Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, stach_s napisał:

Alez piekne te Falcony w swietle zachodzacego slonca, ehhhh

One są piękne 24h/ dobę 😉 Najpiękniejsze są gdy grają 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slawek.xm napisał:

e tam.... towarzyszkę ma ....

a zdjęcia możesz obejrzeć w moim wątku w diy.... oczywiście pokoju a nie towarzyszki 🙂

Zaraz nawiedzę 🙂

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

nie oto chodzi

nagranie jest słabe i drażniące

zmień sprzęt nagrywający albo podkładaj dźwięk z innego źródła

konstruktywna krytyka tylko .... chyba chciałbyś by brzmiało dobrze ,prawda?

Mam tą płytę, jest na niej mocno basolubna ta Patricia 🙂 a i sam YT robi swoje.

2 godziny temu, Ajothe napisał:

Kompletnie bezsensowna zabawa, bo to co nagrywasz i tak zestaw u odsłuchującego zagra po swojemu....🤭

Tyle, ze jak ten ktoś słucha więcej takich nagrań, to może je porównać, wiec jakiś obraz to daje.

Osobiście uważam, ze sprzęt należy odsłuchiwać u siebie, bo może on zagrać zupełnie inaczej niż w sklepie i wiem to z własnego doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

pps. Dźwięk na zalinkowanych przez Ciebie filmikach nie jest wcale taki super i d..y nie urywa bo basu jest zero zważywszy na te basowe tłuczki. 

Teraz to przeczytałem. To co pisałem powyżej odnośnie basu , imho jest go zdecydowanie za dużo, powoduje, że brzmi nienaturalnie, trochę buczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jacchusia napisał:

Teraz to przeczytałem. To co pisałem powyżej odnośnie basu , imho jest go zdecydowanie za dużo, powoduje, że brzmi nienaturalnie, trochę buczy.

Wyobrażam sobie, że ten dźwięk w chyba niezbyt wielkim pomieszczeniu będzie przytłaczający z pogrubioną średnicą nie znoszę takiego grania :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofony w smartphonach nie rejestrują właściwie i proponuję nie sugerować się zanadto dźwiękiem filmiku bo choć nagrywam muzykę w trybie direct to w rzeczywistości gdy słucham na codzień nie ma efektu "przebasowionego" brzmienia.

Zjawisko jest podobne do nagrywania smartphonem koncertu na żywo w pierwszym rzędzie. Smartphon po prostu nie zarejestruje odpowiednio i nie przeniesie tego dźwięku należycie. Co innego jakimś wypasionym aparatem.

Wklejam kanał i materiały na nim rejestrowane przy użyciu (nie wiem jakim) ale jakimś lepszym sprzętem.

 

 

ps. spróbuję kiedyś pożyczyć jakąś lustrzankę od znajomych i wtedy coś nagrać dla porównania bo gdyby jakość była na plus to może bym nawet w przyszłości rozważył ewentualny zakup takiego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poprawić dźwięk to kup sobie lepiej jakiś rejestrator dźwięku, bo lustrzanka dźwięku mocno nie poprawi. 

Tak czy inaczej i tak takie filmiki są g. Warte poza jakaś formą zabawy 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srajfon->nagranie->YouTube->odtwarzanie->inny_srajfon lub komputer

analogia:

ECM studio->nagranie->Hi-End_gramofon_Hi-End-Pre_Hi_End_monobolki->głośniczki komputerowe lub bambino=efekt_taki_sam -> ziemia nie jest płaska, cudów nie będzie, to tylko zabawa, szkoda kruszyć kopie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez irimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tal napisał:

Mikrofony w smartphonach nie rejestrują właściwie i proponuję nie sugerować się zanadto dźwiękiem filmiku bo choć nagrywam muzykę w trybie direct to w rzeczywistości gdy słucham na codzień nie ma efektu "przebasowionego" brzmienia.

Zjawisko jest podobne do nagrywania smartphonem koncertu na żywo w pierwszym rzędzie. Smartphon po prostu nie zarejestruje odpowiednio i nie przeniesie tego dźwięku należycie. Co innego jakimś wypasionym aparatem.

Wklejam kanał i materiały na nim rejestrowane przy użyciu (nie wiem jakim) ale jakimś lepszym sprzętem.

 

 

ps. spróbuję kiedyś pożyczyć jakąś lustrzankę od znajomych i wtedy coś nagrać dla porównania bo gdyby jakość była na plus to może bym nawet w przyszłości rozważył ewentualny zakup takiego sprzętu.

Oj nie są to kolumienki do takiego  popu z basem, Wyraźnie słychać że taki w sumie dyskotekowy bas u nich jest za trudny dla nich...

Nie wiem skąd u innych pomysł z przebasowieniem?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 23:47, Tal napisał:

Przykład dobrej adaptacji i rejestrowanego dźwięku.

Na takim kawałku to wszystko dobrze brzmi.

A ta adaptacja co widać to trochę mało by nazwać to adaptacją . Ale można przypuszczać , że reszta też jest zrobiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 12:16, ASURA napisał:

Wyraźnie słychać że taki w sumie dyskotekowy bas u nich jest za trudny dla nich...

Za trudny raczej nie , one w oryginale były produkowane do wozów transmisyjnych , dla tego mają spadek już zdaje mi się od 75hz (dokładnie już nie pamiętam) . Taki ich bas i taki ich urok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 23:47, Tal napisał:

Przykład dobrej adaptacji

Słychać koszmarny pogłos przekrojowo przez całe pasmo, choćby z tego to nie jest to ani trochę dobra adaptacja. Na temat harmonii tonalnej ciężko się wypowiedzieć, ponieważ nie wiadomo, czy to bardziej rozjazd akustyczny czy niedoskonałość mikrofonu.
 

 

W dniu 3.04.2023 o 23:47, Tal napisał:

i rejestrowanego dźwięku

W dzisiejszych czasach nagranie stereo nie jest jakimś karkołomnym osiągnięciem, nawet dla amatora. W tym nagraniu jest mono. Słychać też wyraźne ograniczenie dynamiki oraz artefakty, być może to  już wina youtubowych algorytmów kompresji.
Nie mniej uważam, że również nie jest to przykład dobrej rejestracji dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dugresja: nie u mnie a w firmie, w której pracuję w jednej z sal zmieniono wykładzinę dywanową na panele. Klientom się podoba, ja jeśli nie muszę to tam nie wchodzę, bo pół godziny w dźwiękach przychodzących zewsząd każdy z innym opóźnieniem powoduje ból głowy i nudności. Szef kiedyś tam przesiadywał, a teraz tylko przemyka, z zamiłowania jest muzykiem, posiadaczem Steinwaya na który lubi grać i hi-endu (nie mylić z kablami i innymi bzdetami) - przypadek? Jak grają systemy forumowiczów modnych ostatnio surowo zaaranżowanych openspace wolę nie wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kiedyś przeprowadzałem rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem w maleńkiej salce prostokątnej o wymiarach ok. 2x2,5m o wys. 2,7m. Akustyczny dramat. Za każdym razem gdy odezwałem się, robiłem pauzę, bo wkurzało mnie wybrzmiewanie mojego głosu. Mody, fale stojące. Jednym słowem dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ajothe napisał:

Co Ty mieszkasz w późnym rokokoko baroko za***nym kredensami?! 😁

Mniej więcej. Openspace to ja mam kuchnia-jadalnia, a salon osobno, żeby słuchajaąc muzyki czy oglądając folmy nie wąchać przeglądu potraw ostatniego miesiąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to na bogato 😁  to dlatego masz takie idealne wykresy 😋

Trochę sobie żartuję, bo jak ktoś ma dywan, firanki, zasłony, coś na ścianie i fajną kanapę to takich pogłosów nie będzie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ajothe napisał:

Aaa to na bogato ...

Gdybyś tyle co ja talerzy na zmywaku opier.lił 🙂

59 minut temu, Ajothe napisał:

...jak ktoś ma dywan, firanki, zasłony, coś na ścianie i fajną kanapę...

Niektórzy nazywają to "adaptacją akustyczną" - bez przesady, ale wpływ dywanu jest KOLOSALNY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do pustego pomieszczenia to jest pogłos, powiesisz zasłony i już jest o wiele mniejszy, adaptacja akustyczna to to nie jest, ale daje rade 🤣

Faktycznie ultranowoczesne wnętrze może mieć z tym problem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Niektórzy nazywają to "adaptacją akustyczną" - bez przesady, ale wpływ dywanu jest KOLOSALNY.

Szymon, dywan, zasłona, firanka, sofa, fotel, jakieś krzesła z obiciem tapicerskim, regał 1., regał 2., nawet obraz, żyrandol, wazon taki jak niedawno @ASURA wkleił. Ziarno do ziarna i nagle w pomieszczeniu robi się strawnie. Ale niestety trzeba jeszcze ustawić ZG i fotel odsłuchowy. Siedzenie w bliskim polu jest często lekiem na całe zło, ale jeśli ogarnie się odsłuch z 4-5 m to może być jeszcze lepiej.

2 minuty temu, Ajothe napisał:

Faktycznie ultranowoczesne wnętrze może mieć z tym problem.

Raczej nic tam nie zagra. Nie ma bata! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dywanu, zasłon czy kanapy nie nazwałbym adaptacją akustyczną, to zwykłe wyposażenie pokoju... no chyba, że ktos jeździ w te i wewte zasłonami porównując pomiary akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Taka mała dugresja: nie u mnie a w firmie, w której pracuję w jednej z sal zmieniono wykładzinę dywanową na panele. Klientom się podoba, ja jeśli nie muszę to tam nie wchodzę, bo pół godziny w dźwiękach przychodzących zewsząd każdy z innym opóźnieniem powoduje ból głowy i nudności. Szef kiedyś tam przesiadywał, a teraz tylko przemyka, z zamiłowania jest muzykiem, posiadaczem Steinwaya na który lubi grać i hi-endu (nie mylić z kablami i innymi bzdetami) - przypadek? Jak grają systemy forumowiczów modnych ostatnio surowo zaaranżowanych openspace wolę nie wiedzieć.

Podam przeciwny przyklad.

Znajomy (tez wlasciciel Steinwaya) z powodu remontu mieszkania wyproznil przed malowaniem pomieszczenie totalnie (poza forteklapa) i wyprobowal granie po malowaniu w pustym pomieszczeniu.
W efekcie pomieszczenie pozostalo do dzisiaj puste

Odnosnie paneli i boli glowy.

Zastanawiales sie, jakie syfy (formaldehyd itp.) wydostaja sie z nowych tandetnych paneli, i jak wiele osob na nie reaguje (typowy problem w nowych biurach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, xajas napisał:

Znajomy (tez wlasciciel Steinwaya) z powodu remontu mieszkania wyproznil przed malowaniem pomieszczenie totalnie (poza forteklapa) i wyprobowal granie po malowaniu w pustym pomieszczeniu.
W efekcie pomieszczenie pozostalo do dzisiaj puste

Facet zrobił sobie naturalny reverb i mu się spodobało  😁

Ale zapewne odsluchiw już tam nie robi 😋

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.