Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pafaell.

Nie mam nic przeciwko na tematy wobec mojej osoby. Póki ktoś rzeczowo przedstawia swoje racje, najwyżej je sprostuje. Jeżeli uważasz, że nie cenię dobrze zrobionych płyt albo co gorsza, że nie jestem wstanie ich odróżnić to się mylisz. Myślę iż niektóre chętnie byś widział w swojej kolekcji. Co do hałasu, nie posiadam miernika SPL ale cenię sobie możliwość zamknięcia swoich okien co daje jakieś 20dB tłumienia a tym samym poziom zakłóceń zewnętrznych spada pewnie na 20dB do 30dB. A hałas sąsiedzki - to ja jestem jego jedynym wytwórcą. Ściany są grube bo to przedwojenna kamienica. Za ścianą z drugiej klatki jak by się wyprowadzili a sąsiadka z naprzeciwka przestała pisać do administracji i gdyby rządził PIS pewnie nastąpiła by dawno konfiskata zabawek mimo że tak często głośno nie słucham. Dywan posiadam i cenię go sobie. Gdy już tyle napisałem to dodam, że mam szczęście do dobrej akustyki wymiary pomieszczenia odsłuchowego to 5x4x3 m, ich proporcje są zbliżone do uważanych za idealne. Mało tego sub mój posiada EQ czego nie mają basy ELBA. Sprzęt jest po dobrym tunningu i żdziwiłbyś się jak gra za te pieniądze.

 

STEFEK. Jak byś porównał to co słyszałeś u ELBROTHA ze swoim systemem? Czy słuchałeś swoich płyt? Jak byś opisał tą muzykalność czy to jakaś nadzwyczajna płynność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla każdego MUZYKALNOŚĆ,może oznaczać coś innego,chociaż może nie.

Dla mnie to współczynnik przyjemności jaka płynie ze słuchania muzyki z danego systemu (tu 10!),bez zmęczenia po dłuższym czasie.

Tutaj raczej chcesz wkładać do CD kolejną płytę,i kolejną,itd.

Jak pisałem najpierw Gospodarz zapodał swoje płyty,potem mogłem posłuchac coś swojego :).

Tak jak Elb napisał,dźwięk tak gęsty,że można kroić nożem,namacalny,gładki i płynny.Przy niektórych płytach masz wrażenie jakbys słuchał dobrego toru analogowego (na DCSie?Świat się kończy ;)).

Najbardziej o dziwo podobały mi się kolumny!!!

Jestem "zarażony" dźwiękiem MBLowskim (moje German Physiks to ta sam szkoła),wydawało mi się,że osiągnięcie tak zbudowanej sceny jest z tradycyjnych skrzynek raczej niemożliwe.

Jednak przy wysokiej klasy komponentach,i znakomicie przygotowanym pokoju można te wrażenia przestrzenne uzyskać.

Od dwóch dni to mój drugi system i pomieszczenie odniesienia (pierwszy to sala w Sound Clubie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dane mi było słyszeć czegoś takiego choć bogactwo i duża dokładność nie jest mi obca ale gęstość?. Ciekawe jak to daleko od poprawnego i przyzwoitego grania. W przyjemność nie wątpię tylko jak bardzo jest to nirwana a jak naturalne granie. Trzeba by usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Niestety nie dane mi było słyszeć czegoś takiego choć bogactwo i duża dokładność nie jest mi obca ale gęstość?. Ciekawe jak to daleko od poprawnego i przyzwoitego grania. W przyjemność nie wątpię tylko jak bardzo jest to nirwana a jak naturalne granie. Trzeba by usłyszeć.

 

 

 

...kup sobie starego Meridiana 206 a uslyszysz....gestosc i barwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTON>

Póki nie usłyszysz to i nie zrozumiesz.

I tak będziesz siedział słuchając swoich Soniaków myśląc,że to już koniec świata :).

 

Zmieniając DP-700 na CD 8,usłyszałem właśnie tę "gęstość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo nie zawsze gra dobrze ;)

Na koncerty trza chodzić trzeżwym-wtedy gra świetnie-byłem w Proximie na Steve Lukatherze-...i tak myślę,że na żywo to jest troszkę inaczej.))

 

Swoją drogą przekaz live to mam u siebie już jakiś czas[tak mówią Ci co słuchali].....tylko prosty chłop jestem i nie chce mi się tak barwnie,

kwieciście i malowniczo wręcz z ułańską fantazją wszystkiego tak opisywać......bo Nirvana mnie sama znalazła i polubiła,choć to zdecydowanie inna

Nirvana od tej Elberothowej.....bo przede wszystkim wielokrotnie tańsza,a czy gorsza,bądż lepsza-to tylko kwestia gustu.

U mnie przekaz live oparty przede wszystkim o lampę......i zdecydowanie bardziej markowe kable-których jestem gorącym zwolennikiem i wielbicielem.

Jestem przekonany,że autor wątku....zacznie zaraz coś kombinować właśnie z kablami,bo mając takie pre bym po prostu nie wytrzymał nie próbując

innych połączeń kablowych,poniewaz doświadczenia zostają w głowie na przyszłość.Troszkę też zmartwił mnie fakt,że u Elberotha jego Pure Power stoi

tak w kąciku,bo u mnie Hydra-V-ray jest wprost wyeksponowana))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTON>

Póki nie usłyszysz to i nie zrozumiesz.

I tak będziesz siedział słuchając swoich Soniaków myśląc,że to już koniec świata :).

 

Zmieniając DP-700 na CD 8,usłyszałem właśnie tę "gęstość".

 

Jakoś tak niższe modele niż DP800 mnie nie kręcą, lepiej posłuchać vinyla a cały czas kuszę Nagrą CDC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

"dCS Puccini jako transport

dCS Scarlatti DAC (z braku zewnętrznego zegara robiący także za master clock)"

 

Czym połączone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA Illuminati D-60 a kabel do zegara ten co dali fabrycznie ze Scarlattim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ,jaja sobie robisz;to ten co mi kiedyś pożyczyłeś ?! Jeśli tak to cały system musiał przed podpięciem grać jak na żyletkach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA Illuminati D-60 a kabel do zegara ten co dali fabrycznie ze Scarlattim.

 

Nie wiem jak czuły jest ten układ na kable cyfrowe, ale jeśli jest to sprawdz cyfrówki Tara Labs np. Digital 75 ISM.

Powrotu do D-60 raczej nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie wiem jak czuły jest ten układ na kable cyfrowe, ale jeśli jest to sprawdz cyfrówki Tara Labs np. Digital 75 ISM.

Powrotu do D-60 raczej nie będzie.

 

Miałem obydwie wymienione wyżej cyfrówki i potwierdzam, pomiędzy nimi jest przepaść. Słyszałem to wyraźnie na niedrogim stosunkowo sprzęcie, to co musi być przy wyższej klasie sprzętu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taktowanie transportu oddzielnym sygnałem zegara z przetwornika minimalizuje wpływ kabla cyfrowego. Przynajmniej tak być powinno w teorii.

 

Scarlatti jest pożyczony, więc nie bardzo chce mi się sprawdzać pływ kabla, bo zaraz i tak będę musiał oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. Interfejs SPDIF jest tak samo wrazliwy na kable "cyfrowe" jak kazde inne polaczenie analogowe. Co wiecej, ostatnio zaobserwowalem ze wcale nie ma koniecznosci uzywania typowych kabli "cyfrowych". Obecnie uzywam custom made analog interconnect (6ft) i jest znacznie lepszy niz D-60, Apogee Wyde Eye czy Synapse, ktory byl moim poprzednim "reference"

 

Co ciekawe, z grupa osob wsrod ktorych robimy odlsuchy, zabserwowalem ze umbilical cable (pomiedzy external PS i urzadzeniem) ma podobny wplyw na dzwiek jak sieciowki i interconnecty, dlatego obecnie moje kable zasialajace DAC i CDT sa zbudowane w podobny sposob jak interconnecty.

 

Jest jeszcze troche balaganu ale powoli sytuacja z kablami mi sie klaruje. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest sytuacja niemalże wyklarowana.....to szczerze gratuluje))

Dla mnie jest tam po prostu niezły pierdolnik!!

ps.Elberoth sorry,ale dla mnie jaka fota-taki właściciel,czyli krótko jaki Pan-taki kram........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest jeszcze troche balaganu ale powoli sytuacja z kablami mi sie klaruje. ;-)

 

Widzę Peter po grubości kabli że ekranowanie do SPIDIF masz poczwórne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wpisy nie na temat, wylądowały tu -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nirvana osiagnieta. Dżwięk z systemu lepszy od tego na żywo. Do dzieła zatem, czas na poprawę żywego dźwięku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie. Interfejs SPDIF jest tak samo wrazliwy na kable "cyfrowe" jak kazde inne polaczenie analogowe. Co wiecej, ostatnio zaobserwowalem ze wcale nie ma koniecznosci uzywania typowych kabli "cyfrowych". Obecnie uzywam custom made analog interconnect (6ft) i jest znacznie lepszy niz D-60, Apogee Wyde Eye czy Synapse, ktory byl moim poprzednim "reference"

 

Co ciekawe, z grupa osob wsrod ktorych robimy odlsuchy, zabserwowalem ze umbilical cable (pomiedzy external PS i urzadzeniem) ma podobny wplyw na dzwiek jak sieciowki i interconnecty, dlatego obecnie moje kable zasialajace DAC i CDT sa zbudowane w podobny sposob jak interconnecty.

 

Jest jeszcze troche balaganu ale powoli sytuacja z kablami mi sie klaruje. ;-)

 

 

Peter

 

Sam robisz te pytony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nigdy nie byly "my thing". Nigdy tez na tyle mnie fascynowaly aby w nie inwestowac, zawsze traktowalem je jako zlo konieczne.

 

Tak sie jednak zlozylo, ze gosc z ktorym od lat spotykalismy sie w celach krytycznych odlsuchow zajal sie produkcja kabli i kiedy dal mi do sprobowania, nie bylo juz odwrotu. Sa to pierwsze kable ktore w moich testach "polepszaja" dzwiek, tzn bezposrednie polaczenie dwoch urzadzen (hard wired, w tym takze zasilaczy) nie gra tak dobrze jak z kablami.

 

Nie ma tu ekranowania (z wyjatkiem phono IC) a sa grube ze wzgledu na specyficzna geometrie, gdzie wzajemne rozstawienie przewodow wzgledem siebie odgrywa wazna role.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter

Ćwierć wieku za wielką wodą i piszesz,że kable traktujesz jako zło konieczne???

Całkowicie nie pojmuję Twojego rozumowania dotyczącego audio.....wysil się choć troszkę i pożycz jakies

świetne kable,wtedy będziesz mógł wreszcie stwierdzić,czy Twoje urządzenia są wykonane prawidłowo pod

względem elektronicznym.Wiesz ile pożytku może przynieść połączenie wzmacniacza i cd za 20000-kablami-dobrymi

kablami-kilkakrotnie droższymi od wymienionych urządzeń?Połącz kablami za 20000 wzmak i cd wielokrotnie

droższy od tych kabli,a efektu nie uzyskasz takiego jak w poprzednim przypadku.

Więc nie traktuj kabli jako zla koniecznego-bo mnie to mocno śmieszy-te Twoje stwierdzenie,że to jest zło konieczne.Wydaje mi się,że w swoim życiu miałeś zbyt mało prób,aby wyrazić się tak jednoznacznie o kablach.

Peter...próbuj chłopie,próbuj...jak nie jesteś głuchy to różnice wychwycisz szybko.

Brak ekranowania w kablach to spory błąd-w taki sposób o NirvanE się nawet nie otrzesz-a przecież o to w tym

watku chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofilu

 

Na temat kabli niektórzy mogą zaśpiewać ten refrenik i też trzeba to uszanować

 

Jeśli Elb uznasz to za offtop to proszę o usunięcie, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez L3VY

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter>

Powiedz znajomemu, że na jego stronie w zakładce Figaro cables jest napisane, że robi RCA Phone cables:)

Hi-endowe kable do telefonu??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze nawiązać do tej "gęstości" dźwięku u Elberotha, o której pisał wcześniej stefek. Słuchając tego (bardzo udanego) zestawienia, przyszło mi do głowy chyba fajne porównanie. To tak jak z jakimś pięknym krajobrazem, który chcemy sfotografować. Można to zrobić, kiedy słońce jest za chmurami. Będą wierne i zrównoważone kolory, ale nie będzie plastyczności - trójwymiarowości... Można poczekać, aż słońce wyjdzie zza chmur. Od razu się poprawi - zwiększą się kontrasty, pojawi się światłocień... Będzie poprawne, może nawet bardzo dobre zdjęcie. Ale najlepiej poczekać na tzw. "magiczną godzinę" - kiedy słońce jest już nisko, barwy są cieplejsze, cienie się wydłużają... Na ogół właśnie wtedy wychodzą najlepsze zdjęcia. Są na nich niepowtarzalne wysycenia barw, kontrasty, rewelacyjna trójwymiarowość. Nawet nie trzeba się wspomagać filtrami polaryzacyjnymi czy połówkowymi... Taki obraz potrafi zapaść w pamięć. A przecież za każdym razem to ten sam, wiernie oddany przez kliszę krajobraz - tylko troszkę inaczej oświetlony. I ten system tak zagrał - barwnym, plastycznym, bardzo wysyconym dźwiękiem, po cieplejszej stronie neutralności - jak z dobrej lampy, a bez jej ograniczeń. Co ciekawe, bez sztucznego "ubarwiania" czy poprawiania. Np. na płycie Getz/Gilberto można było wręcz "zobaczyć" sposób zadęcia w saksofon (rzadko się słyszy aż taki realizm), a równocześnie słychać było jednostajne "cykanie" perkusji w tle - bo ta płyta po prostu jest tak nagrana! Dla równowagi - na płycie Paniagui "La Spagna" każda perkusyjna przeszkadzajka była wyartykułowana, wybrzmiana i precyzyjnie umieszczona w przestrzeni. Na płycie "Ella and Louis again" okazało się, że wokal żeński jest po prostu bardzo dobry, natomiast wokal męski wręcz "wyrywa łeb"... ;-) Podejrzewam, że to akurat cecha akustycznej adaptacji pomieszczenia Elberotha, bo na jakimś jego wcześniejszym systemie też to zauważyłem. No a AC/DC live oraz Dylana "Oh Mercy" z absurdalnymi poziomami głośności system "łyknął" po prostu bez zająknięcia. ;-) Aha, w trakcie odsłuchów rozładowała się bateria w PurePower 2000. Zaczęliśmy słuchać z sieci i zrobiło się ewidentnie gorzej (toutes proportions gardees - bo i tak było bardzo dobrze). Potem się trochę podładowała i ponowne włączenie PP2000 w trakcie odtwarzania utworu spowodowało, że dźwięk momentalnie znowu się "otworzył". Zabawne i pouczające doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 'gęstość' o ile się nie mylę to duża ilość przekazywanej informacji i jednocześnie mikro dynamika. Mam tylko nadzieje, że nie ponad naturalna. Czytając opisy wydaje się czasem, iż sprzęt wydaje dźwięki, których wcześniej nigdy nie słyszeliśmy a jeżeli tak to chyba jest coś nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3VY

Poprzez takie wykwintne wstawki niczego nie osiągniesz-bo to jest bez sensu.

Peter

No problem-tylko mocno śmieszne!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytając opisy wydaje się czasem, iż sprzęt wydaje dźwięki, których wcześniej nigdy nie słyszeliśmy a jeżeli tak to chyba jest coś nie tak.

 

No to ja tez wrzuce porownanie: To tak jak z okularami, kiedy je zalozymy, nagle zaczynamy dostrzegac szczegoly ktorych wczesniej nie widzielismy, czy to tez cos nie tak?

 

Audiofil, smieszne to jest Twoje rozumowanie, aby nie bylo watpliwosci zacytuje jeszcze raz co napisales:

 

Całkowicie nie pojmuję Twojego rozumowania dotyczącego audio.....wysil się choć troszkę i pożycz jakies

świetne kable,wtedy będziesz mógł wreszcie stwierdzić,czy Twoje urządzenia są wykonane prawidłowo pod

względem elektronicznym.Wiesz ile pożytku może przynieść połączenie wzmacniacza i cd za 20000-kablami-dobrymi

kablami-kilkakrotnie droższymi od wymienionych urządzeń?Połącz kablami za 20000 wzmak i cd wielokrotnie

droższy od tych kabli,a efektu nie uzyskasz takiego jak w poprzednim przypadku.

 

Dzieki takim "pionierom" jak Ty, wielu osobom odchodzi kompletnie ochota do pisania o kablach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.