Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek mam dostać zegar do Scarlattiego i odtwarzacz plików MUSA. Kto wie, może przejdę na ciemną stronę mocy ! Komputerowcy trzymajcie kciuki !

 

Mam nadzieję, że razem z odtwarzaczem dostanę także od dystrybutora transport Scarlattiego do porównania, bo inaczej taka prezentacja możliwości MUSA'y będzie niewiele warta :-)

 

 

Zaopatrz się w porządny kabel bnc do zegara, bo ze zwykłym jest dramat, Musa jest bardzo czuła na zasilanie, także rasowa sieciówka aż się prosi:) Kabel D-sub Aes także jest nie najwyższych lotów.

Spróbuj także wykorzystać w Musie kartę RME jako master clok, bo taką ma możliwość. Efekty są ciekawe.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb, zdradź co to za kable? Ja długo niczego nie będę mógł dżwigać, więc mi tylko testowanie kabli zostało...

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest w wątku o rDACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem serwer plików MUSA do testowania. Niestety bez obiecanego transportu Scarlattiego, co w sumie jest trochę dziwne. Jedyne co będę mógł więc porównać to MUSA vs Puccini w roli transportu (który jak sam dystrybutor twierdzi jest dużo gorszy od transportu Scarlattiego) oraz MUSA vs mój laptop + Halide Designs Bridge USB / SPDiF converter.

 

Dostarczony z zestawem clock to Antelope Isochrone OCX - podłączyłem go do Scarlattiego, Pucciniego i serwera MUSA.

 

Pierwsze wrażenia organoleptyczne z obcowania z serwerem MUSA są pozytywne. Urządzenie ma bardzo porządną, wykonaną z grubych płatów aluminium obudowę i jest niemal całkowicie bezgłośne. Zastosowany w nim zasilacz PC nie ma wiatraka, na procesorze także chyba go nie ma, jest tylko jeden duży, zbiorczy niskoobrotowy wiatrak który jest w zasadzie niesłyszalny (trzeba ucho do urządzenia przyłożyć aby coś usłyszeć).

 

Urządzenie ma zainstalowany ekran LCD. Niestety nie jest to ekran dotykowy, co bardzo obniża komfort obsługi. Całość trzeba obsługiwać z dołączonej bezprzewodowej klawiatury z wbudowanym touchpadem, albo z DODATKOWEGO laptopa którego trzymamy wtedy na kolanach. Zainstalowane oprogramowanie nie jest tak intuicyjne i łatwe w obsłudze jak np. iTunes czy J River 15 - przyciski są malusieńkie i trzeba ich na małym ekranie MUSA z lupą szukać, nie ma pilota, nie ma aplikacji na iPhone'a lub iPada. Wczoraj gdy podczas słuchania weszła do mnie żona zajęło mi chyba z 10s wykonanie tak prostej czynności jaką jest pauza ! - najpierw musiałem podnieść laptopa z podłogi, wybudzić ekran, najechać strzałeczką na touchpadzie na malusieńki przycisk pauza. Ogólnie groza, ale podobno wybrano go ze względu na jakość dźwięku a nie jakość obsługi. Generalnie przypomniały mi się chwile spędzone z foobarem.

 

Może potem zainstaluję dla porównania J Rivera - ten program pod względem łatwości obsługi bije go na głowę.

 

MUSA ma zainstalowany od razu program do ripowania płyt dB PowerAmp (podobno lepszy niż EAC - dopiero sam kupiłem, jeszcze nie mam zdania), a także wbudowany (za uchylanym elektrycznie ekranem) napęd DVD. Niestety ponownie próba zgrania kilkunastu przypadkowych płyt CD które leżały u mnie na podłodze skończyła się spektakularną klapą - we wszystkich bazach danych do których podłączony jest dB PowerAmp było tylko 10 z 15 płyt (w tym do 3 z tych 10 brakowało okładek) ! Resztę można sobie wklepać 'z palca', poświęcając na to godzinę czasu. Dziękuję - postoję.

 

No ale staram się nie poddawać i brnę dalej :)

 

musa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Dostałem serwer plików MUSA do testowania. Niestety bez obiecanego transportu Scarlattiego, co w sumie jest trochę dziwne. Jedyne co będę mógł więc porównać to MUSA vs Puccini w roli transportu (który jak sam dystrybutor twierdzi jest dużo gorszy od transportu Scarlattiego) oraz MUSA vs mój laptop + Halide Designs Bridge USB / SPDiF converter.

 

Dostarczony z zestawem clock to Antelope Isochrone OCX - podłączyłem go do Scarlattiego, Pucciniego i serwera MUSA.

 

Pierwsze wrażenia organoleptyczne z obcowania z serwerem MUSA są pozytywne. Urządzenie ma bardzo porządną, wykonaną z grubych płatów aluminium obudowę i jest niemal całkowicie bezgłośne. Zastosowany w nim zasilacz PC nie ma wiatraka, na procesorze także chyba go nie ma, jest tylko jeden duży, zbiorczy niskoobrotowy wiatrak który jest w zasadzie niesłyszalny (trzeba ucho do urządzenia przyłożyć aby coś usłyszeć).

 

Urządzenie ma zainstalowany ekran LCD. Niestety nie jest to ekran dotykowy, co bardzo obniża komfort obsługi. Całość trzeba obsługiwać z dołączonej bezprzewodowej klawiatury z wbudowanym touchpadem, albo z DODATKOWEGO laptopa którego trzymamy wtedy na kolanach. Zainstalowane oprogramowanie nie jest tak intuicyjne i łatwe w obsłudze jak np. iTunes czy J River 15 - przyciski są malusieńkie i trzeba ich na małym ekranie MUSA z lupą szukać, nie ma pilota, nie ma aplikacji na iPhone'a lub iPada. Wczoraj gdy podczas słuchania weszła do mnie żona zajęło mi chyba z 10s wykonanie tak prostej czynności jaką jest pauza ! - najpierw musiałem podnieść laptopa z podłogi, wybudzić ekran, najechać strzałeczką na touchpadzie na malusieńki przycisk pauza. Ogólnie groza, ale podobno wybrano go ze względu na jakość dźwięku a nie jakość obsługi. Generalnie przypomniały mi się chwile spędzone z foobarem.

 

Może potem zainstaluję dla porównania J Rivera - ten program pod względem łatwości obsługi bije go na głowę.

 

MUSA ma zainstalowany od razu program do ripowania płyt dB PowerAmp (podobno lepszy niż EAC - dopiero sam kupiłem, jeszcze nie mam zdania), a także wbudowany (za uchylanym elektrycznie ekranem) napęd DVD. Niestety ponownie próba zgrania kilkunastu przypadkowych płyt CD które leżały u mnie na podłodze skończyła się spektakularną klapą - we wszystkich bazach danych do których podłączony jest dB PowerAmp było tylko 10 z 15 płyt (w tym do 3 z tych 10 brakowało okładek) ! Resztę można sobie wklepać 'z palca', poświęcając na to godzinę czasu. Dziękuję - postoję.

 

No ale staram się nie poddawać i brnę dalej :)

 

musa.jpg

 

 

Z tego wynika,że np przy serwerach Olive to jest to ergonomiczna lipa.Ciekawe jak zagra.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem serwer plików MUSA do testowania. Niestety bez obiecanego transportu Scarlattiego, co w sumie jest trochę dziwne. Jedyne co będę mógł więc porównać to MUSA vs Puccini w roli transportu (który jak sam dystrybutor twierdzi jest dużo gorszy od transportu Scarlattiego) oraz MUSA vs mój laptop + Halide Designs Bridge USB / SPDiF converter.

 

Dostarczony z zestawem clock to Antelope Isochrone OCX - podłączyłem go do Scarlattiego, Pucciniego i serwera MUSA.

 

Pierwsze wrażenia organoleptyczne z obcowania z serwerem MUSA są pozytywne. Urządzenie ma bardzo porządną, wykonaną z grubych płatów aluminium obudowę i jest niemal całkowicie bezgłośne. Zastosowany w nim zasilacz PC nie ma wiatraka, na procesorze także chyba go nie ma, jest tylko jeden duży, zbiorczy niskoobrotowy wiatrak który jest w zasadzie niesłyszalny (trzeba ucho do urządzenia przyłożyć aby coś usłyszeć).

 

Urządzenie ma zainstalowany ekran LCD. Niestety nie jest to ekran dotykowy, co bardzo obniża komfort obsługi. Całość trzeba obsługiwać z dołączonej bezprzewodowej klawiatury z wbudowanym touchpadem, albo z DODATKOWEGO laptopa którego trzymamy wtedy na kolanach. Zainstalowane oprogramowanie nie jest tak intuicyjne i łatwe w obsłudze jak np. iTunes czy J River 15 - przyciski są malusieńkie i trzeba ich na małym ekranie MUSA z lupą szukać, nie ma pilota, nie ma aplikacji na iPhone'a lub iPada. Wczoraj gdy podczas słuchania weszła do mnie żona zajęło mi chyba z 10s wykonanie tak prostej czynności jaką jest pauza ! - najpierw musiałem podnieść laptopa z podłogi, wybudzić ekran, najechać strzałeczką na touchpadzie na malusieńki przycisk pauza. Ogólnie groza, ale podobno wybrano go ze względu na jakość dźwięku a nie jakość obsługi. Generalnie przypomniały mi się chwile spędzone z foobarem.

 

Może potem zainstaluję dla porównania J Rivera - ten program pod względem łatwości obsługi bije go na głowę.

 

MUSA ma zainstalowany od razu program do ripowania płyt dB PowerAmp (podobno lepszy niż EAC - dopiero sam kupiłem, jeszcze nie mam zdania), a także wbudowany (za uchylanym elektrycznie ekranem) napęd DVD. Niestety ponownie próba zgrania kilkunastu przypadkowych płyt CD które leżały u mnie na podłodze skończyła się spektakularną klapą - we wszystkich bazach danych do których podłączony jest dB PowerAmp było tylko 10 z 15 płyt (w tym do 3 z tych 10 brakowało okładek) ! Resztę można sobie wklepać 'z palca', poświęcając na to godzinę czasu. Dziękuję - postoję.

 

No ale staram się nie poddawać i brnę dalej :)

 

musa.jpg

 

 

korzystam z dbpoweramp i nie ma jedynie ok 10% okładek, strasznie musisz mieć wysmakowane płyty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to dalej się potoczy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

korzystam z dbpoweramp i nie ma jedynie ok 10% okładek, strasznie musisz mieć wysmakowane płyty :)

 

Z klasyki jest może 10-15% okładek.

 

Natomiast dbpoweramp ma fajną fajną cechę.

Gdy dysponuje się 2-3 napędami CD/DVD i szybkim dyskiem lub lepiej RAID0, można w trybie batch zgrywać kilka płyt jednocześnie. Mnie się udało w ten sposób dojść do ok. 40 CD na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb, dziwne jest to co piszesz, bo ta obudowa ma dotykowy panel i pilota. Może dystrybutor zdecydował, że oprogramowanie do obsługi touchscreena ma negatywny wpływ na jakość...? :) Jeśli można bezprzewodowo kontrolować Musę za pośrednictwem laptopa, to na pewno da się iPhonem / iPadem. (VNC)

 

Ciekawi mnie jeszcze, jak to wygląda od strony prawnej - można zakleić logo producenta obudowy swoim i sprzedawać pod inną marką?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to dalej się potoczy :).

 

Teraz będzie już pewnie coraz gorzej......i po Nirvanie?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nawet nie zamierzam "pchać się" w najbliższym czasie,w te najnowsze cuda techniki,niby ułatwiające życie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie akurat znajomy audiofil - 6000 płyt CD. Jak zobaczył ile czasu się męczyłem z tymi kilkoma płytami, to od razu machnął ręką. To się tak mówi - 6min na płytę. Ale tu nie ma okładki, tam są konfliktujące dane dotyczące nazw utworów w różnych bazach danych (dB PowerAmp sprawdza rekordy w 5 czy 7 bazach i często rekordy się nie zgadzają), do innych nie ma w ogóle opisów i trzeba wklepywać wszystko ręcznie - i zamiast obiecanych 6min zaraz wychodzi 12min na płytę, czyli 5/h.

 

6000 płyt : 5/h = 1200h ślęczenia nad kompem :-) Do tego potrzeba naprawdę OGROMNEGO samozaparcia.

 

Oczywiście inaczej jest jak ktoś nie ma własnej płytoteki, a jedyną trudnością jest dla niego nielegalne skopiowanie dysku twardego z płytami od kolegi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Wczoraj był u mnie akurat znajomy audiofil - 6000 płyt CD. Jak zobaczył ile czasu się męczyłem z tymi kilkoma płytami, to od razu machnął ręką. To się tak mówi - 6min na płytę. Ale tu nie ma okładki, tam są konfliktujące dane dotyczące nazw utworów w różnych bazach danych (dB PowerAmp sprawdza rekordy w 5 czy 7 bazach i często rekordy się nie zgadzają), do innych nie ma w ogóle opisów i trzeba wklepywać wszystko ręcznie - i zamiast obiecanych 6min zaraz wychodzi 12min na płytę, czyli 5/h.

 

6000 płyt : 5/h = 1200h ślęczenia nad kompem :-) Do tego potrzeba naprawdę OGROMNEGO samozaparcia.

 

Oczywiście inaczej jest jak ktoś nie ma własnej płytoteki, a jedyną trudnością jest dla niego nielegalne skopiowanie dysku twardego z płytami od kolegi ...

 

Elberoth,urządzenie które opisujesz jest, tak wynika z Twojego wpisu, tragicznie nieergonomiczne-pewnie kiedyś to poprawią,ale bywają też graty,które są wolne od takich przypadłości.Ripping jest trochę upierdliwy,ale można go dokonywać podczas odsłuchu-jak tak robię a potem zarządzając z pozycji fotela całą muzyczną biblioteką powrót do upierdliwego CDP jest poprostu niemożliwy.Jak raz się tego zasmakuje to nie ma powrotu a obsługa CDP jest poprostu prymitywna.To jest moja opinia oparta na obcowaniu od paru miesięcy z Olive 04 hd.Nie mogę wręcz pojąć jak mogłem tak długo "męczyć" się z CDP:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Pawle posiadałeś kiedyś gramofon w swoim systemie?

 

 

Posiadam,to z resztą jest referencja w moim torze.Wiem do czego pijesz:)ale vinylowa ergonomia to trochę szamaństwo,które uwielbiam,natomiast serwer zachwycił mnie możliwościami-trudno jest im się oprzeć.Vinyl to misterium,czasem brak na nie czasu i wtedy serwer z ułożonymi praktycznie w nieskończoność playlists jest bezcenny.Wybierasz po artystach,lub gatunkach albo tytułach w różnych wykonaniach.Jak masz gości możesz całą dobę lub dłużej nie ruszać tyłka z fotela w celu zmiany płyty-klik i gra:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz się tego zasmakuje to nie ma powrotu a obsługa CDP jest poprostu prymitywna.To jest moja opinia oparta na obcowaniu od paru miesięcy z Olive 04 hd.Nie mogę wręcz pojąć jak mogłem tak długo "męczyć" się z CDP:)

 

Mam u siebie na swoim kompie zainstalowanego J Rivera 15 - obsługa na piątkę, choć do pełni szczęścia musiałbym sobie kupić iPada. Jak na razie całe to uruchamianie komputera, ripowanie, brak pilota wkurza mnie na tyle, że słucham samych płyt CD - jest to dla mnie dużo prostsze, SZYBSZE i wygodniejsze.

 

Ostatni raz kompa włączałem 2 miesiące tamu, jak testowałem rDACa.

 

Oczywiście YMMV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie wierzę w dokładne zgranie płyty w 5 min ;( nie wiem jak to robicie. Faktycznie DB Power Amp jest szybszy od exacta ale i tak w trybie dokładnym zgranie płyty trwało u mnie 20-40 min w zależności od zużycia nośnika i to zgranie gra lepiej (powietrze, brak ostrości, zwiewność) niż te 5cio minutowe ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew, czas trwania zależy od napędu i stanu nośnika. W trybie super dokładnym nie powinno przekroczyć 15min, więc coś jest nie tak (stawiam na napęd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb Ty się jednak nigdy nie przekonasz do pc:))

 

Musa jak najbardziej ma panel dotykowy (osobiście macałem:)). Ergonomia nie jest taka straszna jak ja opisujesz, tylko do pewnych, nowych rzeczy trzeba przywyknąć. Ja u siebie np mam podłączoną bezprzewodową mysz, klawiaturę i na potrzeby lepszej widoczności plasme:)

Także używam do ripowania db Powerampa i jest świetny, tylko robię to na kompie atacjonarnym z podłączonym dyskiem zewnętrznym. Ostatnio na 120 zripowanych płyt nie znalazł mi 3 okładek:)

 

Gra już ten serwer czy nie?:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew, czas trwania zależy od napędu i stanu nośnika. W trybie super dokładnym nie powinno przekroczyć 15min, więc coś jest nie tak (stawiam na napęd)

 

 

w domu nowy komp z sata dvd nagrywarką I7-960 12gb ramu ddr3.. dysk ssd itp itd.. ;) w pracy trochę gorzej z podzespołami niemniej jednak tak samo mi ripuje długo, w domu to nawet na exacie mi ripował 2h jakąś płytę ale jak zgrał to żyleta ;) Ustawienia zgrywania w programiach na maxa dokładne. Potwornie mnie to irytowało gdyż jak zgrywam płyty w 10 min to ich słuchać nie moge. Może faktyczenie coś mam źle, nie wiem juz dałem sobie z tym spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla odmiany Elberoth napisz coś o dźwięku.

 

I jestem jeszcze ciekaw jakiej sieciówki użyłeś do podłaczenia MUSA.

 

 

Aby były równe szanse, to komputerowej:)

Rochu co byś podłączył do komputera? Też mi pytanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwornie mnie to irytowało gdyż jak zgrywam płyty w 10 min to ich słuchać nie moge. Może faktyczenie coś mam źle, nie wiem juz dałem sobie z tym spokój.

 

U Ciebie wszystko w porządku to u innych ze słuchem nie teges same napędy są coraz słabsze. Przykładowo na jednej porządnej marce: stare Plextory miały czas dostępu 80ms a najnowsze do blu-raya 220ms ?!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu nowy komp z sata dvd nagrywarką I7-960 12gb ramu ddr3.. dysk ssd itp itd.. ;) w pracy trochę gorzej z podzespołami niemniej jednak tak samo mi ripuje długo, w domu to nawet na exacie mi ripował 2h jakąś płytę ale jak zgrał to żyleta ;) Ustawienia zgrywania w programiach na maxa dokładne. Potwornie mnie to irytowało gdyż jak zgrywam płyty w 10 min to ich słuchać nie moge. Może faktyczenie coś mam źle, nie wiem juz dałem sobie z tym spokój.

 

Czas zalezny jest tez od tego czy DBPoweramop zbajdzie CD w AcurateRip, jak znajdzie i płytka jest w dobrym stanie (liczby kontrolne musza sie zgadzac) to jest moment.

Natomiast jak nie znajdzie to czas zależny jest od rezimu jaki narzucimy w opcjach. Z okładkami to trzeba sobie dostep niestety (ale na szczescie nie za drogi) wykupić.

Zgrywałem wszsytkie swoje CD dość długo, bo mam ich sporo, bez pośpiechu, i wszystkie które kupuje obecnie natychmiast wrzucam do bazy. Nie martwie sie juz, że wnuki przeciągna mi któres płytki pod dywanem. A podczas zgrywania faktycznie najwiecej błedów wyłapuje DBpoweramp. Pamiętajmy ze CD sie równiez starzeją.

Jak zacznie w domu brakowac miejsca na płyty - nie ma innego wyjscia. Zaleznie od wielkosci mieszkania ale kłopot zaczyna sie jak jest - gdzie ja to mam?

 

Nie rozróżniam ( i jeszcze nikomu sie to u mnie nie udało, a próbowało wielu...) czy słucham pliku czy CD, a komfort słuchania np wg genre - Audiophile z opcją "losowo"

jest przepyszny. Przy takich ilosciach CD jaką mają forumowicze niejeden byłby zaskoczony - "ja to mam?" Niejwedna imprezke mozna zaliczyc bez szslenstw ze zmina CD w odtwarzaczu

 

A plytki odruchowo ciagle bierze sie do reki te same, albo lezace na wierzchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes zgrywa w kilka minut. Takze panowie kupcie sobie po macmini d tego ipod albo jaki tani telefon z androidem. Jak ktos chce miec wypas to ipad.

Nowy macmini Unibody jest bezglosny, ma naped, wyglada tez przyzwoicie i cena w porownaniu do MUSA nizsza. Do tego ma wyjscie cyfrowe optyczne, pozera mniej pradu i nie bedzie gorszy jako naped.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSA to trochę inna filozofia niż Mac Mini. Z Maca możesz wyjść tylko optykiem, albo po USB. Natomiast MUSA ma wyjście 2x AES (XLR) pozwalające na przesyłanie sygnału 24/192 plus do tego wejście na zewnętrzny zegar.

 

Jakiś odbiornik podczerwieni w tej obudowie faktycznie jest (nawet miga jak się innego pilota używa) ale raz że nie dali do tego pilota, a dwa że i tak pewnie XXL HiEnd nie ma odpowiedniej aplikacji aby to razem ze sobą działało.

 

Ekran jeżeli jest dotykowy to również ta funkcja nie działa. Przyciski mają wielkość (na ekranie) ok 5-10mm, wyświetlacz czasów utworów ze 20mm, więc o jakiej ergonomii tutaj mówimy. To jakieś nieporozumienie. powinni lupę w komplecie dołączać do obsługi.

 

PS. Jeszcze serwera nie słuchałem. Podłączyłem sobie za to dołączonego clocka do transportu i DACa. Różnica w porównaniu z taktowaniem transportu przez wewnętrzny clock DACa (a więc także z clock-liniem) jest zauważalna.

 

PPS. Ja bym się naprawdę do PC Audio chciał przekonać ! Tylko niestety te wszystkie opowieści o tym jakie to jest proste, dopracowane, ergonomiczne (o brzmieniu nie wspomnę) jakie tu ludzie wypisują na forum, a rzeczywistość, to dwie zupełnie inne sprawy. Powoli dochodzę do wniosku, że chyba jedynym naprawdę dopracowanym systemem PC Audio od strony użytkowej jest Mac Mini, iPad + iTunes. Reszta, z chwalonym tu Linnem na czele, to niestety cały czas work in progress.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.