Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jakieś sugestie?

 

 

 

Ja od siebie dorzucił bym jeszcze do trafnych propozycji JarlBjorna Maca, dzielonego Chorda bądź Naima. Z drugiej ręki dzielony Krell i będzie ogień. Accu nie jest złe ,ale można z tych kolumn więcej wycisnąć wydaje mi się (bazując na doświadczeniach z innymi dynkami, słuchałem C20,C30 z Octave tylko). Jesli planujesz wydac sporo grosza na wzmacniacz ,to warto moim zdaniem poprzebierac nieco w rynku, aby zakup był jak najbardziej świadomy.

 

Edytowane przez Whyduck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Accu E-370, to decyzję już raczej podjąłem. Słuchałem go w połączeniu z moimi Dynkami i pasuje mi to granie.

Doradźcie coś w temacie źródła. Sprzedaje swoje graty i będę potrzebował CD, na początek może być coś używanego dobrego w połączeniu z E-370 i Dynkami, na nowe chyba braknie muszelek.

Najlepiej jakby CD odtwarzał SACD, ale nie jest to absolutny priorytet. Najważniejsze żeby pasowało muzycznie do zestawu i było niezawodne.

Myślałem że chwilowo zakupie Pioniera PD-50 lub Atolla CD 50 na jakiś czas, nie wiem czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chwilowo zakupie Pioniera PD-50 lub Atolla CD 50

Szkoda wydawać pieniądze na chwilę, u mnie z Dynkami zagrał bardzo ładnie Ayon CD07S. To nie Hi End ale w porównaniu z budżetowymi źródłami jakie wymieniasz jest duży progres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wydawać pieniądze na chwilę, u mnie z Dynkami zagrał bardzo ładnie Ayon CD07S. To nie Hi End ale w porównaniu z budżetowymi źródłami jakie wymieniasz jest duży progres.

 

W cenie Ayona Cd07 można kupić zdecydowanie LEPSZY o analogowym brzmieniu włoski LECTOR 7 mk.3 z oddzielnym zasilaniem.

 

Można też znależć używanego CDP 707 do którego Ayon nawet nie zbliży się na odległość kilku metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricorn 44 słuchałem wymienionego przez Ciebie Pionka a na co dzień gram z cd atoll-a i polecę atoll-a (nie czyta SACD ale moim zdaniem najbardziej uniwersalny brzmieniowo cedek z tych nie drogich, żywe, dynamiczne granie). A i z budżetowych cd (też nie czyta SACD) jest jeszcze vincent cd 400 (jakość dołu i różnicowanie barw lepsze od w/w wymienionych ale niestety wyjątkowo awaryjny ).

Ps. Dżizas czy niektórzy umieją polecać tylko to co w swojej ofercie ma nautilus... Szkoda, że zamiast accu nie padło heed obelisk, w końcu w jakiejś recenzji stworzonej na potrzeby nautilusa napędził on S 25 więc i nowym Contour da radę, sorry.. ale musiałem jak czytam, że jeden użytkownik forum namolnie poleca wszędzie tylko produkty z oferty nautilusa...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry.. ale musiałem jak czytam, że jeden użytkownik forum namolnie poleca wszędzie tylko produkty z oferty nautilusa...

 

Adam spokojnie. Widocznie ma % od sprzedaży lub dostał wybitny rabat w zamian za podpisanie cyrografu na dozgonne polecanie ich produktów ;)

W związku z powyższym jest to logiczne działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas czy niektórzy umieją  polecać tylko to co w swojej ofercie ma nautilus... Szkoda, że zamiast accu nie padło heed obelisk, w końcu w jakiejś recenzji stworzonej na potrzeby nautilusa napędził on S 25 więc i nowym Contour da radę, sorry.. ale musiałem jak czytam, że jeden użytkownik forum namolnie poleca wszędzie tylko produkty z oferty nautilusa...

Heed też jest z oferty Nautilusa :)

 

 

Najlepiej jakby CD odtwarzał SACD, ale nie jest to absolutny priorytet. Najważniejsze żeby pasowało muzycznie do zestawu i było niezawodne.

Myślałem że chwilowo zakupie Pioniera PD-50 lub Atolla CD 50 na jakiś czas, nie wiem czy to dobry pomysł?

 

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-accuphase-dp-410-nowy-promocja-i6648001806.html

 

Za tyle możesz mieć DP-410. Wnioski na temat marży handlowej zostawiam Tobie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czarny piątek w jednym ze sklepów na stronie www mieli x18 w cenie 4300. Jak widać na tych przykładach, warto negocjować ceny dystrybucji Nautilusa bo rabaty nawet 28% są realne do osiągnięcia.

Z drugiej strony nie ma się co dziwić takim marżom, bo przy 10% nikt nie chciałby handlować, bo z czego mieliby dawać później rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Accu E-370, to decyzję już raczej podjąłem. Słuchałem go w połączeniu z moimi Dynkami i pasuje mi to granie.

Doradźcie coś w temacie źródła. Sprzedaje swoje graty i będę potrzebował CD, na początek może być coś używanego dobrego w połączeniu z E-370 i Dynkami, na nowe chyba braknie muszelek.

Najlepiej jakby CD odtwarzał SACD, ale nie jest to absolutny priorytet. Najważniejsze żeby pasowało muzycznie do zestawu i było niezawodne.

Myślałem że chwilowo zakupie Pioniera PD-50 lub Atolla CD 50 na jakiś czas, nie wiem czy to dobry pomysł?

 

No to fajnie wybrałeś. 370 to jedna z lepszych integr jaką można kupić NOWĄ na obecnym rynku. Ma przełącznik przy XLR więc możesz podłączać różne CD i te japońskie i europejskie oraz amerykańskie.

 

Co do CD ja bym szukał na rynku wtórnym lub ex demo u dystrybutora. Dobrze grające nowe CD są koszmarnie drogie. Jak trafi się Krell 280 CD to możesz spokojnie zakupić. Serwisowany bez problemu, napęd tani a skuteczny a jakość dźwięku nie do osiągnięcia przez nowe CD kosztujące w kwocie do 5000 PLN. No i odsprzedawalny bez problemu w razie dokonywania upgrade'u.

 

Co do odtwarzania SACD to nie ma na rynku nowego sprzętu, który kosztuje normalne pieniądze i równie dobrze odtwarza CD i SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno a nie lepiej nowy atoll cd 100se2 zamiast tego krella? Nie mowie, ze atoll lepiej brzmi, jednak osoby, ktore mialy u siebie oba twierdza, ze setka atolla niczym nie ustepuje k280.

 

To chyba jakieś zepsute były te Krelle. Ja kiedyś dostałem do posłuchania od pewnego znajomego audiofila 280. Brzmiała żałośnie marnie jak na to jaką renomę miał ten CD. Faktycznie grał jak nowy CD za 3000 PLN. Tragedia. Nawet opisałem to słabe brzmienie na forum w dziale opinie. Za jakiś czas okazało się że był to grzebany sprzęt o czym niestety nie zostałem wcześniej poinformowany.

 

Jakiś czas później trafiłem na egzemplarz w idealnym stanie i po przeglądzie. No i już u mnie został i ma dożywocie. Brzmieniowo to jak noc i dzień. Tylko że 280 musi grać po XLR aby pokazać potencjał i potrzebuje porządnego kabla zasilającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby Stempur nie wychwycil, ze cedek krella jest grzebany, pewnie i nie jeden egz. tego cd przewinal sie przez jego system, lub jego kolegow, no ale moze faktycznie krell gra lepiej, nie mnie to rozstrzygac. Moge sie wypowiedziec tylko za cd100se2 i jego polecam.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby Stempur nie wychwycil, ze cedek krella jest grzebany, pewnie i nie jeden egz. tego cd przewinal sie przez jego system, lub jego kolegow, no ale moze faktycznie krell gra lepiej, nie mnie to rozstrzygac. Moge sie wypowiedziec tylko za cd100se2 i jego polecam.

 

Co gra lepiej to już są kwestie preferencji danej osoby. Natomiast inna sprawa to czy coś gra poprawnie w całym zakresie i czy nie posiada wad w zakresie odtwarzania całego pasma częstotliwości. I tu poprawnie działający, w idealnym stanie 280 nie zawodzi. I co równie ważne, to konstrukcja o świetnej obudowie, bardzo dobrym montażu wnętrza i z porządnym zasilaniem. To co kiedyś było krytykowane, tani napęd Philipsa, dziś jest plusem bo można go skutecznie serwisować za nieduże pieniądze. Rownież jako napęd CD sprawdza się ten 280 całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaki jest budżet do e-370

nie zgadzam się z Moreno że 280tka  to dobry wybór do tego wzmacniacza  ;-)

Accu potrzebuje CD grającego nasyconym i dociążonym brzmieniem a 280tka tak nie gra

 

280 tka tak właśnie gra, ale oczywiście nie ma takich smaczków jak topowe CD. Jednak kolega chyba pytał o CD za 2 tys :)

Może Accu tak, ale pytanie czy te kolumny potrzebują bardziej dociążenia, czy raczej drivu i dynamiki :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jaki jest budżet do e-370

nie zgadzam się z Moreno że 280tka to dobry wybór do tego wzmacniacza ;-)

Accu potrzebuje CD grającego nasyconym i dociążonym brzmieniem a 280tka tak nie gra

 

Najlepiej jest zawsze kupić źródło grające naturalnie i bez przegięcia ani w kierunku ciepła ani rozjaśnienia. CD powinno być przejrzyste. Ma wyciągnąć max z płyty. Barwy i dociążenie możesz kreować za pomocą kabli i rożnych innych akcesoriów. Wystarczy użyć porządnych MiTów czy Transparentów i masz barwy i dociążenie jak się patrzy;)

 

Ale Ty jesteś ,,zboczony" na punkcie barw bo masz Harbetha i Jadisa;)

 

 

 

280 tka tak właśnie gra, ale oczywiście nie ma takich smaczków jak topowe CD. Jednak kolega chyba pytał o CD za 2 tys :)

Może Accu tak, ale pytanie czy te kolumny potrzebują bardziej dociążenia, czy raczej drivu i dynamiki :)

 

280 to 5000 pln więc daleko mu do topowych CD;)

 

Do takiego systemu bez sensu jest kupować CD za 2000 pln. Lepiej żeby kolega wstrzymał się z zakupami niż marnował 2000 pln. A najlepiej Niech powypożycza sobie po kolei rożne CD z zaprzyjaźnionego salonu każdy na tydzień i potestuje. A przy okazji będzie miał źródło:).

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest zawsze kupić źródło grające naturalnie i bez przegięcia ani w kierunku ciepła ani rozjaśnienia. CD powinno być przejrzyste. Ma wyciągnąć max z płyty. Barwy i dociążenie możesz kreować za pomocą kabli i rożnych innych akcesoriów. Wystarczy użyć porządnych MiTów czy Transparentów i masz barwy i dociążenie jak się patrzy;)

 

Ale Ty jesteś ,,zboczony" na punkcie barw bo masz Harbetha i Jadisa;)

 

 

 

 

 

faktycznie mam bzika na punkcie barwy....;-)

masz rację że 280 to maszyna nie do zajechania - miałem...znam....

ale przy bezpośrednim porównaniu 280 z dp78 (reszta sprzętu ) e560 + Dynaudio S25se

to właśnie dp78 lepiej się prezentuje...tu nie chodzi o synergię między dp78 a e560

po prostu dp78 gra z większą kulturą, bardziej dostojnie od 280 ale....

zawsze w Accu brakowało mi dociążenia...samymi kablami tego nie zredukujesz

przynajmniej u mnie tak było.....

tak z perspektywy czasu myślę że może do tych kolumn e560 był za słaby

ale jak podłączałem mocne wzmacniacze to zawsze i tak wracałem do Accu

aż przyszedł moment że przesiadłem się na lampę.....i wtedy dostałem barwę i dociążenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy bezpośrednim porównaniu 280 z dp78 (reszta sprzętu ) e560 + Dynaudio S25se

to właśnie dp78 lepiej się prezentuje...tu nie chodzi o synergię między dp78 a e560

 

280 z takimi kolumnami jak 25 faktycznie nie chciała grać. Ja też próbowałem takiego połączenia ale po prostu nie chciało zaiskrzyć. Natomiast zamiana 25 na C1 pokazała, że to nie CD jest tu winowajcą;-)

 

Druga sprawa jaka u Ciebie spowodowała rozczarowanie 280 to niemożność połączenie optymalnego za pomocą XLRów. 280 i 560 mają różnie ustawione piny i nie da się ich prawidłowo połączyć typowymi kablami XLR a 280 pełnię możliwości uzyskuje dopiero za pomocą dobrej klasy XLR. W najnowszych integrach Accu zamontowali przy gniazdach XLR odpowiedni przełącznik i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam spokojnie. Widocznie ma % od sprzedaży lub dostał wybitny rabat w zamian za podpisanie cyrografu na dozgonne polecanie ich produktów ;)

 

Panowie, "szklanka jest w połowie pełna" dla mnie kupowanie w jednym sklepie (jeśli jest uzasadnienie) jest bardzo wygodne. Można wszystkiego posłuchać w jednym miejscu zanim się weźmie do domu, a kupując cały system można uzyskać lepszy upust. W tym przypadku i Dynki i Accu jest z jednego salonu więc warto popatrzeć na ich źródła. Jeśli nie zagrają wtedy uderzać gdzie indziej. Capricorn44 sprawdź wszystkie źródła w tym sklepie bo jak zagrają to możesz tylko zyskać. Reasumując można tylko zyskać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi, jest o czym myśleć.

Pozostaje jeszcze ewentualnie kwestia decyzji o pożyczce i kupienie czegoś w pomiędzy 10-15tys.

 

 

Możliwości tych kolumn są pewnie bardzo duże. Ja na zmianę gram z trzech źródeł. Gramofon, Audiomeca z Audio Note oraz Krell 280. Wysokiej klasy źródło dopiero pozwoli Ci odkryć prawdziwe możliwości tych kolumn. Jak nic nie masz z CD, to może faktycznie coś taniego na początek, a później skok na jakieś wysokiej klasy źródło. Jest sporo tematów o CD w okolicach 15-20 tys używane. Lub jakiś streamer Linn czy Lumin. Ponoć niezłe są DAC lampowe Lampizatora lub tańsze McGyvera, ale do tego trzeba transport. W tej kwocie co podałeś, to po bardzo głębokim rabacie entry level Luxman lub Accu :) Przy nowym CD za 10 tys, to nidy się nie usłyszysz, co potrafi ten Esotar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Accu E-370, to decyzję już raczej podjąłem. Słuchałem go w połączeniu z moimi Dynkami i pasuje mi to granie.

Doradźcie coś w temacie źródła. Sprzedaje swoje graty i będę potrzebował CD, na początek może być coś używanego dobrego w połączeniu z E-370 i Dynkami, na nowe chyba braknie muszelek.

Najlepiej jakby CD odtwarzał SACD, ale nie jest to absolutny priorytet. Najważniejsze żeby pasowało muzycznie do zestawu i było niezawodne.

Myślałem że chwilowo zakupie Pioniera PD-50 lub Atolla CD 50 na jakiś czas, nie wiem czy to dobry pomysł?

 

A dlaczego nie kupisz odtwarzacza cd od ACCU skoro wzmak tej firmy kupisz... nawet ten tańszy ale zapewne jest fajny i pasuje do całości - ładnie by wyglądał taki zestaw..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się że udało mi się nadać odpowiednie dociążenie bez niedosytu :) dla excite x16 wystarczyło wymienić 4 z 8 lamp mocy z Sovtek el84 na Ruskie 6p14p-er z 1990r. Co daje jeszcze zapas w dociążaniu dzwięku masą a to zapas w przeciwwadze do mozliwości napowietrzenia z lekkim rozjaśnieniem góry w pełnym zaaplikowaniu kond. jantzen superior zamiast dwóch łączonych w tę pojemność, czego wcześniej się obawiałem..

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie F260 grają w 20m2. Pomieszczenie o dobrej akustyce, Ze względu na funkcjonalność pomieszczenia Dynki stoją dość blisko regałów z książkami ok, 50 cm. Odległość między nimi 2,5 m, do kanapy na której siedzę też 2,5 m. Jak dla mnie w tej cenie super paczki.Przy takim samym ustawieniu w tym samym pomieszczeniu wygrały z S25 (zbyt duża ilość niekontrolowanego basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.