Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Tak z ciekawości. Może komuś się przyda. Często trudno jest o porządny piec do Dynek w rozsądnych pieniądzach.

Z ciekawości podpiąłem do swoich C1... Baltlaba Endo 3.

 

Przyznam, że z każdą minutą rozszerzały mi się oczy. Może bas nie jest trzymany za pysk jak przez ileś-set watową końcówkę w klasie D, ale jest zwinny i pełny... ogólnie akceptowalny i przyjemny.

Dynamika spora. Przejrzystość Baltlaba fantastycznie zgrywa się w nasyceniem Dynek. Efekt mariażu wysoce zadowalający. Miałem kilka razy droższe wzmacniacze, które nie osiągały tego poziomu. Trzeba tylko zadbać, żeby łączówka nie była zbyt bułowata czy pełna. No i po XLR gra lepiej...

 

Polecam Baltlaba Endo 3 do Dynek. Może C1 nie są najtrudniejsze z Dynaudio, ale też nie każdy wzmak im daje radę...

A Baltlab jest tańszy niż niż F160 czy nawet X18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckiej prasie masz baaaardzo obszerny test nowych x 18, wychwalone bardzo.Prasie - tj. w necie, wejdz na testberichte i wpisz dynki x 18, powinno pokazac ten test, wyglada na bardzo profesjonalnie zrobiony.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie wyplata wiec czas sprawdzic jak przy dyniach wypadna canto grand ( cena ta sama czyli bedzie weryfikacja czy w przypadku dynek doplacamy slono za metke czy jednak sa warte tej kapuchy). Bardzo jestem ciekaw canto grand, beda one ostatnimi, ktorym dam szanse, kto wie moze ostatnie okaza sie najfajniejsze.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich modelach z serii audience piszesz. Ja znam przynajmniej kilka które napewno nie są takie sobie a są chwalone i cenione zarówno kiedyś jak i dzis. Szczególnie ze dzis można nabyć je za dobre nieduże pieniądze.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowimy o recenzjach dynek, to pan z nautilusa powiedzial mi w rozmowie telefonicznej, ze Pan recenzent z magazynu "Audio" odsylajac dynie excite x 14 po testach monitorow do 4kzl. powiedzial mu, ze dynaudio byly najlepsze ze wszystkich chyba 15 roznych monitorow jakie braly udzial w tescie zbiorowym . Jak widac dynie ciagle najlepsze. Ciekawi mnie czy Pan Kisiel potwierdzilby te slowa...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 20 lat temu w Polsce pojawiły się Dynki Audience 5 i 10.

Ani parametrami, ani wyglądem ani ceną w niczym się nie wyróżniały, ale grały najprzyjemniej na tle bardzo mocnej konkurencji w swojej cenie, tj B&W innych hitów marketingowych i best buy.

Potem w ich miejsce weszły kolejne udane modele 40 i 50, potem pojawiły się focusy 140 i 160 itd itd i tak mineło 20 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakich modelach z serii audience piszesz. Ja znam przynajmniej kilka które napewno nie są takie sobie a są chwalone i cenione zarówno kiedyś jak i dzis. Szczególnie ze dzis można nabyć je za dobre nieduże pieniądze.

Przepraszam za przejęzyczenie, chodziło mi oczywiście o kolumny Avance. Wszystkie były zachwalane, od Omeg, poprzez Dana, Epsilony po Signature. Potem jakoś wyleciały z czasopism i świat o nich zapomniał. Na rynku, około 2000 roku, utrzymały się chyba z 2 lata.

 

Jak juz mowimy o recenzjach dynek, to pan z nautilusa powiedzial mi w rozmowie telefonicznej, ze Pan recenzent z magazynu "Audio" odsylajac dynie excite x 14 po testach monitorow do 4kzl. powiedzial mu, ze dynaudio byly najlepsze ze wszystkich chyba 15 roznych monitorow jakie braly udzial w tescie zbiorowym .

Ciekawe że z recenzji i testów zazwyczaj wynika, że nie ma wygranego i że wszystkie są niepowtarzalne.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku na AVS słuchałem 3.4LE z octavem v80 - bardzo dobrze grało (jak na warunki w Sobieskim)

pzdr

 

Podobnie jak kilku kolegów tutaj, tak samo ja i większość moich osłuchanych znajomych, spędziliśmy bodajże najdłuższą chwilę w poprzednim roku przy słuchaniu tego zestawu. Było to świetne granie.

 

3.4 LE w zeszłym roku spodobały mi się na tyle, że wybrałem się na ich odsłuch do salonu Nautilusa (grały te same paczki co na AVS). Co ciekawe, w salonie już nie było takiego dojrzałego, dużego i atrakcyjnego dźwięku, ten zachwyt gdzieś przepadł, grały przeciętnie, bez tego czegoś (takie samo wrażenia miał Arek67). Tutaj właśnie wychodzi pomieszczenie, wiedza i umiejętność zestawienia:

 

1) na AVS LE grały z elektroniką z bardzo wysokiej półki, Octave V80 z Black Boxem, korektor Accuphase i jeszcze jakiś wysoki model CD - bodajże seria 701),

 

2) z kolei w salonie słuchałem LE w zestawie z Ayonem (1cx lub coś podobnego) oraz któraś z integr Accuphase (pewnie 360) i chwila Octave V70). Problemy z odczytywaniem płyt przez Ayona i zawieszaniem się go i inne akcje z nim pomijam. O dziwo kolumny słabiej zagrały z V70 (bez black boxa), sporo lepiej zagrały już z Accuphase, ale to też nie było to samo. Temu dźwiękowi było daleko do tego, co pokazały na AV - po tamtym odsłuchu brałbym je w ciemno, zdecydowanie o ile nie najlepszy to jeden z najlepszych dźwięków tamtego AVS.

 

Dlatego tym bardziej jestem ciekawy nowej serii Countour. Niestety na AVS nie było mi dane ich posłuchać, nie ma widzę krytyki, więc mniemam, że było co najmniej bardzo dobrze. Te monitory rozważam do 2go systemu tzw. "sennego", chociaż mogą okazać się zdecydowanie za duże.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś poprosił o odłączenie go i czar prysł a ile to kosztowało a no 50 tys zł..

 

Tak czułem pod skórą, że to on był odpowiedzialny za te "czary" :).

 

Potwierdza to znaną tezę, że akustyka, akustyka i jeszcze raz akustyka lub korektor dla maskowania jej niedoskonałości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) na AVS LE grały z elektroniką z bardzo wysokiej półki, Octave V80 z Black Boxem, korektor Accuphase i jeszcze jakiś wysoki model CD - bodajże seria 701),

Jeszcze lepiej grają LE ze Sphinx Project 18+Project 8 i to bez dwóch zdań.Miałem Octave 80 na odsłuchu ze dwa miesiące i za każdym razem jak przełączałem na Octave z satysfakcją wracałem do Sphinxa.A więc odpowiednie zestawienie ma również znaczenie,co nie pomniejsza znaczenia akustyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się na ich odsłuch do salonu Nautilusa

 

W salonie Nautilusa w Warszawie akustyka była i jest (w nowym) kiepska, wszystko brzmi jak tranzystorowe radyjko plus subwoofer manta. Lepiej nie osądzać po takich odsłuchach i wypożyczać do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie osądzać po takich odsłuchach i wypożyczać do domu.

 

Oczywiście, w domu odsłuch to podstawa, inaczej bym nie kupił. Taki plan też był, ale póki co nic z tego nie wyszło. Pisałem natomiast o tych dwóch, ponieważ warunki hotelowe i salonowe były do siebie zbliżone. Z pewnością dużo zdziałał korektor Accu.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bo Dynaudio naprawdę są świetnymi kolumnami.

Sztuka polega na tym, aby dobrać do nich odpowiedni wzmacniacz i nie schrzanić lichymi nagraniami, jak i też słabym źródłem.

 

Tak jak innych....odpowiednie zestawienie i mamy czary mary...dlatego jak czytam niektóre "kretyńskie wypociny" na podstawie przypadkowych zestawień ogarnia mnie pusty śmiech...

 

akustyka, akustyka i jeszcze raz akustyka lub korektor dla maskowania jej niedoskonałości :).

 

3 razy tak!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.