Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz,którąś z kolumn na foto-to ja czarno widzę takie zestawienie..

ze względu na głośnik wysoko-tonowy.

 

Akurat żadną ze zdjęcia.

 

pod tym linkiem jest zdjęcie kolumn jakie posiadam http://www.hifi4sale.net/t31330-sonus-faber-concerto-domus-used

 

Oczywiście pomylony pomysł stosować KAV300i czy KAV500i do tak małego głośnika .

 

To czysty absurd . Przyzwoity muzykalny wzmacniacz do tych kolumn wskazany

 

W moich kolumnach jest woofer 18cm i pierścieniowy tweeter 25mm ( Vify ale jaki model to już nie wiem dokładnie ). Według książeczki Sonusa power handling od 30 do 200watt więc taki kav300i raczej nie jest przesadą dla tych kolumn?

Jakie to przyzwoite , muzykalne wzmacniacze według Ciebie do tych Sonusów?

 

Nie chodzi o fakt posiadania Krella bo dla mnie nazwa ma drugorzędne znaczenie i każda inna firma mogłaby być. Czytałem trochę , że Krell i sonus to cłakiem dobre połaczenie stąd zainteresowanie nim

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Oczywiście pomylony pomysł stosować KAV300i czy KAV500i do tak małego głośnika .

 

 

Wiesz ja sie nie znam, dlatego wcale tak nie uważam że to pomylony pomysł, to są te kolumny http://www.highfidelity.pl/artykuly/0602/sonus.html

Znam osobę która połączyła SF z KAV300i

Usher V602 tylko z KAV300i zagrały z odpowiednią dynamiką, werwą, a to 2way z dość jazgotliwym wysokotonowcem

Jeśli dodamy łagodne źródło (gładkie) odpowiednie kable to może takie połączenie pięknie zagrać z KAV300i

Arcada 3.5 nie jest wymagająca, a Sam zestawiłeś ją z KAV500i ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokladnie te aqs ( jedyna róznica to kolor - ja mam czarne ). Wczoraj ten link nie chciał mi coś działać dlatego wrzuciłem inny.

Moje doświadczenie niewielkie ale wydaje mi się, że taki 300i mocowo to nie jest przesada. Expo 2010s2 ze swoimi 75watami też je napędza ale czuć , że przydałoby się coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich kolumnach jest woofer 18cm i pierścieniowy tweeter 25mm ( Vify ale jaki model to już nie wiem dokładnie ). Według książeczki Sonusa power handling od 30 do 200watt więc taki kav300i raczej nie jest przesadą dla tych kolumn?

 

To zmienia nieco postać rzeczy . Tutaj Krell zagra .Czy pojedyncza 18-tka Seasa z serii CA to nie za małe obciążenie do KAV300i ? Uważam że nie . Tu spokojnie można podłączyć Krella nada szybkości i wigoru celulozowemu Seasowi i nie będzie krzykliwie na górze .Było by gdyby był XT19 lub Seas 27TFF, 27TDF .

 

 

Usher V602 tylko z KAV300i zagrały z odpowiednią dynamiką, werwą, a to 2way z dość jazgotliwym wysokotonowcem

Jeśli dodamy łagodne źródło (gładkie) odpowiednie kable to może takie połączenie pięknie zagrać z KAV300i

 

Grzegorz Usher V602 to 18 -tka zbudowana na bazie /w oparciu lub skopiowana (w brzmieniu 90% ScanSpeaka 18W8545) a do tych głośników tak mocny i zadziorny wzmacniacz to wręcz objawienie brzmieniowe jakiego użytkownicy Ushera zwykle nie słyszeli.

 

Arcada 3.5 nie jest wymagająca, a Sam zestawiłeś ją z KAV500i ?

 

Grzegorzu Arcada 3,5 posiada 4 głośniki i w tym 2 na basie i to z wychyleniem większym niż Seasy i niższym rezonansem i większą powierzchnią membrany ,czyli większymi głośnikami ( nie mylić z szerokością kosza głośnika) . Taka kolumna najlepiej czuje się ze wzmacniaczami dosyć mocnymi ale muzykalnymi samymi w sobie co nie przesądza o tym co kto do niej podłączy .Na pewno połączenie Arcady 3,5 z Krellem KAV500i to niesłychana dynamika i super ultra kontrolowany bas wysokiej jakości ,natomiast czy jest to zestawienie mistrzowskie pod kątem muzykalności i barw średnicy ? Nie jest ,jest przyzwoicie ,dla muzyki rockowej bardzo dobrze ,dla muzyki jazzowej ,bluesowej dobrze . Ale jak ktoś na dłuższą metę będzie szukał muzykalniejszego wzmacniacza to ja się pod tym podpiszę .

 

Ja osobiście zestawiałbym Krella KAV500i z Credo R150 bo to dużo lepsze i trafniejsze zestawienie niż z Arcada 3,5 .

 

Pasujące do Krella KAV500i oraz w górę z dzielonymi Krellami są także kolumny Sonus Fabera Amati Homage I generacji na porządnych ScanSpekach .Broń Boże wersja wersja kolejna na aluminiowych 22 -tkach Seasa anodowanych na czarno.

 

Co do zapotrzebowania na prąd dużo łatwiejsza jest Arcada 2,5 niż 3,5 i to różnica wyraźna ,jeżeli ktoś dysponuje mniej wydajnym wzmacniaczem to polecana jest 2,5 drożna Arcada.

 

Mam na warsztacie jeszcze jeden model prototypowy Arcady 3,0 to 3 drożna z pojedynczym basem i tutaj wybornie z nimi zagrał Leben CS300F a inne wzmacniacze kilka podłączyliśmy zagrały mało ciekawie ,mało nasycony dół ,skromniejsze brzmienie .Przetestuję jeszcze z innymi tranzystorami A klasowymi i takimi pulchnymi nieco lampami .To nie jest uniwersalna kolumna jak opisane powyżej ale z tym maluchem 15 watowym było brzmienie że palce lizać ,nie sposób się było od tego dźwięku oderwać.

 

.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Moje doświadczenie niewielkie ale wydaje mi się, że taki 300i mocowo to nie jest przesada. Expo 2010s2 ze swoimi 75watami też je napędza ale czuć , że przydałoby się coś więcej.

 

To na pewno nie będzie przesada, tylko musisz wiedzieć że Krell gra na 100% tylko po XLR

 

Grzegorzu Arcada 3,5 posiada 4 głośniki i w tym 2 na basie i to z wychyleniem większym niż Seasy i niższym rezonansem i większą powierzchnią membrany ,czyli większymi głośnikami ( nie mylić z szerokością kosza głośnika) . Taka kolumna najlepiej czuje się ze wzmacniaczami dosyć mocnymi ale muzykalnymi samymi w sobie co nie przesądza o tym co kto do niej podłączy

 

Wiem Grzegorz, a jak wytłumaczysz fenomenalne zestawienie mojego dzielonego Krella z Minas Anor Plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Grzegorz, a jak wytłumaczysz fenomenalne zestawienie mojego dzielonego Krella z Minas Anor Plus ?

 

Grzegorz ,Minas Anor Plus ma 22 cm głośnik ScanSpeaka Discovery z membraną z włókna szklanego a tutaj zasada jest taka że na pewno Twój zestaw dla tego głośnika pod kątem wysterowania jest niezastąpiony ,no chyba że jeszcze wydajniejszy Krell ,lampy nie maja szans wysterować w taki sposób w jaki robi to Twój wzmacniacz i choćby KAV500i.

 

Pomijając fakt że aluminiową kopułkę Seasa H1147 zamontowałem pod preferencję Aleko bo ScanSpeak R2604/8330 w małym wytłumionym pokoju nie oddawał żwawości i blach nie nasycał ,a obok stały wówczas Klipsche na 2 tubach to przy nich beryle i aluminiowe kopułki to łagodne jak baranki !!! to przypomnij sobie jak zagrała średnica ,fakt to pasmo zszyte z H1147 Seasa aluminiowego ale ....poziom natarczywości był już duży ,a przecież ten głośnik potrafi zagrać bardzo dobrze lub wybitnie z lampą ,a najlepiej z lampą 211 ,845 zjawiskowość wokali urzekająca.

 

Pomijam konsultacje Aleko i usuwanie lub obniżanie wartości rezystorów ,OK rozumiem naprawdę ,Klipsche atakiem góry to brzmienie zupełnie odmienne od tego o czym tu piszemy i choć kopułki wysoko tonowe różnią się miedzy sobą sporo to można by je wrzucić do jednego worka przy tubach Klipscha ,to bardzo odmienny sposób prezentacji wyższego środka i góry .

 

Z tego Yotuba się śmiejemy bo nikt tu porównywać nie ma zamiaru ale choć jednym uchem zobaczcie lampa lampowo brzmiąca +Minas Anory

Materiał naszego kolegi venom200.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PFSPmd-hX9g

 

https://www.youtube.com/watch?v=KQKzTi_VmtU

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Pomijając fakt że aluminiową kopułkę Seasa H1147 zamontowałem pod preferencję Aleko

przypomnij sobie jak zagrała średnica

 

Ja mam skrzywienie tranzystorowe:) dla mnie osobiście Minas A P zagrały lepiej z Krellem niż z lampą i to właśnie na średnicy i górze, o basie nie wspomnę, z tym że w tedy bardzo słabo wypadł chiński DAC z Mingdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko musisz wiedzieć że Krell gra na 100% tylko po XLR

 

 

Niestety na początek musiałoby starczyć połączenie po rca. Nie mam zbalansowanego źródla. W CD już raczej inwestować nie będę bo będę głównie grał z plików. W przyszłości musiałbym pomyśleć nad wymianą Rega Dac-r na jakiś inny zbalansowany dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LKS 004

 

Piszesz że ma nie męczyć po dłuższych odsłuchach, nie jestem pewien czy KAV300i się sprawdzi z resztą toru

 

Ja też nie wiem i chyba większość nie wie. Nie ma skąd wziąć tego wzmaka na testy. Pozostaje chyba przekonać się na własnej skorze a jak nie podejdzie to sprzedać i szukać od nowa. Ostatnio brałem jeszcze pod uwagę Atolla in200 ( pierwsza wersja bez dopisku se ) , moon 5.3, densena może coś z arkama. Co by nie wybral to każdy wzmak może się nie sprawdzić niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do KAV500i i KAV400xi miałem Krella CD280 - odpowiedni dobór kabli i może byc OK

ale uważam że do tych wzmacniaczy bardziej wskazane jest coś gładszego i cieplejszego

... już wcześniej o tym wspomniał Aqs...

zdecydowanie lepiej z tymi wzmacniaczami spisywał się Accu dp78

wiem że Audio Reaserch CD8 doskonale pasuje

mój CD ma też lampki i wiem że z KAV500i doskonale by się zgrał...

aż mnie korci żeby kupić KAV500i i pewnie tak się stanie ( chociaż się powstrzymuję) ;-)

bo cały czas mam nadzieję że kiedyś obok mojego Jadisa stanie Krell FBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do KAV500i i KAV400xi miałem Krella CD280 - odpowiedni dobór kabli i może byc OK

ale uważam że do tych wzmacniaczy bardziej wskazane jest coś gładszego i cieplejszego

... już wcześniej o tym wspomniał Aqs...

zdecydowanie lepiej z tymi wzmacniaczami spisywał się Accu dp78

wiem że Audio Reaserch CD8 doskonale pasuje

 

Wszystko fajnie tylko, że ACCU 78 kosztuje z 15 000 PLN a 280 koło 5000 PLN w idealnym stanie a czasami nawet i mniej niż 5000. (Trzeba polować na 280 w super stanie i uważać na grzebane trupy).

 

Jak ktoś chce dodać trochę ciepełka i wypełnienia średnicy w połączeniu z 400xi to polecam XLR (jak wiadomo te Krelle grają dobrze tylko po XLR) MIT Magnum MA za jakieś 3500 PLN.

 

Tak więc wydając około 8500 PLN mamy świetny komplet, który nadal jest sporo tańszy niż ACCU 78. Poza tym w ACCU 78 piny w XLR są inaczej ustawione niż w XLR od Krella. Trzeba kombinować z przeróbką kabli, bo inaczej jest dupa z podłączeniem XLR.

 

Tak więc jak już ktoś ma kupę kasy do wydania na CD to szybciej można polecić ARC CD8. Ale to ponad 15 000 PLN za sam CD a do tego jeszcze trzeba policzyć kable. Ale bogatemu kto zabroni poszaleć. Tyle, że jak ktoś ma tyle kasy to raczej i wzmocnienie będzie miał inne niż 400xi;-)

 

Komplet 400xi + 280 to jest IMO Best Buy do 10 000 PLN pod warunkiem że ktoś połączy to sensownie dobranymi kablami i zestawi z kolumnami, które potrafią odtwarzać muzykę a nie tylko dźwięki.

 

bo cały czas mam nadzieję że kiedyś obok mojego Jadisa stanie Krell FBI

 

Mało kto sprzedaje FBI. Trudno trafić na wolnym rynku. To co dobre zwykle zmienia właściciela wśród grupki znajomych.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Napisz do dzialu technicznrgo krella, za okazaniem numeru seryjnego udostępnia serwisówke, w ten sposob zdobyłem serwisowke do kav300i ktorej nigdzie w sieci nie ma oraz kilku innych krelli.

 

Napisz im wiadomosc ze posiadasz taki sprzet i jestes elemtronikiem ktory naprawi sobie go sam tylko potrzebuje schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do dzialu technicznrgo krella, za okazaniem numeru seryjnego udostępnia serwisówke, w ten sposob zdobyłem serwisowke do kav300i ktorej nigdzie w sieci nie ma oraz kilku innych krelli.

 

Napisz im wiadomosc ze posiadasz taki sprzet i jestes elemtronikiem ktory naprawi sobie go sam tylko potrzebuje schematów.

Ok dzieki wielkie za info :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie porównywał ktoś Krella FPB 300 - końcówka mocy do integry kav 500i?

Moja 500 znalazła nowy dom i szukam godnego zastępcy. Najbardziej chciałbym FPB 400 cx ale dawno nigdzie nie widziałem ogłoszenia.

FPB 300 ma już swoje lata i znalezienie jej w dobrym stanie jest pewnie trudne.

Są dwie teraz we Wrocławiu - chętnie je obejrzę i posłucham - ale mam na co zwracać uwagę ?

Wiem, że pewnie końcówki w tym wieku mogą mieć wyschnięte kondensatory - ale nie w swoim systemie tego nie usłyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie porównywał ktoś Krella FPB 300 - końcówka mocy do integry kav 500i?

Moja 500 znalazła nowy dom i szukam godnego zastępcy. Najbardziej chciałbym FPB 400 cx ale dawno nigdzie nie widziałem ogłoszenia.

FPB 300 ma już swoje lata i znalezienie jej w dobrym stanie jest pewnie trudne.

Są dwie teraz we Wrocławiu - chętnie je obejrzę i posłucham - ale mam na co zwracać uwagę ?

Wiem, że pewnie końcówki w tym wieku mogą mieć wyschnięte kondensatory - ale nie w swoim systemie tego nie usłyszę.

 

FPB300 i KAV500i to te same lata produkcji, musisz posłuchać i ocenić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego kav 500 używałem jako końcówki mocy z preampa w audio aero capitole i było lepiej niż z preampa w krellu...więc na razie tak zostanie a potem pomyślę o preampie pewnie KRC 3 lub spróbuję dobrać jakiś wysoki lampowy pre

Edytowane przez motyllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę Rambo troszkę więcej o FPB 300. Czemu inna bajka?

 

Jedna końcówka kosztowała 16500zł nowa a druga 49 000zł.

Która ma prawa grać o dwie/trzy klasy lepiej..? :)

 

Mój kolega ma 400cx i gra jeszcze trochę lepiej, ale zapłacił też za nią odpowiednio więcej niż ja za 300.

W KAV 250 brakowało mi trochę barwy na środku i średniego basu. W 300 niczego nie brakuje.

Bas środek góra i przestrzeń oraz dynamika jest hajendowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś KAV-280p z KRC-2 lub KRC-3? Pytam, bo otóż poszukiwałem od pewnego czasu KRC-2 i zrządzeniem losu trafił do mnie KAV-280p... i przyznam szczerze w pewnym aspektach rozwalił mnie na łopatki (choć nie do końca) i pytanie teraz, czy KRC-2 jest dużo lepszy od KAV-280p, zwłaszcza w kwestii basu (choć tu podejrzewam też kompresję na końcówce mocy), czy dać sobie spokój z poszukiwaniami i pozostać przy KAV-280p? Wiem, wiem, KAV to "Krell dla ubogich" ale jest sporo nowszy od KRC-ków, a jak wiadomo "starość nie radość" - więc proszę tylko o wypowiedzi tych, co robili bezpośrednie porównanie na tym samym systemie a nie tylko teoretyzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.