Skocz do zawartości
IGNORED

robimy shigaraki transport / CD Flatfish


Ryszard_wpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem taka wylewka powinna się sprawdzić. Na tym module są impulsy zegarowe o wysokiej częstotliwości, które mogą zakłócać pracę innej elektroniki. Stąd też pomysł złącz w.cz. i prowadzenia zegara przewodem koncentrycznym. Na allegro można kupić nawet z zaciśniętym wtykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

przegladam watek i widze ze kajo mial problem z uruchomieniem wyjscia cyfrowego.

ciekawe czy ktos poza nami mial podobne problemy?

w chwili obecnej przerabiam ten temat. sek w masie. w zaleznosci od tego jak sie ja prowadzi to slychac dzwiek lub jest pociety (jakby sekcje bitow wypadaly) lub wcale go nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> marosik

 

Tak miałem problem z prowadzeniem masy . Może dlatego że wszystko było/jest połączone na płytka uniwersalnych ( takich na wtyk ) i wszystko połaczone kabelkologią ale teraz już jest ok . zegarek jocko na pcb DeTom-a , przetaktowanie na jednej rzeczonej płytce uniwersalnej z zasilaniem i bufor z dzielnikiem na drugiej płytce uniwersalnej . Ostatecznie wywaliłem wyjście z trafkiem pulse i ostały się caddocki i jest miód na uszy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

a u mnie sa obie opcje. 74 ma przeciez 2 wyjscia wiec oba wykorzystuje. przerzucam tylko wtyk miedzy jednym a drugim.

graja podobnie. roznica niewielka. moze bardziej naturalnie na rezkach ale wiecej detali na trafkach :)

co do prowadzenia masy to fajna rzecz. w zaleznosci od tego gdzie sie przylutuje kabelek tak gra (przerywa lub wcale nie chce grac)

jako odbiornik dir9001 i df1704 pracujace na najwyzszej czestotliwosci odtwarzanej z spdif'a czyli 512x44.1kHz. (cos w stylu upsamplingu czestotliwosciowego bo przeciez spdif jest taktowany 16.9344 a nie 22.xxxxMhz)

dlatego pewnie raz chce grac a raz nie. co ciekawe roznie podpinajac mase mozna uzyskach rozne aspekty brzmieniowe. wiecej gory mniej basu lub na odwrot.

innymi slowy jesli sie nie ma oscylka to wszystkie opcje trzeba przetestowac i przesluchac. a roznice sa i to spore...

 

i znow problem prowadzenia masy powraca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie,

 

Nie piszę konkretnie w temacie Shigaraki/Flatfish, ale mam nadzieję, że tutaj będzie sporo osób w stanie mi pomóc.

 

PIONEER DV-300 - "Goldmund" - zdaniem wielu ciekawie zmodyfikowany przez Łukasza Fikusa. Mam fabrycznego, gra fajnie przestrzennie, ale dla mnie nieco sztucznie, no i przydało by się niższe zejście w basie. Za pewne większość was widziało wyjściowy sygnał z tego transportu (niemal idealny prostokącik), pewnie dzięki wbudowanemu buforowi. Moim zdaniem przydałoby się poprawić sam napęd, aby to co idzie na ten bufor/wyjście S/PDIF było właściwsze. Serwisówka do tego oddtwarzacza jest powszechnie dostępna.

 

Co bym chciał zrobić to wymienić całe zasilanie tego napędu i chipsetu. Badziewne trafa impulsowe i proste scalone zasilacze zamienić na coś porządnego, być może nawet wszystko wybebeszyć (od zasilania jest osobna płytka) i sam napęd z płytką z chipsetem umieścić w nowej obudowie z nowym zasilaniem (np. z regulatorami i zasilaczami z tego wątku). I tutaj moje pytania do Was:

 

1) Czy takie zabiegi powinne przynieść wyraźną poprawę?

2) O czym pamiętać modyfikując zasilanie, oprócz dokładnych napięć oczywiście (np. szybkość zasilaczy, wydajność)

3) Czy da się przerobić tray na top-loadera?. Dla wygody.

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Nie piszę konkretnie w temacie Shigaraki/Flatfish, ale mam nadzieję, że tutaj będzie sporo osób w stanie mi pomóc.

 

PIONEER DV-300 - "Goldmund" - zdaniem wielu ciekawie zmodyfikowany przez Łukasza Fikusa. Mam fabrycznego, gra fajnie przestrzennie, ale dla mnie nieco sztucznie, no i przydało by się niższe zejście w basie. Za pewne większość was widziało wyjściowy sygnał z tego transportu (niemal idealny prostokącik), pewnie dzięki wbudowanemu buforowi. Moim zdaniem przydałoby się poprawić sam napęd, aby to co idzie na ten bufor/wyjście S/PDIF było właściwsze. Serwisówka do tego oddtwarzacza jest powszechnie dostępna.

 

Co bym chciał zrobić to wymienić całe zasilanie tego napędu i chipsetu. Badziewne trafa impulsowe i proste scalone zasilacze zamienić na coś porządnego, być może nawet wszystko wybebeszyć (od zasilania jest osobna płytka) i sam napęd z płytką z chipsetem umieścić w nowej obudowie z nowym zasilaniem (np. z regulatorami i zasilaczami z tego wątku). I tutaj moje pytania do Was:

 

1) Czy takie zabiegi powinne przynieść wyraźną poprawę?

2) O czym pamiętać modyfikując zasilanie, oprócz dokładnych napięć oczywiście (np. szybkość zasilaczy, wydajność)

3) Czy da się przerobić tray na top-loadera?. Dla wygody.

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za uwagi.

 

Tak jest grzebanie w zasilaniu powinno pomóc. Sekcja serwa i silników koniecznie powinna być rozdzielona od reszty (jeśli w oryginale jest razem).

Jestem wrogiem zasilaczy impulsowych w audio. Jeśli możesz to je wywal. Nie wiem tylko czy tu nie jest wymagana jakaś sekwencja pojawiania się napięć, bo może takie coś mieć miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie lepiej bez zbytniej magii, zrzucić swoje zbiory przy pomocy precyzyjnego napędu komputerowego,który nie pominie żadnego bitu, bo ma dużo więcej czasu no odczyt niż w trybie "on line" i

takie archiwum trzymać sobie na HDD (dla bezpieczeństwa w trybie RAID) a skupić sie na porządnym "music serwerze" ? Przecież CD to obecnie anachronizm .... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Poczytałem trochę diyaudio od wpisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z ciekawszych rzeczy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zaczynają się opisy reclockingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

czy probowal juz ktos pominac noge 56 scalaka 9242 (vref) i wstawic jakies niskoszumowe zrodlo napiecia odniesienia dla calego shigarakiego>?

skoro mozna podpiac zewnetrzny zegarek to moze i mozna podpiac zewnetrzne Vref..

problem niestety w napieciu tego vref. potrzeba cos niskoszumowego 2.5V :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy probowal juz ktos pominac noge 56 scalaka 9242 (vref) i wstawic jakies niskoszumowe zrodlo napiecia odniesienia dla calego shigarakiego>?

skoro mozna podpiac zewnetrzny zegarek to moze i mozna podpiac zewnetrzne Vref..

problem niestety w napieciu tego vref. potrzeba cos niskoszumowego 2.5V :(

Idea ciekawa. W sklepie "dla idiotów" w promocjach model JVC RC EZ 57- wzorniczo to samo co nasz 51. Z tym ,że z USB i MP3. Zajrzę z ciekawości jak to w środku wygląda ( o ile coś po podniesieniu klapki będzie widać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by kupic i zajrzec ;) przez mala dziurke to nic poza laserem nie zobaczysz.

chyba plytka nie znajduje sie pod laserem tylko gdzies obok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie - czy przez kiepskiej jakości kwarc w wyjściu wg CEC może być problem z odczytem płyt?

Zrobiłem już jakiś czas temu to wyjście (symetryczne) i od tamtej pory pojawiły sie problemy. Na początku dl,ugo wczytywał płyty a po ok tygodniu słuchania prawie wogóle nie da się słuchać - płyty ciągle przeskakują. Możliwe że to wina flip flopa? Kwarc zxałożyłem jakiś za 1zł z allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie - czy przez kiepskiej jakości kwarc w wyjściu wg CEC może być problem z odczytem płyt?

Zrobiłem już jakiś czas temu to wyjście (symetryczne) i od tamtej pory pojawiły sie problemy. Na początku dl,ugo wczytywał płyty a po ok tygodniu słuchania prawie wogóle nie da się słuchać - płyty ciągle przeskakują. Możliwe że to wina flip flopa? Kwarc zxałożyłem jakiś za 1zł z allegro.

 

 

jesli czestotliwosc jest prawidlowa czyli 16.9344 to powinno byc ok. ja bym sie zastanawial nad prowadzeniem masy. w zegarku niestety ma to kolosalne znaczenie. u mnie w zaleznosci jak podpinalem albo wysylal sygnal albo nawet potrafil go gubic. dotkniecie palcem okolicy scalakow pomagalo/ pojawial sie dzwiek.... odpowiednie ustawienie masy powinno pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpowiesz jak tą masę poprowadzić żeby było ok?

No i u mnie ewidentnie słychać jak laser się męczy i przeskakuje płyta.

Nie sądzę żebym słuchał więcej na nim niż kilkanaście godzin także wątpię że padł laser.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adigrzelczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie - czy przez kiepskiej jakości kwarc w wyjściu wg CEC może być problem z odczytem płyt?

Zrobiłem już jakiś czas temu to wyjście (symetryczne) i od tamtej pory pojawiły sie problemy. Na początku dl,ugo wczytywał płyty a po ok tygodniu słuchania prawie wogóle nie da się słuchać - płyty ciągle przeskakują. Możliwe że to wina flip flopa? Kwarc zxałożyłem jakiś za 1zł z allegro.

Witam. Nie wydaje mi się, żeby to był kwarc. Prędzej coś z zasilaniem, masą itp. Może coś za dużo wylutowałeś w ferworze walki. Czasem też mi przeskoczy, ale na kiepskich lub porysowanych cdr, ale nigdy na oryginałach lub tych dobrze nagranych.

Ewentualnie wlutuj oryginalny, albo zrezygnuj z wyjścia cec- na próbę. Chodzi mi o zmiany powrotne. Może w ten sposób dojdziesz do przyczyny. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Co do wymiany tego ceramicznego oryginału na kwarc to z tego co pamiętam i chyba jest w tym wątku to jest jakąś pojemność pomiędzy nóżkami. Oryginał miał trzy nóżki a kwarc ma dwie . Chyba miedzy zewnętrznymi a środkową trzeba było wstawić jakąś małą pojemność bo nieraz clon dziwnie się zachowuje . Wkładali tam jakies smd lub kawałek plecionki . Ja mam zegar jocko i chodzi wszystko ja żyleta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Co do wymiany tego ceramicznego oryginału na kwarc to z tego co pamiętam i chyba jest w tym wątku to jest jakąś pojemność pomiędzy nóżkami. Oryginał miał trzy nóżki a kwarc ma dwie . Chyba miedzy zewnętrznymi a środkową trzeba było wstawić jakąś małą pojemność bo nieraz clon dziwnie się zachowuje . Wkładali tam jakies smd lub kawałek plecionki . Ja mam zegar jocko i chodzi wszystko ja żyleta .

Nie przeskakuje Ci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylutowałem na pewno nic za dużo.

Spróbuję pokombinować z masą - gdzie zrobiliście punkt wspólny mas?

 

U mnie jest tak, że 5V zasilane elektroniki jest z akku.(akku ma 12V za nim stab 8V i przez dławik puszczone jest na stabilizator 5V na którym jest tantal i wlutowane bezpośrednio w PCB)

Podobnie z zasilaniem płytki marosika). Przez dławik z tego samego staba 8V jest stab 5V i tantal.Masa jest wspólna wzięta ze staba 8V który połączony jest z obudową bez izolacji.

8V dla silników wzięte jest z oryginalnego zasilacza a jego masa łączy się z masą elektroniki na PCB klona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Krzych 2

 

Chodzi jak burza :) mam przetaktowane dout i wszystko z jocko :)

 

>> adigrzelczak

 

Nie kombinuj z masami . Jeżeli masz wsadzonego kwarc-a zamiast oryginału i masz takie problemy to tylko może byc to . Było to poruszane w tym wątku . Albo kondki smd pomiędzy zewnętrznymi nogami kwarca a wewnętrzną albo kawałek plecionki i będzie wszystko grało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wylutowałem na pewno nic za dużo.

Spróbuję pokombinować z masą - gdzie zrobiliście punkt wspólny mas?

 

U mnie jest tak, że 5V zasilane elektroniki jest z akku.(akku ma 12V za nim stab 8V i przez dławik puszczone jest na stabilizator 5V na którym jest tantal i wlutowane bezpośrednio w PCB)

Podobnie z zasilaniem płytki marosika). Przez dławik z tego samego staba 8V jest stab 5V i tantal.Masa jest wspólna wzięta ze staba 8V który połączony jest z obudową bez izolacji.

8V dla silników wzięte jest z oryginalnego zasilacza a jego masa łączy się z masą elektroniki na PCB klona.

Na nieruszanym napędzie masa cyfrowa z analogową łączą poprzez dławik na wejściu zasilania . Może trzeba też tak to połączyć . Sprawdź czy , któryś stab się przypadkiem nie grzeje zbytnio co może wskazywać na jakieś wzbudzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Krzych 2

 

Chodzi jak burza :) mam przetaktowane dout i wszystko z jocko :)

 

>> adigrzelczak

 

Nie kombinuj z masami . Jeżeli masz wsadzonego kwarc-a zamiast oryginału i masz takie problemy to tylko może byc to . Było to poruszane w tym wątku . Albo kondki smd pomiędzy zewnętrznymi nogami kwarca a wewnętrzną albo kawałek plecionki i będzie wszystko grało .

 

 

pisze ze uzywa zewnetrzne wyjscie cec'owe....

 

popatrz na staby. jaki stab z tantalem masz?? nie wszystkie staby to lubia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam staby LM2940CT-5 a tantal 22uF za stabem (albo 47u już nie pamietam).

Jakiej pojemności kondy powinienem wlutować w miejsce kwarca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adigrzelczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kwarc wlutowany w oryginalną płytkę od boomboxa pod miechanizmem to z tego co pamiętam to chyba smd 5-10nF lub kawałek plecionki . Jeżeli masz wyciągnięty zegar ( nie wiem czy moduł z ceca tak ma ) na zewnątrz to ja nie robiłem nic oprócz poprawnego wlutowania kabelka ( taki cienki koncentryczny ) . Wszystko jest w wątku . Jeżeli chcesz nie miec problemów to warto przeczytać . To naprawdę skarbnica wiedzy .

 

Jeżeli masz kwarc wlutowany w oryginalną płytkę od boomboxa pod miechanizmem to z tego co pamiętam to chyba smd 5-10nF lub kawałek plecionki . Jeżeli masz wyciągnięty zegar ( nie wiem czy moduł z ceca tak ma ) na zewnątrz to ja nie robiłem nic oprócz poprawnego wlutowania kabelka ( taki cienki koncentryczny ) . Wszystko jest w wątku . Jeżeli chcesz nie miec problemów to warto przeczytać . To naprawdę skarbnica wiedzy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondkami obciazasz kwarc. jak masz zewnetrzny zegarek to kwarc powinien byc obciazony pojemnoscia ok. 15pF na noge kwarca do masy. (czyli 2 kondki miedzy noga kwarca a masa kazdy)

 

zauwazylem ze z moja plytka moga pojawiac sie problemy z odczytem. jesli sie wywali scalak generatora (nie flip flop) i wprowadzi sie sygnal zegarowy jak pisze kajo to wszystko jest ok.

 

 

u mnie jednak najlepsze efekty sa gdy masa zegarka idzie z zasilacza zegarka jocko do masy w miejscu kwarcu ceramicznego razem z sygnalem zegarowym.

masa zas flip flopa podpieta jest we wspolnym pkt masy calego shigarakiego (w zaleznosci gdzie sobie go zrobisz) <(u mnie przy samym wyjsciu czyli przy samym flip flopie)>.

 

 

 

jednak wydaje sie ze twoje dolegliwosci sa zwiazane z zasilaniem. sprawdz zimne luty bo jesli nie kondki to pewnie bedzie to. a jesli nie to...

to chyba za czesto wyciagales listwe od lasera i nie masz gdzies styku... (takie same objawy jak opisujesz)

 

 

ps. kajo!!!

chyba jestes niewyspany...

nano to 1000 piko... prosze nie pisz bezdur ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam staby LM2940CT-5 a tantal 22uF za stabem (albo 47u już nie pamietam).

Jakiej pojemności kondy powinienem wlutować w miejsce kwarca?

Pojemności około 10p. Tak jak na schemacie jest zaznaczone. Wiem, to nie ten plajer , ale zasada ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to wina listwy.

Często ją wyciągałem i wkładałem. Już jest trochę pomiętolona i końcówki na niej też nie są w najlepszym stanie.

Gdzie taką listwę mogę dostać, o ile wogóle gdzieś jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że to wina listwy.

Często ją wyciągałem i wkładałem. Już jest trochę pomiętolona i końcówki na niej też nie są w najlepszym stanie.

Gdzie taką listwę mogę dostać, o ile wogóle gdzieś jest?

Pytaj w Huma. Dobry sklep z szybką wysyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.