Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec przełączyłem z powrotem na X18 i to mnie utwierdziło w przekonaniu że to te monitory wezmę kiedyś do sprawdzenia w moich 12m2. Mnie ich brzmienie zachwyca i jeżeli nie okażą się za duże do mojego pokoju to zmienię X14 właśnie na nie

 

Posłuchaj jeszcze Grand Canto Studia16hz, mam w miarę możliwości również zamiar zrobić takie porównanie - może być ciekawie. Swoją drogą CG mi bardzo przypominają monitory serii Excite.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Contoura 1.4, to generalnie niewiele mnie obchodzi co ktoś o tym głośniku sądzi i myśli bo znam go na przestrzał. Natomiast jeśli ktoś wygłasza o tym głośniku opinie na podstawie odsłuchu tamże, to warto to sprecyzować, wtedy wiadomo co taka opinia jest warta.

 

Nie musisz od razu reagować tak impulsywnie.

 

A o wartości czyichś ocen decyduje każdy z osobna kto czyta ten wątek a nie jedna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca - bez pytania go o to - wypowiada się o wartości posiadanego przez kogoś systemu? To jest ta upierdliwość?

 

Stały punkt programu. Choćbyś miał topowe Vitusy i bóg wie co jeszcze, to dany salon jest w stanie zapewnić takiemu klientowi moc wrażeń za mniej $$$ lub wręcz przeciwnie, że można jeszcze lepiej za więcej $$$ :). Ja bardzo szanuję sprzedawców, nie sklepy, bo cały urok sklepu to taktowny personel, którzy potrafią rozmawiać o sprzęcie otwarcie, przyznać, że ktoś ma coś fajnego, a coś innego wg nich jest takie sobie - do takich sklepów się wraca z przyjemnością i z chęcią robi się zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów rozsławionych na tym forum głośników Dynaudio :)

Planuję zakup monitorów do mojego wzmacniacza i polecono mi właśnie Dynaudio X18. Posiadam Roksan K2, pokój 20m2. Pytanie czy ten wzmacniacz nadaje się do wspomnianych X18? Czy ktoś z Was gra/słuchał takiego połączenia? Muzyka to głównie jazz, pop, rock/rock progresywny.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym wzmakiem nie dostaniesz tego co excite maja w sobie najlepsze. Na Twoim miejscu poszedlbym w jakis juz konkretny i sprawdzony przez Kolegow z forum wzmacniacz lampowy.

 

Jaki wzmacniacz masz na myśli? Proszę o konkretne modele.

K2 już mam, dlatego zastanawiam się czy X18 to dobry kierunek na teraz, czy ewentualnie szukać innych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym na początku dwie lampy, które łatwo można wypożyczyć : Cayin A55 i Fezz Audio Titania. Szukałbym wzmaków lampowych, które ładnie oddają barwę średnicy ale jej nie zamulą i z bardzo dobrym napowietrzeniem oraz wyraziście pokazujących nie tylko pierwszy plan, ale i dalsze. Będziesz miał przy okazji porównanie u siebie i zobaczysz czemu zaproponowałem Ci wzmak lampowy do excite. Gdy da się im odpowiedni piecyk odwdzięczą się przepiękną barwą na średnicy i rześką, "zwiewną", bardzo napowietrzoną górą.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! To, że brakuje mi paru rzeczy w dyniach excite to nie znaczy, że ich nie polecam, po prostu chyba nie można mieć wszystkiego ( i to chyba nawet bez względu na cenę gdy tak patrzę jak często ludzie posiadający koszmarnie drogie klamoty i tak ciągle coś zmieniają...). Na pewno z K2 excite zagra ale jak będziesz miał możliwość sprawdź lepsze lampy, będziesz wiedział czemu Ci je polecam do excite.

 

Do Grafii

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam 36mkw, ale miałem wątpliwości co do możliwości lekkiego kotłowania się...dzięki za odpowiedź.

 

Panowie, mam nadzieję, że dobrze trafiłem, ponieważ potrzebuje fachowej opini. Czy któryś z Was używał bądź nadal używa kabli głośnikowych Ocos i zechciałby podzielić się wiedzą na ich temat? Czy to gniazdo na Ocosy w Dynkach jest faktycznie magiczne i warto zapłacić za metr tego kabla np 100zl lub więcej?

Naprawdę nikt nic nie wie na ten temat? Nikt nawet nie testował, porównywał itp.

Kiedyś słyszałem, że podobno są lepsze nawet od kabli kilkakrotnie droższych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro K2 da radę x18, tzn. ze mogę je brać pod uwagę. Wzmacniacz może kiedyś zmienię, nie mowię nie. Wiem ze są lepsze, ale na razie ten musi zostać. Przygodę z audio zacząłem niecały rok temu i na starcie zarzekałem sie ze nic nie będę zmieniał, a zmieniłem juz wszystko ;)

Chciałbym jednak dobierać juz elementy na dłużej, dlatego pytałem czy x18 to dobry trop. Z lampa chętnie odsłucham, dla ciekawości bo nigdy zadniej lampy nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym na Twoim miejscu się też zastanowił czy lepiej zamiast nowych x18 za 6 tys zł, kupić w ich miejsce używane f160, contour 1.4 starsze 1.3 czy inne , nawet strata mniejsza w razie odsprzedaży. Mam x16 gdyby nie wymiana cześci w zwrotnicy to byłbym zniesmaczony, takie było moje pierwsze wrażenie po zakupie w ciemno :) Ale może odpowiedni setup by to zmienił.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil czasem mysle, ze do serii excite jest ciezej dobrac odpowiedni wzmacniacz niz do innych serii dynek i nie chodzi tu napedzenie tylko wlasnie zgranie z tak ustawionym dzwiekiem w excite, a dokladnie ta slusznie dawkowana gorna srednica i brak lubianego przez nas dociazenia/powiekszenia wokali na dole. Wystarczy, ze gdzies w reszcie toru bedzie cos lubialo zajazgotac lub beda gole sciany w pokoju i juz z excite beda duze problemy. Jednak maja tez swoje plusy, jest barwna srednica, jest duuuzo powietrza na gorze, jest calkiem dobry bas a jak na dynaudio nawet wiecej niz dobry heh. Po prostu musza miec idealne warunki akustyczne i bardzo starannie dobrana reszte toru. Sa inne ale dalej slychac, ze to dynaudio, na szczescie. Oczywiscie moim zdaniem.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie barwy to brakowało w audience względem excite, audience nie chciały dźwiękom przypisać ich różnorodnej swojej barwy, mam wrażenie jakby dźwięki w barwie miały gdzieś swój wspólny mianownik co jest nudne. Atut audience jak i w efekcie wada to mocne wypchnięcie niższej średnicy i wysokich, instrumenty są mocno zaznaczone, ale dzwięk ich pomiędzy tymi akcentami to dziury nieobecności, wytarte gumką :) Co innego w Excite 16 akcenty znacznie mniejsze i głownie słuchać że postawione, doświetlone na wyższej średnicy. Przez tą spójność, mniejsze akcenty i wygładzenie x16 wydały mi się mniej rozdzielcze od audience, zapewne przez mniej zaznaczone akcenty choć mimo tego słychać było więcej nowych dzwięków, przewrotność.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bym na Twoim miejscu się też zastanowił czy lepiej zamiast nowych x18 za 6 tys zł, kupić w ich miejsce używane f160

 

Na początku myslalem o f160, szczególnie ze można teraz wyrwać nowe po wystawowe za 6k, ale do K2 mi je odradzano ze za trudne do wysterowania dla tego wzmaka. Polecili mi w to miejsce x18, ale teraz to juz sama nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bierz focusy. Nie będą "za trudne", są lepsze wzmacniacze od kandy - ale przejmuj się tym

 

Wiem ze są lepsze wzmaki, od wszystkiego można znaleźć coś lepszego. Na razie jednak nie chciałbym zmieniać wzmaka, a kolumny dobrać takie które uciągnie.

Jak za np rok zmienię wzmak i głośniki zagrają jeszcze lepiej to super. Ważne zeby teraz tez dały radę z K2.

Co wg Was będzie lepsze? F160 czy x18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze są lepsze wzmaki, od wszystkiego można znaleźć coś lepszego. Na razie jednak nie chciałbym zmieniać wzmaka, a kolumny dobrać takie które uciągnie.

Jak za np rok zmienię wzmak i głośniki zagrają jeszcze lepiej to super. Ważne zeby teraz tez dały radę z K2.

Co wg Was będzie lepsze? F160 czy x18?

 

KUP 160. Ich już nie bedą produkować a w tej cenie to fajne kolumny. czyli nowe za 5000 PLN. Taniej już nie będzie bo Euro drożeje. Sprawdź tylko dokładnie czy wszystko z nimi ok przy odbiorze. Czy kopułka nie jest po wgnieceniach...ufaj tylko swoim oczom i uszom bo warto posłuchać przy odbiorze na 2-3 kawałkach z dobrym basem i z wokalem.

 

Wzmacniacz zawsze możesz kupić lepszy za jakiś czas. Ale na spokojnie. Jak uzbierasz odpowiednią kwotę.

 

Od 160 to wyraźnie lepsze w monitorach Dynaudio są dopiero C1. A to min. 10 tyś z drugiej ręki.

 

No i te 160 jak się znudzą do ZAWSZE sprzedasz na rynku wtórnym bo to będzie klasyk za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuchiwałem x14, kupiłem Focusy 110. Różnica była duża i na korzyść focusów. Focus 160 uważane są za sporo lepsze od 110 i dodatkowo są nieco łatwiejsze do uciągnięcia. K2 da sobie radę. Owszem przy droższym/lepszym wzmacniaczu będzie lepiej ale to chyba normalne!

Możesz zawsze wypożyczyć te 160 i oddać jak się nie spodobają. Ale powinno być całkiem nieźle :)

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze strata ewentualnej odsprzedaży z x18 trzeba się liczyć ze stratą w odsprzedaży ~40% jakieś 2tys straty a focus są bardzo bliskie cenie używanych. Po roku czasu jakbyś chciał sprzedać f160 to zostało by o jakies 1500 zł więcej w kieszeni niżeli po x18 :)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafii dodam tylko, ze to Ty masz wybrac pod siebie a nie kierowac sie tym co komu innemu sie podoba... Zeby nie bylo tak rozowo, zastanow sie czemu tylu posiadaczy focusow 160 przesiadlo sie na s16 hz canto grand? Moze przed ostateczna decyzja warto rzucic uchem na glosniki, do ktorych nie trzeba bedzie dokupowac 10 krotnie drozszej elektroniki, zeby bas nie byl bulowaty i mialo to zycie w sobie. F160 tez ma swoje przywary i bez przesady, ze to taaaakie rozchwytywane glosniki, bo zaraz dojdziemy do absurdu, ze kupujac je teraz za rok sprzedaz je za wiecej niz nabyles....

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.