Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chicago, tylko bez wygłupów proszę.........wymień mi chociaż TYLKO trzy wzmacniacze które potrafią liniowo zejść do 1 ohma.

 

ML No.335, No.336, No.33H, No.33.

 

Problemem Dynaudio 25 SE to że niegrają nie jest ich mała skuteczność ale prawdopodobnie ..........

 

To co jest problemem? Kropki, które wstawiłeś? 88dB to nie jest aż tak mała skuteczność - dla przykładu C1 mają 86dB.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie Was teraz czytam i zastanawia mnie jedna rzecz, szczególności ostatniego stwierdzenia w prasie, że Escite 44 to najprawdopodobniej najlepsze Dynaudio ever. Jeśli w tej chwili mielibyście wybrać Dynaudio, to które to by były i niekoniecznie najwyższy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenia w prasie

 

Trzeba wziąć kilka modeli Dynek, pożyczyć dobry wzmacniacz jak się nie ma takiego i wtedy spróbować - czytanie branżowej prasy to jest to samo co samochód roku - np. Fiat Uno - najlepszy na świecie!

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie Was teraz czytam i zastanawia mnie jedna rzecz, szczególności ostatniego stwierdzenia w prasie, że Escite 44 to najprawdopodobniej najlepsze Dynaudio ever. Jeśli w tej chwili mielibyście wybrać Dynaudio, to które to by były i niekoniecznie najwyższy model?

 

Najlepsze Dynaudio Ever? Znam konstrukcje powstałe w ciągu ostatnich 20 lat i moim zdaniem wybitna była seria monitorów Audience 40, 50, 52SE w relacji cena/jakość brzmienia, bardzo w porządku są Focusy 160, no i oczywiście wybitna konstrukcja to pierwsza wersja C1. Z kolumn podłogowych jakoś żadne mnie nigdy nie zachwyciły. Moim zdaniem są inni producenci, którzy potrafią za te same pieniądze zrobić lepsze podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z integrami tak jest, że już niestety kupuje się 'zrobiony dżwięk'. W moim przekonaniu setup power amp/preamp jest ciekawszym rozwiązaniem. Preamp jest sercem systemu i dzięki niemu widzę właśnie dużo możliwości w zakresie modelowania dżwięku. Im bardziej przeżroczysty wzmacniacz mocy tym lepiej. Ciężko mówić oczywiście o obiektywnym wzorcu, bo przecież taki nie istnieje - każdy ma swoje audio, czyli moje audio, a u niektórych nawet najmojsze!

Przdwzmacniacz to rowniez "zrobiony dzwiek".Modelowac o tyle ciekawiej.ze jezeli ktos ma chec dane brzmienie zmienic wpina inny preamp.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn podłogowych jakoś żadne mnie nigdy nie zachwyciły. Moim zdaniem są inni producenci, którzy potrafią za te same pieniądze zrobić lepsze podłogówki.

 

Mnie się bardzo podoba C2, ale jeszcze jest stara rzecz, o której już kilka razy wspomniałem i która jest już praktycznie zapomniana - Contour 3.0

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć kilka modeli Dynek, pożyczyć dobry wzmacniacz jak się nie ma takiego i wtedy spróbować - czytanie branżowej prasy to jest to samo co samochód roku - np. Fiat Uno - najlepszy na świecie!

 

Chi, źle mnie trochę zrozumiałeś, recenzję przywołałem dla przykładu. Bez konieczności sugerowania się nią ...oraz oczywiście budżetem. Kierunek Dynaudio "na bardziej poważnie" (posiadam w drugim systemie tylko Excite X14) interesuje mnie ponieważ, kiedy bym nie słyszał, kolumny tej marki zagrały co najmniej bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z integrami tak jest, że już niestety kupuje się 'zrobiony dżwięk'. W moim przekonaniu setup power amp/preamp jest ciekawszym rozwiązaniem. Preamp jest sercem systemu i dzięki niemu widzę właśnie dużo możliwości w zakresie modelowania dżwięku. Im bardziej przeżroczysty wzmacniacz mocy tym lepiej. Ciężko mówić oczywiście o obiektywnym wzorcu, bo przecież taki nie istnieje - każdy ma swoje audio, czyli moje audio, a u niektórych nawet najmojsze!

 

Poprzez regulację suwakami czy lampami ?

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o kompletny produkt, czyli w przypadku integry wbudowany przedwzmacniacz - bez znaczenia czy z korekcją, czy flat. W przypadku dzielonych systemów możliwości są o wiele większe - co przedwzmacniacz to inne brzmienie. Próbowałem różnych preampów i różne mi się podobały - jedne mniej, drugie bardziej, a najbardziej oczywiście te, na które nie mogłem sobie pozwolić.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zmiana poprzez wymianę całego elementu jakim jest pre. Myślałem o elastycznej koncepcji zmiany przez suwaki czy lampy, choć myśle że te pierwsze to nie głębokie zmiany charakteru nie jak w przypadku lamp sterujących, zmieniają dźwięk w każdym wymiarze.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoachim, Palton i ja słuchaliśmy u mnie Vitusa ri-100 - wiadomo że jest to mocny wzmacniacz

następnie podłączyliśmy Accu e-560 - wiadomo że mocą nie przytłacza

ale jednoznacznie stwierdziliśmy że brzmieniowo Accu był duuuużo lepszy....przynajmniej o klasę

 

Miałem podobną sytuację z C1. Podłączałem wiele mocnych lub bardzo mocnych piecy. Część z nich grała dobrze lub bardzo dobrze. Ale całościowo nie przekonywały. Połączenie z A-36 jest... dziwnie synergiczne. Nie napiszę, że najlepsze na świecie bo to bzdura. Ale jest bardzo dobra przyzwoita dynamika połączona z przepiękną górą i świetną barwą. A to ledwie 30W w klasie A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijcie mnie ale chcialbym, zeby ktos sprezentowal mi emit 20, sluchalem moze i niedlugo ale cholerka podobaja mi sie chyba bardziej jak drozsze excite x 14. No cos duzo szumu sie zrobilo wokol tych x44, moze faktycznie maja to cos.

Z całą pewnością jeśli ktoś zajmuje się planowaniem sprzedaży to uznał, że x44 powinien mieć w niej znaczący udział :)

Okazyjnie i w miarę niedrogo, to warto kupić teraz Fokusa, który był rozwijany i modernizowany w przeciwieństwie do Contour... a teraz jest likwidowany aby zrobić wyraźne miejsce w cenniku nowym Contourom. Zresztą nie tylko wtajemniczeni twierdzili po odsłuchu, że Fokusy grały lepiej niż ich wyżej pozycjonowana rodzina :)

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem posiadaczem nowo kupionych Dynaudio Focus160. Podlaczone sa do wzmacniacza Hegel H360. Kable glosnikowe zwykle polskie miedziane 5zl. za szt. Za zrodlo dzwieku jest u mnie Playstation 4 i PC Windows 7PRO.

Moj budzet byl ograniczony wiec pomyslalem o kolumnach z drugiej reki. Co prawda kolumny nie sa nowe ale kiedy je zobaczylem nie mialem watpliwosci co do zakupu. Doslownie idealne jak nowe z fabryki. Kolor bialy, wyglada przepieknie.

Walory brzmieniowe bedzie mi ciezko opisac bo nie jestem audiofilem. Ale gra to nie samowicie. Dobry miesisty bas to jest to co lubie przy mocniejszej muzyce. Filmy tez sie pieknie oglada z tymi Dynami. Wykluczylem Subwoofer bo obfitosc niskich tonow jest wystarczajaca a nawet za duzo czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model zastąpił F160?

 

Żaden. I o to chodzi! Więc kto mądry ten kupi na wyprzedaży. W Niemczech lubią Dynaudio i widziałem w ich prasie audiofilskiej liczne ogłoszenia dotyczące możliwości zakupu serii Focus w dobrych, wyprzedażowych cenach.

 

Zabijcie mnie ale chcialbym, zeby ktos sprezentowal mi emit 20, sluchalem moze i niedlugo ale cholerka podobaja mi sie chyba bardziej jak drozsze excite x 14. No cos duzo szumu sie zrobilo wokol tych x44, moze faktycznie maja to cos.

 

Bo to jest prawie kopia serii Audience sprzed niemal 20 lat. W Dynaudio wreszcie wrócili do korzeni i zrobili coś taniego i dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest też spora zaleta najniższej serii, cena około 20 lat trzyma się niemal tego samego pułapu co oznacza że głośniki te staniały około dwukrotnie co do płacy średniej krajowej czy tej minimalnej.

 

art314512.gif

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest też spora zaleta najniższej serii, cena około 20 lat trzyma się niemal tego samego pułapu co oznacza że głośniki te staniały około dwukrotnie co do płacy średniej krajowej czy tej minimalnej.

 

art314512.gif

 

W 2000 roku Audience 50 z bazowymi podstawkami polskiej firmy JTL (czy ją ktoś jeszcze pamięta?) można było kupić za 3000 PLN (po małym rabacie na podstawki). To wtedy był 1 metr mieszkania w nowym budownictwie w Warszawie. W tym samym miejscu w zeszłym roku jak budowano kolejny nowy blok metr kosztował 8 tyś PLN.

 

Czyli te EMIT 20 to dziś okazja;-)

 

Audiency zapakowane w pudło ówczesny dystrybutor często przywoził na swoim Harley'u...do sklepu swojego warszawskiego dilera.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitorów Audience 40, 50, 52SE

Contour 3.0

Fakt, te podłogówki do dziś chodzą mi po głowie......

A czy jest ciekawym fakt, jak często wśród polecanych modeli kolumn tego producenta są tak wiekowe produkty?

A podobno jest taki ogromny postęp w audio.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam opinii na temat jaki wzmacniacz lampowy do 10k zł (+/-3k) zgrywa się z kolumnami Dynaudio Excite X-38.

Gra tych kolumn bardzo mi się podoba , słuchałem ich jak na razie tylko z tranzystorami , Naim Nait XS-2 grał pięknie jak dla mnie :).

Mam chrapkę na lampę tylko nie wiem w jakich obszarach szukać odsłuchu. Słucham różnej muzyki , lekki jazz , rock ,niekiedy poważna.

Pokój odsłuchowy to kwadrat 23m2 w bloku z wielkiej płyty.Obecnie jeszcze nie zakupiłem ani kolumn ani wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML No.335, No.336, No.33H, No.33.

 

Na papierze jest wszystko OK , w rzeczywistości po podłaczeniu Apogee Scincilla kazdy ML się rozłoży.

 

To co jest problemem? Kropki, które wstawiłeś? 88dB to nie jest aż tak mała skuteczność - dla przykładu C1 mają 86dB.

 

Jazgot średnich tonów i zapiaszczenie tweetera - to są największe bolączki 25S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

zapiaszczenie tweetera - to są największe bolączki 25S

 

...jeżeli miałbym wypisać wszystkie powody dla których przesiadłem się z S25 na Harbethy

....jeżeli miałbym wypisać jakieś słabości S25

.....jeżeli miałbym nawet zmyślić jakieś bolączki S25

 

.... z całą pewnością nie będzie to ''zapiaszczenie tweetera''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ciekawym fakt, jak często wśród polecanych modeli kolumn tego producenta są tak wiekowe produkty?

A podobno jest taki ogromny postęp w audio.....

Oj tam od razu wiekowe...Kilkanaście lat dla kolumny, która jest przez ten czas ustawiona w jednym pomieszczeniu gdzie nie ma dymu papierosowego to nie problem.

 

Postęp w audio jest głównie w zakresie cyfrowej obróbki sygnału. Co do kolumn to też widać ewolucję ale głównie w zakresie bardzo drogich konstrukcji. W kategorii do 5 000 PLN żadnych cudów się nie zrobi. Emity to przykład powrotu do tego co stare i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak tak jest. Przy tweeterach w monitorach Lipinskiego L707 które brzmią bajecznie , tweetery w 25S mocno piaszczą

 

miałem te kolumny 2 lata i myślę że dobrze je poznałem, dlatego takie mam zdanie

kilka wzmacniaczy na S25 słuchałem, całą masę kabli przerzuciłem ale nigdy nie usłyszałem zapiaszczenia

S25 to kolumny które graja przejrzyście i nieodpowiedni dobór kabli powodował że góra potrafiła

zabrzmieć ostro - zaznaczam ostro ale nie tak jaj napisałeś

to jest cholernie krzywdząca opina z Twojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML No.335, No.336, No.33H, No.33.

 

Seria 33 to przecietne klocki , po za modelem 33H ( patrz wykaz poniżej )

 

No. 33 4.13 40star.gif

16 Reviews

$ 35000.00 No. 331 3.76 40star.gif

17 Reviews

$ 0.00 No. 332 3.89 40star.gif

19 Reviews

$ 0.00 No. 333 3.94 40star.gif

33 Reviews

$ 8495.00 No. 334 4.67 45star.gif

9 Reviews

$ 5900.00 No. 335 4.6 45star.gif

10 Reviews

$ 7900.00 No. 336 4.5 45star.gif

8 Reviews

$ 9500.00 No. 33H 4.88 50star.gif

8 Reviews

$ 19950.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli miałbym wypisać wszystkie powody dla których przesiadłem się z S25 na Harbethy

....jeżeli miałbym wypisać jakieś słabości S25

.....jeżeli miałbym nawet zmyślić jakieś bolączki S25

 

.... z całą pewnością nie będzie to ''zapiaszczenie tweetera''

 

Wiadomo, że żadnego zapiaszczenia tweetera nie ma w przypadku Esotarów. Akurat wysokie tony są najlepsze w tej kolumnie, jeśli ktoś lubi cieplejszą prezentację wokali. Jak ktoś chce słyszeć WSZYSTKO z tweetera to kupuje sobie kolumny tubowe lub wstęgę.

 

Większość osób pozbywa się S25 bowiem ma problemy w opanowaniu niskich tonów, które są w tych kolumnach ,,problematyczne". Wielu audiofilów walczy z tymi kolumnami, kupując do nich coraz droższe wzmaki, kable i źródła. Bo to musi w końcu zagrać tak jak obiecywali recenzenci. Ale po jakimś czasie rozumieją, że taki wyścig zbrojeń nie ma sensu, bo efekty średnie a portfel coraz bardziej pusty.

 

Harbeth ma to do siebie, że fajnie zagra z komponentami kosztującymi tyle samo co same kolumny. Nie musisz im kupować monobloków po 100 000 PLN;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.