Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że Twoim. Zupełnie niepotrzebny dodatek 'moim zdaniem' - przecież jak post jest sygnowany danym userem, to z automatu wiadomo, że to jest jego zdanie - jak nie będzie jego, to napisze, że to nie jest jego zdanie - tak czy nie? Podkreślanie swojego zdania 'moim zdaniem' jest debilne - nie róbmy tego!

 

Zgadzam się w całej rozciągłości...sam wielokrotnie podobnie argumentowałem, gdy wyrażałem jakąś swoją opinię, a nie użyłem zwrotu typu: moim zdaniem, a ktoś mi zwrócił uwagę na to.

Jednak na Audiostereo jest kilku takich osobników, którzy wręcz domagają się, by jakiekolwiek własne opinie dodatkowo sygnować dopiskiem "moim zdaniem", bo inaczej taki wpis jest odbierany jako zbytnie spoufalanie się, czy wręcz ubliżający tym, którzy posiadają zdanie przeciwne.

 

Na głupotę nie ma rady. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nowość z pazdziernika 2016 - Dhafer Youssef z najnowszą płytą dla Okeh/Sony.

Płyta nagrana z muzykami amerykanskimi - 11 utworów i ponad 50 minut grania na dobrą 4.

 

 

 

Tytuł: Diwan Of Beauty And Odd

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest płyta legendarnego zespołu Nu Band trębacza Ro'ya Campbell'a "The Final Concert".Jak wiadomo Roy zmarł kilka lat temu i zespół nagrywa obecnie z innym muzykiem Thomasem Hebererem.Ale ukazują się stare nagrania z Campbellem.To o którym piszę wydała litewska oficyna No Business Rec.Tylko na winylu!Ale to dla mnie akurat zaleta.

Na płycie nagranie z 17.03.2012r. z Austrii.A więc Roy Campbell,Mark Whitecage.Joe Fonda i Lou Grassi na żywo, w rewelacyjnej formie.To amerykańskie free,głęboko osadzone w głównym nurcie.Zagrane na luzie,z inwencją i radością grania.Można słuchać w nieskończoność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.Dostępne w Multikulti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może No Business w przyszłości wyda 'The Final Concert' na cd - kupiłbym natychmiast. Właśnie powiększyłem swojego Campbell'a o jeden Delmark 'La Tierra del Fuego' - nie zdążyłem kupić w ludzkich cenach, więc nie miałem tej płytki. Nie wiem dlaczego akurat ten tytuł na cd jest tak obrzydliwie drogi i niedostępny za normalne pieniądze? Pojawiła tydzień temu w nocy na amazońskim market place za $16.13 nówka - od razu kupiłem, tak? Rano już było pozamiatane - wszystkie wystawione cd 'La Tierra de Fuego' po staremu - od $50.00 wzwyż. Podobnie z 'Ancestral Homeland' Pyramid Trio - ktoś wystawił nówkę nieśmigankę za $5.00! Przecież grzechem byłoby nie kupić tych rzeczy za takie pieniądze, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój najnowszy nabytek to nie świeżynka pachnąca nowością , ale jednak NOWOŚĆ z 2016 roku a wydana przez mój ulubiony

Avid Jazz - podobnie zresztą jak Real Gone Jazz - dwie wspaniałe wytwórnie jazzowe które za przysłowiowe grosiki starają

się wejść do co poniektórych wiejskich chatek krytych słomą i mchem celem edukacji dobrego jazzu z lat 50 i 60.

 

Są to cztery płyty Walta Dickensa - wibrafonisty z przełomu 50/60 wydane na dwóch CD i skrupulatnie zremasterowane z vinyli

Pozycja must have wyniosła mnie z przesyłką z UK tylko 28 zł. Takich prezentów nie rozdają w USA więc Chicago musi zapłacić

dużo więcej jesli w ogóle coś takiego dostanie.

  • 71Y5869B49L._AC_UL115_.jpg

Mała próbka gry Walta w utworze ' How deep is the Ocean z albumu ' - To my Queen ' i szacunek dla Avid Jazz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ciekawe że obydwie brytyjskie wytwórnie Avid i Real Gone Jazz remasterują wszystkie lub większość płyt na nowo tylko dlatego aby poprawić jakość ówczesnych masteringów i generalnie odtwarzanego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to cztery płyty Walta Dickensa

 

Może Łolta Dicka? Albo Karola Dickensa? A może Walta Disneya? Nawet poprawnie nie potrafisz przepisać nazwiska, snafco dzwonków gazowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich prezentów nie rozdają w USA więc Chicago musi zapłacić

dużo więcej jesli w ogóle coś takiego dostanie.

 

Takich nie rozdają, bo wiedzą, że Chicago gardzi taki shitem i nawet jakby proponowali Chicago taki shit za darmo, to od razu Chicago rzuciłby w nich młotkiem! Natomiast, jak sprzedają takie rzeczy jak poniżej, to wiedzą, że Chicago to kupi i będzie zadowolony. I taką wersję właśnie mam, jak i wiele innych z tej serii - zapłaciłem $6.99. Ucz się Magnepan i wdrażaj materiał który przedstawiam - może coś z ciebie będzie. Jak na razie, mówisz Magnepan baranim głosem, czyli bełkoczesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich nie rozdają, bo wiedzą, że Chicago gardzi taki shitem i nawet jakby proponowali Chicago taki shit za darmo, to od razu Chicago rzuciłby w nich młotkiem! Natomiast, jak sprzedają takie rzeczy jak poniżej, to wiedzą, że Chicago to kupi i będzie zadowolony. I taką wersję właśnie mam, jak i wiele innych z tej serii - zapłaciłem $6.99. Ucz się Magnepan i wdrażaj materiał który przedstawiam - może coś z ciebie będzie. Jak na razie, mówisz Magnepan baranim głosem, czyli bełkoczesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mariuszek , już po inicjacji czy jeszcze przed ? Za dużo nawrzucałeś pierogów bo pleciesz z rańca głupoty - po nich jest tylko

niestrawność i ból zwieraczy, ale współczuję. Jazzu to ty mnie nie ucz i tego co i gdzie mam kupować i za ile . Pogadaj lepiej

z rodziną , żonę przytul i pocałuj za to że wytrzymuje z jazzowym melomanem wspierającym się subbami. Jak chcesz pierdzenia

w muzyce to nie koniecznie musisz od razu kupować subby , wystarczy że się przejesz jak teraz i masz all inclusive & FREE !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusia to cię chyba kładła na wznak jak byłeś mały - spłaszczył ci się łeb i teraz są tego skutki, drogi płaskogłowy bełkocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusia to cię chyba kładła na wznak jak byłeś mały - spłaszczył ci się łeb i teraz są tego skutki, drogi płaskogłowy bełkocie.

 

uuhhh , nie wiem co z tobą robiła i nie chcę raczej wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odgryzłeś już główkę barankowi świątecznemu?

 

Mariuszku , wsuwaj pierogi made in Chicago i wyłącz subby, odpal system i pokarz co potrafisz. Spróbuj ' zagrać ' wlazł kotek '

a dopiero wtedy będziesz miał szacunek najbliższych nie tylko w rodzinnym ' muzykowaniu ' ale i na forum AS.Jazz zostaw w spokoju.

 

Tylko ostrożnie - nie poplam dywanu. Na wszelki wypadek załóż ulubionego pampersa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ naród podzielony! W muzyce kłótnie, w klubach kłótnie, w jazzie Magnepan gryzie szyjkę, bo główkę już odgryzł... oj, porobiło się porobiło w te święta.

 

Merry Christmas Magnepan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzyce

 

Dla rozluźnienia napiętej atmosfery coś przyjemnego z Nu jazzowej stajni, więc poluzuj majty. Jeden z ciekawszych obecnie duetów gitarowych w EU a może i na świecie.Pierwsze solo zaczyna Vlatko Stefanovski ten z lewej patrząc na scenę ( naprawdę doskonały gitarzysta ) a drugie na nylonach wykonuje Miroslav Tadic weteran gitary i jeden z lepszych wykładowców nauki na tym instrumencie a od 1985 roku wykładowca w Institute of Art w Los Angeles.Towarzyszą :Swapan Chaudhuri - instr.perkusyjne i Teodor Spassov na flecie prostym kaval w utworze - ' Proseta se Jovka Kumanovka '

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobało się ? W takim razie jeszcze jeden - Jovano Jovanke.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie rok minął od wydania w Lutym 2016 roku wyśmienitego podwójnego albumu organisty Larry Younga zatytułowanego

LY in Paris.Ten album został uznany za jedną z kilku najlepszych jazzowych płyt jakie ukazały się w 2016 roku i aż dziw

bierze że Wojtek Iwaszczukiewicz oraz Chicago nie zwrócili uwagi na tę pozycję.......ale wiadomo nie możemy znać wszystkiego :-)

 

 

61in8XpZDaL._AC_UL160_SR160,160_.jpg

 

Nagrania zostały zrealizowane w Paryskim Radiu RTF prawie 50 lat temu a taśmy przeleżały gdzieś na półce w archiwum i nie

tak dawno odnalezione stały się sensacją muzyczną bo po raz pierwszy zostały wydane na jakimkolwiek nośniku !!!

Nagrania brzmią niezwykle dobrze jak na czas kiedy zostały nagrane a muzyka to najwyższych lotów mainstreamowe i bebopowe

granie . Oprócz amerykanskich muzyków zagrali francuscy jazzmani. Skład: Larry Young - organy/piano ,Nathan Davis - tenor sax,

Woody Shaw ( !!! ) - trąbka ,Billy Brooks - perkusja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna płytka. Jak ktoś zbiera Larry Younga, to warto ją mieć. Ja zbieram.

 

ale wiadomo nie możemy znać wszystkiego :-)

 

 

Właśnie o to chodzi Magnepanie odkrywco, dobrze dajesz. Nie możesz znać wszystkiego, więc co chwilę odkrywasz coś, co już dawno temu było odkryte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna płytka. Jak ktoś zbiera Larry Younga, to warto ją mieć. Ja zbieram.

 

 

 

Właśnie o to chodzi Magnepanie odkrywco, dobrze dajesz. Nie możesz znać wszystkiego, więc co chwilę odkrywasz coś, co już dawno temu było odkryte.

 

Chicago , tu nie chodzi o zbieractwo płyt ulubionych artystów ale o super dobre jazzowe granie - przynajmniej ja tak mam.

Prawdopodobnie masz wszystko lub prawie wszystko po kilka pozycji co nagrał Miles Davis a w tym sporo knotów których ja

nie akceptuję i nie słucham !!!

Zbieram wyłącznie sprawdzone i dobre pozycje w muzyce tak więc Davisa mam 2/3 tego co stworzył. Nie jestem maniakalnym

zbieraczem który zaakceptuje szum 1kHz jeśli będzie to firmowane znanym nazwiskiem, he,he. Czy choć trochę zrozumiałeś w Nowym Roku o co chodzi w muzyce ?

 

Listen & learn a bit :-)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepanie odkrywco, jak zwykle standardowo bełkoczesz. Twoje powyższe odkrycie było zaprezentowane już dość dawno na forum. Zupełnie niepotrzebnie tupiesz i merdasz ogonkiem. A teraz wciągnij sobie kozę do nosa, bo ci znów wyszła.

 

 

Napisano 04.04.2016 - 15:25

Larry Young - In Paris: The ORTF Recordings / Resonance Records, 2016

 

Chicago , tu nie chodzi o zbieractwo płyt ulubionych artystów ale o super dobre jazzowe granie - przynajmniej ja tak mam.

Prawdopodobnie masz wszystko lub prawie wszystko po kilka pozycji co nagrał Miles Davis a w tym sporo knotów których ja

nie akceptuję i nie słucham !!!

 

Sam jesteś knotem, ale żeby tak od razu głośno się tym chwalić? Tu nie chodzi o to, czy ty coś akceptujesz czy nie - to jest w ogóle nieistotne i pomijalne. A teraz wciągaj kozę szybciutko i popraw fryzurę w nosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.