Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EMiL dzięki za zainteresowanie tematem. Czytałem sporo pozytywnych opinii o serii DM dlatego się mini zainteresowałem. Mam świadomość tego, że wyższe serie zagrają lepiej, ale po prostu mnie na nie nie stać. Pytanie czy kupie lepszy monitor (nowy) od 2/8 do 2,5k?

 

Kup używane x16 i popraw zwrotnice i będzie super. 2/8 nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem jakiś czas temu przed podobnym wyborem - zamierzałem nabyć 2/7 ale doradzono mi używki 52SE - polecam poszukać tego modelu, z drugiej ręki do 2,5k spokojnie da się nabyć. Do Twojego pomieszczenia będą jak znalazł. Pytanie czy reszta systemu nie jest zbyt "po ciemnej stronie" - jeżeli tak to x16 które proponuje Emil będę lepszym wyborem, spokojnie je kupisz za podobne pieniądze. pzdr

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i 2/8 i 3/7 są spaprane. Drugie zwrotnicą, pierwsze z powodu koncepcji łączenia tak dużego woofera ze zwykłym tweeterem. Innymi słowy skieruj swoje zainteresowanie z kierunku innych modeli

 

Słusznie prawisz. 2/8 to był wygłup. Trochę ludzi się podnieciło i chciało je kupić bo myślało że za mała kasę bedzie niby kolumna podłogowa... Kiedyś jej słuchałem kilka minut i było karykaturalnie.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzałem nabyć 2/7 ale doradzono mi używki 52SE - polecam poszukać tego modelu, z drugiej ręki do 2,5k spokojnie da się nabyć.

 

A jeszcze lepiej contour 1.3se ale cięzkie do dostania i trochę ponad 3k ;/

 

Audience 52SE to alternatywna wersja Contour 1.3SE, praktycznie chyba to samo - czyli przeniesienie 1.3 do obudowy Audience. Jak kogoś nie razi szarość frontów 52SE, to opcja zakupu tych podstawkowców wydaje mi się być bardzo racjonalna. Mam 52SE w okleinie maple jako trzeci set i mogę powiedzieć tylko, że są to klasowe monitorki za niewygórowaną cenę - klasyczny oddech Dynaudio!

 

Pozdr, M '-)

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkson,,

15m2 to nie 19m2 otwarte na dodatkowe 13m2 no i przede wszystkim

35W Heeda to nie 80W MH35 :)

 

Emil,

"Kup X16, wymień zwrotnice" - łatwo powiedzieć... Ok, kupi, pokombinuje z przeróbka zwrotnicy, nie podejdzie mu i potem co?

 

Jezeli gosc ma możliwość kupna 2/8 nowek w naprawdę dobrej cenie, to niech kupi, sam posłucha i podejmie decyzję SWOJĄ.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zniechęciliście do 2/8. Naczytałem się wcześniej sporo dobrych opinii na ich temat, a tu teraz dużo negatywnych.

 

moreno1973 nie chcę się czepiać, ale szukając opinii na forum o 2/8 znalazłem Twój wpis (pozwolę sobie zacytować) " DM2/8 - Pozytywy: FENOMENALNA DYNAMIKA. Czegoś takiego nigdy nie słyszałem z jakichkolwiek Dynaudio. Podobne wrażenia związane z dynamicznością dźwięku miałem podczas odsłuchu Thiel 2.4 SE. Bardzo dobra naturalność, świetne głosy ludzkie, doskonale słucha się rocka! Wady: Gorsza przestrzenność i brak wyrafinowania modelu S 1.4."

i w innym poście "natomiast to dzisiejsze połączenie DM2/8 ze wzmacniaczem 350 było świetne" - i jakoś wtedy nie pisałeś, że brzmią karykaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zniechęciliście do 2/8. Naczytałem się wcześniej sporo dobrych opinii na ich temat, a tu teraz dużo negatywnych.

 

moreno1973 nie chcę się czepiać, ale szukając opinii na forum o 2/8 znalazłem Twój wpis (pozwolę sobie zacytować) " DM2/8 - Pozytywy: FENOMENALNA DYNAMIKA. Czegoś takiego nigdy nie słyszałem z jakichkolwiek Dynaudio. Podobne wrażenia związane z dynamicznością dźwięku miałem podczas odsłuchu Thiel 2.4 SE. Bardzo dobra naturalność, świetne głosy ludzkie, doskonale słucha się rocka! Wady: Gorsza przestrzenność i brak wyrafinowania modelu S 1.4."

i w innym poście "natomiast to dzisiejsze połączenie DM2/8 ze wzmacniaczem 350 było świetne" - i jakoś wtedy nie pisałeś, że brzmią karykaturalnie.

Niestety było fajnie jak grało w salonie dystrybutora w dużym pomieszczeniu zaadaptowanym akustycznie z bardzo drogą elektroniką Accuphase. Jednak jak je pożyczyłem do siebie i podłączyłem w swoim pokoju do posiadanych urządzeń to okazało się, że bas totalnie zdominował dźwięk i dlatego ich dźwięk okazał się wtedy dla mnie karykaturalny. Tak więc jeśli masz elektronikę Accu za 50 tyś PLN i przynajmniej z 30m2 to możesz spokojnie kupować 2/8...będzie super! Jeśli masz 15-20m2 i sprzęty z niższego pułapu to zainteresuj się np. Focusami 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał elektronikę za 50k to bym nie brał pod uwagę 2/8. Każde pomieszczenie jest "akustycznie" inne i tak na prawdę do póki nie przetestuje u siebie to się nie przekonam. Focusy dla mnie aktualnie za drogie, może kiedyś. Nie można mieś od razu wszystkiego. Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak, że tanie kolumny świetnie zagrają z drogą elektroniką. Natomiast drogie kolumny rzadko zagrają z tanią elektroniką;-).

Dynaudio to takie specyficzne kolumny, które aby się rozbujać na 100% potrzebują wysokiej jakości sygnału. Przerabiałem to przez kilka lat z 50, w pewnym momencie w moim systemie cena katalogowa kabla zasilającego była wyższa od ceny pary kolumn.

Efekty dźwiękowe były jednak świetne. 50 to takie kolumny, które potrafią pięknie się odpłacić za takie ,,szaleństwa";-)

Pozdrawiam i życzę wielu radości z Dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny z którymi można poszaleć sprzętowo gdzie górny pułap może być bardzo wysoko to z całą pewnością Dynaudio S25se

 

Nie kuś ludków bo jeszcze kupią i dobierając do nich elektronikę zapożyczą się w Providencie:) i trzeba bedzie licytować m3;)

 

Tyś zasobny człowiek to Ciebie stać było na eksperymenty a tu my zwykli szaraczkowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam je około pół roku, narazie podpięte pod rotela ra 971, było trochę innych wydatków ale już zbieram kasę na Exposure 2010s2, myślę że to optymalne połączenie, następnym krokiem będzie przeprowadzka bo 13m2 to nie docelowe miejsce:) Pozdrawiam

...coś słabe to zdjęcie..

post-30590-0-47379400-1413126316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exsposure2010 w połączeniu z dynaudio focus110 było tragicze.Ten wzmacniacz zagral z tymi kolumnami gorzej niz radio ktore mam w okapie kuchennym! Było tak samo zle jak rotelem 980bx ktorego jeszcze wtedy mialem,no ale 52 sa pewnie mniej wymagające..O optymalym połaczeniu tego wzmacniacza bym raczej powątpiewał.Kupiłem go też z uwagi na sugestie kogoś tutaj na forum,ze super sie zgrywa z dynaudio.Oddałem nastepnego dnia.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkson,,

15m2 to nie 19m2 otwarte na dodatkowe 13m2 no i przede wszystkim

35W Heeda to nie 80W MH35 :)

 

 

 

zgadzam się dodatkowe metry pozwolą na większą swobodę grania w przypadku 2/8,,

jednak co do wzmaka to heed poradził sobie z trudnymi rls callisto III a z 2/8 nie,, 2/8 grają dużym dynamicznym dźwiękiem po dosyć mocno ciepłej stronie, jest oleistość i raczej mała precyzja basu. Tu nie chodzi o samo duszenie się 2/8 w 15m2 tylko że potrzebują konkretnego pieca, MH słuchałem jednego chyba 2020 z tej serii to grał dosyć żywo i całkiem dynamicznie ale papierowe 80W często może być słabsze od 35W innego wzmaka, nie mówię konkretnie o heedzie, MH też nie jest w krainie spawarek więc realnie patrząc mocowo raczej stawiam że nie wysteruje poprawnie 2/8. Podobnie ma się rzecz z dynkami 25, tam też siedzi 8 calowiec i co? Wiele zmaków jak się okazuje poległo w wysterowaniu tych świetnych paczek , ostanio ktoś napisał że wysoki model lampy 110W dał radę :) więc schodząc na ziemię 2/8 mimo że tanie i ciekawe głośniki to jednak wymagające mocnego pieca który nie wyłoży się na nich ale żeby to faktycznie ocenić trzeba posłuchać ich i najlpiej porównać z czymś innym.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się dodatkowe metry pozwolą na większą swobodę grania w przypadku 2/8,,

jednak co do wzmaka to heed poradził sobie z trudnymi rls callisto III a z 2/8 nie,, 2/8 grają dużym dynamicznym dźwiękiem po dosyć mocno ciepłej stronie, jest oleistość i raczej mała precyzja basu. Tu nie chodzi o samo duszenie się 2/8 w 15m2 tylko że potrzebują konkretnego pieca, MH słuchałem jednego chyba 2020 z tej serii to grał dosyć żywo i całkiem dynamicznie ale papierowe 80W często może być słabsze od 35W innego wzmaka, nie mówię konkretnie o heedzie, MH też nie jest w krainie spawarek więc realnie patrząc mocowo raczej stawiam że nie wysteruje poprawnie 2/8. Podobnie ma się rzecz z dynkami 25, tam też siedzi 8 calowiec i co? Wiele zmaków jak się okazuje poległo w wysterowaniu tych świetnych paczek , ostanio ktoś napisał że wysoki model lampy 110W dał radę :) więc schodząc na ziemię 2/8 mimo że tanie i ciekawe głośniki to jednak wymagające mocnego pieca który nie wyłoży się na nich ale żeby to faktycznie ocenić trzeba posłuchać ich i najlpiej porównać z czymś innym.

 

Ja 2/8 sterowałem Krellem 400xi a to prawie 400W na kanał! I co? W 18m2 nie wysterował bo basu było za dużo. Wylewał sie na boki. W 25-30 metrach Accu 350 dał za to radę 2/8. Natomiast w tym samym moim pokoju 400xi bardzo dobrze wysterował 50, 160, C1.

25SE też grały ale jednak czuło się, że potrzebują większego pomieszczenia. Jednak było czuć, że to DUŻO lepszy bas niż z 2/8, co nie dziwne biorąc pod uwagę cenę;-).

Dlatego moim zdaniem do 20m2 to optymalnie wybierać monitory z mniejszym wooferem niż 8cali. Chyba, ze ktoś ma zaadaptowany akustycznie pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzes30,

Ten Twoj post to w nawiazaniu do... ?

 

Bo tak ani Cześć, ani pocalujcie mnie w du.ę

Ale widocznie niektórzy mogą i tak

 

Pozdrawiam

 

Witam

...jeszcze nie w klubie, ale przymierzam sie, myśle że pod koniec wakacji będe wreszcie miał upragnione ,,dynki,,

czy może ktoś z was mógłby polecić monitory w cenie 2000 max- 3000, jeszcze niewiem czy używki czy nowe

kolumienki bedą napędzane exposure 2010 s2 (obecnie rotel ra 971)

muzyka- głównie jazz, funk, soul oraz pop

Pozdrawiam i dobrej bezburzliwej nocki życze

 

Tomasz

No ja już jakiś czas temu się tu zapatrywałem, zdecydowałem, kupiłem

zresztą często tu zaglądam, jednak się nie udzielam, więcej czytam :)

zdjęcie wrzuciłem dzisiaj. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam je około pół roku, narazie podpięte pod rotela ra 971, było trochę innych wydatków ale już zbieram kasę na Exposure 2010s2, myślę że to optymalne połączenie, następnym krokiem będzie przeprowadzka bo 13m2 to nie docelowe miejsce:) Pozdrawiam

...coś słabe to zdjęcie..

 

Chyba miałeś na myśli 3010s2. Nie ma sensu zmieniać 971 na 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie tu maja problemy z szalejacym basem z monitorków Dynaudio, na te wofery jest jedna rada, trzeba im po prostu dostarczyć konkretnych amperów ;P

 

Ja mam problem w zupełnie inną stronę, może koledzy coś doradzą ;P W 15m2 wsadziłem podłogowe Audience 72SE, napędzam to Rotelem RB-990BX do tego

szybki DAC Hegla HD11, na współczesnych, dobrze nagranych płytach (tych nie przesterowanych) jest rewelacja, piękny, utwardzony kopiący basior, głębia za ścianą w drugim pokoju, ale ja jednak słucham sporo muzy z lat 80-tych a te płyty są ciut jaśniej nagrane. Chiałbym to skorygować minimalnie kablami głośnikowymi, teraz są druty Anti-Cable ;) W sumie i tak muszę je wymienić bo sa po prostu niewygodne, kolumny mam rozstawione w przejściu i kable wisza jak zasieki pomiędzy elektronika a kolumnami. Boję się po prostu że kiedyś ktoś o nie

zahaczy i zwali cały sprzęt :]

 

A więc drodzy klubowicze możecie doradzic jakieś dobre kable głośnikowe do

kombinacji Dynaudio Audiience SE + Rotel ? Chciałbym ocieplić nieco brzmienie ale bez zmiękczania basu, bo podoba mi się taka twarda piącha jak teraz ;P

Przydałoby się lepsze zejście na pewno, Anty-drutom trochę go brakuje, też złagodzenie wyższej średnicy bo nie da się ukryć Rotel jej nie żałuje ;) Ktoś gdzieś polecił mi kiedyś Kimbery 8TC, ponoć nie zmiekczaja basu tylko to chyba są jędnak troszkę jasniejsze kable. Myślałem o węglowych Van Den Hulach ale tutaj obawiam się zmulenia :] Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.