Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ile ludzi tyle gustów, dla tego co zakładał ten wątek tak uważa i nikomu nic do tego, jego pieniądze i  zdanie do ich wydania względem tego co usłyszał.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jest różnica, znam natomiast dwie osoby co wydało pieniądze na countury 30 i są zadowoleni z wydanych pieniędzy w stosunku do tego co słyszą. Aczkolwiek to nie oznacza, że są to najlepiej wydane pieniądze dla wszystkich. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lolek126 napisał:

Wiesz ile ludzi tyle gustów, dla tego co zakładał ten wątek tak uważa i nikomu nic do tego, jego pieniądze i  zdanie do ich wydania względem tego co usłyszał.. 

Gdyby taki wątek, o takiej treści i z takim kontekstem założony został przez "Kowalskiego" już w drugim, no może trzecim poście zostałby zapluty od stóp do głowy za uprawianie kryptoreklamy. Ale założył go "Niekowalski", osoba biznesowo zespawana z "branżą" bardziej niż ktokolwiek inny w tym kraju więc chyba nie uwierzyłeś, że to kwestia "gustu", szczególnie  - co podkreślił AnAm - że sam nie skorzystał z tej jedynej, niepowtarzalnej okazji i nie "zainwestował" nawet złotówki z domowego budżetu...

Nie neguję, że komuś "się podoba", rozumiem to i szanuję.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak by było, a szczególnie na tym forum, bo nikt z tym nic nie robi, że co się chwali droższego to od razu jest się sprzedawcą. 

A propo tego, że nie wydał, a musiał ?  Zapewne ma lepsze rzeczy niż te countury, napisał, że dla niego to dobry target w tej cenie i tyle.. nie musi mu nikt wierzyć.. ale nie można negować od razu, że to jest nie prawda, tylko dlatego, że tym,a nie innym się zajmuje... najlepiej posłuchać samemu i sobie zdanie wyrobić.  Są ludzie, którzy są zadowoleni z tych kolumn i nawet tam jednego zdania nie napisali, znam takich dwóch.. dla nich sensu tam nie ma pisania.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to paczki droższe czy "tylko" za 10kzł to każde  nasze wrzucenie takich zdjęć na forum i dyskusja (najlepiej chwalenie) jest raczej dystrybutorowi na rękę, może nawet bardziej niż te wszystkie "recenzje" ze Stereo i Kolorowo czy innych HifiClass na których już dawno każdy się poznał.

Lolek, wrzuciłeś tu zdjęcia  systemu złożonego z wysokiego modelu Dynaudio + Accuphase i raczej Nautilus się za to na Ciebie nie obraził a wręcz przeciwnie ? . Wcale się nie zdziwię, gdy następne w kolejce Sonusy będą do Ciebie wysłane z delikatną prośbą o zamieszczenie ich zdjęć na AS, jak to uczyniłeś z Dynaudio.

Jeżeli tylko nie wygląda to tak jak zostało zrobione w przypadku "najlepiej wydanych pieniędzy" , to nie widzę przeszkód ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam zrobiłem to ze względu na pewną osobę, która, a zresztą szkoda pisać i czasu marnować.. mało tego, gdyby nie Twoja prośba nie zrobiłbym tego to znaczy nie wkleiłbym tego zdjęcia na tym forum. Zrobiłem to, bo o to prosiłeś, albo w taki sposób napisałeś, że nie było wyboru nie wkleić, żeby nie wyszło coś.. ?

Jak Bóg da, aby kolumny doszły do mnie i zgrało się to, abym potrzymał elektronikę to oczywiście, że takowe zdjęcie wkleję, bo nie wypada tego nie zrobić.. ? Ale też i z tego powodu, że SF bardzo lubię.. Ale czy się uda teraz czy później to czas pokaże.. teraz było to dużo prościej.. A i żeby była jasność o nic mnie nie prosili, oni sobie zrobili zdjęcie i wkleili u siebie i robią to często, kiedy u kogoś są i dają swój sprzęt. 

A co do reklamy, myślę, że zdrowy człowiek czy to jest  recenzja jak i takie zdjęcie nie ma wpływu na jego wybór, przynajmniej na mnie to nie działa. ? A do tego patrząc ile to kosztuje to lepiej jest takie coś robić z tańszymi rzeczami, szybciej schodzą. ?I ja nie twierdzę, ze to był najlepszy wybór, tylko mówię, że jest to jeden z kilku i to  dla konkretnej osoby, a nie dla wszystkich ... bo ile ludzi to tyle jest gustów i oczekiwań.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lolek126 napisał:

Adam zrobiłem to ze względu na pewno osobę, mało tego, gdyby nie Twoja prośba nie zrobiłbym tego to znaczy nie wkleiłbym tego zdjęcia na tym forum. Zrobiłem to bo o to prosiłeś, albo w taki sposób napisałeś, że nie było wyboru nie wkleić, żeby nie wyszło coś.. ?

Jak Bóg da, aby kolumny doszły do mnie i zgrało się to, abym potrzymał elektronikę to oczywiście, że takowe zdjęcie wkleję, bo nie wypada tego nie zrobić.. ? Ale też i z tego powodu, że SF bardzo lubię.. Ale czy się uda teraz czy później to czas pokaże.. teraz było to dużo prościej.. A i żeby była jasność o nic mnie nie prosili, oni sobie zrobili zdjęcie i wkleili u siebie i robią to często, kiedy u kogoś są i dają swój sprzęt. 

 

Sprecyzujmy ?,  pierwsze foto zapakowanych zabawek sam (nie na moją prośbę) umieściłeś na AS i nawet  napisałeś do mnie, żebym zerknął do Klubu ?.

12 minut temu, lolek126 napisał:

A co do reklamy, myślę, że zdrowy człowiek czy to jest  recenzja jak i takie zdjęcie nie ma wpływu na jego wybór, przynajmniej na mnie to nie działa. ? A do tego patrząc ile to kosztuje to lepiej jest takie coś robić z tańszymi rzeczami, szybciej schodzą. ?

Uważam inaczej. Jednak forum to miejsce, które w mniejszy lub większy sposób większość (są oczywiście wyjątki)  z nas nakręca na coraz droższe czy inne zabawki. Jestem przekonany, że gdyby nie "Audiostereo" to dalej słuchałbym z NAD C356 i Dali Zensor 3 (i też byłoby całkiem przyjemnie :)). 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pierwsze  i to było dedykacja dla tego Pana ? natomiast tego drugiego nie wrzuciłbym, gdyby nie Twój wpis.. na jednym forum tylko to jedno zdjęcie wrzuciłem tak jak i tutaj, a na drugim gdyby nie prośba ludzi to również tylko to jedno by było.. tam z innego powodu,  ale nieistotne, bo ja twierdzę, ze to nie ma wpływu na ludzkie decyzje w 100% znaczeniu tego słowa.. Napiszę Ci co napisałem na innym forum, co mój sąsiad pozwiedzał i jak zagłębisz się w tekst to coś zrozumiesz.. 

Mój sąsiad powiedział, że pójdzie sprzeda auto i nie będą musieli zabierać kolumn do sklepu, tylko do niego wstawią, po czym żona jego spakuje mu walizki i wyśle go na jakiś czas na przemyślenie co zrobił.. 

Adam to tak nie działa, kolumny, elektronika to nie jest rzecz , która jest mega potrzebna w gospodarstwie domowym na jakimś większym poziomie.. Wiesz co innego przejść np z  denona na Primare czy z Onkyo na MF, ale zupełnie coś innego jest przejść z onkyo, denona itp na Accu, Esoterica, Passa itp.. To tak jakbyś proponował, zachwalał, reklamował  komuś zakup Mesia, bo Ci się podoba i Cię stać na niego, komuś kto śmiga np. oplem.. ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lolek126 napisał:

Adam to tak nie działa, kolumny, elektronika to nie jest rzecz , która jest mega potrzebna w gospodarstwie domowym na jakimś większym poziomie.. Wiesz co innego przejść np z  denona na Primare czy z Onkyo na MF, ale zupełnie coś innego jest przejść z onkyo, denona itp na Accu, Esoterica, Passa itp.. To tak jakbyś proponował, zachwalał, reklamował  komuś zakup Mesia, bo Ci się podoba i Cię stać na niego, komuś kto śmiga np. oplem.. ? 

Na forum stale przebywają również osoby, które mogą sobie pozwolić na drogie zabawki. Te osoby poznają się (tak jak my) właśnie dzięki forum AS, rozmawiają ze sobą, chwalą się swoimi systemami, wymieniają opiniami, czasem coś sobie wzajemnie polecają. Działa to też na niższym pułapie cenowym. Zobacz jak dużą bazę odbiorców (w dużej mierze dzięki działalności użytkowników  paczek tego producenta na forum AS) oraz jaką pozycję na rynku zdobył jeden z krajowych producentów głośników. Internet, takie jak te fora, bardzo "pomagają nam", aby cały czas gonić uszatego. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się przekomarzać ? może dlatego, ze ja jestem inny i na mnie takie zdjęcia nie robią wrażenia to i zapewne  moje zdanie jest inne. Jednego jestem pewny na takie rzeczy, kolejka się nie ustawi u danego Producenta takiej czy innej rzeczy patrząc na takie zdjęcia, a dlaczego ? Z prostego powodu trzeba to odsłuchać, a to troszkę  jest zabawy i kosztuje swoje, jeśli ktoś by się zdecydował, a patrząc na czasy jakie mamy to raczej nie jest wielu chętnych na takie zakupy. 

A patrząc też na klub tutaj, to ma on popularność przez  średnie i niskie modele w 99%.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lolek126 napisał:

A co do reklamy, myślę, że zdrowy człowiek czy to jest  recenzja jak i takie zdjęcie nie ma wpływu na jego wybór, przynajmniej na mnie to nie działa. ? A do tego patrząc ile to kosztuje to lepiej jest takie coś robić z tańszymi rzeczami, szybciej schodzą. ?I ja nie twierdzę, ze to był najlepszy wybór, tylko mówię, że jest to jeden z kilku i to  dla konkretnej osoby, a nie dla wszystkich ... bo ile ludzi to tyle jest gustów i oczekiwań.. 

Jak już przy zdrowiu jesteśmy to może właśnie człowiek "zdrowy" nie wydaje na sprzęt audio dziesiątków czy setek tysięcy złotych? ?

Wiem, wiem... to prywatna, indywidualna sprawa itp, itd ?

Na wybór wpływ ma wiele czynników, a w szczególności reklama, media ("testy"), metki, dizajn, fora dyskusyjne itd. Branża audio nie jest oderwana od zasad rynkowych, a jej klienci statystycznie tak samo są podatni na różne narzędzia wpływu jak klienci święcie przekonani, że "świadomie" i "obiektywnie" wybierają pomiędzy coca-cola, a pepsi... ?

 

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, macktheknife napisał:

Na wybór wpływ ma wiele czynników, a w szczególności reklama, media ("testy"), metki, dizajn, fora dyskusyjne itd.

to współczuję, jeśli nie ma w tym zestawieniu odsłuchu we własnym systemie ? 

a powinien być na pierwszym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Jak już przy zdrowiu jesteśmy to może właśnie człowiek "zdrowy" nie wydaje na sprzęt audio dziesiątków czy setek tysięcy złotych? ?

Wiem, wiem... to prywatna, indywidualna sprawa itp, itd ?

Na wybór wpływ ma wiele czynników, a w szczególności reklama, media ("testy"), metki, dizajn, fora dyskusyjne itd. Branża audio nie jest oderwana od zasad rynkowych, a jej klienci statystycznie tak samo są podatni na różne narzędzia wpływu jak klienci święcie przekonani, że "świadomie" i "obiektywnie" wybierają pomiędzy coca-cola, a pepsi... ?

 

Sam sobie napisałeś to jest indywidualna sprawa kto, na co i ile wydaje swoje pieniądze. I lepiej nie pisać dlaczego i z jakich powodów to robi, bo nie wiemy tego, gdyż nie jesteśmy tymi osobami. 

A pro po Coca coli i pepsi to dwa różne smaki i jedno jak i drugie nic warte. 

21 minut temu, m4tech napisał:

to współczuję, jeśli nie ma w tym zestawieniu odsłuchu we własnym systemie ? 

a powinien być na pierwszym miejscu

Oczywiście, że tak to jest podstawa zakupu tego typu rzeczy , a nie fora, testy, czy reklama. Reklamodawcy nie dadzą mi kasy na to coś, tylko ze swoich muszę je wydać. Więc osobiście mam w głębokim poważaniu co, kto i za ile reklamuje, czy też jak piękne testy ktoś napisze o danej zabawce.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lolek126 napisał:

Oczywiście, że tak to jest podstawa zakupu tego typu rzeczy , a nie fora, testy, czy reklama. Reklamodawcy nie dadzą mi kasy na to coś, tylko ze swoich muszę je wydać. Więc osobiście mam w głębokim poważaniu co, kto i za ile reklamuje, czy też jak piękne testy ktoś napisze o danej zabawce.

Tym bardziej, że w Twoim systemie może zagrać teściowa, a w moim synowa lepiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, m4tech napisał:

to współczuję, jeśli nie ma w tym zestawieniu odsłuchu we własnym systemie ? 

a powinien być na pierwszym miejscu

Oho... to przypomnij Nam jakie to odsłuchy robiłeś we własnym systemie przed kupnem Swoich kolumn?

Edytowane przez AnAm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no toś asa wyciągnął z rękawa że hej, śmieszny jesteś a zarazem tragiczny,


raczej ciężko jest pożyczyć od osoby prywatnej z innej części Polski kolumny czy w ogóle cokolwiek na sam odsłuch i to zwrócić


ale być może należysz do tych co naciągają z premedytacją sklepy na sam odsłuch
i jak fajnie wypadło, mimo wszystko zwracasz i kupujesz używkę z drugiej ręki ,

ja tak nie robię

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lolek126 napisał:

 

A pro po Coca coli i pepsi to dwa różne smaki i jedno jak i drugie nic warte. 

Nie oceniam "wartości". Bardziej dosłownie - odniosłem się złudnego poczucia wolnego wyboru. Wakacje są, może znajdziesz chwilę na nudną lekturę:

https://www.cell.com/neuron/fulltext/S0896-6273(04)00612-9?_returnURL=https%3A%2F%2Flinkinghub.elsevier.com%2Fretrieve%2Fpii%2FS0896627304006129%3Fshowall%3Dtrue

 

m4tech

Na rynku są setki modeli kolumn podstawkowych, dlaczego akurat wybrałeś dynaudio? Odsłuchałeś i porównałeś (kupując i sprzedając jak rozumiem) choć 10 z nich? Nie sądzę ale oczywiście mogę się mylić. Na jakiej więc podstawie założyłeś (i zrealizowałeś założenie) dokonując wyboru 1 z 1? To poważne pytanie, proszę o poważną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, macktheknife napisał:

Na rynku są setki modeli kolumn podstawkowych, dlaczego akurat wybrałeś dynaudio? Odsłuchałeś i porównałeś (kupując i sprzedając jak rozumiem) choć 10 z nich? Nie sądzę ale oczywiście mogę się mylić. Na jakiej więc podstawie założyłeś (i zrealizowałeś założenie) dokonując wyboru 1 z 1? To poważne pytanie, proszę o poważną odpowiedź.

 


Dyskusja była ogólna a widzę że zrobiło się bardzo personalnie, serio mam się tłumaczyć dlaczego stoją u mnie do tej pory przez ponad półtora roku od zakupu nadal te kolumny? W każdej chwili mógłbym je sprzedać w zasadzie nawet bez straty wartości, ale jednak tego nie zrobiłem...

Wyboru nie dokonałem 1:1, bo do porównania miałem jeszcze moje poprzednie kolumny,

Odpowiedź jest prosta, Contoury mi się spodobały w moim systemie, więc co.... miałem je próbować oddać, odsprzedać i szukać innych?!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z używanymi kolumnami jest większy problem, bo nikt nie da do przetestowania sobie w swoim salonie, można odsłuchać nowe w salonie w sklepie i na tej podstawie dojść czy kolumny się wpiszą w salon czy też nie, oczywiście przy odrobinie szczęścia. Oczywiście ten test w salonie miałby być ze swoją elektroniką i okablowaniem. 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.