

 

i have yet to see an inverter that did not produce a GOB of interference. Nor have the ones that i've looked at produced a very "clean" sine wave i.e. distortion was noticeable.

 

Ale jeżeli jesteś gotów zaryzykować, możesz spróbować ... chętnie przeczytamy efekty twoich własnych doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest jeszcze taka, do pre, źródła. Nie było nigdy specjalnego zainteresowania tym produktem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.