Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że sługusy, pachołki i wazeliny PiS będą próbowali "tłumaczyć" reżim z każdego łajdactwa i każdego sk....syństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że tworzy nam się taka nowa świecka tradycja

 

Na dodatek wczoraj załamała nas informacja, że spora partia maseczek, którą zamówiliśmy wspólnie z inną stołeczną placówką, została przejęta przez Agencję Rezerw Materiałowych.

Agencja jest chyba po to, by dawać, a nie zabierać?

Tak by się wydawało. Nie wiemy, na czym stoimy. Najpierw wiele dni szukamy ofert, sprawdzamy je pod względem merytorycznym, czy spełniają normy dla środków ochrony indywidualnej, dostawca nam to sprowadza, a potem taka informacja: „Nie dostaniecie, bo Agencja to przejęła”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a co idzie w eter? Agencja Rezerw Materiałowych daje radę. Sq.... oszuści

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, osimar napisał:

ja wiem czy akademickie? Bezterminowo, to bezterminowo. Można przekazać władzę na x czasu z możliwością przedłużenia na y czasu. Potem wymagane kolejne posiedzenie sejmu czy co oni tam mają. Ktoś tą bezterminowość będzie weryfikował?

To jest właśnie przykład głosu w akademickiej dyskusji. A na Węgrzech niewiadome x i y są określone w ustawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zyzol napisał:

To jest właśnie przykład głosu w akademickiej dyskusji. A na Węgrzech niewiadome x i y są określone w ustawie.

bezterminowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bobcat napisał:

Wiadomo że sługusy, pachołki i wazeliny PiS będą próbowali "tłumaczyć" reżim z każdego łajdactwa i każdego sk....syństwa.

Jak dobrze rozumiem, to jest typowy język pojednania i współpracy typowy dla antyPiSowca. W tym kraju i w tym społeczeństwie być może już nigdy ie ustaną podziały, nienawiść i skłócenie. I to jest prawdziwe polskie pokłosie. Słynnej rewolucji "Solidarności" i rządów po 1989 roku.

4 minuty temu, osimar napisał:

bezterminowo?

Raczej nie doczytałeś krótkiego artykułu akademiku. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zyzol napisał:

Jak dobrze rozumiem, to jest typowy język pojednania i współpracy typowy dla antyPiSowca.

Dobrze rozumiesz. AntyPiSowiec używa narracji jaką do debaty publicznej wprowadził PiS i musiał się dostosować do obecnie panującego konwenansu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest już państwem na wpół faszystowskim. Pod względem ideologicznym niezbyt się różni od narodowo-katolickich reżimów frankistowskiej Hiszpanii czy Portugalii Salazara ani od reżimu Mussoliniego, od którego ideologia tego rodzaju zaczerpnęła swą powszechnie używaną nazwę.

Nie, źle mówię! Jest bardzo ważna różnica! Słabość tej władzy sprawia, że mimo swej jednoznacznie nacjonalistycznej i katolickiej mentalności rządzi ona nader łagodnie w porównaniu z Mussolinim czy Franco. Byłoby obraźliwe dla ofiar faszystowskich satrapów nie uwypuklić różnicy stopnia i skali: PiS nie wsadza swych wrogów do więzienia, jak to czyniono w „sanacyjnej” Polsce, ani ich nie zabija, jak robił to choćby Franco.

Wystarczy jednak kilka procesów pokazowych i paru politycznych więźniów, a kraj na wpół faszystowski natychmiast zmieni się w faszystowski całkowicie. To się może stać dosłownie w ciągu jednego roku. Są w Polsce tacy, którzy tylko na to czekają! Czają się w partiach i partyjkach, w paramilitarnych organizacjach, w bigoteryjnych stowarzyszeniach, na plebaniach, w gangach i klubach kibiców… Są ich już setki tysięcy. Gotowych wyleźć ze swych nor, z czym kto ma: pałką, kastetem, pistoletem. Dokształcają się i trenują.

Mają swoje zebrania, tajne obozy i broszury. Płynie do nich wciąż nowa, świeża krew – poczęta z tępo szowinistycznej szkoły, z osiedlowej beznadziei i z zawziętej kościelnej idiosynkrazji. Brakuje im tylko dzielnic żydowskich, które mogliby splądrować, lecz gdy kij w ręku, zawsze jakiś pies się znajdzie. Przemoc tylko czeka, by wylać się z sieci na ulice. Na razie pluje pod nogi i obrzuca wyzwiskami takich jak ja, lecz to tylko kwestia czasu. Wierzcie mi – wiem, co mówię, bo żyję z tym od lat. Faszyści za chwilę przekroczą rubikon. Chyba że obalimy ten rząd…

 

(Jan Hartman)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Zyzol napisał:

Raczej nie doczytałeś krótkiego artykułu akademiku. ?

może czytałem co innego:

„Rzeczpospolita” przedstawia niektóre zapisy nowych rozwiązań. Zgodnie z projektem, rząd mógłby bezterminowo przedłużać stan wyjątkowy i związane z nim uprawnienia do rządzenia w drodze dekretu, znosząc obecny wymóg, aby decyzje były zatwierdzane przez parlament.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Dobrze rozumiesz. AntyPiSowiec używa narracji jaką do debaty publicznej wprowadził PiS i musiał się dostosować do obecnie panującego konwenansu. 

Czyli zwalając winę na innych, robisz to samo, co oni. I do tego pod przymusem. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-8303-0-39982000-1328220257_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zyzol napisał:

Prawdziwych

Ćwiczysz w lesie, a merytorycznie - zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, toptwenty napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-8303-0-39982000-1328220257_thumb.gif

widziałem też, że wpolityce.pl prosiło o wsparcie finansowe.

Kiedyś słuchałem wywiadu z gościem od mediów. M.in. poruszył sprawę zyskowności i granicznych nakładach prasy, żeby biznes w ogóle mógł się skleić. Jako przykład utrzymywania tytułów tylko z dopłat, wskazał Gazetę Polską. Jak rząd przestanie dopłacać, może będą kolejnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, slawek.xm napisał:

 

?  ezoterycy, ktorzy nie przewidzieli pandemii 

?

Mikke już w latach 80. o tym pisał w "Ładzie". Na ostatniej połówce strony, którą współdzielił z Maciejem Łętowskim.

Latem lub jesienią w 2019 roku czułem potrzebę przyspieszenia działań, aby zapoczątkować reperowanie lekceważonego przez dekady swojego  zdrowia.

Od września już miałem ustalony termin operacji w szpitalu na koniec lutego, ischias też nasilił się nagle w lutym, coś jeszcze... i w efekcie od 4.03 (jak do tej pory) mam kontakt jedynie telefoniczny, a od środy, 25. to już narzucone jest powszechnie w Pl.

4.03 musiałem być, bo twarde szwy mi rozcinali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xetras napisał:

Mikke już w latach 80. o tym pisał w "Ładzie". Na ostatniej połówce strony, którą współdzielił z Maciejem Łętowskim.

Latem lub jesienią w 2019 roku czułem potrzebę przyspieszenia działań, aby zapoczątkować reperowanie lekceważonego przez dekady swojego  zdrowia.

Od września już miałem ustalony termin operacji w szpitalu na koniec lutego, ischias też nasilił się nagle w lutym, coś jeszcze... i w efekcie od 4.03 (jak do tej pory) mam kontakt jedynie telefoniczny, a od środy, 25. to już narzucone jest powszechnie w Pl.

4.03 musiałem być, bo twarde szwy mi rozcinali.

Uwzględnij to przy urnie wyborczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bobcat napisał:

Dobrze rozumiesz. AntyPiSowiec używa narracji jaką do debaty publicznej wprowadził PiS i musiał się dostosować do obecnie panującego konwenansu. 

To Palikot wymachiwał gun'em i fiutkiem dla pismaków.

1 minutę temu, toptwenty napisał:

Uwzględnij to przy urnie wyborczej.

Komisje się nie zbiorą, wyborów nie będzie.

 @747 , "Towarzyszka Panienka" to teraz taki "think tank" ?

Do czołgu pewnie by się nadała ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, osimar napisał:

może czytałem co innego:

„Rzeczpospolita” przedstawia niektóre zapisy nowych rozwiązań. Zgodnie z projektem, rząd mógłby bezterminowo przedłużać stan wyjątkowy i związane z nim uprawnienia do rządzenia w drodze dekretu, znosząc obecny wymóg, aby decyzje były zatwierdzane przez parlament.

Powołujesz się na artykuł w "Rzeczpospolitej", którego na oczy nie widziałeś. Wklejony cytat pochodzi z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W "Rzeczpospolitej" prof. Bogdan Góralczyk" w artykule "Węgry walczą z koronawirusem. Viktor Orban z nowymi uprawnieniami" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  nie omawia tego aktu prawnego, a jedynie przedstawia własną ocenę polityczną nowych uprawnień dla Orbana, a przy okazji krytykuje go za całokształt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wyszła akademicka dyskusja. Jaki jest ten termin x i y? Bo zakwestionowałeś a nie napisałeś. Kiedy parlament może odwołać stan nadzwyczajny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, osimar napisał:

i wyszła akademicka dyskusja. Jaki jest ten termin x i y? Bo zakwestionowałeś a nie napisałeś. Kiedy parlament może odwołać stan nadzwyczajny?

Bardzo konkretna dyskusja. Udowodniłem, że powołujesz się na coś, co znasz czysto teoretycznie. O x i y doczytaj sobie - link już  podałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, toptwenty napisał:

Polska jest już państwem na wpół faszystowskim. Pod względem ideologicznym niezbyt się różni od narodowo-katolickich reżimów frankistowskiej Hiszpanii czy Portugalii Salazara ani od reżimu Mussoliniego, od którego ideologia tego rodzaju zaczerpnęła swą powszechnie używaną nazwę.

Nie, źle mówię! Jest bardzo ważna różnica! Słabość tej władzy sprawia, że mimo swej jednoznacznie nacjonalistycznej i katolickiej mentalności rządzi ona nader łagodnie w porównaniu z Mussolinim czy Franco. Byłoby obraźliwe dla ofiar faszystowskich satrapów nie uwypuklić różnicy stopnia i skali: PiS nie wsadza swych wrogów do więzienia, jak to czyniono w „sanacyjnej” Polsce, ani ich nie zabija, jak robił to choćby Franco.

Wystarczy jednak kilka procesów pokazowych i paru politycznych więźniów, a kraj na wpół faszystowski natychmiast zmieni się w faszystowski całkowicie. To się może stać dosłownie w ciągu jednego roku. Są w Polsce tacy, którzy tylko na to czekają! Czają się w partiach i partyjkach, w paramilitarnych organizacjach, w bigoteryjnych stowarzyszeniach, na plebaniach, w gangach i klubach kibiców… Są ich już setki tysięcy. Gotowych wyleźć ze swych nor, z czym kto ma: pałką, kastetem, pistoletem. Dokształcają się i trenują.

Mają swoje zebrania, tajne obozy i broszury. Płynie do nich wciąż nowa, świeża krew – poczęta z tępo szowinistycznej szkoły, z osiedlowej beznadziei i z zawziętej kościelnej idiosynkrazji. Brakuje im tylko dzielnic żydowskich, które mogliby splądrować, lecz gdy kij w ręku, zawsze jakiś pies się znajdzie. Przemoc tylko czeka, by wylać się z sieci na ulice. Na razie pluje pod nogi i obrzuca wyzwiskami takich jak ja, lecz to tylko kwestia czasu. Wierzcie mi – wiem, co mówię, bo żyję z tym od lat. Faszyści za chwilę przekroczą rubikon. Chyba że obalimy ten rząd…

Masz pojęcie do czego porównujesz?? I kogo cytujesz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

To Palikot wymachiwał gun'em i fiutkiem dla pismaków.

A pamiętasz w ogóle o co wtedy chodziło czy używasz tego w charakterze prawackiego straszaka na małe dzieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jacekp46 napisał:

Masz pojęcie do czego porównujesz?? I kogo cytujesz??

Raczej nie, on tu jest od wklejania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jacchusia napisał:

Raczej nie, on tu jest od wklejania

Prawda, widać ma swój cel...pewnie nie najgorzej płatny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jacekp46 napisał:

Prawda, widać ma swój cel...pewnie nie najgorzej płatny.

To bym jeszcze zrozumiał, ale on nie jest na tyle rozgarnięty, żeby na tym zarabiać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.