Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko o czym my mowimy? Skoro f160 sa takim wspanialym glosnikiem to po cholere go po roku sprzedawac, jak do tego czasu nawet sie nie uzbiera na jakis piec z ktorym one dostana zycia i zagraja...Jak juz kierujemy sie oplacalnoscia przy zakupie to zdecydowanie canto grand...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszła sobotę planuje odsłuch f160, x18 i polskich canto grand. Do tego chce dołączyć Usher ale podstawowy model v601, na dancer mini x mnie nie stać ;)

Po odsłuchu dam znac

 

Daj znać jak wypadnie odsłuch. Wszystkie kolumny warte grzechu...

 

Madra decyzja, tez w tym tygodniu poslucham cg.

 

Będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszła sobotę planuje odsłuch f160, x18 i polskich canto grand

Ciekaw jestem twoich wrażeń z porównań. Miałem okazję posłuchać F160 i owszem kolumny wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, barwą, przestrzennym graniem ale brakowało mi dociążenia i bas był jakiś taki niewyraźny. Nie wiem może elektronika była jakaś średnia ( chyba jakiś Naim z niższej serii) ale np. w metal brzmiał średnio. Choć trzeba przyznać że brzmienie Dynaudio ma w sobie to coś. Inna sprawa że producent każe sobie słono płacić za przyjemność obcowania z Dynkami.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apetyt rośnie w miarę jedzenia, początkowe ochy i achy to reakcje na nowe lepsze rzeczy po których człowiek się przyzwyczaja... i szuka dziury w całym :)

To niestety smutna prawda i pewna pułapka audiofilizmu....

Może lepiej, zamiast w nieskończoność szukać poprawy (a sprzętów idealnych nie ma) w momencie, gdy znajdziemy brzmienie, które nam odpowiada zacząć słuchać dużo dobrej muzyki i jest szansa, że to nas odciągnie od pomysłów kolejnych, z reguły kosztownych i po jakimś czasie nie do końca satysfakcjonujących, upgrade'ów...

A Dynki dają przecież duuużą przyjemność słuchania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy szukają w Dynkach ciepła i misia jak w starych audience ale są też tacy jak ja którzy szukają większej przejrzystości góry i średnicy.

Miałem 42, 50, 52, 52 SE, 140, 1,3SE, x16 i se ostatnie najbardziej polubiłem, fakt że długo nie pograły bo zaraz po nich wszedłem w Harbethy.

w X16 nastąpiła zmiana, nie był to dźwięk który wygrywa w krótkim teście w salonie bo brakuje dynamiki i wykopu ale była świetna barwa i mikrodynamika no i świetne wysokie. Ja wolałem je niż focusy 140 które grałby po prosu nudno, nie wiem jak 160 bo nie słyszałem. Z tych starych to jeszcze 50 grały ciekawie.

Nowe x18 myślę że mogą mieć pewną przewagę nad F160 właśnie polegającą na większej uniwersalności muzycznej połączonej ze świetną dopracowaną średnicą (w x44 też). Polecam przeczytać test: test x18

Rzuciłem uchem na x18 i w przyszłym tygodniu będę je miał u siebie to napiszę coś więcej ( porównanie z Epos M12i które obecnie po przerwie od paru miesięcy grają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo mi na temat roznic miedzy x 18 a posiadanymi x 14, a sa to: pierwsza i najwieksza, baaaardzo duza to rozciagniecie dolu w x 18 - jest kapitalne jak na tej wielkosci monitorek (gdy sluchamy na normalnym wzmacniaczu a nie zabawce, ktora ma tylko podbity lekko gorny basik a potem nie ma juz nic i nadaje sie tylko na wieczor wigilijny do posluchania koled - heed obelisk). Druga roznica to w koncu lepiej dociazone wokale, niz ma to miejsce w x 14, gora pasma bez wieszych zmian. Ogolnie wyglada to tak, ze x 14 gra mocno podana srednica ale z wycofanymi w stosunku do niej gora i dolem, a x 18 maja juz rowno ustawione niskie i srednice ale gora nadal jest lekko wycofana w stosunku do reszty pasma. Barwa srednicy bez zmian, jak to w excite - super. I zeby bylo jasne, zeby x 14 byly bardziej rowne, i mialy bardziej dociazony srodek nawet bym nie pomyslal o ich zmianie a tak szukam dalej (co nie znaczy, ze znajde i je zmienie...!).

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe są Wasze uwagi i mogą mi się przydać. Ja nie znam w ogóle brzmienia Dynek, tak że dla mnie to będzie całkowite nowum. F160 jest mocno chwalona na forum, ale tez ponoć bardzo wymagająca. Czytałem ze K2 do niej nie polecają. Ponoć za mało prundu K2 generuje. X18 tez jest chwalona choć to niby półka niżej, ale za to niby ma bardziej odciążony dół, ale i przyjemna górę, tak ze tez może się podobać i jest mniej wymagająca. Ja nawet lubię jak jest przyjemny basik, oczywiście nie za dużo ale współgrający z reszta. Słucham głównie jazz, rock progresywny, zdarza się i pop. Metalu nie słucham, ciężkiego rocka raczej tez nie.

Tak czy siak porównam, a biorąc pod uwagę to ze czasami coś wybieramy na pierwsze wrażenie, a potem to nie to, to zastanawiam się czy nie kupić przez neta. Osłuchać w domu i jedne oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo mi na temat roznic miedzy x 18 a posiadanymi x 14, a sa to: pierwsza i najwieksza, baaaardzo duza to rozciagniecie dolu w x 18 - jest kapitalne jak na tej wielkosci monitorek (gdy sluchamy na normalnym wzmacniaczu a nie zabawce, ktora ma tylko podbity lekko gorny basik a potem nie ma juz nic i nadaje sie tylko na wieczor wigilijny do posluchania koled - heed obelisk).

To też kolejna zaleta excite skoro dobrze grają już z takimi słabymi wzmakami jak ten Heed. Co to będzie jak się podepnie coś klasowego ☺ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani powietrza, ani dolu, ani detalu, scena tylko pierwszy plan, szybko sie konczy, kiczowate wykonanie, jednodtajny za kazdym razem dzwoneczek na gorze, a plusy - jeden, barwa chociaz juz nie w mk3 bo tu nawet tego brak...Tu wystarczy kazdy inny piec za 4 kzl podpiac, ze excite zagraly. Oczywiscie mowi to wielki fan tego hi endu wg szefa sklepu nautilusa ( jak sam przyznal, tylko on w calym nautilusie lubi obeliska...co tylko dobrze znaczy o pozostalych pracownikach). I wszystko byloby dobrze, zeby te kiczowate cus bylo wlasciwie wycenione czyli max. 2500zl no ale w koncu dystrybutor jaki jest kazdy wie. Sorry ale cena wolana za obeliska to szczyt ....

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani powietrza, ani dolu, ani detalu, scena tylko pierwszy plan, szybko sie konczy, kiczowate wykonanie, jednodtajny za kazdym razem dzwoneczek na gorze, a plusy - jeden, barwa chociaz juz nie w mk3 bo tu nawet tego brak...Tu wystarczy kazdy inny piec za 4 kzl podpiac, ze excite zagraly. Oczywiscie mowi to wielki fan tego hi endu wg szefa sklepu nautilusa ( jak sam przyznal, tylko on w calym nautilusie lubi obeliska...co tylko dobrze znaczy o pozostalych pracownikach). I wszystko byloby dobrze, zeby te kiczowate cus bylo wlasciwie wycenione czyli max. 2500zl no ale w koncu dystrybutor jaki jest kazdy wie. Sorry ale cena wolana za obeliska to szczyt ....

Trudno ale pozostanę ze swoim odmiennym zdaniem w przypadku Obeliska. Może jedynie zgodzę się co do ceny wołanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafii dodam tylko, ze to Ty masz wybrac pod siebie a nie kierowac sie tym co komu innemu sie podoba... Zeby nie bylo tak rozowo, zastanow sie czemu tylu posiadaczy focusow 160 przesiadlo sie na s16 hz canto grand? Moze przed ostateczna decyzja warto rzucic uchem na glosniki, do ktorych nie trzeba bedzie dokupowac 10 krotnie drozszej elektroniki, zeby bas nie byl bulowaty i mialo to zycie w sobie. F160 tez ma swoje przywary i bez przesady, ze to taaaakie rozchwytywane glosniki, bo zaraz dojdziemy do absurdu, ze kupujac je teraz za rok sprzedaz je za wiecej niz nabyles....

 

Adam, 160-tki są fajnymi skrzyniami,a to że rzekomo wielu przesiadło się na głośniki Pana Grzegorza z S16hz świadczyć może iż ktoś szuka innego brzmienia, ma za chudą elektronikę do dynek lub poprostu canto grand są lepsze (nie wiem, nie słuchałem). Ja uważam , że albo się lubi Dynaudio sound ,albo nie. Odkąd mam focusy już nie chodzę ,nie szukam innych kolumn. Już dziś wiem że za parę lat moim naturalnym wyborem będzie C1 lub...Contour 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odwazne stwierdzenie, ze juz wiesz co bedzie Ci sie podobalo za iles tam lat....

 

Czy odważne? Niekoniecznie. Wielu już rzeczy słuchałem na przestrzeni ostatniej dekady i dopiero Dynki trafiły w moje serce. Chcę z czasem zgłębić kierunek, który mi bardzo odpowiada. To jest moje brzmienie. Tyle.

 

A czym je napędzasz? Właśnie boję się ze K2 nie da im rady, wiec rozpatruje tez x18.

 

W obecnej chwili końcówką mocy Parasounda. Do prawidłowego napędzenia F160 wystarczał Exposure 3010s2 więc śmiem twierdzić że Twój Candy również sobie poradzi ( swego czasu ktoś tu na forum napędzał K2 Focusy 220 i był zadowolony, a 160-tki są łatwiejsze). Nie słuchałem x18 jeszcze. Ponoć grają większym dźwiękiem od Focusa ale mniej precyzyjnie i dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy szukają w Dynkach ciepła i misia jak w starych audience ale są też tacy jak ja którzy szukają większej przejrzystości góry i średnicy.

Miałem 42, 50, 52, 52 SE, 140, 1,3SE, x16

 

 

Cześć Maciek. Mógłbyś swoją drogą napisać par słów o 1.3 SE bo to jest dziś niemalże biały kruk:).

 

Co do Focusa 140, to warto dodać, że głośnik ten, żeby zagrał na miarę swoich możliwości, a te są niemałe, potrzebuje i przestrzeni większej, sugerowałyby to jego gabaryty, i prawdziwej elektrowni do napędzenia. Niestety, z elektroniką z umownie "swojego" przedziału cenowego gra bardzo przeciętnie. Próba wstawienia go np. w miejsce 52SE (elektronika plus pomieszczenie) jest generalnie skazana na porażkę.

U mnie swego czasu zagrał tragicznie. W 35 m2 z dzielonym Passem seri X.5 świetnie. Trudno było uwierzyć że to ten sam głośnik. Przestrzeń, materializowanie instrumentów, bas - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłeś zadowolony z tego połączenia? Jak to grało?

 

Trochę zbyt surowo jak dla mnie, biorąc pod uwagę, że przeskoczyłem na niego prosto z lampy. Średnica była lekko wycofana i mało barwna jak dla mnie. Na plus na pewno fajna rozdzielczość, energiczność przekazu. rytmika, sprężysty bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.