Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roxi

(Konto usunięte)

Dawne potęgi jak Nokia, Kodak i wiele innych, dziś w czasach cyfry padły na pysk. Nikon ma się chyba nieźle ale liderem już od dawna nie jest. Smartfony, które wykończyły Nokię, teraz wykończą lustrzanki, które królowały przez tyle lat. To w sumie niewiarygodne, że małe smartfony wykończą duże, solidne lustrzanki, robiące jednak dużo lepsze zdjecia ale dziś nie ma to już znaczenia. Świat schodzi na psy, nie obrażając psów. Kiedyś gość z lustrzanką to był ktoś, a dziś patrzy się na niego jak na idiotę. Za 10 lat ludzie będą smartfonami fotografować.....gościa z lustrzanką...jak hibernatusa! To będzie dziwoląg.

 

Był krótki okres w którym lustrzanki mocno spadły z cenami i ludzie zaczęli je masowo nosić. Było to nawet śmieszne, bo chyba z dwa trzy lata "co drugi" widziany na mieście turysta chodził obwieszony jak fotoreporter. Rynek odszedł na rzecz mniejszych urządzeń, a te są wypierane przez smartfony. Jenak w foto jest podobnie jak w audio, komputerach itd., rynek jak zwykle się dzieli więc nie ma co płakać. Oprócz lustrzanek, hybryd, kompaktów... powstają nowe jak np. kamery sportowe, których rynek się super rozwija, część ludzi fotografuje analogami, można by ich porównać do winylowców :) Jednym słowem psy mają się coraz lepiej i jest ich dużo różnych ras i odmian :) A najlepszy jest sprzęt foto, który ma się pod ręką :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 lat ludzie będą smartfonami fotografować.....gościa z lustrzanką...jak hibernatusa!

 

Pierwszy polski serial w 4K jest kręcony smartfonem Sony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mirek , ty masz raczej blade pojęcie co się od czasów Mieszka I zmieniło w fotografii.

Nikon (miałem kilka) to już raczej tylko wspomnienie dawnej świetności tej firmy.

Canon to b. dobra firma ale menu tych aparatów do przyjaznych nie należy a w środku siedzą podzespoły Sony.

Poza tym bezsprzecznie najnowsza lustrzanka SONY Alpha 99 (z półprzepuszczalnym lustrem) jest najbardziej zaawansowanym technologicznie aparatem na rynku.

Sam posiadam lustrzankę SONY Alpha 99 + obiektyw ZEISS SAL 2470Z i zdjęcia tym zestawem są rewelacyjne i można powiedzieć chyba najbardziej naturalne spośród lustrzanek.

Żadnych przebarwień (jak w NIKONIE w kierunku brązu i jak w CANONIE w kierunku żółci) po prostu czysta naturalność.

Poniżej możesz porównać sobie trzy najlepsze lustrzanki na rynku a wnioski sam sobie wyciągnij (np na którym filmie śnieg jest naturalnych kolorów).

Zalecam wstrzremiężliwość w pisaniu w kategorycznym tonie o rzeczach , o których nie masz niestety pojęcia ;)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=r3dHyYUg2Rc

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja lustrzanka to tak jak gramofon!!!to chyba super, bo ja akurat rozgladam sie za gramofonem,prawdziwy audiofil z" krwi i kosci" to ten co ma wzmacniacz lampowy,gramofon i wysokoskuteczne kolumny i slucha muzyki z czarnych plyt,tak tez bedzie w fotografice ,czyli lustrzanka dla profesjonalistow dla reszty plep.....cyfrowka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony to najlepsze kamery,kiedys mial najlepsze telewizory, kazdy chcial miec Sonego !skonczylo sie zle,teraz chca po paru latach wrocic, slyszalem ze w koncu cos tam dobrego wypuscili,ale moj stary Pionier HD (50cal) jeszcze tak odbiera ze nie interesuje mnie wymiana.Jezeli chodzi o ich aparaty fotograficzne Sony to w UK jak sie chcieli przebic to dawali na nowe 50% znizki aby ktos tylko kupil,do Nikona i Canona to jeszcze im daleko,ale najpierw musisz sie nauczyc ustawiania Nikona wtedy bedziesz mial takie zdjecia ze Sony jeszcze bedzie potrzebowal najmniej 10lat aby takie zrobic,na automacie moze tobie sie bardziej podobaja zdjecia z Sonego u Nikona jest to funkcja tylko dla niewidomych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

do Nikona i Canona to jeszcze im daleko,ale najpierw musisz sie nauczyc ustawiania Nikona wtedy bedziesz mial takie zdjecia ze Sony jeszcze bedzie potrzebowal najmniej 10lat aby takie zrobic,na automacie moze tobie sie bardziej podobaja zdjecia z Sonego u Nikona jest to funkcja tylko dla niewidomych!

 

Mirek, czy ty myślisz ,że ja kupiłem lustrzankę żeby robić zdjęcia na "automacie" ? Chyba mówisz o sobie i jak widać z Twoich wypowiedzi niestety o foto masz mgliste pojęcie.

Jeżeli twierdzisz ,że NIKON 300D gdzie max. czułość matrycy to ISO 6400 i nie będący Full Frame jest najlepszą lustrzanką na świecie to niestety muszą stwierdzić ,że nie wiele jeszcze widziałeś lub co gorzej fruwasz w oparach absurdu.

Ten aparat to możesz ew. do muzeum techniki oddać lub np. wyjąć z niego obiektyw i użyć jako ozdobnej doniczki ;)

 

O jakich tajemniczych ustawieniach tutaj się tak rozpisujesz jeżeli można wiedzieć?

 

P.S.

I proszę Ciebie nie pisz jeszcze o telewizorach w ten sam sposób bo to już totalna kompromitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory Sony przez ostatnie 8lat to kompromitacja,spadli na ostatnie miejsce,teraz dopiero zaczynaja cos lepszego robic tak ze sie nie osmieszaj i o telewizorach Sonego nie pisz wiecej,jezeli chodzi o Nikona 300D to wyraznie napisalem najlepszy (jakosc-cena)nie bede szukal w swoich wiadomosciach ale pamietam ze zrobiono tabele najlepszych do tej pory aparatow lustrzanek na swiecie i byl pierwszy(jakosc-cena)bardzo sie ucieszylem z tego powodu,wiem ze teraz jest nastepca tego modelu i nie chodzi o jakas literke mala dodana "s" tylko calkiem nowy model to nastepca 300D czy tez tak udany, to nie wiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek...kupuje od ciebie tekst...."fruwasz w oparach absurdu!!" Rewelacja... :-)

No nie wiem.

Wiesz prawa autorskie, ochrona myśli twórczej i takie tam .... może być drogo ;)

Napisz lepiej ( może być w moim wątku żeby nie zaśmiecać tutaj) co tam dzisiaj widziałeś i czy byłeś w WOD Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w WOD, wiedzą o mailu od ciebie, czytali. Są otwarci, mamy po show napisać co chcemy na testy. Fajni ludzie. A moje wrażenia masz w wątku o Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Byłem w WOD, wiedzą o mailu od ciebie, czytali. Są otwarci, mamy po show napisać co chcemy na testy. Fajni ludzie. A moje wrażenia masz w wątku o Monachium.

O.K. dzięki. Po wystawie daj znać to się zgadamy co do wypożyczenia tych kabli ;)

Mam tez odpowiedż od Joe Kubala ale on szuka dystrybutora w PL.

Reszta na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tomanek zmajstrował fajny zasilacz do PC - 20A/12V. Propozycja dla osób, dla których 4A z zasilaczy Teddy Pardo to za mało i chciałyby zrobić jakiś bardziej ambitny projekt:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się z tym nie kłócę i to jest oczywiste, że to jest product placement ale osobiście wole taką formę reklamy a nie nachalne ulotki w mojej skrzynce pocztowej albo spam na mailu (o TV nie piszę bo jej prawie nie oglądam).

 

Druga sprawa dostaliśmy całą masę przyzwoitych zdjęć w zamian o interesującej nas tematyce więc w czym problem? Chwała Elbowi za to. Taka forma reklamy w niczym mi nie przeszkadza a wręcz ją preferuje bo zobaczyłem produkt w użyciu codziennym w rękach amatora takiego jak ja zapewne i w związku z tym wiem czego się mogę spodziewać po sprzęcie. Bardzo dobre uzupełnienie recenzji jak nie lepsze posunięcie całkowicie.

 

Natomiast pisaniem o tym z jakimiś wielkim zaskoczeniem i atakiem jak to zrobił mamz jest po prostu zabawne i raczej infantylne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis Elba jest o zasilaczu Tomanka. Czyli co, dostanie go w prezencie ? W sumie bardzo cieszę się, że o tym napisał bo mogłem przeoczyć tę informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, bez paranoi prosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję pożyczyć zasilacz Tomanka jak tylko będzie gotowy. Może to być początek budowy czegoś mocniejszego niż CAPS v3. CAPS v.3 jest fajny, nawet super fajny, gdy gramy pliki natywnie, ale niestety wykłada się ze względu na brak mocy obliczeniowej, gdy musimy zrobić konwersję DSD->PCM.

 

Konwersja DSD->PCM jest dla mnie potencjalnie istotna, ponieważ mój Trinity DAC nie akceptuje DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja DSD->PCM jest dla mnie potencjalnie istotna, ponieważ mój Trinity DAC nie akceptuje DSD.

 

Rozumiem, ze kontruktor Trinity uznal, ze najlepszy dzwiek uzyska z pcm , jednak dla mnie przy tej cenie stanowi to powazne ograniczenie tego sprzetu. Jak widac ,potencjalni nabywcy musza sie liczyc z tym , ze z szybko rozwijajacego sie segmentu plikow dsd nie skorzystaja lub bedzie to utrudnione. Mam jednak Elb dla Ciebie dobra nowine - za nieco ponad 5 % ceny Trinity mozesz miec swiatowego lidera dsd dakow - Lampi DSD DAC. Nie przejmuje sie kompem, kup Lampiego :)

Bardzo jestem ciekaw takiego pojedynku : pmc z Trinity vs natywne dsd z Lampiego.

Moze zrobisz taki test ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja DSD->PCM jest dla mnie potencjalnie istotna, ponieważ mój Trinity DAC nie akceptuje DSD.

 

Choroba, pozbawiasz się w ten sposób najistotniejszej cechy tego formatu. Może należałoby, idąć śladem

kol. Marslo, uzbroić się dodatkowo w Lampizatora DSD ? A napewno bardzo cennym byłoby chociaż ocenić

jego możliwości w swoim systemie - można wziąść go na testy. :) To byłoby duże wydarzenie - zapewniam. :)

 

 

Ooo - kolega mnie uprzedził. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BoDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ma mi pożyczyć jak wróci z US. Z tym dynamicznym rozwojem DSD to bym nie przesadzał. Chyba, że dynamiczny rozwój DSD to wzrost z 0,00001 do 0,00002% udziałów w rynku ... jak by nie patrzeć, 100% !

 

Chwilowo, niorąc pod uwagę dostępny kontent, DSD mógłby dla mnie nie istnieć. Już z dostępnością plików 24-bit PCM jest słabo (nie mówię o jakikolwiek plikach, tylko o dobrej muzyce) a DSD to tylko promil z tego co dostępne jest w HI-RES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynamiczny rozwój DSD to wzrost z 0,00001 do 0,00002% udziałów w rynku ... jak by nie patrzeć, 100% !

 

He,he - ale nie zapominaj, że adresatem tej formy jest właśnie "elita", a ona nigdy nie może stanowić większości. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX, może i tak - ale co z tego jak nie ma tam tych wykonawców których słucham. a słuchanie samplerów to tez nie dla mnie ;) niestety 16/44 u mnie będzie długo podstawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, na 5000 CD i ok 12000 plików jakie mam nie pamiętam bym słuchał przez ostatni rok cokolwiek innego niż 16/44. Plików DSD nie ma wcale, mam trochę płyt SACD, a plików Hires pewnie ok 1000 będzie ale muzycznie nie specjalnie mnie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam tych wykonawców których słucham ...

 

Nie ma ich tam, bo z reguły wielcy kompozytorzy już nie żyją :)

 

Są za to ich "covery" (jak to zabawnie nazwał SLY) odgrywane poprzez różne składy filharmoników ... :)

Na repertuar klasyki nie ma co narzekać, jest praktycznie "wszystko" co wartościowe.

 

A już bardziej poważnie, to należy sobie uświadomić, że już w zamyśle twórców formatu było to, aby trafić

do najbardziej wymagającego i wyrobionego klienta - czyli prym wiedzie muzyka klasyczna, której jest 80% ,

a taki np. Black Sabbath, to mały wypadeczek przy pracy. Ustalona grupa docelowa jest aż za bardzo czytelna,

inny repertuar miał jedynie zaszczepić chęć posiadania i jest traktowany wręcz marginalnie - taka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego jak nie ma tam tych wykonawców których słucham.

 

Miej pretensje do wykonawców. Jak muzyka takie wydawnictwo. Tu koledze BoDeX muszę przyznać racje choć nie odróżnia płyty od pilku a jako rozgarnięty nie zamówił wcześniej płyty SACD Roger Waters Amusted to Death.3.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co miał to zamawiać? Po co mu muza, która jest już od lat osłuchana. Ma ciagle słuchać tego samego tylko dlatego, że będzie SACD? W tym czasie ukazało się tysiące innych, też świetnych płyt. Szkoda życia na słuchanie staroci, gdy zna się je na pamięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tak jak pisze Sly - niestety nawet wychodząc poza moje ulubione ciezkie brzmienia (metal itp) to elektroniki tez zawiele nie ma. o takich cudach jak np ambientowe produkcje z ultimae records tez mozna zapomniec a sacd shillera to jak napisał Bodex wypadek przy pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.