Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

W poprzednich wyborach SLD poprzez utworzenie nieudanej koalicji dopomógł PiSowi tak teraz historia może się powtórzyć tyle ,że z udziałem PSL.

Przed tymi wyborami najwięcej pomaga PiS-owi... Schetyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zyzol napisał:

Przed tymi wyborami najwięcej pomaga PiS-owi... Schetyna.

Zamiast siedzieć w loży recenzentów narzekając jaki to ten Schetyna jest "be" i jak pomaga PiS-owi - może napisz konkretnie, w punktach: co Twoim zdaniem powinien zrobić?

Tylko bardzo proszę bez ogólników w rodzaju "powinien przedstawić program". To nic nie mówi. Co taki program powinien wg Ciebie zawierać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, babatular napisał:

PSL to najbardziej estabilishmentowa partia po 89roku. Nikt nie był tak długo przy korycie jak oni. Kukiz szedł do polityki jako zagorzały przeciwnik establishmentu. Jeśli w jesiennych wyborach ktoś zagłosuje na Kukiza powinien natychmiast zgłosić się do psychiatry.

 A Kosiniak-Kamysz się skompromitował. Żałosne. Jak można bratać się z facetem,  który ma  ogromny problem psychiczny, jest niezrównoważony, kompletnie nieprzewidywalny, a do tego jeszcze niedawno twierdził że PSL to organizacja przestępcza. 

Dopiero po następnych wyborach?

Już po działaniach posłów Kukiz'15 po wykluczeniu posła Szczerby oraz w trakcie głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej widać było co i jak.

Co do Kosiniaka - facet poddany jest ogromnej presji starych wyjadaczy typu Pawlak, Sawicki czy Kłopotek którzy ryją pod nim dzień i noc. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnej innej partii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Co do Kosiniaka - facet poddany jest ogromnej presji starych wyjadaczy typu Pawlak, Sawicki czy Kłopotek którzy ryją pod nim dzień i noc

Nie może ich po prostu wyp.....lić na kopach z partii? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Nie może ich po prostu wyp.....lić na kopach z partii? 

Nie, nie może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Zamiast siedzieć w loży recenzentów narzekając jaki to ten Schetyna jest "be" i jak pomaga PiS-owi - może napisz konkretnie, w punktach: co Twoim zdaniem powinien zrobić?

Tylko bardzo proszę bez ogólników w rodzaju "powinien przedstawić program". To nic nie mówi. Co taki program powinien wg Ciebie zawierać?

Nie piszę na zlecenie. Poza tym możesz wykazać się sam i w trzech punktach obalić moją tezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bobcat napisał:

Dlaczegóż?

Możemy się wszyscy śmiać, ale PSL to najbardziej demokratyczna partia polityczna w Polsce. Tam Prezes nie może tak według swojego widzimisię kogoś wywalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Zyzol napisał:

Nie piszę na zlecenie. Poza tym możesz wykazać się sam i w trzech punktach obalić moją tezę.

Bo Ty jej nie potrafisz obronić? Rozumiem. Brak odpowiedzi jest również odpowiedzią. Nie masz pomysłu, wolisz siedzieć i zrzędzić.

1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Możemy się wszyscy śmiać, ale PSL to najbardziej demokratyczna partia polityczna w Polsce. Tam Prezes nie może tak według swojego widzimisię kogoś wywalić.

Nie mylmy demokracji wewnątrzpartyjnej z walkami frakcyjnymi różnych koterii. Można było Pawlaka odsunąć z prezesowania? Można było to samo zrobić z Piechocińskim? To dlaczego teraz nie można rozprawić się Pawlakiem? Cały czas taki potężny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy - "odsunąć"?

Nikt tam nikogo nie "odsuwał". Było głosowanie i jeden i drugi przegrali w wewnątrzpartyjnych wyborach. Ale z partii nie wylecieli. To samo może być za chwilę z Kosiniakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że PSL+Kukiz zbiorą więcej głosów niż gdyby PSL pozostał w KO a Kukiz startował osobno. 

To samo zresztą w przypadku bloku lewicowego. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Tam Prezes nie może tak według swojego widzimisię kogoś wywalić.

Ale zaczęło się od niedemokratycznego wyślizgania Bartoszczego przez Pawlaka na początku lat 90-ych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Pięknie się jezz wywijasz. Tym niemniej twoje przywiązanie do PiSowskiego reżimu jest wzruszające. Dyskretne ale niezłomne :-).

Widzę, że nie wszystkim lemingom służy bieszczadzkie powietrze. Może pozostań jednak przy zabawach pod prysznicem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Kukiz, bo o nim była dyskusja a nie o mnie, czego jaro_747 nie jest w stanie odróżnić 

"Kłapie gębą, żeby zwrócić na siebie uwagę. Mogę na waszych łamach powiedzieć krótko: Pawełek, nie chrzań – w takich słowach bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego zwraca się do Pawła Kukiza po słowach tego ostatniego o tym, że rzekomo prezes PiS proponował mu... stanowisko wicepremiera."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSL bardzo ryzykuje idąc z Kukizem bo może nie pokonać progu wyborczego.Natomiast część elektoratu Kukiza nie zaakceptuje tego sojuszu i zasili PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobcat napisał:

Bo Ty jej nie potrafisz obronić? Rozumiem. Brak odpowiedzi jest również odpowiedzią. Nie masz pomysłu, wolisz siedzieć i zrzędzić.

Najpierw próbujesz narzucić mi to, co mam pisać, a teraz wstawiasz swoje tendencyjne oceny mojego sposobu wypowiadania się. Nie jesteś od tego. Spadaj.

14 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

PSL bardzo ryzykuje idąc z Kukizem bo może nie pokonać progu wyborczego.Natomiast część elektoratu Kukiza nie zaakceptuje tego sojuszu i zasili PiS.

Ten układ pokazuje, o co faktycznie chodzi. O znalezienie się w parlamencie za wszelką cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, 44 proc. respondentów zagłosowałoby na listę PiS, na listę Koalicji Obywatelskiej - 27 proc., a na blok Lewicy - 11 proc; do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z 5 proc. głosów - wynika z wtorkowego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.(...) Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista PSL i Kukiz'15, którą wskazało 4 procent respondentów, a także Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 proc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten sondaż wskazuje dwóch przegranych. Schetynę, który namaszczony przez samego siebie, ale także i przez część opozycyjnych polityków na przywódcę antyPiSowskiej opozycji, skutecznie rozwalił wielka koalicję. Do tego nadal niszczy SLD oraz kugluje wspólną listą do Senatu. Ponownego objęcia władzy przez PO boi się także wieś. Pozycji KO nie wzmacniają też wypowiedzi Nowackiej prowadzącej nieustanny lans LGBTQI oraz polityków PO, jak np. ostatnia Radka Sikorskiego o PiSowskim ludzie.

Drugim przegranym jest Kosiniak-Kamysz, gdyż pod jego przewodnictwem PSL może utracić miano jedynej partii broniącej interesów wsi. Niewątpliwie przyczyniły się do tego wspólne rządy z PO, szukanie nowych obszarów działalności politycznej w miastach oraz niezrozumiała dla sympatyków PSL koalicja z Kikiz'15. Poza tym PSL hołubiący Witosa nie przypomina już ruchu ludowego, któremu przewodził ten patron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, jezz napisał:

"Kłapie gębą, żeby zwrócić na siebie uwagę. Mogę na waszych łamach powiedzieć krótko: Pawełek, nie chrzań – w takich słowach bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego zwraca się do Pawła Kukiza po słowach tego ostatniego o tym, że rzekomo prezes PiS proponował mu... stanowisko wicepremiera."

Miły człowiek. Kukizowcy lizali PiSowi dupę całą kadencję a teraz taka wdzięczność?

No cóż, Kukiz nie zrozumiał lekcji którą musiała przerobić Samoobrona to teraz ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były marszałek Sejmu Marek Kuchciński po tzw. aferze samolotowej cieszy się większym zaufaniem Polaków niż lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

......................................................

Sondaż IBRiS dla Onetu. Spadek Tuska, awans Biedronia

Tuż poza podium uplasował się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z wynikiem 32,7 proc. (spadek o 1,8 pkt proc.) zaufania. Lider Solidarnej Polski wyprzedził byłego premiera Donalda Tuska, któremu ufa 30,7 proc. (spadek o 4,7 pkt proc.) respondentów. Przewodniczący Rady Europejskiej notuje w tym miesiącu najsłabszy wynik od marca 2018 r., gdy jego nazwisko ponownie zaczęło być uwzględnione w rankingu IBRiS.

...................................................

Duma zauważa też, że spadek zaufania do Donalda Tuska może być wywołany rozczarowaniem części społeczeństwa. - Są zawiedzeni tym, że nie wrócił na białym koniu uratować Polski - uważa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Koment:

To by bylo na tyle pierd.... o lotach. Tusk tez wypalony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, bubusia napisał:

Ps zamiast to stare k**estwo chowac, to oni je eksponuja, hehe

Zupełnie jaki PiS ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania potwierdzają moją tezę, że circa 1/3 społeczeństwa to idioci. Żeby nie było jakiegoś smętnego marudzenia i zaczepek - nie mam pretensji do idiotów że są idiotami.

Mogę co najwyżej mieć pretensję do tych polityków którzy twierdzą, że to coś dobrego i prawidłowego. No nie, tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Handelsblatt": Polska przeżywa cud gospodarczy

Niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" pisze o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

"Wschód kontynentu kojarzy się Europie Zachodniej ze złymi wiadomościami. Paryż, Berlin i Bruksela narzekają na rosnący nacjonalizm, autokratyczny styl rządów oraz ataki na sądownictwo i wolność prasy. Kontynent różni się jednak coraz bardziej nie tylko politycznie, ale i gospodarczo. W tej dziedzinie pozytywne sygnały widać właśnie na Wschodzie" - konstatuje "Handelsblatt".

"Zwłaszcza w Polsce można już mówić o małym cudzie gospodarczym. Kraj, w którym narodowo-konserwatywny, krytyczny wobec Brukseli rząd może liczyć w październiku na przedłużenie kadencji, wyróżnia się oczekiwanym wzrostem PKB na poziomie 4,6 procent" - pisze dziennik z Duesseldorfu.

Dla porównania, w Niemczech ostatnie prognozy rządowe mówią o 0,5 proc. w roku bieżącym. W związku ze spadającą produkcją przemysłową i zamówieniami oraz niestabilną sytuacją na świecie liczba ta jednak nie jest pewna.

Według ekonomicznej gazety wzrost na Wschodzie jest napędzany przez rosnące płace. Napędza to popyt wewnętrzny, co z kolei owocuje wzrostem inwestycji. "Powstaje stabilny, trwały krwiobieg" - uznaje "Handelsblatt", zwracając uwagę, że wyższe koszty pracy nie obniżają konkurencyjności, a wręcz przeciwnie. W tej sferze Wschód nadgania Zachód, natomiast wzrost wydajności pracy zachęca nawet do dalszego podnoszenia płac - czytamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koment: no prosze, stabilny, trwaly krwiobieg, czego chciec wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarką zajmują się biznesmeni a nie rząd. Rząd może im albo pomagać, albo przeszkadzać. Na razie pomagać nie pomaga. Radość ze zdrowej gospodarki jest zrozumiała, ale trzeba wiedzieć co jest jej żródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzol

 

Piszesz,że PSL to jedyna partia broniąca interesów wsi.Ona rzeczywiście broni interesów wsi ale tej wsi zacofanej i należącej już do epoki minionej.Symbolem tego jest obrona do krwi ostatniej KRUSu.PSL nie reprezentuje interesów silnych i nowoczesnych gospodarstw ale tej biednej drobnicy,która jest anachronizmem.W ogóle pomysł aby partia polityczna reprezentowała jedną grupę zawodową jest już sam w sobie anachroniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Badania potwierdzają moją tezę, że circa 1/3 społeczeństwa to idioci

Masz jakiś link do tych badań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Zyzol

Piszesz,że PSL to jedyna partia broniąca interesów wsi.Ona rzeczywiście broni interesów wsi ale tej wsi zacofanej i należącej już do epoki minionej.Symbolem tego jest obrona do krwi ostatniej KRUSu.PSL nie reprezentuje interesów silnych i nowoczesnych gospodarstw ale tej biednej drobnicy,która jest anachronizmem.W ogóle pomysł aby partia polityczna reprezentowała jedną grupę zawodową jest już sam w sobie anachroniczny.

Dokładnie. Już od dawna nie ma jakiejś jednej "wsi" tak, jak nie ma jednego "miasta". Z jednej strony mamy dziadka i babcię z kilkoma hektarami na podkarpackiej wsi, z drugiej producentów żywności na kilkuset hektarach. Czy oni mają wspólne interesy?

PSL całymi latami starał się konserwować zastany układ i padł od własnej broni, bo ten tzw. "tradycyjny elektorat" przejął PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Zyzol

 

Piszesz,że PSL to jedyna partia broniąca interesów wsi.Ona rzeczywiście broni interesów wsi ale tej wsi zacofanej i należącej już do epoki minionej.Symbolem tego jest obrona do krwi ostatniej KRUSu.PSL nie reprezentuje interesów silnych i nowoczesnych gospodarstw ale tej biednej drobnicy,która jest anachronizmem.W ogóle pomysł aby partia polityczna reprezentowała jedną grupę zawodową jest już sam w sobie anachroniczny.

Przecież napisałem, że PSL jest wsteczne wobec Ruchu Ludowego z czasów II RP, którego ikoną był Witos.

5 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

PSL nie reprezentuje interesów silnych i nowoczesnych gospodarstw ale tej biednej drobnicy,która jest anachronizmem.W ogóle pomysł aby partia polityczna reprezentowała jedną grupę zawodową jest już sam w sobie anachroniczny.

Znam wieś i nie widzę już prosperujących drobnych gospodarstw - takich, jakie spotykano w latach 60 XX wieku. We wsiach zamiast kilkudziesięciu drobnych gospodarstw funkcjonuje po kilku "większych" rolników. Reszta dogorywa. Żyje albo raczej wegetuje z unijnych dotacji lub z gminnych zasiłków i PiSowskiego wsparcia. Jeżeli to ma być postęp - to jestem takiemu przeciwny.

Wieś nie jest jedną grupą czy jednolitą grupą zawodową. Na wsi oprócz rolników, żyją typowe żule, ale i ludzie, którzy ukończyli Jagielonkę. Jest także coraz więcej cudzoziemców - szczególnie Ukraińców, którzy kupują nie tylko mieszkania w miastach, ale i gospodarstwa na wsi. Dzisiejsza wieś nie jest monokulturowa czy monozawodowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witos już wówczas był ikoną zacofania i wsteczniactwa w czasach II RP czego przykładem jest zahamowanie przez niego reformy walutowej Grabskiego w 1923 i kurs $1 wzrósł wtedy ze 100 tys. do 6 mln marek.

 

 

20 minut temu, Zyzol napisał:

PSL jest wsteczne wobec Ruchu Ludowego z czasów II RP, którego ikoną był Witos.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2019 o 14:49, bubusia napisał:

"Handelsblatt": Polska przeżywa cud gospodarczy

Niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" pisze o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

"Wschód kontynentu kojarzy się Europie Zachodniej ze złymi wiadomościami. Paryż, Berlin i Bruksela narzekają na rosnący nacjonalizm, autokratyczny styl rządów oraz ataki na sądownictwo i wolność prasy. Kontynent różni się jednak coraz bardziej nie tylko politycznie, ale i gospodarczo. W tej dziedzinie pozytywne sygnały widać właśnie na Wschodzie" - konstatuje "Handelsblatt".

"Zwłaszcza w Polsce można już mówić o małym cudzie gospodarczym. Kraj, w którym narodowo-konserwatywny, krytyczny wobec Brukseli rząd może liczyć w październiku na przedłużenie kadencji, wyróżnia się oczekiwanym wzrostem PKB na poziomie 4,6 procent" - pisze dziennik z Duesseldorfu.

Dla porównania, w Niemczech ostatnie prognozy rządowe mówią o 0,5 proc. w roku bieżącym. W związku ze spadającą produkcją przemysłową i zamówieniami oraz niestabilną sytuacją na świecie liczba ta jednak nie jest pewna.

Według ekonomicznej gazety wzrost na Wschodzie jest napędzany przez rosnące płace. Napędza to popyt wewnętrzny, co z kolei owocuje wzrostem inwestycji. "Powstaje stabilny, trwały krwiobieg" - uznaje "Handelsblatt", zwracając uwagę, że wyższe koszty pracy nie obniżają konkurencyjności, a wręcz przeciwnie. W tej sferze Wschód nadgania Zachód, natomiast wzrost wydajności pracy zachęca nawet do dalszego podnoszenia płac - czytamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koment: no prosze, stabilny, trwaly krwiobieg, czego chciec wiecej.

Cud się kończy ...niemiecka gospodarka ostro hamuje...  

 

 

Aktualnie : Kato-bolszewik...

komuna.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już niedługo będą na plebanii dostępne...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.