Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do treści - wrażenia niezmienne!

 

Czyli odpuszczamy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, chyba, że ktoś ma ciśnienie i zbiera wszystko co Steve Khan nagrywa. Według mnie jest to słaby album, porównując do poprzednich jakie znam i posiadam. Jest to oczywiście tylko moja opinia i jak najbardziej płyta może się spodobać wielu słuchaczom, którzy powiedzmy, nie znają jego muzyki i wcześniejszych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie,chyba lepiej przymierzyć się do tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tylko dwie,więc być może to właśnie trzecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak z przesyłką do Polski , ale jak się da to na amazonie można teraz kupić Kowalda 4 płytowy box ''Peter Kowald Discography'' za okazyjną cenę 25$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aventicum za rekomendację i namiary - faktycznie, $25.32 to super okazja za cztery płyty Kowalda, tym bardziej, że ten box wydała niemiecka Jazzwerkstatt. Zainteresowani zapewne się ucieszą - ja mogę zameldować, że wrzuciłem do koszyka, ale sprawdzę jeszcze czy może mają to w Jazz Record Mart.

 

 

Chick Corea Trio - 'Trilogy' / Concord Jazz: Stretch Records, 2014

 

Chick Corea: fortepian; Christian McBride: kontrabas; Brian Blade: perkusja;

Goście: Jorge Pardo - flet (disc1 track 5&7); Nino Josele - gitara akustyczna(disc 1, tracks 5&7); Gayle Moran Corea - wokal (disc 3, tracks 3)

 

Powiem tak: jazzusmaria! Trzeba to mieć bez dwóch zdań - wyżyny kompozytorsko-improwizacyjne, wirtuozeria i niesamowity artystyczny, pełen spontanu klimat - tak grają mistrzowie! Wiadomo, że to liga ciężka, ale tak grać to już naprawdę Mount Everest i wstydziliby się tych swoich umiejętności!... '-) Trzy płyty z koncertowej trasy po całym świecie z muzyką najwyższych lotów - nowoczesne i tradycyjne granie klasycznych kompozycji Corei i nieśmiertelnych standardów - powiedziałbym, że trzeci set płytowy jest najbardziej wartościowy, ale nie mogę tego zrobić, bo w międzyczasie pojawiają sety z Hiszpanii i dodatkowo z trio wystąpili goście: Jorge Pardo na flecie i Nino Josele na gitarze w dwóch pięknych kompozycjach: My Foolish Heart i klasycznej Coreaowskiej Spain! To było coś! Na trzecim dysku można się doszukać momentami brzmień awangardowych rodem tak jakby z Circle - z najdłuższą kompozycją, bardzo rozbudowaną, trzydziestominutową 'Piano Sonata: The Moon' - czyli znakomity epilog Trylogii z kontrowersyjnym występem wokalnym żony Gayle w Someday My Prince Will Come. Sound Christiana McBride'a jest zabójczy i wyczynowy! Razem z Brianem Bladem tworzą jedną bryłę - fenomenalne zgranie, zrozumienie, wirtuozeria, timing, lekkość grania...! This is jazz and this is it!

 

Dodam, że trzy czwarte materiału na płytach to koncerty z 2012 roku; reszta pochodzi z występów w 2010. Odbywało się to wszystko w Waszyngtonie DC, w Oakland w Kalifornii, w Madrycie i Kartagenie w Hiszpanii, w Antalya i Istambule w Turcji, w St. Polten w Austrii, w Zurichu w Szwajcarii i w Mariborze w Słowenii.

Płyta na pewno godna uwagi!

Marzeniem byłoby wysłuchać każdej wersji 'Piano Sonaty: The Moon' z tej trasy, z każdego miejsca gdzie to grali - może kiedyś się zdecydują na wydanie rozszerzone i kompletne... byłoby super!

A teraz uwagi: za chiny nie mogłem wyciągnąć trzeciej płyty z tray cd - było to tak spasowane, że mało płyta nie pękła - do diabła! Jak można odpieprzać taką popelinę, zupełnie kiedyś nie do pomyślenia. Poza tym zgrzytem wszystko O.K.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z nowości słucham teraz 1. To Whom It May Concern--Them Turn It Over (1970) - wylosowany Tony Williams Lifetime :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crescent, Live at village vanguard, Ascension, Impressions, Kulu se mama, A love supreme, Ballads wszystkie widziałem w Koszalińskim Empiku w pięknych wydaniach Impulse!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z nowości słucham teraz 1. To Whom It May Concern--Them Turn It Over (1970) - wylosowany Tony Williams Lifetime :-)

 

Fajnych rzeczy słuchasz ABs, zresztą jak zwykle! Tony Williams jest też i moim faworytem... tzw. pewniakiem! Poza kilkoma wpadkami, wszystko co zrobił i nagrał trzyma niezmienny poziom - poziom najwyższy, nieśmiertelny! Nie ma znaczenia, czy w maistreamowych bopowych projektach, fusion, contemporary... avant/free! Powiedziabym nawet, że w tych kilku lajtowych rzeczach też brzmią całkiem nieżle... ale ja nie mogę tego słuchać! Tak samo jak kilku rzeczy W.Shortera... i kilku innych wielkich figur - wiadomo: 'Shit happens'!

Turn it Over i Emergency > Esoteric Recordings - polecam. Pojadę jeszcze albumem 'Spectrum Road' - kwartet fusionowy i celebracja twórczości Tony Williamsa... Life Time! W rolach głównych: Jack Bruce - Jack Bruce; Cindy Blackman Santana - Tony Williams; John Medeski - Larry Young; Vernon Reid - John McLaughlin.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Full koncert Spectrum Road z McLaughlinem; nie widziałem też tego jeszcze, ale myślę, że warto zobaczyć - wklejam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku ,

zaznaczam na początku że nie jest to polemika z Pana zachwytami nad boxem Corea'i ,można bez ryzyka powiedzieć że płytki są o.k.Bardziej zastanawia mnie czy bezpieczne / mam na myśli świadome granie bez ryzyka popełnienia błędu / muzykowanie nie powinno być w opisywaniu płytki zaznaczone.Chyba /?/ zgodzi się Pan że prochu Corea już nie wymyśli /chyba/ ,dobrał sprawną sekcję i popełnił ładną , dla mnie retrospektywną ,płytkę.Pewnie dostanie Grammy , my z uciechą posluchamy i zapomnimy / ?/.Jest to pewnie problem postmaistremowego grania ale cóż zrobić , lata temu ta muzyka coś odzwierciedlała a dziś ... / dla mnie jest przeterminowana ale zdatna do spożycia /.Problem tego muzyka / może całego pokolenia wielkich muzyków postmilesowskich / może przesadzam / jest totalne zamknięcie się na upływający czas.Paradygmat społecznej roli muzyki po 50 latach się zmienił , nastąpiła gentryfikacja co ewidentnie zmieniło odbiorcę /słuchacza/ muzyki.Oni chyba tego nie zauważyli , grają to samo i tak samo,

oczywiście dobrze się tego słucha ale czy powoduje to jakiś niepokój intelektualny? , śmiem wątpić.Następna ładna płytka o niczym / zaznaczę że takie też są potrzebne /. Ale pewnie się mylę , płyta ma w większości dobre recenzje.

P.S.Wydaje mi się że to samo można obserwować u Jarretta , ostatnie płytki są coraz bardziej jałowe / szczególnie w trio /, mam wrażenie że on nie ma intelektualnego powodu nagrania płyt / dochodzi jeszcze specyficzność Eichera /.

Pozdrawiam Krzysztof Mozdzen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aventicum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy powyższe dotyczy wszystkich tzw. gigantów. Bo taki McCoy Tyner np. - ośmielam się zauważyć - idzie z duchem czasów. Weźmy tę w miarę świeżą płytę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem panie aventicum tak: nie muszę i nawet nie chcę mieć za każdym razem intelektualnego wyzwania. Poszukiwania i odkrywanie w muzyce kreatywności też jak najbardziej sprawia mi wiele frajdy, ale nie zamykam się i uwielbiam dobre mainstreamowe projekty i wspaniałe koncerty z tej przestrzeni. Zapewniam, że najnowsza Trylogia Chicka Corei bardzo mi się podoba - podziwiam kunszt, brzmienie, warsztat, wirtuozerię i nieograniczone możliwości tych wielkich muzyków - poza tym, na tych trzech płytach gra muzyka - muzyka jazzowa, muzyka przyjemna i przy okazji niebagatelnie zagrana - złożona również w treści z nieśmiertelnych i pięknych standardów. W przestrzeni free/avant Chick Corea zostawił już swój ślad, przetarł ścieżki i jest w czym wybierać - mam większość tych płyt, jednak teraz pewnie jest czas na piękną muzykę i taka właśnie piękna muzyka wybrzmiewa z Trylogii.

 

P.S. Z góry przepraszam, że się nie zgadzam ze zdaniem usera aventicum, chociaż ogólnie jego słowo jak najbardziej liczy się w moim systemie wartości poszczególnych wypowiedzi jazzowych forumowiczów. Nic nie poradzę, że się najnowsza płytka Corei komuś nie podoba - mnie się podoba, i to bardzo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)
<br />ale nie zamykam się <br />

To nieprawda.

<br />nie muszę i nawet nie chcę mieć za każdym razem intelektualnego wyzwania<br />

Czyżby? Chociaż po wklejkach koleżeńskiej, chicagowskiej miernoty, można się z Tobą zgodzić. Nie musisz mieć intelektualnego wyzwania.

Reaguję mocno, ale tak czuję. I myślę. Bez obrazy Panie MarkN.

P.S. A trylogię mam już od dawna i to w japońskim wydaniu. Jak oceniam? Odcinanie kuponów. Jak u większości jazzowych Matuzalemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan/i/ Papageno ,

przesada , myślę że takimi wpisami / osobistymi / nie posuwa Pan dyskusji do przodu.To jest jałowe.

Pan/i/ SzuB,

nie mam tej płytki , posłuchałem w sieci dużych fragmentów i / proszę o wybaczenie / to jest słabe ,bez pomysłu ,taka wata muzyczna / ale najważniejsze że Panu się podoba /.Pozdrawiam Krzysztof Mozdzen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie chce mi się, ani nie muszę nic nikomu udowadniać i każdy ma swoją prawdę i jak najbardziej może ją klepać ile tylko się da. Forum wybacza i przyjmuje różne historie. Z nas dwojga drogi papageno, to raczej Ty jesteś zamknięty i ograniczony w foremce, sorry, ale tak właśnie myślę.

 

Czyżby? Chociaż po wklejkach koleżeńskiej, chicagowskiej miernoty, można się z Tobą zgodzić.

 

No, tutaj to już pojechałeś pięknie! Chyba coś nie tak poszło, ale jakkolwiek myślisz i czujesz, jest to Twoje spojrzenie - powiedziałbym, że zupełnie niecelne! Co zrobić jak się nie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , należę do starych czasów kiedy ludzie ze sobą rozmawiali , tak po prostu , bez przyczyny, używali erystyki dla piękna rozmowy a nie żeby poniżyć interlokutora.Czytając ostatnie wpisy Panów widzę że się mylę. Tak wiem ,jestem już stary i pewnie piszę głupoty.Przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,jestem już stary i pewnie piszę głupoty.Przepraszam

 

Niekoniecznie aventicum, mamy po prostu trochę odmienne spojrzenie i inny timing. Nie odczuwam w tej mini dyskusji jakiegokolwiek poniżania i dziwię się, że tak to odbierasz. Od czasu do czasu przywalamy sobie z papageno słowem wzajemnie i nie widzę w tym nic złego - pewnie lubimy się przekomarzać i według mnie wszystko jest O.K. Panie Papageno, proszę o wypowiedż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan/i/ SzuB,

nie mam tej płytki , posłuchałem w sieci dużych fragmentów i / proszę o wybaczenie / to jest słabe ,bez pomysłu ,taka wata muzyczna / ale najważniejsze że Panu się podoba /.Pozdrawiam Krzysztof Mozdzen

Ależ nie gniewam się, zwłaszcza że to jest świetna płyta, a watę słuchania w sieci warto zmienić na ligninę słuchania poza siecią. Czego Panu(i) życzę. Kręślę się.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SzuB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda.

 

Czyżby? Chociaż po wklejkach koleżeńskiej, chicagowskiej miernoty, można się z Tobą zgodzić. Nie musisz mieć intelektualnego wyzwania.

Reaguję mocno, ale tak czuję. I myślę. Bez obrazy Panie MarkN.

P.S. A trylogię mam już od dawna i to w japońskim wydaniu. Jak oceniam? Odcinanie kuponów. Jak u większości jazzowych Matuzalemów.

 

Prawda, prawda... wystarczy zobaczyć w moich wątkach jaką muzykę prezentowałem i co mnie interesuje... a interesuje mnie wszystko - każdy styl - tak w wiekim skrócie, cały jazz - kompleksowo. Założyłem kilka fajnych wątków i pisałem oraz wskrzesiłem kilka nie swoich, ale jakże interesujących - mainstream, tradycja, fusion, free/avant... to wszystko mnie bardzo interesuje i mówiąc papageno: 'To nieprawda' - mówisz nieprawdę! Doceniam jazz w wielu postaciach, praktycznie we wszystkich, i cenię go niezmiennie - Twoje ciśnienie jest niepotrzebne i wyluzuj, bo widzę, że Ci żyła spuchła - zupełnie nie rozumiem dlaczego...??? Prześpij się z tym i jutro popisz trochę i odpowiedz na poniższe. Dzięki, pozdro, i mówię jak jest.

 

Wymień chicagowskie miernoty i uzasadnij swoją opinię, proszę!? Co Ci się nie podoba i jakie elementy gry chicagowskich miernot uważasz za miernoty...???

To żle, że reagujesz mocno! Sądziłem, że jesteś bardziej wyluzowany, ale nic to - graj swoje, bo fajnie idziesz!

 

Bardzo lubię prawie wszystkie projekty Chicka Corei w trio i ten ostatni należy jak najbardziej do świetnych. Proponuję jeszcze raz przeczytać co napisałem o Trylogii i sami odkryjecie, że nie ma tam kontekstu poszukiwawczego i odkrywczego - napisałem, że jest to świetna muzyka, maistreamowy jazz najwyższych lotów zagrany przez geniuszy wagi ciężkiej w dzisiejszym jazzie! Zupełnie nie rozumiem Twojego ciśnienia papgeno i ciśnienia pana aventicum. Dam Wam jeszcze jedną szansę na zrehabilitowanie się, ok?

 

Pozdr, M '-)

 

Skorzystam z okazji i jeden numer wkleję - wklejam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku i Wielce Szanowni Panowie,

w obliczu kolektywu składam samokrytykę , pobłądziłem , nie byłem wystarczająco czujny i nie wykryłem w porę swoich błędów . Dziękuję za skierowanie moich przemyśleń we właściwą stronę i przyrzekam że już zawsze będę prawomyślny.Dziękuję za czujność.Pozdrawiam , skruszony Krzysztof Mozdzen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Chicka Corei - najbardziej dociera do mnie jego twórczość z lat 70-tych.

Pewnie dlatego, że jestem wielkim fanem rocka progresywnego i pokrewnych stylów, a w tym właśnie czasie Corea

nagrał kilka genialnych dla mnie płyt (The Mad Hatter i My Spanish Heart) oraz oczywiście pod szyldem Return to Forever,

które to płyty miały wiele wspólnego nie tylko z jazz-rockiem i fussion, ale też z muzyką progresywną.

Z tego okresu podoba mi się również taka kameralna płytka Friends.

Rzadko wracam do bardziej akustycznych jego płyt. Po prostu są dla mnie za nudne i zbyt podobne.

Również nie trafia do mnie syntetyczny fragment jego działalności, w którym nagrał kilka płyt w ramach projektu Elektric Band (jedną Akoustic Band).

 

Przepraszam za dygresję nie dotyczącą nowości. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera w PL!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podrzucę do dyskusji o nowatorstwie w jazzie taki oto hołd.

Warto było tę płytę nagrać czy nie? Wnosi coś nowego?

Bo moim zdaniem to źle zadane pytanie. Wystarczy posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera w PL!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wow, jakoś przeoczyłem. Fajnie. Mam wszystkie płyty trio i nie ma się do czego przyczepić. Dzięki za info:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.