Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<p>Na szczescie dynaudio z kazdego poziomu cenowego pieknie brzmia z ladnie spiewajacymi i wygladajacymi paniami, dzisiaj przelotem bylem w empiku i zakupilem plytke Dido - greatest hits i nie moge sie nasluchac. Ania Dabrowska troche odpocznie hah

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe kuriozum. Wielki znawca Dynaudio, ale tak naprawdę nie ma Dynaudio, bo ostatnie już sprzedał.

 

Czy to znaczy, że nie wolno pisać o sprzętach, które się miało, ale już nie ma??

Raczej wieloletni posiadacze różnych modeli urządzeń danej firmy są źródłem wiarygodnych informacji o tych produktach, nawet jeśli już ich nie posiadają...

Tak sobie myślę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj moje dwie pociechy (cztero- i dwulatek) wzieli z zaskoczenia poprzez powciskanie tweeterow w X14 :/ takze tego... Takiego moda nie polecam - zmiana dzwieku jest wiecej niz spektakularna :/

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj moje dwie pociechy (cztero- i dwulatek) wzieli z zaskoczenia poprzez powciskanie tweeterow w X14 :/ takze tego... Takiego moda nie polecam - zmiana dzwieku jest wiecej niz spektakularna :/

 

Aby powłoka nie pękła z tkaniną przy mocnym zagięciu, jak się wyprostuje powinny grać normalnie. Możesz też odkręcić głośniki od obudowy, odczepić zaczepy kabelków, odkręcić wewnętrzne 3 śrubki by zdjąć metalową oprawkę, pod spodem mozna wyjąć nałożoną tekstylną membranę i palcem od środka ją do kształtu uformować i nałożyć z powrotem w szczelinę.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jaki to dokladnie model cwierkacza siedzi w excite x 14? I ile za takiego jednego wola nautilus? Obstawiam, ze ze 140 zl. od sztuki jak nic. Marboch a po modzie gory w excite przybylo czy ubylo? Bo mi troszku brakuje jej zaakcentowania, ciut za delikatnie jest podana chociaz tu takiego stanu upatruje tez w elektronice atolla.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem dojsc do siebie uff... przy pomocy odkurzacza udalo sie mniej wiecej przywrocic pierwotny ksztalt kopulkom. Widac, ze sa troche pomarszczone, ale wydaje mi sie, ze graja tak jak powinny. Mod z wcisnieciem powoduje niemal calkowita utrate wysokich czestotliwosci - granie staje sie bardzo krzykliwe - to tak, jakby cale wysokie pasmo gralo na jednej czestotliwosci, przez co staje sie ona wypuklona i dominujaca. Mod na szczescie jest niemal w 100% odwracalny, ale bede mial problem z ewentualna odsprzedaza :/

Bo mi troszku brakuje jej zaakcentowania, ciut za delikatnie jest podana chociaz tu takiego stanu upatruje tez w elektronice atolla.

Ja tez mam wrazenie, ze tej gory nie ma generalnie za duzo a H80 ma jej jeszcze mniej niz Atoll...

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze wygrzany in 100 se kompletnie nie przypomina nowego czy granego pol roku... Chociaz pewnie i tak w to nikt nie wierzy, ze tyle czasu potrzebuje atolle na wygrzanie. Za to moj cd atolla juz wyraznie ma oslabiona najwyzsza gore a akcentuje dolny srodek, stad jeszcze bardziej mi tej gory i najwyzszej gory brakuje. Ostatnio mialem canto grand i bylo to samo co cwierkaczem dynaudio. A tak pieprza na forum jak to atoll pompuje gore...niestety wygrzany juz nic gory nie pompuje a cd jeszcze zdejmuje...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny samych głośników jak się poszpera były drogie dla zestawów kit w stosunku do własnych gotowych zestawów. Mądrze bo podwyższa to cenę zestawów konkurencyjnej firmy co korzystają z tych głośników i można było tym modelować konkurencyjność konkurencji.

Można pokombinować kondensatorem do wysokotonówki co tą górą inaczej poda. Ostatnio po przelutowaniu u siebie już uformowanego kondensatora (jakies 1000 godz gry) zaczął mi grać przez ok. 1,5 godziny zupełnie inną grą, niby wysokie tony powinny tylko ulec zmianie choć kopułka w x16 od dość nisko 1.8 khz gra a w odczuciu to całość inaczej gra, nawet bas. Przeczytałem na forum że góra wpływa na odbiór reszty pasma.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marboch.

Posiadajac monitory dynaudio i przechodzac na canto grand dalej zostajemy w tej samej szkole brzmienia, slucha sie ich jakby sie juz ich kiedys sluchalo i bardzo dobrze znalo. To tez bardzo nasycone brzmienie, z pieknymi wybrzmieniami na gorze, z barwna srednica. W canto grand kazdy zakres jest idealnie ze soba zszyty, nie wiem jak to opisac ale to tak jakby dolna srednica plynnie wychodzila z niskich tonow i tak jest tez z gora. Oczywiscie jest to duuuzy monitor, z 18 na basie a w x 14 siedzi "naciagana" czternastka i juz samo to daje roznice (duzy na basie wiecej moze, ale w malym pokoju lepiej wypadaja czternastki czy pietnastki). W canto nigdy nie brakowalo mi niskich tonow , w excite czasem brakuje dociazenia (wiadomo, zalezy od nagrania, bo czesto x 14 w zupelnosci w malym pokoju wystarczaja). Chociaz canto moim zdaniem tez nie schodza jakos bardzo nisko z basem. Plyta Gary Moore - ballads & blues 1982-1994 na canto grand brzmiala zjawiskowo, niesamowicie klimatycznie, te piekne wybrzmienia na morelu i dociazenie na basie jeszcze ten efekt potegowaly. Za to dynaudio odgryzly sie na plycie London Grammar - if you wait. I tak to mniej wiecej wygladalo, raz bardziej podobalo mi sie na canto raz na x 14. Czy majac x14 warto zmieniac je na canto grand lub posiadajac canto grand zmieniac je na x 14? Absolutnie nie! Znikanie kolumn i budowanie glebi sceny - remis. Wykonanie kolumn - remis, tu i tu estetycznie i dla mnie perfekt a jestem na tym punkcie niezle "skrzywiony" i kazdy najmniejszy defekt wylapie, tu nic mnie nie wkur...Nawet z wygladu te kolumny sa baaardzo podobne. Z cieplo grajacymi klamotami lepiej moim zdaniem zgrywa sie excite, poniewaz gora nie jest tak ocieplona jak w canto grand, excite sa bardziek zadziorne, bardziej skoczne, szybsze, lepiej pokazuja kontur ale nie maja takich wybrzmien, nie maja tak plastycznej srednicy jak canto (tego bedzie mi w excite po canto brakowac). Za to chlodniejsza gora w excite w polaczeniu z ciepla i slodkawa srednica daje wiecej urozmaicenia niz to samo na srednicy i rownie ciepla gora w canto. I ta gorna srednica w excite jednak nie jest taka zla jak pisalem, bo jednak daje wieksza otwartosc wokalom i wiecej swiezosci a wiec z moimi atollami jest to ciekawsze dla mnie polaczenie, daje tak potrzebny chlodek i rzeskosc, po prostu urozmaicenie. To chyba tyle, oczywiscie canto grand to monitory duze i na 100% lepiej odnajda sie w wiekszym pomieszczeniu i ja bym je laczyl z elektronika neutralna barwowo, zadnej ocieplonej! Oczywiscie to opinia subiektywna, jak zreszta kazda.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esotec-i - używka +/- 800zł/para

Myślę, że te wysokotonowe Esotec'i z Excite to będa w Polsce kosztowac przynajmniej z 1000 zł, a pewnie i więcej za nową 1 sztukę na wymianę.

Marboch pewnie się wkrótce dowie w krajowym serwisie.:)

Ciekawe ile kosztują dokładnie inne przetworniki z tej serii w serwisie?

Ogólnie wkład/cena sprzedaży/ wartość przetworników Dynaudio jest stosunkowo wysoka.

Mi wychodzi, że np. w X44 to pewnie minimum ~5 tyś. na stronę.

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te wysokotonowe Esotec'i z Excite to będa w Polsce kosztowac przynajmniej z 1000 zł, a pewnie i więcej za nową 1 sztukę na wymianę.

Marboch pewnie się wkrótce dowie w krajowym serwisie.:)

Ciekawe ile kosztują dokładnie inne przetworniki z tej serii w serwisie?

Ogólnie wkład/cena sprzedaży/ wartość przetworników Dynaudio jest stosunkowo wysoka.

Mi wychodzi, że np. w X44 to pewnie minimum ~5 tyś. na stronę.

 

Nie wiem czy jest sens myśleć o kupnie w serwisie jeśli jest taka mozliwość nowych przetworników skoro ceny pozyskania takich z innych używanych kolumn są znacznie niższe, może się okazać że cena tych dwóch d260 byłaby podobna do używanej pary x14 a wtedy to nie ma sensu, jeśli już taki przypadek rozpatrywać aby rozpatrywać :).

A mnie ciekawi czy głośniki firmy jantzen które wyglądają niemal identycznie to rebrandowane dynaudio, albo na ile mają wspólnego z dynaudio, zapewne porównanie charakterystyki coś by powiedziało. http://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-ja-5006-glosnik-niskosredniotonowy-p-435.html

Edytowane przez Kamil Ełk

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchałem dzisiaj Accuphause E-470 w towarzystwie najpierw Dynaudio Contour S 3.4 LE, potem nowych Contour 30.

Jestem pod wrażeniem, z pierwszymi niesamowita szczegółowość i scena, brakowało mi tylko trochę dołu, za bardzo rozwlekły i słaby, góra dokładna i wręcz analityczna.

Za to z Contour 30 to już inne granie. Super wypełnienie, bas mocny i trzymający w ryzach, lekkie ciepełko w połączeniu z Accu.

Chyba się zdecyduje na ten zestaw.

 

Jakie źródło i kable ?

(ic, głośnikowe i zasilające)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak...poprzednia moja krytyka 1.4 wywołała niekontrolowany wybuch agresji. Jesteś posiadaczem tych kolumn ale nie musisz od razu tak zażarcie atakować kogoś kto odważył się je skrytykować. Jesli są super to i tak je sprzedasz raz dwa gdyż zajdzie taka potrzeba a moja ocena nie wpłynie na ich wycenę.

 

Jeśli nie posiadanie urządzenia danej marki oznacza zakaz wypowiadania się o tej marce to przeoczyłem jakiś punkt regulaminu tego forum.

 

A może taki nowy punkt został własnie wprowadzony?

 

 

 

Jak widzę, próbujesz tyleż rozpaczliwie co nieudolnie stawiać zasłonę dymną i przekierować tor dyskusji z obiektywnego obszaru faktów na sferę jakichś emocji. Że miałbym rzekomo małostkowo mścić się na Tobie za negatywną opinię o Contourze 1.4, bo w rezultacie nie zdołam sprzedać tego głośnika? Pierwszorzędna hipoteza, zważywszy że moje obydwa modele Dynaudio mam już od kilku ładnych lat, nigdy ich nie wystawiałem na sprzedaż, nie sprzedaję ich obecnie ani nie zamierzam tego robić w dającej się przewidzieć przyszłości. Pudło, całkowite. A jeśli zakładasz, że Twoja radosna twórczość ma jakieś szczególne przełożenie na polski rynek audio, to sugerowałbym jednak wypuścić nieco powietrza z balonu megalomanii.

 

Zatem proponuję przejść do obiektywnych faktów, możliwych do sprawdzenia dla każdego, czyli Twoich publicznych wypowiedzi w tym klubie. Oczywiście tych zacytowanych, z kilku ostatnich dni, na przekopywanie się po starszych szkoda mi czasu (choć znalazłyby się tam niezłe opowiastki dotyczące zwłaszcza S25). Nie odniosłeś się do nich w żaden sposób i w skrzętny sposób je pominąłeś, pozwolę sobie więc przypomnieć je i pokrótce omówić.

 

"W S25 zastosowano za duży woofer w stosunku do wielkości tweetera"

Kuriozalna wypowiedź. Mamy super-monitor przygotowany ponad dekadę temu przez inżynierów Dynaudio na 25-lecie firmy. Figurujący od początku poza głównym katalogiem, typowa ″special edition″, głośnik ″wyczynowy″, nie dla każdego, który zdobył swego czasu rozgłos i uznanie na Zachodzie. A tu ni stąd ni zowąd jakiś anonimowy forumowicz po latach uznaje, że model ten jest niewłaściwie skonstruowany. Na jakiej podstawie? Jakieś pomiary, badania? Nic. Trudno zatem określić to inaczej jak dywagacje na poziomie ignoranta. Aż dziw, że zamiast po próżnicy strzępić język na jakimś forum, nie podzieliłeś swoją cenną wiedzą się z inżynierami Dynaudio. Przecież ten model jest w krótkoseryjnej, ale jednak bieżącej produkcji. Mieliby szanse naprawić błędny konstrukcyjnie projekt :))).

 

 

"Optymalna wielkość dla calówki Dynaudio to woofer o 18 cm średnicy"

Kto to stwierdził? Powstała jakaś komisja, konsylium ekspertów? Jest to gołosłowne stwierdzenie, mitomańska teza bez pokrycia. Dynaudio tworzyło udane konstrukcje oparte i o 18 cm, i 17 cm, i 15 cm (np. Contour 1.1) i nawet 20 cm (S25). Do wyboru, do koloru i do danej wielkości pomieszczenia, przede wszystkim.

 

 

No i dochodzimy do majstersztyku autokompromitacji, czyli sprawy Dynaudio Contour 30. Przypomnijmy, kolumna zaprezentowana przez dystrybutora niewiele przed tygodniem. Moreno w prezentacji wziąć udziału nie mógł, ponieważ, z tego, co sam napisał, Nautilus uznał go za swego rodzaju persona non grata. Czy coś w tym stylu, są na wojennej ścieżce w każdym razie. Okazuje się jednak, że dla tego forumowicza nie ma rzeczy niemożliwych.

 

1) Bez słuchania, nawet obejrzenia głośnika, posiadł wiedzę na temat brzmienia tego głośnika(!), stwierdził na przykład, że ma on mocno kontrolowany bas. Mało tego,

 

2) udaje mu się w jakiś telepatyczny sposób dokonać porównania, z którego wyniknęło, że niesłuchany nigdy przez niego głośnik już na starcie okazał swą wyższość nad pozostałymi! ("lepszy niż poprzednie modele Dynaudio w zakresie niewielkich podłogówek"). No a skoro z dwoma pierwszymi punktami poszło tak łatwo, to można bez ogródek można przejść do punktu nr

 

3), czyli zarekomendować pytającej osobie zakup w ciemno modelu, o którym się nie ma bladego pojęcia i w zestawieniu, którego nigdy się nie słyszało.

 

Podsumowując tę demistyfikację: pisanina wyssana z palca, ferowanie opinii o głośniku, którego się nie słuchało ani nawet na oczy nie widziało. Dawno chyba nie było przypadku, żeby ktoś tu ośmieszył się w podobny sposób.

 

Zamiast zgrywać za ofiarę i zasłaniać regulaminem, zwyczajnie przestań człowieku uprawiać wodolejstwo i traktować ten wątek z dezynwolturą swawolnego Dyzia, który zjawia się w dowolnym miejscu i wymyśla niestworzone historie licząc, że w ramach kurtuazji nikt nigdy tego nie skontruje. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dochodzimy do majstersztyku autokompromitacji, czyli sprawy Dynaudio Contour 30. Przypomnijmy, kolumna zaprezentowana przez dystrybutora niewiele przed tygodniem. Moreno w prezentacji wziąć udziału nie mógł,

 

Twój sposób rozumowania nie pojmuje tego, że można podróżować po Europie? Wystarczy bywać w jednym z dużych niemieckich miast aby mieć kontakt z nowościami od Dynaudio. Niemcy to jeden z kluczowych rynków dla tej firmy. To że siedzisz na tyłku w Warszawie nie oznacza, że inni są ograniczeni do słuchania kolumn w jednym salonie wszechmocnego dla Ciebie polskiego dystrybutora.

 

Dalej nie zamierzam dyskutować bo nie nakręcam się za pomocą agresji...a co kto o kim sądzi i o jego opiniach to zostawiam forumowiczom.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.