Jump to content
mikowaj

Nowości Jazzowe

Recommended Posts

Najnowszy Jarrett z Monachium z 2016 już wysłuchany - mistrz zagrał i wyimprowizował cały wachlarz kompozycji począwszy od swoich własnych, a skończywszy na klasycznych standardach. Jak zwykle w przypadku Jarretta jest moc i potęga - są melodie, jest blues, klasyka, szczątki avant... wszystko kocham.

Nie mogę się doczekać kiedy Manfred wyda koncerty chicagowskie Jarretta z CSO - kiedyś musi to nastąpić...??? Byłem na czterech i wszystkie były genialne - tych rzeczy się nie zapomina i zostaną ze mną do końca. 

R-14334271-1572530801-3661.jpeg.jpg

Parker's Mood

50 minut temu, Chicago napisał:

Najnowszy Jarrett z Monachium z 2016 już wysłuchany - mistrz zagrał i wyimprowizował cały wachlarz kompozycji począwszy od swoich własnych, a skończywszy na klasycznych standardach.

A wystękał i wyjęczał wszystko jak zwykle namiętnie? 😉

A najlepiej wysłuchać samemu - co ci będę gadał...??? Poza tym - nie ma Jarrettowania bez pojękiwania. Masabumi chrząkał 'trzy razy głośniej i okrutniej' i nikt się nie przypierdala.

Edited by Chicago

Parker's Mood

14 godzin temu, Chicago napisał:

A najlepiej wysłuchać samemu - co ci będę gadał...??? Poza tym - nie ma Jarrettowania bez pojękiwania. Masabumi chrząkał 'trzy razy głośniej i okrutniej' i nikt się nie przypierdala.

przemontowując znacząco klasyka kina:

nie ma "się przyp......lania" bez pięknego stękania

i tak oto stękanie wpędza mnie w samotność

Bądź miłościw Chicago i nie racz nas pokaleczoną polszczyzną. Dość już tu na forum mistrzów mowy ojczystej nieczystej.

OK. Co prawda zaczynasz stękać jeszcze bardziej niż Jarrett, choć tego nie widzisz, ale jak jesteś taki wrażliwy, to sorry bro.

Parker's Mood

Godzinę temu, Chicago napisał:

OK. Co prawda zaczynasz stękać jeszcze bardziej niż Jarrett, choć tego nie widzisz, ale jak jesteś taki wrażliwy, to sorry bro.

Mam racjonalną i krytyczną żonę, wiedziałbym gdybym stękał niekontrolowanie. Poobserwuję jednakże, może czas na lekarza. A może czas na jazz? 

Wybacz jeśli uraziłem Twoją wrażliwość. Czasem żartuję, a Ty nie musiałeś tego wiedzieć. Lubię Jarretta, poważnie. A że czasem pożartuję z jego ekspresji...? 

Wszystko OK - nie uraziłeś mojej wrażliwości - nie Ty bracie. Co do stękania, to ja to robię czasami - niekontrolowanie w trakcie słuchania, grania, gotowania... itd.

Parker's Mood

Żadna to już nowość ale dopiero teraz wpadła mi w ręce. Niezawodny Kenny Barron w trio, Book Of Intuition.

book_of_intuition-250x250.jpg

Z nowych nowości Więcek & Gawęda Quintet feat. Ralph Alessi, Berry. Zachęcająca.

więcek-gawęda-quintet-feat-ralph-alessi-berry.jpg

Jak już jestem przy KB to przypomniałem sobie o "starociu" sprzed 5 lat, The Art of Conversation,
Kenny Barron + Dave Holland.

KB-DH_ArtOfConv-250x226.jpg

I jeszcze to - kilka lat temu usłyszałem ich w WBGO, od tego czasu wracam regularnie i z przyjemnością do tej muzyki. Randy Weston + Billy Harper, The Roots Of The Blues. Nieskomplikowane ale niezwykłe spotkanie. Polecam.

R-6449189-1419513094-5173.jpeg.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.