Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

K2 + f 160 waszym zdaniem to dobre połączenie, czy wyjdzie mega buła? Moim zdaniem to połączenie będzie tyle samo warte co połączenie f 160 z np. nad c 356, no ale jak widać i takie połączenie można polecać....

 

Adam, jeden lubi bułki, drugi chleb razowy, a trzeci jak mu nogi śmierdzą ;)

Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. A kolega od K2 napisał, że w przyszłości ma zamiar zmienić piec. 160-tki będą bardziej rozwojowym wyborem moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem jak 160 bo nie słyszałem...

Nowe x18 myślę że mogą mieć pewną przewagę nad F160 właśnie polegającą na większej uniwersalności muzycznej połączonej ze świetną dopracowaną średnicą (w x44 też). Polecam przeczytać test: test x18

Rzuciłem uchem na x18 i w przyszłym tygodniu będę je miał u siebie to napiszę coś więcej ( porównanie z Epos M12i które obecnie po przerwie od paru miesięcy grają).

 

Cześć,

Z całym szacunkiem, trochę mało obiektywnie kolega napisał ;)

Nie słuchał F160, a uważa ze X18 mogą mieć pewną przewagę, bo tylko na te drugie "rzucił uchem"?

:)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whyduck tu nawet nie chodzi o to co kto lubi tylko, ze to znarnowanie potencjalu f160....Sam przewaliles dziesiatki wzmacniaczy pod f160 i byl czas, ze chciales sie juz ich pozbyc bo caly czas bylo cos nie tak. Sprzedales juz te druga pare f160?

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whyduck tu nawet nie chodzi o to co kto lubi tylko, ze to znarnowanie potencjalu f160....Sam przewaliles dziesiatki wzmacniaczy pod f160 i byl czas, ze chciales sie juz ich pozbyc bo caly czas bylo cos nie tak. Sprzedales juz te druga pare f160?

 

 

To zależy kto jaką chce obrać drogę. Jeśli chce się pozostać na ścieżce rozwoju, warto zakupić Focusy i z czasem iść w kierunku dobrej elektroniki, która z czasem poradzi sobie i z C1 na przykład. Natomiast jeśli chcemy mieć gotowy system tu i teraz, wówczas kupy sobie x18, podepnijmy integrę i cieszmy się słuchaniem muzyki. Ja zrozumiałem którą chcę iść drogą wpinając końcówkę mocy pod Focusy. Kompletacja systemu będzie trwała, ale cóż..

Druga parka Focusów znalazła już zadowolonego nabywcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 + f 160 waszym zdaniem to dobre połączenie, czy wyjdzie mega buła? Moim zdaniem to połączenie będzie tyle samo warte co połączenie f 160 z np. nad c 356, no ale jak widać i takie połączenie można polecać....

 

Mam k2, mam też f110 i niestety w tym połączeniu to tylko działa, a o czerpaniu przyjemności z muzyki nie ma mowy - płasko, bez życia

Panowie przymierzam się do Hegla h200, tylko czytałem gdzieś że on się pocił przy f160, coś ktoś wie jak gra takie zastawienie, czy lepiej polować na Naim XS ?

Edytowane przez dżihad_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odwazne stwierdzenie, ze juz wiesz co bedzie Ci sie podobalo za iles tam lat....

A może właśnie dojrzałe podejście do tej zabawy - skoro jest wybrany właściwy kierunek (po wielu doświadczeniach) to zamiast bezsensownej pogoni za czymś innym słuchanie muzyki, a z czasem rozwinięcie świadomie wybranej koncepcji brzmieniowej....

Ja jak najbardziej popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam k2, mam też f110 i niestety w tym połączeniu to tylko działa, a o czerpaniu przyjemności z muzyki nie ma mowy - płasko, bez życia

 

I takie doświadczenia uświadamiają mnie że f160 nie są dla mnie. Nie chce się porywać na za trudne głośniki.

Pytanie czy x18 są równie trudne do wysterowania przez k2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechem by nie wspomnieć jeśli już gabarytem przy x18 to były też wycofane już x16 z nieco większą skrzynką i głośnikiem 18tką na cewce 38mm o impedancji podanej przez producenta 4 ohm zaś mierzonej w najniższym miejscu w okolicach 5 ohm a więc mniejsze obciążenie niżeli deklarowane. Nie masz gdzie się zabrać ze swoim wzmakiem żeby sprawdzić te x18 ? Albo jakieś inne. Może jest ktoś w okolicy z forum kto by może nawet i z chęcią posłuchał z Twoim wzmacniaczem.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję słuchać x44 i podzielić się swoim zdaniem? Jaki wzmacniacz (tran) byłby odpowiednio wydajny prądowo, żeby takie zestawienie dobrze zagrało?

 

Nikt w klubie nie słuchał?

Czytałem recenzje, oczywiście same zachwyty, ale wolałbym gdyby ktoś z pierwszej ręki coś popisał.

Trafiają mi się w przyzwoitych pieniądzach i nie wiem czy się zainteresować, a na najbliższy odsłuch mam 200km. W jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno świetne paczki :).

 

Przy okazji, jaki wzmacniacz Klubowicze posiadacze łączą lub inni podłączyliby do Excite X14 lub X18?

 

Kup mocny i dobry tranzystor. Ale nie szalej z cenami. Te kolumny nie potrzebują nowych zabawek za 20 tyś PLN. Do metalu to Krelle z drugiej ręki. Będzie wysterowanie takie że hej:)

 

W tym klubie już wszystko napisano o tym co pasuje do Dynaudio. Poczytaj i wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie mozliwosc, posluchajcie excite z YBA heritage a100, tam slychac ile sie traci z zakresu srednica - gora przy innych popularnych markach. Mialem chyba kilkanascie wzmakow pod excite i cos tam chyba wiem ale ok., graja ze wszystkim, i jak kazde dynaudio graja ladnie ale .... nie bede sie powtarzal.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mocny i dobry tranzystor. Ale nie szalej z cenami. Te kolumny nie potrzebują nowych zabawek za 20 tyś PLN. Do metalu to Krelle z drugiej ręki. Będzie wysterowanie takie że hej:)

 

W tym klubie już wszystko napisano o tym co pasuje do Dynaudio. Poczytaj i wyciągnij wnioski.

 

Z 20k to oczywiście przesada, ale kto zabroni :). Wg mnie racjonalna kwota za wzmacniacz do nich to pewnie do 10k PLN (nowy). Ja bym nawet ten cały wątek klubowy z chęcią poczytał, ale brakuje mi czasu. Pytanie zadałem raczej z ciekawości z czym je łączą koledzy z klubu. Osobiście podobało mi się bardzo to połączenie Dynek z Octave V80 - na długo zapamiętam to granie. W domu sobie je na spokojnie przetestuję ze wzmacniaczem na EL34, monoblokami na 6B4G, końcówką na 400W + małym tranzystorem Creeka (50A).

 

P.s. W tym tygodniu jest premiera dużych Contourów w Nautilusie w Warszawie - taką informację dostałem w salonie w sobotę. Przy okazji posłuchałem Spendorów, Auralica (świetne działa po sieci) z bodajże Octave - granie w stronę Harbethów. Na szczęście nie grał żaden Psujon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując Krella mozna być pewnym że wysterowanie kolumn będzie że hej.....;-)

ale na podstawie własnego doświadczenia z Dynkami twierdzę i nie tylko ja że te kolumny dobrze

zgrywają się lampą.... Octave jest tego najlepszym przykładem

oczywiście jest to indywidualny wybór co z czym ma grać....

w klubie Dynaudio są dwie szkoły....jedni twierdzą że mocny tranzystor , drudzy że mocna lampa

....i bądz tu człowieku mądry......;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dynki to i Rotel. Właśnie pojawił się mocny RA-1592. Warto posłuchać tego zestawienia

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątki o wzmacniaczach do Dynaudio, ale te x44 to naprawdę kawał kolumny. Więc niekoniecznie to co pasuje do monitorów zagra z x44.

Teraz mam amplifona i nie sądzę, żeby dał sobie radę z x44.

Octave 70 czy 80 to naprawdę duże pieniądze jak dla mnie.

Myślalem raczej o czymś pokroju MF m6, Baltlab Endo, Haiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co pojęcie całkiem łatwe znaczy u recenzenta W. Pacuły "X44 mogą zagrać w bardzo dużych pomieszczeniach i nie potrzebują do tego potężnego wzmacniacza, bo są całkiem łatwe do wysterowania."

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.