Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie popatrzyłbym na te Thiele. Gratuluje sprzętu.

 

 

Mówisz i masz:

 

dscn5290f.jpg

 

 

Pokój to 43 mkw. Sonusy rozstawione 2,10 m od siebie, Thiele ok. 2.50m. Do tylnej ściany ok. 1 m, do bocznych po ok. 2,5 m. Od podłogi do sufitu ok. 4,50 m.

Sonusy sa napędzanę przez widoczną lampę Unison S6.

Widoczne okablowanie to szwajcarski Gotham.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt i naprawdę duża przestrzeń, która pozwala poczuć się jak na koncercie. Zazdroszczę.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ponieważ ostatnio słucham praktycznie tylko lampy i Sonusów postanowiłem, że pozostałe klocki ze zdjęcia powyżej pójdą pod młotek.

Do sprzedania:

 

Krell KAV-500i - 11.000 zł (nowy w AudioKlanie kosztował 25 tys)

Thiel CS 3.6 - 8.000 zł (nowe kosztowały ok. 23 tys)

C.E.C TL 51Z MkII - 4.700 zł (nowy kosztował ok. 9,5 tys).

 

W komplecie taniej.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joku nie zdziw sie jaką cene Ci da pmcomp, ciężko się negocjuje z nim. Ma prawo żądać ile chce za tego Krell-a ale 10kzł to wg mnie i nie tylko gruba przesada. Ostatnio na ebayu poszedł za 8kzł z hakiem(realna cena). Na hi-fi jest za 9,2kzł i coś na pewno sie urwie. Ja się zastanawiam co wybrać FPB200 czy Kav-500i.

pozdrawiam szanownych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów

pmcomp co powiesz o 500i w porównaniu do 300i?

drogo chcesz za ten piecyk

 

Wieksze trafo, wieksza moc. Dżwiękowo nie miałem bezpośredniego porównania, a gazet cytować nie będę.

 

Pozdro

 

Joku nie zdziw sie jaką cene Ci da pmcomp, ciężko się negocjuje z nim.

 

Ten klocek nie jest do negocjowania tylko do słuchania.

Jak idziesz do sklepu po jogurt to też negocjujesz? Wyobrażasz sobie negocjacje w salonie Lamborghini? Ostatnio jest moda, że Polacy wszystko chcę negocjować. Masakra. A kolega Joku zamęczał mnie chyba z 10-oma mailami ... wszystkie o cenę ... nie widząc i nie słuchając.

 

Ja czekam na znawcę i konesera, który wie czego szuka, czego oczekuje i jest gotów za to zapłacić. A Wy chcecie tanio. Macie prawo. Tylko nie do mnie pretensje i nie ode mnie. Ja nie mam parcia na sprzedaż. Sprzedam to dobrze, nie sprzedam też dobrze, takie klocki już nie tracą na wartości.

 

Ten Krell to mistrz szybkości i dokładności. Oczywiście mocowy potwór, który wysteruje każde kolumny. Prawdziwa elektrownia. 2 x 500 W na 4 Ohmach !!! Bas jest trzymany krótko za mordę, jest dokładny i kontrolowany. Tu nie ma czasu na ospałe granie, lampowe klimaty, ciepełko. On gra dokładnie tym co dostaje. Tak jak mawiał Dyzma ... trzeba życie brać i walić prosto w mordę. Taki jest 500i.

 

BTW w niemieckim miesięczniku AUDIO w ubiegłej dekadzie wzmak den dostał 105 punktów, tyle samo co McIntosh MA 6500 i ... uwaga ... o 5 punktów więcej niż strasznie modny wtedy w Polsce Gryphon Tabu. Oczywiście wszystko w klasie referencyjnej. Dla porównania najlepszy wtedy w rankingu ML No.383 miał 115 punktów (ale za dwa razy większą kasę).

 

I jeszcze jedno, ten wzmak ma jedną znakomitą cechę funkcjonalną. Może grać jako końcówka mocy na każdym wejściu (i symetrycznym i na niesymetrycznych) co jest w pełni konfigurowalne. I dodatkowo ma specjalnego, metalowego pilota, a nie standardowy kawałek plastiku.

 

Pozdro

 

Z ciekawoscia przeczytalem informacje o ukazaniu sie Krella S-550i z monstrualnym trafem 1750 VA. Fakt, ze etykietka Made in China pasuje do marki Krell jak piesc do nosa, ale z cena 500O USD to monstrum może narobić małego zamieszania na rynku:)

 

Słaaaaaabe to trafo. W 500i jest 2000 VA.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW w niemieckim miesięczniku AUDIO w ubiegłej dekadzie wzmak den dostał 105 punktów, tyle samo co McIntosh MA 6500 i ... uwaga ... o 5 punktów więcej niż strasznie modny wtedy w Polsce Gryphon Tabu. Oczywiście wszystko w klasie referencyjnej. Dla porównania najlepszy wtedy w rankingu ML No.383 miał 115 punktów (ale za dwa razy większą kasę).

 

Oceny, ocenami. Porównujesz go do Mc 6500 który teraz chodzi po 8-8,5kzł a Gryphon Tabu to w 90% to samo co Nad S300 którego można dostać za 4kzł, a Ty chcesz 10kzł za 500i. Szukasz chyba debila który Ci tyle zapłaci a nie konesera.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW w niemieckim miesięczniku AUDIO w ubiegłej dekadzie wzmak den dostał 105 punktów, tyle samo co McIntosh MA 6500 i ... uwaga ... o 5 punktów więcej niż strasznie modny wtedy w Polsce Gryphon Tabu. Oczywiście wszystko w klasie referencyjnej. Dla porównania najlepszy wtedy w rankingu ML No.383 miał 115 punktów (ale za dwa razy większą kasę).

 

Oceny, ocenami. Porównujesz go do Mc 6500 który teraz chodzi po 8-8,5kzł a Gryphon Tabu to w 90% to samo co Nad S300 którego można dostać za 4kzł, a Ty chcesz 10kzł za 500i. Szukasz chyba debila który Ci tyle zapłaci a nie konesera.

pozdro

 

To czemu zaoferowałeś mi 8,5 tys ??? Czy czasem sam siebie nie obrażasz ???

Kup sobie NADa, bądź zadowolony i słuchaj go ile wlezie.

A ja za mojego Krella chcę nie 10 tys tylko 11 tys gwoli ścisłości. Nie pasuje ... nie kupuj ... po co te komentarze. Ja przytaczam fakty, a Wy komentujecie. To nie mecz podczas EURO 2012 tylko temat o Krellach, he, he.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Prawdziwa elektrownia. 2 x 500 W na 4 Ohmach !!!

Słaaaaaabe to trafo. W 500i jest 2000 VA.

 

tak. ja mam 2x 100W na 4Ohm i trafo 600 - czyli jak masz 5x więcej mocy, to i trafo powinno być 3000, a nie jest.

pewnie Krell nadrabia kondensatorami, które przy konkretnej metalowej rzeźbie mogą się rozładować i wtedy dupablada.

Edytowane przez partick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McIntosh MA 6500 to wątpliwa referencja więc lepiej nie podawać go jako przykład dobrego dźwięku...

 

Dolar poszedł w górę, więc ceny Krella też pójdą...trzeba było kupować rok temu, lub dwa gdy pluto powszechnie na Krella na forum a biedni właściciele masowo wystawiali je po zaniżonej cenie...to znaczy amerykańskiej z audiogona;-)

 

Wielu by chciało Krella ale kasy nima.

 

Natomiast co do ceny to dwa lata temu sprzedawano 500 za 7 tyś i szybko ją sprzedano. Są ludzie, którzy chcą sprzedać, którzy muszą i tacy, którzy testują rynek...

 

Znam przypadek gdy ktoś za miesiąc wynajmu apartamentu w Warszawie może dostać 10 tyś PLN w umowie na 4 lata! Ale chce 12 tyś i nie zejdzie poniżej...woli aby stał pusty..dlaczego? Bo mam kasę i nie musi mieć tych ekstra 480 tyś w 4 lata;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem, ale KAV-500i mnie już nie interesuje, kupiłem Krell-a FPB-200 i jestem zadowolony

Szkoda tylko że pmcomp jest troszkę mało elastyczny. Mój kolega jest gotów dać za KAV-500i - 9kzł, ale nie podejmuje próby negocjacji z w/w kolegą bo po chociażby tej dyskusji wie jak to się skończy.

Pozdrawiam wszystkich "krellowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale KAV-500i mnie już nie interesuje, kupiłem Krell-a FPB-200 i jestem zadowolony

Szkoda tylko że pmcomp jest troszkę mało elastyczny. Mój kolega jest gotów dać za KAV-500i - 9kzł, ale nie podejmuje próby negocjacji z w/w kolegą bo po chociażby tej dyskusji wie jak to się skończy.

Pozdrawiam wszystkich "krellowców"

 

Śmieszny jesteś.

 

Kupiłeś 200-kę ... super. Super koncówka, będziesz zadowolony.

 

Tylko widze nie możesz odżałować, że nie zaakceptowałem Twojej ceny. Czy to Ci się sni po nocach? Czy wszyscy z audiostereo.pl musza wiedziec o Twojej frustracji?

 

W kilku postach powyżej napisałem wyraźnie ile chcę za wzmak, a w mailach prywatnych ile moge opuścić. Dalej źle? Niech Twój kolega licytuje na eBay'u, powodzenia. A jak będzie chciał kupić u mnie to kontakt znajdzie. Bez Twojej pomocy. Możesz Mu tylko dodardzić, żeby nie powtarzał Twoich bazarowych metod bo mnie to mierzi. Tak jak ta kolejna ... "publiczne" podbicie ceny o 200 zł. Gratuluję !!! Aż strach się bać co jeszcze wymyślisz.

 

Mnie uczono, że poważny kupiec to taki gość co przyjeżdża, zagląda koniowi w zęby, a potem kładzie kase na stół (i wtedy zaczyna się zabawa) albo jedzie oglądac innego konia. A teraz jakaś nowa moda zaczynać od końca. Może staroświecki jestem.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku postach powyżej napisałem wyraźnie ile chcę za wzmak, a w mailach prywatnych ile moge opuścić. Dalej źle? Niech Twój kolega licytuje na eBay'u, powodzenia. A jak będzie chciał kupić u mnie to kontakt znajdzie. Bez Twojej pomocy. Możesz Mu tylko dodardzić, żeby nie powtarzał Twoich bazarowych metod bo mnie to mierzi. Tak jak ta kolejna ... "publiczne" podbicie ceny o 200 zł. Gratuluję !!! Aż strach się bać co jeszcze wymyślisz.

 

Brak pomysłów:)

Sorki, już Ci nie zawracam głowy.

Mam 200-ke i jest OK (tego szukałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś.

 

Kupiłeś 200-kę ... super. Super koncówka, będziesz zadowolony.

 

Tylko widze nie możesz odżałować, że nie zaakceptowałem Twojej ceny. Czy to Ci się sni po nocach? Czy wszyscy z audiostereo.pl musza wiedziec o Twojej frustracji?

 

W kilku postach powyżej napisałem wyraźnie ile chcę za wzmak, a w mailach prywatnych ile moge opuścić. Dalej źle? Niech Twój kolega licytuje na eBay'u, powodzenia. A jak będzie chciał kupić u mnie to kontakt znajdzie. Bez Twojej pomocy. Możesz Mu tylko dodardzić, żeby nie powtarzał Twoich bazarowych metod bo mnie to mierzi. Tak jak ta kolejna ... "publiczne" podbicie ceny o 200 zł. Gratuluję !!! Aż strach się bać co jeszcze wymyślisz.

 

Mnie uczono, że poważny kupiec to taki gość co przyjeżdża, zagląda koniowi w zęby, a potem kładzie kase na stół (i wtedy zaczyna się zabawa) albo jedzie oglądac innego konia. A teraz jakaś nowa moda zaczynać od końca. Może staroświecki jestem.

 

Pozdro

 

Trwaj z tą 500 wiecznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo niektórzy sprzedają sprzęt, a niektórzy lubia go sprzedawać i sprzedawać :) Rynek to zweryfikuje. Najwyżej kolega będzie sobie słuchał lampki, a Krell ładnie mu przyozdobi pokój. Zastanawia mnie, jak ten krell musi byc dobry skoro koledze nie chce się jego słuchać, albo jak dobra musi być jego lampa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell jest fajny ale lampka Unisona przecież sroce spod ogona nie wypadła.

Nie czepialbym się specjalnie kolegi że ceni swój wzmacniacz - jeśli wycenił za drogo to najwyżej nie sprzeda.

Nie ma przymusu kupowania a zamieszczenie ogłoszeń w klubie ma jak widać dobre i złe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.