Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Harper Trio – Passing By (2023)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Interesująca płyta wydana w listopadzie ub. roku, nagrana w składzie:

Maria-Christina Harper (harfa elektroakustyczna, efekty, kompozycja);
Josephine Davies (saksofon sopranowy i tenorowy);
Evan Jenkins (perkusja).

Dość melodyjny jazz, ale improwizacji nie brakuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeden z moich ulubionych muzyków - Samuel Blaser

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Wydaje się, że po serii dziwnych eksperymentalnych wydawnictw oraz wydawania nagrań trzymanych latami w piwnicy - w końcu mamy powrót na właściwe tory
 
MICHAEL BATES - double bass
SAMUEL BLASER - trombone
MICHAEL BLAKE - tenor saxophone
RUSS LOSSING - keys
JEFF DAVIS - drums
obraz.thumb.png.5fb4e6a226d63523981c0fd1d6070601.png
Płytka palce lizać.
Harper Trio – Passing By (2023)
image.thumb.png.2aa3cbb24bb3963bc5b28a34a3c113ba.png
Interesująca płyta wydana w listopadzie ub. roku, nagrana w składzie:
Maria-Christina Harper (harfa elektroakustyczna, efekty, kompozycja);
Josephine Davies (saksofon sopranowy i tenorowy);
Evan Jenkins (perkusja).
Dość melodyjny jazz, ale improwizacji nie brakuje.
 
Zapowiada się interesująco. Nie omieszkam przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z wielką radością donoszę o nowości w mojej płytotece z  Blue Note . To najnowsze nagranie kwartetu Charlesa Lloyda " The Sky Will Be There Tomorrow " BN 2024 . Grają stali ostatnio współpracownicy mistrza a mianowicie J. moran, L. Grenadier i B. Blade. To wydawnictwo dwupłytowe zawierające w sumie 15 kompozycji lidera. Muzyka przepiękna , utrzymana w klimatach zadumy , refleksji , nostalgii , romantyzmu . Lider w świetnej formie ( 86 lat ! ), gra na tenorze , alcie, flecie i basie.

I przedstawiciel znacznie młodszego pokolenia saksofonistów. James Brandon Lewis " Transfiguration " Intakt Rec. 2023. Oprócz lidera A. Ortiz piano, B. Jones bas i Ch. Taylor perk. Płyta nagrana w Szwajcarii , zawiera osiem kompozycji lidera. To znakomite nagranie .

I kolejna nowość z Brandonem , tym razem w roli członka zespołu Dave Douglasa. Tytuł " Gifts " , oprócz dęciaków I .Chan perk. i Rafiq Bhatia git. i elctronics. Płytę nabyłem na koncercie w Pardon to tu.  Tam była jeszcze wspaniała wiolonczelistka Tomeka Reid . Repertuar podobny . Nowoczesny mainstream , free, z odniesieniami do Nowego Orleanu i Strayhorna.

I wreszcie najnowszy Julian Lage . Płyta " Speak to me " Blue Note . Klimaty countrowe czy grassowe . Tym razem dodatkowo mamy wibrafon ( J. Roeder) oraz tenor i klarnet ( L. Henry ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Z wielką radością donoszę o nowości w mojej płytotece z  Blue Note . To najnowsze nagranie kwartetu Charlesa Lloyda " The Sky Will Be There Tomorrow " BN 2024 . Grają stali ostatnio współpracownicy mistrza a mianowicie J. moran, L. Grenadier i B. Blade. To wydawnictwo dwupłytowe zawierające w sumie 15 kompozycji lidera. Muzyka przepiękna , utrzymana w klimatach zadumy , refleksji , nostalgii , romantyzmu . Lider w świetnej formie ( 86 lat ! ), gra na tenorze , alcie, flecie i basie.

I przedstawiciel znacznie młodszego pokolenia saksofonistów. James Brandon Lewis " Transfiguration " Intakt Rec. 2023. Oprócz lidera A. Ortiz piano, B. Jones bas i Ch. Taylor perk. Płyta nagrana w Szwajcarii , zawiera osiem kompozycji lidera. To znakomite nagranie .

I kolejna nowość z Brandonem , tym razem w roli członka zespołu Dave Douglasa. Tytuł " Gifts " , oprócz dęciaków I .Chan perk. i Rafiq Bhatia git. i elctronics. Płytę nabyłem na koncercie w Pardon to tu.  Tam była jeszcze wspaniała wiolonczelistka Tomeka Reid . Repertuar podobny . Nowoczesny mainstream , free, z odniesieniami do Nowego Orleanu i Strayhorna.

I wreszcie najnowszy Julian Lage . Płyta " Speak to me " Blue Note . Klimaty countrowe czy grassowe . Tym razem dodatkowo mamy wibrafon ( J. Roeder) oraz tenor i klarnet ( L. Henry ).

Co do pierwszej wspomnianej przez Ciebie płyty Wojciechu to była dyskutowana na Fascynacjach Jazzowych. Mam wrażenie ,że cała społeczność jazzowych forumowiczów przyjęła ja entuzjastycznie wręcz. Mnie tak jak i innych Kolegów zaskoczyło to, że Lloyd jest w takiej formie i wydał taki album. Lepszy od poprzednich. Fantastyczna rzecz. Do wielokrotnego słuchania i powracania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne ale ukazał się kolejny nowy Brandon Lewis ! I gości w moim odtwarzaczu od tygodnia. " The Messthetics And James Brandon Lewis " Impulse 2024. Tym razem saksofonista nagrał płytę z punkowym zespołem w składzie A. Pirog gitara, J. Lally bas i B. Canty perk. Nie jestem wielkim fanem takich połączeń ale w tym przypadku to działa . Oczywiście słychać ,że to punkowa sekcja a nie jazzowa ale dzięki chemii między muzykami i energii ta muzyka pulsuje i jest jak najbardziej atrakcyjna. Czekam na kolejną płytę Brandona z muzyką Mahalii Jackson .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Niewiarygodne ale ukazał się kolejny nowy Brandon Lewis ! I gości w moim odtwarzaczu od tygodnia. " The Messthetics And James Brandon Lewis " Impulse 2024. Tym razem saksofonista nagrał płytę z punkowym zespołem w składzie A. Pirog gitara, J. Lally bas i B. Canty perk. Nie jestem wielkim fanem takich połączeń ale w tym przypadku to działa . Oczywiście słychać ,że to punkowa sekcja a nie jazzowa ale dzięki chemii między muzykami i energii ta muzyka pulsuje i jest jak najbardziej atrakcyjna. Czekam na kolejną płytę Brandona z muzyką Mahalii Jackson .

Dzięki za ciekawą propozycję, 

album dodany do biblioteki nie omieszkam niebawem odsłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mary Halvorson - Cloudward (2024)

image.png.ce2e9a7344e100f06c22f421eee455f8.png

Ta kobieta mnie zadziwia. Początkowo nie akceptowałem wszystkich jej płyt. Teraz chłonę wszystko co nagrała i podziwiam jej fantastyczny zmysł artystyczny oraz konspekt muzyczny.
Najnowsza płyta nagrana jest w tym samym sextecie co poprzednia - Amarylis i stanowi rozwinięcie stylu tam wypracowanego. Muzyka jest bardzo plastyczna i przemyślana mimo improwizowanego oblicza. Gitara Mary pojawia się incydentalnie, często w tle i nie góruje nad innymi instrumentami. Momentami jej jazz przybiera charakter rockowy (Desiderata), jednak ogólnie to bardzo ciekawy i różnorodny muzycznie album.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach od nagrania świetnie przyjętego "Liminal space", tuż przed świętami ukazał się nowy album Ill Considered p.t. "Precipice".

p.s. na rozgrzewkę troche poszerzony skład 🙂  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Mki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.