Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem parę modeli Dynaudio jak i S16Hz. Brzmienie na podobnym poziomie. Jednak wykonanie S16Hz mimo, że na bardzo wysokim poziomie nie jest idealne (chodzi o stolarkę). Wszak skrzynie to manufaktura i w dużej części ręczna robota. Może się czepiam ale pasowanie przetworników w frezowaniach mogłoby być ciut lepsze (i byłoby prefecyjnie), na maskownicach też można zauważyć pewne niedociągnięcia. Ważne, że paczki od Grzegorza grają świetnie i są wg mnie faworytem jeżeli chodzi o rodzimą produkcję (cena/jakość dźwięku). Mam gdzieś zdjęcia tych niedociągnięć. Jak znajdę to może wrzucę. Mimo wszystko są to minimalne i ledwo zauważalne aspekty wszak o dźwięk przede wszystkim się tu rozchodzi. Pzdr

 

Nie do końca się z tym zgodzę. Wygląd to sprawa dyskusyjna, S16Hz używa forniru (naturalna okleina drewniana), a Dynio lakieruje płytę MDF na modne piano black. Co się komu bardziej spodoba to kwestia gustu, wg mnie S16Hz wygląda dużo bardziej elegancko (czarny dąb), a Dynio bardziej plastikowo. W dodatku lakierowane Dynki są bardziej podatne na zarysowania (taki urok wszystkich produktów piano black), wypożyczyłem podstawkowe na odsłuch i dotarły od razu porysowane od spodu. Widać że były juz gdzieś ustawiane.

 

Jeżeli chodzi o głośnik kopułkowe to częściowo się zgadzam, ale nie w kwestii wpasowania w obudowę a ich wykonania. Ten w Dynaudio jest wykonany bardziej idealnie, a ten w S16Hz wyglada bliźniaczo podobnie, ale minimalnie ustępuje wyglądem. Różnice są bardzo drobne ale na plus w Dynkach. Samo osadzenie i spasowanie w skrzynkach w obu jest bardzo dobre.

 

Co do dźwięku nie wypowiadam się bo S16Hz to wyższy model niż Dynki które miałem do odsłuchu. Obie paczki zgadzam się ze grają podobnie i oba grania mogą się podobać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgodzę. Wygląd to sprawa dyskusyjna, S16Hz używa forniru (naturalna okleina drewniana), a Dynio lakieruje płytę MDF na modne piano black. Co się komu bardziej spodoba to kwestia gustu, wg mnie S16Hz wygląda dużo bardziej elegancko (czarny dąb), a Dynio bardziej plastikowo. W dodatku lakierowane Dynki są bardziej podatne na zarysowania (taki urok wszystkich produktów piano black), wypożyczyłem podstawkowe na odsłuch i dotarły od razu porysowane od spodu. Widać że były juz gdzieś ustawiane.

 

Dynaudio ma do wyboru także fornir i to w kilku rodzajach drewna, więc nie wiem skąd ten "bardziej plastikowy" osąd. Zresztą nawet obudowy typu piano black czy white są też trudne do wykonania na wysokim poziomie i oferowanie ich do wyboru zamiennie z fornirem raczej dobrze świadczy o producencie.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, ja nie neguję piano black bo to może się oczywiście podobać. Ogólny wygląd głośnika nawet w tym kolorze jest bardzo dobry. Podoba mi się połączenie czarnego i jasnoszarej otoczki głośników. W S16Hz taki mały akcencik kolorystyczny tez mógłby fajnie przyciągnąć wzrok. Fornir jednak podoba mi się jeszcze bardziej, a w Dynkach fornir oczywiście że jest ale czarny fornir chyba nie.

Osądzanie jednak że S16Hz jest gorzej wykonane jest nie sprawiedliwe. Mam w domu S16Hz i Dynio i napisałem jak moim zdaniem to wyglada. Każdy ma swój gust do wyglądu, a wykonanie obu wg mnie bardzo dobre i bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny fornir? To chyba z naturalnością nie ma wiele wspólnego. Moje focusy są w fornirze "rosewood satin" i wyglądają super choć to przede wszystkim kwestia gustu ale jeśli chodzi o jakość wykończenia to trudno wyobrazić sobie coś istotniej lepszego.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny fornir? To chyba z naturalnością nie ma wiele wspólnego. Moje focusy są w fornirze "rosewood satin" i wyglądają super choć to przede wszystkim kwestia gustu ale jeśli chodzi o jakość wykończenia to trudno wyobrazić sobie coś istotniej lepszego.

 

Jest to dębowy fornir modyfikowany. Można uzyskać różne wybarwienia.

 

Np. Focusy 140 były czarne.

 

600x450px_bcaedd39_1275353592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać ale pasowanie przetworników nie jest perfekcyjne

post-48501-0-95229200-1482782364_thumb.jpg

post-48501-0-74008900-1482782445_thumb.jpg

Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio, ja tez uwielbiam na moich zabawkach sluchac Kate Bush. Niestety moj zaledwie 5 miesieczny cedek chyba niedlugo wyzionie ducha i pojedzie do serwisu, tyle pieniedzy czlowiek placi, przymknal oko na wade wyswietlacza czy czegos co nim steruje to doszedl problem z czytnikiem i zaczal rysowac "promien" na jednej plycie i wydawac dziwne glosne zgrzyty i stuki, gdy ja wczytuje po zassaniu tacki (co dziwne odtwarza ja prawidlowo a ma problemy gdy zczytuje ilosc utworow i ile minut zajmuja nagrania na plycie), wczesniej czytal te oryginalna plyte - stan igla. Ciekawe czy jakas lewa seria poszla tych atolli czy po prostu slaby ten Teac tam siedzi.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio ma do wyboru także fornir i to w kilku rodzajach drewna, więc nie wiem skąd ten "bardziej plastikowy" osąd. Zresztą nawet obudowy typu piano black czy white są też trudne do wykonania na wysokim poziomie i oferowanie ich do wyboru zamiennie z fornirem raczej dobrze świadczy o producencie.

 

Dokładnie. Dodałbym, ale tego nie sprawdzałem ostatnio, że zazwyczaj high gloss piano black, czy też white, to zazwyczaj najdroższe opcje w ofercie firmy. Podejrzewam, że właśnie konkretnie piano black będzie najdroższą opcją. Jakby nie spojrzeć, to najszlachetniejsze fortepiany światowego kalibru są chyba w kolorach high gloss piano black, ale też tego nie sprawdzałem, i takie właśnie mam spostrzeżenia co do Piano-Czarnego. Ha, zupełnie spontanicznie wymyśliłem właśnie nazwę dla kapeli rozrywkowej - podoba mi się: PianoCzarni. No prosze prosze - na poczekaniu wymyśliłem.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No to zapisuje się do klubu Dynaudio. Kilka godzin temu stałem się chyba jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy Dynaudio Contour 30 ,w kolorze orzech.

Na razie się wygrzewają i jak jest napisane w instrukcji, potrzeba na to kilka tygodni.

Aktualnie podpięte do Denona 2020ae, słuchałem wygrzanych z Accuphause E-470 i było rewelacyjnie. Potężna scena, stereofonia, dobry bas trzymający i szybki. Grały dynamicznie.

 

Pytanie do Was. Zamierzam docelowo wpiąć je w albo w Accuphause E-370, albo Luxmana L-507uX.

Co Waszym zdaniem lepiej zagra z Dynkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No to zapisuje się do klubu Dynaudio. Kilka godzin temu stałem się chyba jednym z pierwszych w Polsce posiadaczy Dynaudio Contour 30 ,w kolorze orzech.

Na razie się wygrzewają i jak jest napisane w instrukcji, potrzeba na to kilka tygodni.

Aktualnie podpięte do Denona 2020ae, słuchałem wygrzanych z Accuphause E-470 i było rewelacyjnie. Potężna scena, stereofonia, dobry bas trzymający i szybki. Grały dynamicznie.

 

 

Gratulacje :)

 

Ciekawe czy są "lepsze" od C1... Porównywałeś je może?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zupełna nowość, więc poza branżą trudno, aby ktoś myślę obiektywnie doradził opierając się na doświadczeniu. Tym bardziej, iż chodzą opinie o nowych Contourach jako grających odmiennie od poprzedniej serii. Posłuchaj trochę na tym 2020, to przecież dobry piec i nie zmieniaj niczego pod wpływem emocji i spontanu, przede wszystkim niech się dobrze wygrzeją. Potem posłuchaj w domu i Lux, Accu oraz może czegoś innego, w tym mocnej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy bas od 3.4 LE?Wygląd i estetyka poprzednich modeli wyniosła Dynie na bardzo wysoki poziom a nowa przypomina na tych nóżkach chinine.....niestety.To jednak moje prywatne zdanie i pewnie znajdą się tacy co tego zdania nie podzielą.

 

Sprzedałem 3.4 i czekałem na nowe i ich nie kupię ze względu właśnie na wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37m2, nie, tylko z Accu 370 i 470. Porównywałem z 3.4 LE, rzeczywiście trochę inne granie, dla mnie bardziej poukładane i subtelne, przede wszystkim z mocniejszym basem

Jeśli jeszcze nie podjąłeś ostatecznej decyzji w temacie wzmacniacza, to posłuchaj V70SE lub V80SE."Odpowiedniki" Accu których słuchałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, czy połączenie Yamahy 2100 z Dynaudio może przynieść dobry efekt? Chodzi o zestawienie w miarę uniwersalne (pod względem gatunków muzycznych) gdzie na pierwszym miejscu jest przyjemność słuchania nagrań a nie analizowanie poszczególnych składowych ścieżki. Kierując się "w miarę" zdrowym rozsądkiem biorę pod uwagę Emit 30 i Excite X38. W przypadku pierwszych obawiam się zbyt "misiowatego" basu. Z drugimi powinno być zdecydowanie lepiej tylko czy Yamaha jest wystarczająco wydajna? Czy ktoś sprawdzał takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, czy połączenie Yamahy 2100 z Dynaudio może przynieść dobry efekt? Chodzi o zestawienie w miarę uniwersalne (pod względem gatunków muzycznych) gdzie na pierwszym miejscu jest przyjemność słuchania nagrań a nie analizowanie poszczególnych składowych ścieżki. Kierując się "w miarę" zdrowym rozsądkiem biorę pod uwagę Emit 30 i Excite X38. W przypadku pierwszych obawiam się zbyt "misiowatego" basu. Z drugimi powinno być zdecydowanie lepiej tylko czy Yamaha jest wystarczająco wydajna? Czy ktoś sprawdzał takie połączenie?

 

Kolega audiofan01 napędza nim Fokusy 380... i ponoć jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, czy połączenie Yamahy 2100 z Dynaudio może przynieść dobry efekt? Chodzi o zestawienie w miarę uniwersalne (pod względem gatunków muzycznych) gdzie na pierwszym miejscu jest przyjemność słuchania nagrań a nie analizowanie poszczególnych składowych ścieżki. Kierując się "w miarę" zdrowym rozsądkiem biorę pod uwagę Emit 30 i Excite X38. W przypadku pierwszych obawiam się zbyt "misiowatego" basu. Z drugimi powinno być zdecydowanie lepiej tylko czy Yamaha jest wystarczająco wydajna? Czy ktoś sprawdzał takie połączenie?

 

Pisałem o tym wiele stron temu. Mam tą Yamahę z Focusami 380 i nie ma najmniejszego problemu, a przed zakupem porównywałem z mocniejszymi tranzystorami i istotnych różnic, za które warto dopłacać czasami krotność ceny S2100 nie było. Zresztą wynika to też z faktu, że nowe serie Dynaudio są łatwiejsze do wysterowania niż starsze i ogólnie utarty przez lata pogląd, że Dynki są trudnym obciążeniem dla wzmacniacza powoli ewoluje w kierunku umiarkowanego.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wiele stron temu. Mam tą Yamahę z Focusami 380 i nie ma najmniejszego problemu, a przed zakupem porównywałem z mocniejszymi tranzystorami i istotnych różnic, za które warto dopłacać czasami krotność ceny S2100 nie było. Zresztą wynika to też z faktu, że nowe serie Dynaudio są łatwiejsze do wysterowania niż starsze i ogólnie utarty przez lata pogląd, że Dynki są trudnym obciążeniem dla wzmacniacza powoli ewoluje w kierunku umiarkowanego.

 

Do tych Focusów, to może fajnie zagrać z tym:

 

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/pass-labs-int-279.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.