Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jak będę miał okazję chętnie zrobię taki eksperyment, choć z obecnej konfiguracji jestem zadowolony. Póki co brakuje mi jedynie dobrego źródła ale już eksperymentuje więc pewnie w niedalekiej przyszłości coś u mnie zagości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave V70SE doskonale sobie radzi z S25, ale nie u mnie. To sprawdzone.

 

Gdyby funkcjonalność pomieszczenia pozwalała na odsunięcie ich od regałów na 1 m pewnie wszystko potoczyłoby się inaczej.

 

Octave nie jest w stanie wysterować Dynaudio s25 . Bardzo trudno sterowalne i jedne z gorszych konstrukcji Dynaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F260 grają w 20m2. Pomieszczenie o dobrej akustyce, Ze względu na funkcjonalność pomieszczenia Dynki stoją dość blisko regałów z książkami ok, 50 cm. Odległość między nimi 2,5 m, do kanapy na której siedzę też 2,5 m. Jak dla mnie w tej cenie super paczki.Przy takim samym ustawieniu w tym samym pomieszczeniu wygrały z S25 (zbyt duża ilość niekontrolowanego basu).

 

Ja zupełnie zapomniałem, że Ty masz takie kolumny.

Szukam i odsłuchuję Proacki i inne a Dynaudio na wyciągnięcie ręki.

U mnie miały by zagrać w 15m

Na odległość od ściany mogę sobie pozwolić max. 30cm

Rozstaw kolumn to 2m max

Odległość odsłuchowa od kolumn do kanapy 3m

A pomieszczenie wydaje mi się nie jest tak najgorsze akustycznie. Chociaż wiadomo, że w warunkach domowych zawsze jak coś nie zagra zazwyczaj zwala się winę na akustykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Octave nie jest w stanie wysterować Dynaudio s25 . Bardzo trudno sterowalne i jedne z gorszych konstrukcji Dynaudio

 

Hmm dziwne.....Octave V70 (bo chyba o tym mowa) raczej problemów z wysterowaniem wymagających kolumn nie ma. Chyba, że pomieszczenie jest b.duże wtedy można podłączyć black box.

Z black boxem ruszy każde jedne kolumny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie zapomniałem, że Ty masz takie kolumny.

Szukam i odsłuchuję Proacki i inne a Dynaudio na wyciągnięcie ręki.

U mnie miały by zagrać w 15m

Na odległość od ściany mogę sobie pozwolić max. 30cm

Rozstaw kolumn to 2m max

Odległość odsłuchowa od kolumn do kanapy 3m

A pomieszczenie wydaje mi się nie jest tak najgorsze akustycznie. Chociaż wiadomo, że w warunkach domowych zawsze jak coś nie zagra zazwyczaj zwala się winę na akustykę.

Patrząc na swoje warunki myślę, że to może być zbyt blisko ścian dla nich. Jednak dopóki nie posłuchasz nie będziesz pewny. Obecnie wyszły z produkcji i można nówki kupić w dobrej cenie, to chyba dobry moment na zakup F260.

 

Hmm dziwne.....Octave V70 (bo chyba o tym mowa) raczej problemów z wysterowaniem wymagających kolumn nie ma. Chyba, że pomieszczenie jest b.duże wtedy można podłączyć black box.

Z black boxem ruszy każde jedne kolumny.

Też tak myślę, ale widzę, że niektórzy mieli złe doświadczenia z tym wzmacniaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm dziwne.....Octave V70 (bo chyba o tym mowa) raczej problemów z wysterowaniem wymagających kolumn nie ma. Chyba, że pomieszczenie jest b.duże wtedy można podłączyć black box.

Z black boxem ruszy każde jedne kolumny.

 

Ile jeszcze sztuk Octave dostaliście ? Dynaudio jest za cwane , długo trzeba ich promować. co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile jeszcze sztuk Octave dostaliście ? Dynaudio jest za cwane , długo trzeba ich promować. co nie ?

 

Ja nie gram na Octave. Słuchałem V70 z kolumnami różnymi, wysokoskutecznymi, niskoskutecznymi, monitorami i podłogówkami. Za każdym razem ten wzmacniacz potrafił zaskoczyć dynamiką, dynamiką dobrą jak na lampę. Nie było efektu spowolnienia dźwięku. Dobrze sobie też radził ze spadkiem impedancji na basie z trudniejszymi kolumnami. Nie rozumie za bardzo czemu miał by sobie nie radzić z tymi Dynkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gram na Octave. Słuchałem V70 z kolumnami różnymi, wysokoskutecznymi, niskoskutecznymi, monitorami i podłogówkami. Za każdym razem ten wzmacniacz potrafił zaskoczyć dynamiką, dynamiką dobrą jak na lampę. Nie było efektu spowolnienia dźwięku. Dobrze sobie też radził ze spadkiem impedancji na basie z trudniejszymi kolumnami. Nie rozumie za bardzo czemu miał by sobie nie radzić z tymi Dynkami.

Tu na forum "niektórzy" robią takie wkręty, ale to już chyba nie robi na nikim wielkiego wrażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do dyskusji.

Moja opinia na temat Octave brzmi podobnie jak "Purple".

Co do Dynaudio to świetnie zgrywają sie z Coplandem, który prądowo jest dużo słabszy od Octave a jednak radzi sobie bez problemu. Chyba pierwszy raz spotkałem się z opinią Octave jako słabeusza.

Octave zaliczany jest do mocnych prądowo wzmacniaczy.

Jednak mogę zrozumieć inne upodobania brzmieniowe.

Miałem własny przykład z H360, który absolutnie nie przypadł mi do gustu. Lecz złego słowa nie mogę powidzieć co do konstrukcji (zasilacz 1 kilowat widziałem tylko w Gryphonie).

Po prostu nie mój typ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octave nie jest w stanie wysterować Dynaudio s25 . Bardzo trudno sterowalne i jedne z gorszych konstrukcji Dynaudio

 

Znajomy męczył się z Dynaudio 25s prawie rok a napędzał je potężny wzmak 250W/8 ale coś niedobrego działo się z basem

i ogólnie nie było synergii z Dynkami.Wymienił je na monitory Lipinskiego L707 które zagrały wręcz fenomenalnie.Byłem i jestem

fanem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy męczył się z Dynaudio 25s prawie rok a napędzał je potężny wzmak 250W/8 ale coś niedobrego działo się z basem

i ogólnie nie było synergii z Dynkami.Wymienił je na monitory Lipinskiego L707 które zagrały wręcz fenomenalnie.Byłem i jestem

fanem tego modelu.

miałem te kolumny ponad rok ,miałem również Octave V70SE i nie powiem ,że było to złe połączenie ,ale brakowało jeszcze tej kropki nad "i"

Po testach z innymi wzmacniaczami stwierdzam ,że 25se najlepiej sterować mocnym tranzystorem -świetnie zgrały się z ML 383 i Callisto 2200. , a w połączeniu z ModWright 100se było wybitnie ,jednak trzeba było jeszcze ewentualnie doliczyć koszt preampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w połączeniu z ModWright 100se było wybitnie ,jednak trzeba było jeszcze ewentualnie doliczyć koszt preampa.

 

Pod warunkiem, że pomieszczenie nie jest zbyt małe...

 

Ja grałem na tym połączeniu. 100SE to fantastyczny wzmacniacz, ale - jak dla mnie - nie do końca idealny do Dynaudio. Gra bardzo barwnie i przestrzennie. Ale bas nie jest demonem szybkości ani nie jest bardzo zwarty. Nazwałbym go raczej przyjaznym. To już 150SE ma bardziej zebrany ten zakres i lepiej buja dynkami.

 

Ale... po pierwsze gusta są różne a po drugie w innym pomieszczeniu wrażenia mogą być kompletnie odmienne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencyjny zestaw Lipińskiego, to setup 2.2. Aaa przecież ty nie akceptujesz subów w systemie? To jak to jest fanie sranie? Zesrała się baba i płacze?

 

Edyt Stylista

 

Chicago dumb - czytaj i pisz ze zrozumieniem ( czy ty kiedykolwiek zrozumiesz o co chodzi w audio ?) kiedy nie wsuwasz pączków

z pudrem. Pisałem o monitorach L 707 a nie o jakimś setupie 2.2. Producent w swojej ofercie ma kilkanaście produktów w tym do 5.1 lub kina domowego.Więc pytam , czy do systemu stereo wszystkie mają być dobre ??? Puknij się po raz kolejny w tą pustą głowę. Ten setup 2.2 to chyba na twoje potrzeby - tak, na potrzeby głuchego melomana :-) :-)

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba, nie róbcie chlewiku w klubie Dynaudio.

 

OK , masz racje.

W mojej ocenie Dynaudio to jeden z najlepszych producentów przetworników i dobry producent kolumn z których warto wybrać

te najlepiej brzmiące o zmniejszonym charakterze surowości przekazu imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najlepiej brzmiące Dynaudio, to sto tysięcy dolców - mówimy o Evidence Master. Znakomite są C2, ale i znakomite są Special 25 SE. Wzmacniacz to podstawa - im bardziej neutralny temperaturowo tym lepiej, ale ważne jest, żeby był w stanie liniowo poprowadzić nawet impedancje około jednego oma. Chodzi o święty spokój. Jak czytam o problemach z S25 to mnie trochę to dziwi. Miałem je w domu ponad dwa miesiące, albo i dłużej - razem z C1. Zero problemów, o których tutaj czytam.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to podstawa - im bardziej neutralny temperaturowo tym lepiej, ale ważne jest, żeby był w stanie liniowo poprowadzić nawet impedancje około jednego oma.

 

Chicago, tylko bez wygłupów proszę.........wymień mi chociaż TYLKO trzy wzmacniacze które potrafią liniowo zejść do 1 ohma.

 

Problemem Dynaudio 25 SE to że niegrają nie jest ich mała skuteczność ale prawdopodobnie ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały przykład odnośnie S25....słuchałem tych kolumn z różnymi wzmacniaczami (integry)

coby nie zarzucić mi że piszę farmazony to powiem tak....

Yoachim, Palton i ja słuchaliśmy u mnie Vitusa ri-100 - wiadomo że jest to mocny wzmacniacz

następnie podłączyliśmy Accu e-560 - wiadomo że mocą nie przytłacza

ale jednoznacznie stwierdziliśmy że brzmieniowo Accu był duuuużo lepszy....przynajmniej o klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z integrami tak jest, że już niestety kupuje się 'zrobiony dżwięk'. W moim przekonaniu setup power amp/preamp jest ciekawszym rozwiązaniem. Preamp jest sercem systemu i dzięki niemu widzę właśnie dużo możliwości w zakresie modelowania dżwięku. Im bardziej przeżroczysty wzmacniacz mocy tym lepiej. Ciężko mówić oczywiście o obiektywnym wzorcu, bo przecież taki nie istnieje - każdy ma swoje audio, czyli moje audio, a u niektórych nawet najmojsze!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z integrami tak jest, że już niestety kupuje się 'zrobiony dżwięk'. W moim przekonaniu setup power amp/preamp jest ciekawszym rozwiązaniem. Preamp jest sercem systemu i dzięki niemu widzę właśnie dużo możliwości w zakresie modelowania dżwięku. Im bardziej przeżroczysty wzmacniacz mocy tym lepiej. Ciężko mówić oczywiście o obiektywnym wzorcu, bo przecież taki nie istnieje - każdy ma swoje audio, czyli moje audio, a u niektórych nawet najmojsze!

 

...masz rację że kupując integrę dostajemy ''zrobiony dzwięk'' i że połączenie amp/pre jest ciekawszym

rozwiązaniem w zakresie modelowanie brzmienia....w tej kwestii poszedłem na łatwiznę ;-)

natomiast co do stwierdzenia ,,im bardziej przezroczysty wzmacniacz tym lepiej ,, akurat tu mam inne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.