Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem wątki o wzmacniaczach do Dynaudio, ale te x44 to naprawdę kawał kolumny. Więc niekoniecznie to co pasuje do monitorów zagra z x44.

Teraz mam amplifona i nie sądzę, żeby dał sobie radę z x44.

Octave 70 czy 80 to naprawdę duże pieniądze jak dla mnie.

Myślalem raczej o czymś pokroju MF m6, Baltlab Endo, Haiku.

 

Pisałem wiele stron wcześniej, u mnie Focusy 380 ( czyli ten sam wielkościowo zestaw głośników i podobny przebieg wykresu impedancji) grają z Yamahą s2100 i jest bardzo dobrze, a porównywałem przed zakupem, oczywiście bez możliwości finansowych ale żeby mieć obraz ile ew. tracę z dużo droższymi tranzystorami. Pewnie wielu się uśmiechnie z takiego zestawienia ale też pewnie nikt poza mną tego nie słuchał. Polecam przynajmniej sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klubie Dynaudio są dwie szkoły....jedni twierdzą że mocny tranzystor , drudzy że mocna lampa

....i bądz tu człowieku mądry......;-)

 

Jak to mądry, przecież napisałeś, ma być MOC! :) I tutaj z Dynkami jest potwierdzona droga do dobrego brzmienia, nie ważne co gra, jeśli jest dużo dobrej klasy watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się mierzy ten prąd? Pytam poważnie. W parametrach podają tylko moc w watach ale to nie jest jednoznaczne ze wzmacniacz A o mocy 100W będzie dawał tyle samo prądu co wzmak B.

Skąd zatem wiedzieć który ile daje? :)

Moze głupie pytanie ale jestem ciekawski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się mierzy ten prąd? Pytam poważnie. W parametrach podają tylko moc w watach ale to nie jest jednoznaczne ze wzmacniacz A o mocy 100W będzie dawał tyle samo prądu co wzmak B.

Skąd zatem wiedzieć który ile daje? :)

Moze głupie pytanie ale jestem ciekawski :)

 

Współczynnik tłumienia wzmacniacza - damping factor https://www.youtube.com/watch?v=qZ0ZR0NPFZc

 

Być może zagadnień jest dużo na ten temat, nie wiem bo się nie znam a przecież to powinna być "wiedza podstawowa obowiązkowa"

 

post 20ty :

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic643931.html

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchałem dzisiaj Accuphause E-470 w towarzystwie najpierw Dynaudio Contour S 3.4 LE, potem nowych Contour 30.

Jestem pod wrażeniem, z pierwszymi niesamowita szczegółowość i scena, brakowało mi tylko trochę dołu, za bardzo rozwlekły i słaby, góra dokładna i wręcz analityczna.

Za to z Contour 30 to już inne granie. Super wypełnienie, bas mocny i trzymający w ryzach, lekkie ciepełko w połączeniu z Accu.

Chyba się zdecyduje na ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchałem dzisiaj Accuphause E-470 w towarzystwie najpierw Dynaudio Contour S 3.4 LE, potem nowych Contour 30.

Jestem pod wrażeniem, z pierwszymi niesamowita szczegółowość i scena, brakowało mi tylko trochę dołu, za bardzo rozwlekły i słaby, góra dokładna i wręcz analityczna.

Za to z Contour 30 to już inne granie. Super wypełnienie, bas mocny i trzymający w ryzach, lekkie ciepełko w połączeniu z Accu.

Chyba się zdecyduje na ten zestaw.

 

No bo w nowej serii Contour ma po prostu dobre przetworniki. Te nowe woofery są szybsze i tak jak piszesz potrafią bas trzymać w ryzach a na górze masz topowego esotara. Ot i cała tajemnica. A 470 jest super integrą! Kupuj jak Ciebie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz polega na tym, ze stwierdziłem ze nie stać mnie już na ciągła zmianę czegoś na coś inne. Przerobiłem w ostatnich kilku latach kilka wzmacniaczy i 3 zestawy kolumn. Jak bym od razu kupił coś z wysokiej polki to danwno bym już spłacił i miał fajny sprzęt. Ciągła wymiana i odsprzedawane ze strata jest bez sensu. Stwierdziłem ze się zapożycze, przynajmniej będę musiał spłacać przez kilka lat i nie będzie mnie stać na kolejna zmianę , z reszta już nie bardzo będzie na co w granicach rozsądku. Zmiany w kółko są kosztowniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz od razu reagować tak impulsywnie.

 

A o wartości czyichś ocen decyduje każdy z osobna kto czyta ten wątek a nie jedna osoba.

 

 

Nie bardzo rozumiem o co pretensja. Jeśli uraziłęm to sorry.Niemniej jak dla mnie jedynym rzeczowym, miarodajnym i sensownym kryterium oceny głośnika jest odsłuch. Nie ilość recenzji, ogłoszeń i temu podobnych historyjek, tylko właśnie odsłuch.

Najlepiej maksymalnie zobiektywizowany: wielokrotny, w różnych zestawieniach i pomieszczeniach, przy różnym repertuarze. Wtedy mogę cos o samym głośniku sensownego powiedzieć, zamiast wydawać kategoryczne sądy na podstawie wątpliwych przesłanek czy ulotnych wrażeń.

 

A skoro jak zostało już jasno stwierdzone, warunki do odsłuchu w tym konkretnym miejscu nie są właściwe, gdyż nie dają możliwości rzetelnej oceny brzmienia, niemniej jak czytam "Contour 1.4 zagrał marnie", to to sorry ale zbyt dobrze znam ten głośnik żeby wiedzieć, ze taka opinia niewiele jest warta. Seria Contour dla wielu osób jest docelowa w gamie Dynaudio, i z czegoś to się zapewne wynika. Co nie znaczy rzecz jasna ze każdemu przypadnie do gustu.

 

Na marginesie, skoro ten C1 ma być taki bezalternatywny nieomalże, to zamiast kryć się, za jakimiś pretensjonalnymi bon-motami, może powinieneś napisać na jakim grasz nim metrażu, z jakim wzmacniaczem, jaka jest reszta toru. Konkrety. Pisanie w wątku klubowym chyba do czegoś zobowiązuje, przynajmniej moralnie. Noblesse oblige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie, skoro ten C1 ma być taki bezalternatywny nieomalże, to zamiast kryć się, za jakimiś pretensjonalnymi bon-motami, może powinieneś napisać na jakim grasz nim metrażu, z jakim wzmacniaczem, jaka jest reszta toru. Konkrety. Pisanie w wątku klubowym chyba do czegoś zobowiązuje, przynajmniej moralnie. Noblesse oblige.

 

Nie jestem posiadaczem kolumn C1. Nie mam też aktualnie żadnych innych kolumn tej marki. Dlatego mogę o nich pisać bez uprzedzeń i ukrytych interesów. Przez kilkanaście lat posiadałem kolumny tej marki i nigdy mnie nie zawiodły. Mam do monitorów Dynaudio duży sentyment. Wybrałem coś innego bo urzekła mnie średnica w produkcie innej marki. Moim zdaniem lepsza niż w jakichkolwiek małych Dynkach. Ale za to góra C1 jest wg. mnie świetna, a dobrze wysterowany bas robi wrażenie.

 

Natomiast wielokrotnie C1 słuchałem i miałem także u siebie na długich testach modele 160, C1 oraz 25.

 

A co do S1.4 mimo kilkukrotnych odsłuchów grały ZAWSZE i z KAŻDYM systemem GORZEJ niż każda z porównywanych i wymienionych wyżej kolumn Dynaudio. Taka jest moja opinia. Koniec tematu z mojej strony.

 

PS: posiadam jednak pewien produkt Dynaudio...oto on;-)

 

506c47ea5342.jpg

 

Rzecz polega na tym, ze stwierdziłem ze nie stać mnie już na ciągła zmianę czegoś na coś inne. Przerobiłem w ostatnich kilku latach kilka wzmacniaczy i 3 zestawy kolumn. Jak bym od razu kupił coś z wysokiej polki to danwno bym już spłacił i miał fajny sprzęt. Ciągła wymiana i odsprzedawane ze strata jest bez sensu. Stwierdziłem ze się zapożycze, przynajmniej będę musiał spłacać przez kilka lat i nie będzie mnie stać na kolejna zmianę ������, z reszta już nie bardzo będzie na co w granicach rozsądku. Zmiany w kółko są kosztowniejsze.

 

BRAWO!

 

Biednego nie stać na półśrodki;-)

 

Twoje słowa powinien poczytać każdy miłośnik audio. Wybrałeś takie połączenie, które wystarcza Tobie na wiele lat. Jakość Accu i Dynaudio to też spokój w głowie. Jedynie możesz w miarę lat zmienić sobie źródło jak pojawi się coś przebojowego na rynku. Wzmak 470 to idealne rozwiązanie jeszcze w miarę ,,normalnych" pieniążkach a kupując 30 kupujesz coś lepszego niż poprzednie modele Dynaudio w zakresie niewielkich podłogówek. Wiec super wybór.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe kuriozum. Wielki znawca Dynaudio, ale tak naprawdę nie ma Dynaudio, bo ostatnie już sprzedał.

 

Co nie przeszkadza mu produkować się na tematy najwyższych choćby modeli Dynaudio, i głosić takie prawdy objawione jak np., cytuję, "W S25 zastosowano za duży woofer w stosunku do wielkości tweetera" albo " Optymalna wielkość dla calówki Dynaudio to woofer o 18 cm średnicy".

 

A teraz, mamy ołtarzyk na cześć nowych Contourów. A słuchałeś chociaż raz tego Contoura 30? Wątpię, bo była zdaje się tylko jedna prezentacja, a zdaje się wyproszono Ciebie czy tam czy obrażono w Nautilusie, jak sam zdaje się pisałeś. Więc jak możesz komuś sensownie radzić, że "kupując 30 kupujesz coś lepszego niż poprzednie modele Dynaudio w zakresie niewielkich podłogówek"? Porównałeś te podłogówki chociaż raz? Czy tak piszesz dla samego pisania i nabijania postów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe kuriozum. Wielki znawca Dynaudio, ale tak naprawdę nie ma Dynaudio, bo ostatnie już sprzedał.

 

Co nie przeszkadza mu produkować się na tematy najwyższych choćby modeli Dynaudio, i głosić takie prawdy objawione jak np., cytuję, "W S25 zastosowano za duży woofer w stosunku do wielkości tweetera" albo " Optymalna wielkość dla calówki Dynaudio to woofer o 18 cm średnicy".

 

A teraz, mamy ołtarzyk na cześć nowych Contourów. A słuchałeś chociaż raz tego Contoura 30? Wątpię, bo była zdaje się tylko jedna prezentacja, a zdaje się wyproszono Ciebie czy tam czy obrażono w Nautilusie, jak sam zdaje się pisałeś. Więc jak możesz komuś sensownie radzić, że "kupując 30 kupujesz coś lepszego niż poprzednie modele Dynaudio w zakresie niewielkich podłogówek"? Porównałeś te podłogówki chociaż raz? Czy tak piszesz dla samego pisania i nabijania postów?

 

A jednak...poprzednia krytyka 1.4 wywołała niekontrolowany wybuch agresji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem posiadaczem kolumn C1. Nie mam też aktualnie żadnych innych kolumn tej marki. Dlatego mogę o nich pisać bez uprzedzeń i ukrytych interesów. Przez kilkanaście lat posiadałem kolumny tej marki i nigdy mnie nie zawiodły. Mam do monitorów Dynaudio duży sentyment. Wybrałem coś innego bo urzekła mnie średnica w produkcie innej marki. Moim zdaniem lepsza niż w jakichkolwiek małych Dynkach. Ale za to góra C1 jest wg. mnie świetna, a dobrze wysterowany bas robi wrażenie.

 

Natomiast wielokrotnie C1 słuchałem i miałem także u siebie na długich testach modele 160, C1 oraz 25.

 

A co do S1.4 mimo kilkukrotnych odsłuchów grały ZAWSZE i z KAŻDYM systemem GORZEJ niż każda z porównywanych i wymienionych wyżej kolumn Dynaudio. Taka jest moja opinia. Koniec tematu z mojej strony.

 

PS: posiadam jednak pewien produkt Dynaudio...oto on;-)

 

506c47ea5342.jpg

 

 

 

BRAWO!

 

Biednego nie stać na półśrodki;-)

 

Twoje słowa powinien poczytać każdy miłośnik audio. Wybrałeś takie połączenie, które wystarcza Tobie na wiele lat. Jakość Accu i Dynaudio to też spokój w głowie. Jedynie możesz w miarę lat zmienić sobie źródło jak pojawi się coś przebojowego na rynku. Wzmak 470 to idealne rozwiązanie jeszcze w miarę ,,normalnych" pieniążkach a kupując 30 kupujesz coś lepszego niż poprzednie modele Dynaudio w zakresie niewielkich podłogówek. Wiec super wybór.

SG Standard - jak mniemam.Ladny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak...poprzednia moja krytyka 1.4 wywołała niekontrolowany wybuch agresji. Jesteś posiadaczem tych kolumn ale nie musisz od razu tak zażarcie atakować kogoś kto odważył się je skrytykować. Jesli są super to i tak je sprzedasz raz dwa gdyż zajdzie taka potrzeba a moja ocena nie wpłynie na ich wycenę.

 

Jeśli nie posiadanie urządzenia danej marki oznacza zakaz wypowiadania się o tej marce to przeoczyłem jakiś punkt regulaminu tego forum.

 

A może taki nowy punkt został własnie wprowadzony?

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze tak się wtrącę, czy musicie na siebie naskakiwać?;) Niech każdy pisze swoje zdanie, a i tak trzeba samemu wyfiltrować które opinie są dla nas przydatne a które nie. Każdy ma inne oczekiwania, odczucia, itp. Wg mnie fajnie gdyby moreno1973 napisał na jakich głośnikach teraz gra. Może się okazać że wskaże to komuś nową dobrą drogę do lepszego grania. Nie twierdze że Dynio to źle, ale jak czytam forum to widzę że ludzie co jakiś czas zmieniają piece, głośniki i inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ważne ze jest się zadowolony z tego co w domku gra a jak nawet nie to warto merytorycznie porozmawiać i napewno można wiele wtedy ciekawych wniosków z takiej dyskusji wyciągnąć. Powiem tylko ze miałem i c1 i miałem tez s1.4. A teraz mam inne dynki dużo tańsze ale i tak dają mi dużo radości ze słuchania. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ze tak się wtrącę, czy musicie na siebie naskakiwać?;) Niech każdy pisze swoje zdanie, a i tak trzeba samemu wyfiltrować które opinie są dla nas przydatne a które nie. Każdy ma inne oczekiwania, odczucia, itp. Wg mnie fajnie gdyby moreno1973 napisał na jakich głośnikach teraz gra. Może się okazać że wskaże to komuś nową dobrą drogę do lepszego grania. Nie twierdze że Dynio to źle, ale jak czytam forum to widzę że ludzie co jakiś czas zmieniają piece, głośniki i inne elementy.

 

Ja na nikogo nie naskakuję. Po prostu uważam, że mam prawo wyrażać swoją opinię. Tak jak pisałem wcześniej bardzo sobie cenię markę Dynaudio. Ale każda marka ma lepsze i gorsze produkty. Wymieniłem więc które uważam ża bardzo dobre, a który mnie zawiódł...

 

Nikogo nie zachęcam do zmiany marki kolumn bo często wtedy trzeba tworzyć system od nowa. Inna sygnatura dźwięku wymaga bowiem często drastycznej zmiany wzmacniacza, kabli itd...

 

Ja przesiadłem się na monitory Sonus Faber. Ale może kiedyś zmienię je na Dynaudio Contour 20. Na razie to zbyt świeży produkt i cena jest zaporowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagła wymiana sprzetów to choroba. Mógłbym sobie kupic tego contura 3.4 le. Ale po co skoro za chwile napiszą że jest on "kiepski" w stosunku do 30. A własciwie 30 tez nie warto kupowac bo za 2 lata wyjdzie 30 LE i odleci o 2 klasy brzmieniowe.

A tak na serio ludzie nie robcie z hi fi mody wymienianej co sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagła wymiana sprzetów to choroba. Mógłbym sobie kupic tego contura 3.4 le. Ale po co skoro za chwile napiszą że jest on "kiepski" w stosunku do 30. A własciwie 30 tez nie warto kupowac bo za 2 lata wyjdzie 30 LE i odleci o 2 klasy brzmieniowe.

A tak na serio ludzie nie robcie z hi fi mody wymienianej co sezon.

 

Akurat w przypadku Dynaudio nie było wielkiej potrzeby wymieniać kolumn co roku. C1 sprzed wielu lat są tak samo dobre dziś jak kiedyś. Nowsze, droższe, wersje C1 grały nie koniecznie lepiej niż pierwowzór. To jest już kwestia preferencji czy ktoś lubi dźwięk bardziej szczegółowy i otwarty czy nie. Na pewno nie było tak, że nowsze C1 deklasowały starsze.

 

Natomiast nowe Contour 20 to coś nowatorskiego w zakresie klasycznego eleganckiego wyglądu, zastosowania topowych komponentów i poprawy konstrukcji woofera. Na taki nieduży, klasycznie wyglądający monitor z esotarem w roli głównej trzeba było czekać wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.