Skocz do zawartości
IGNORED

Ostatnio obejrzane.


lucmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patriots Day

Tak w skrócie: tak żałośnie propagandowego filmu na temat służb państwowych - dawno nie widziałem... Tych ofiar zamachu mi żal... bo obejrzeniu tego filmu współczucie dla nich u mnie nieco zobojętniało... Ewidentnie film powstał na zlecenie władz Bostonu i dla amerykanów, którzy mają skłonności popadania w samozachwyt...

 

2/10 - tylko dla tego, że rozumiem cel powstania tego filmu: "Nie ulegajmy terrorowi strachu przed zamachami"... i z tym się zgadzam.

Film na faktach, mniejsza o to jak daleko odbiega od faktow,to nie dokument. Niw zgodze sie z kolegą ze słaby. Myśle ze warto obejrzec ten film. Mi sie podobał 7/10 moja ocena. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień patriotów. c.d.

Każdy ma swoje kryteria oceny. Każdy ma swój gust.

Nie klasyfikuję filmów w kontekście "na faktach", dramatu grupy ludzi bądź pojedynczego człowieka. Od tego jest masa filmów na kanałach CNN, Discavery, National Geographic, History. Film fabularny odwołujący się do prawdziwych wydarzeń powinien być dobrze zrealizowaną opowieścią a w przypadku w/w tytułu jest kompletny brak pomysłu na ta opowieść. To zlepek epizodów (lepiej lub gorzej zrealizowanych), kazdy zrobiony na swoją modłę. Do każdego można się o coś doczepić (naiwność, chaos, ckliwość, głupota i patetyczność - na przemian). Przy "Ocalonym" całość była bardziej kameralna i spójna, w "Żywiole" mieliśmy świetne role Wahlberga/Malkovicha/Russella w widowiskowym dramacie. Najlepszy film Berga to chyba "Hancock" - z racji kpiny z superbohaterów. Tu po prostu zabrakło czasu i odnosze wrażenie ż były naciski władz aby wszystkie grzybki umieścić w tym barszczu...

Naprawdę jestem wstrząśniety tym dramatem w Bostonie... w Polsce tez powstaja filmy na zlecenie oparte na tragediach - niektórych poprostu nieda się oglądać czasem właśnie z szacunku do ofiar...

 

Ale Panowie po to jest ten temat na forum aby sugerowac się lub nie czyimiś opiniami - nie mam do nikogo żalu że wydałem tyle czy tyle złociszów - po prostu mamy odmienne zdanie - i o to chodzi :) - dzielimy się opiniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ile ludzi tyle gustów na dany film i nie tylko..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma na BR..

 

Jest to zastanawiające bo przedtem Monolith filmy Berga wydawał w PL na BR a ten akurat nie i podszedł do tego po macoszemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Great Wall

Plusy:

widowiskowość, kolory, nie przeciętne wykorzystanie "efektu mnogości" (nie wiem jak to nazwać, ale chińska maniera to wszystkiego dużo: strzał, balonów, ludzi ect.). kostiumy i pomysłowe machiny (obronne) (potwory trochę gorzej - ale złe czy tandetne też niebyły)

Minusy:

historia linearnie opowiedziana, bez zaskoczenia. Damon, Dafoe, Pascal jak figuranci - nawet próbują "coś zagrać" ale widać, że nie po to zaproszono ich do filmu. Postacie schematycznie nakreślone bez głębi.

 

Lubię chińskie filmowe bajki wiec fajnie się oglądała - ale akurat Wielki Mur zbyt mocno próbował być "filmem zachodnim"

 

Ocena: 4/10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion. Droga do domu (Lion, 2016)

 

Dramat prod. USA, Australia, Wielka Brytania

Reż. Garth Davis

Występują: Dev Patel, Nicole Kidman, Sunny Pawar - świetny :)

 

 

Po raz kolejny okazuje się, że życie pisze niesamowite, ciekawe i wzruszające scenariusze.

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

 

Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Founder, czyli jak powstała potęga McDonalds. Jako ciekawostka warto obejrzeć realia powstania największej sieci restauracji. Na spokojny wieczór w sam raz. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś "Gold" z Matthew McConaughey?warto?

Czekam na napisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fences" obejrzałem dopiero teraz, ale lepiej późno... wg mnie rewelacja - Denzel a zwłaszcza Viola Davis odkryta ostatnio przeze mnie w "Sposobie na morderstwo". Taki klimat i mieszanka wartości i beznadziei zdarza się nieczęsto. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2017 o 09:53, gość napisał:

 

Jak ktoś ma ochotę zobaczyć film w którym nie ma nic optymistycznego to polecam.

Niezwykle mocny, dosadny, dołujący film.

Obrazy mają zszokować widza i to robią. Napięcie nie odpuszcza ani na moment.

Relaksu przed ekranem to tu nie ma.

 

Brimstone

 

Na początku miałem wrażenie, że gra aktorska głównej bohaterki jest sztuczna i bez emocjonalna... in dłużej wchodziłem w klimat filmu zaczynałem rozumieć jej zachowanie... potem było jeszcze bardziej wciągająco... Choć historia prosta - dzięki sprytnemu montażowi nabierała większej emocji (jak wiesz, że bomba ma wybuchnąć to czekasz KIEDY to się stanie - to tylko takie porównanie). Zdjęcia, kostiumy, scenografia - pierwszorzędne. Aktorsko - naprawdę bardzo dobrze.

 

Dla osób szukających historii brutalnej, realistycznej i wyrazistej pod względem budowania psychologicznego wizerunku postaci - to jest film dla niego

 

Dla mnie - mocne 8 (na czasem 9)/10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuiłem dwa filmy i po obejrzeniu moje wnioski sa takie:

Czerwony kapitan z młodym Stuhrem całkiem fajny sie ogląda ogólnie film jest ciekawy dobrze się ogląda tylko ten Dubbing psuje klimat.

Osaczona też fajny z Naomi nie jest to jakieś arcydzieło Bessona jak na thriller ale najgorszy nie jest bo zdania na Web sa podzielone jak dla mnie przeciętniak równy z notą 5,3 na web

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez mojego kompa przeszło dziś 250gb władcy pierscieni. Zebrało mi sie na wspominki ;) co ciekawe musiałem pobrać chodz mam trylogie na płycie to po ⅞ latach od zakupu odtwarzacz ją nie czyta :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed świętami kupiłem w DVDMax wersje reżyserskie Władcy 6 płytowe wydanie za 213zł

A próbowałeś na innym odtwarzaczu lub PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak probowałem. Mam wersje na 3 płytach bluray. Na na odtwarzaczu i ps4 nie odtwarza- komunikat brak płyty. Szkoda bo 300zł za nie dałem. Mam nadzieje ze znajde paragon ze sklepu dla idiotow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem dwa filmy na Netflixie

 

iBoy - w stylu gry Watch Dog, pod koniec zasnąłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gantz: O - nie przepadam za mangą ale ten się przyjemnie oglądało. Animacja na najwyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak probowałem. Mam wersje na 3 płytach bluray. Na na odtwarzaczu i ps4 nie odtwarza- komunikat brak płyty. Szkoda bo 300zł za nie dałem. Mam nadzieje ze znajde paragon ze sklepu dla idiotow

Pierwszy raz słyszę aby płyty bluray straciły zawartość...

A tak nawiasem mówiąc....jak nie znajdziesz paragonów to kup identyczne wydania i na drugi dzień odnieś te "co trzeba" ;) ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem nigdy problemu po czasie jedynie od razu jak kupiłem pamiętam Piłe 4 i lektora miałem walnietą po połowie filmu i tak samo miałem z płytami BR i DVD czyli że tak wyszły z tłoczni albo od producenta co ja trafiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2017 o 06:51, gość napisał:

I mu wymienią na działającą płytę:-)

...to ją sprzeda na jakimś portalu aukcyjnym oczywiście ze stratą ale nie dużą bo komplecik będzie oryginalnie zapakowany... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kong: Skull Island

Oto jak odgrzany kotlet można sprzedać jeszcze raz a nawet jeszcze wiele razy.

Plusy:

Po pierwsze - film wizualnie zrobiony bardzo dobrze

Po drugie - aktorzy dają rade

Po trzecie - lepszy pomysł na osadzenie w czasie niż u Jacksona - można bardziej wyeksponować zestawienie siły zwierząt z technika militarną

Minusy:

Po pierwsze - scenariusz znany na wskroś (nie będę opisywał fabuły żeby nie zaspojlerować) - ale na pewno będzie dalsza część

Po drugie - inteligencja postaci jest wątpliwa, głębia postaci płaska jak stół

Po trzecie - rozrywka walczących postaci poszła w widowiskowość a`la transformersy - wiec emocje i kibicowanie postaciom jest mało wciągające

 

Więcej pomysłowości w filmach o olbrzymach było w Godzilli z 2014 Garetha Edwardsa (reżyseria m.in. "Łobóza 1" ze Star Wars)

Ocena: 5,5/10

 

A`propos Godzilli - miałem możliwość obejrzenia "Godzilla: Odrodzenie" -

Ponieważ ze względu na zbyt dużą rozbieżność w ocenie filmów tu opisywanych podjąłem decyzje, że nie będę się wypowiadał na temat filmów, które mi się nie podobały, a pisał tylko o tych, które z jakiś względów są warte zobaczenia. Skupie się tylko na ocenie dla przestrogi osób które podzielają mój gust.

 

Godzilla: Odrodzenie

Ocena 2/10

 

Gantz: O

 

Podzielam wrażenia wizualne. Ja na odmianę lubię animacje japońską. Nie jest to film wysokich lotów intelektualnych, postacie komiksowe, dialogi wręcz drażniące, patetyczność mocno przesadzona. Natomiast wizualnie rewelacja. Pomysłowość na postacie, wykreowany świat i wyobraźnia mutantów daleko do przodu w stosunku do zachodnioeuropejskich produkcji.

 

Ocena: 7/10

 

PS. Wciąż czekam, aby zmierzyć swoje spostrzeżenia na temat Ghost in the shell - ktoś oglądał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagubieni (Zatraceni v Minchove, 2015)

 

Dramat, komedia produkcji Czeskiej

Reżyseria i scenariusz - Petr Zelenka

 

Gdyby każdy reżyser potrafił w ten sposób walczyć z narodowymi kompleksami...

Nic o nim nie napiszę, żeby nie psuć zabawy! ;)

 

Dobry film. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach sobie obejrzałem Akt Odwagi fajny nagrany moim zdaniem lepszy niż Ocalony fajnie kamery umieszczone na hemach słychać oddech żołnierzy i jak się poruszają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagubieni (Zatraceni v Minchove, 2015)

 

Dramat, komedia produkcji Czeskiej

Reżyseria i scenariusz - Petr Zelenka

 

Gdyby każdy reżyser potrafił w ten sposób walczyć z narodowymi kompleksami...

Nic o nim nie napiszę, żeby nie psuć zabawy! ;)

 

Dobry film. Polecam.

Czesi nie mają tak ciasnych umysłów jak my. Potrafią rozliczyć się z historią na luzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przyszło mi natchnienie i obejrzałem film Pasikowskiego Demony Wojny wg.Goi i tak porównałem sobie Karbale i tych młodych aktorów to ten seans jest dla dzieci.Ogłądałem dokument o tej karbali gdzie nasi siedzieli z Bułgarami i we filmie nie pokazywali całościowej prawdy to jest moja subiektywna ocena jak nagrywało się kiedyś a jak teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Void (2016)

 

Horror prod. Kanadyjskiej

Reż. Steven Kostanski, Jeremy Gillespie

 

Prosty przepis na horror z ubiegłego stulecia.

Odrobina The Thing, Ukrytego Wymiaru ze szczyptą Hellraisera.

Brzmi nieźle? Niestety wyszło przeciętnie.

 

Z braku laku można obejrzeć....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.