Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, m4tech napisał:

...tam się pisze nie punkt, tylko "system odniesienia"

Każdy jest przyzwyczajony do swojego systemu.  Ktoś kto na co dzień słucha na dużych kolumnach, a potem przesiądzie się na takie Accordo Essence (które są fajne moim zdaniem) to będzie mu brakowa np. skali itp. To nie duża kolumna podłogowa (3-drożna z jednym głośnikiem 18cm na basie, zestrojone bez podbicia basu) więc dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Myślę , że pod tym względem Contoury 30 mogą okazać się lepsze. Basu powinno być sporo więcej. Pytanie jak z resztą pasma. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak się porównuje jabłko do jabłka w sensie cenowym. Gdyby taki gość jak Szymon robił to i do tego jeszcze sprawiedliwie i uczciwie, byłby ewenementem na skalę światową, niestety interesy biorą górę nad niezależnością w tym przedsięwzięciu. 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja to tylko recenzja. Warto z ciekawości przeczytać, ale przecież każdy ma swoje uszy. Paradoksalnie, zła recenzja powoduje że sami chcemy posłuchać i odnieść się do niej. Dotyczy to głównie fanów tej marki ale nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon jest osobliwością (nie mylić z osobistością) recenzencką i tyle, u niego nie ma miejsca na stwierdzenia typu, że coś jest kwestią gustu, że może w innym pomieszczeniu, może w innym systemach mogłoby się wpasować i w jakich,  itd.  Wszystko w tle i miedzy wierszami jest przyporządkowane gloryfikacji jedynie słusznych komponentów.

Oczywiście recenzja to tylko recenzja. Moja recenzja tych recenzji to być może też tylko recenzja ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często recenzje nas nie dotyczą ale lubimy je czytać. Jeśli jakaś recenzja mnie dotyczy to sam muszę sprawdzić. W takich sytuacjach zachowuję się jak niewierny Tomasz, sam muszę dotknąć. W tym konkretnym przypadku recenzja mnie nie dotyczy ale chętnie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za Off ale czy ktoś może mi wskazać jak mam wyszukać odpowiednie hasło/słowo np w tym Klubie ?

pod lupką wpisuję np Confidence i co mam zaznaczyć poniżej by wyniki dotyczyły tylko ten Klub a nie całe Audiostereo. 
Od czasu wprowadzonych zmian na Aidiostereo to wyszukiwanie jest trudniejsze niż wcześniej.. 

B48E4F40-6B06-43B3-BD89-B433A8F0BD9C.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Myślę, że nie będzie tak źle. Poczekamy zobaczymy. Np. jak czytałem recenzje Accordo Essence to wiele cech mi się zgadzało z tym co słyszałem i wcale ich tak nie zjechał. Wszystko zależy jaki ma się punkt odniesienia i od naszego gustu. 

Accordo Essence ?

To są kolumny do.max 16-18 m.kw. Szymon testował je w 3 pokojach gdzie najmniejszy miał 30 m.kw !!!

 Więc o czym my w ogóle mówimy Ja przetestuje S16Hz Arctico Signature w 8 kw. i wniosek będzie że kicha, dźwięk się dusi i są przebasowione. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Zobaczymy jak będzie. Gdybym ja miał się bawić w wyrocznię to stawiam, iż Szymon skrytykuje niskie tony Dynaudio (poluzowanie), napisze to co często pisał, że dynamicznie Dynaudio wśród cenowych rywali wypada przeciętnie ale za to do spokojnego "plumkania" są świetne. Takie moje gdybanie ? 

Tylko problem jest w tym, że one nie są poluzowane w 100% znaczeniu tego słowa , nawet jak grały "tylko" z integrą.. nie są tak szybkie i zwarte jak w B&W, ale nie ma tragedii, większy problem, to fakt, ze basu jest duzo i ni ekażde pomieszcenei sobie z tym poradzi.  Ale to nie wina kolumn, przecie ... ?

11 godzin temu, Silver_85 napisał:

Każdy jest przyzwyczajony do swojego systemu.  Ktoś kto na co dzień słucha na dużych kolumnach, a potem przesiądzie się na takie Accordo Essence (które są fajne moim zdaniem) to będzie mu brakowa np. skali itp. To nie duża kolumna podłogowa (3-drożna z jednym głośnikiem 18cm na basie, zestrojone bez podbicia basu) więc dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Myślę , że pod tym względem Contoury 30 mogą okazać się lepsze. Basu powinno być sporo więcej. Pytanie jak z resztą pasma. 

Dokładnie, a jak dołożymy jeszcze, że ktoś słuchana Acordo jazz i muzykę poważną w 80% to już diametralnie zmienia ocenę takich kolumn.. Przecież jak ktoś śmiga  Mondeo i wejdzie do  Fiesty to nie znam takiego co by powiedział, że to fajne wygodne autko.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lolek126 napisał:

Tylko problem jest w tym, że one nie są poluzowane w 100% znaczeniu tego słowa , nawet jak grały "tylko" z integrą.. nie są tak szybkie i zwarte jak w B&W, ale nie ma tragedii, większy problem, to fakt, ze basu jest duzo i ni ekażde pomieszcenei sobie z tym poradzi.  Ale to nie wina kolumn, przecie ... ?

Widziałeś pokoik Szymona, toż to nawet nie jest czworokąt na moje oko. Moim zdaniem jakość niskich tonów w jego pokoju będzie zależała tylko od klamotów. I jak sam napisałeś, są kolumny z lepszym jakościowo dołem od Contour więc jak Szymon nie  jest głuchy to raczej będzie musiał o tym wspomnieć. Zawsze narzekamy, że wszystkie recenzje to zwykły marketing a tu mamy gościa, który na chłodno powinien napisać jakie możliwości faktycznie oferują dane paczki więc poczekajmy na test. ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Widziałeś pokoik Szymona, toż to nawet nie jest czworokąt na moje oko. Moim zdaniem jakość niskich tonów w jego pokoju będzie zależała tylko od klamotów. I jak sam napisałeś, są kolumny z lepszym jakościowo dołem od Contour więc jak Szymon nie  jest głuchy to raczej będzie musiał o tym wspomnieć. Zawsze narzekamy, że wszystkie recenzje to zwykły marketing a tu mamy gościa, który na chłodno powinien napisać jakie możliwości faktycznie oferują dane paczki więc poczekajmy na test. ?

Trza poczekać, ale nei wierzę , że to będzie rozsądne i szczere .. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Accordo Essence ?

To są kolumny do.max 16-18 m.kw. Szymon testował je w 3 pokojach gdzie najmniejszy miał 30 m.kw !!!

Widzę , że ten metraż się coraz bardziej zmniejsza. 

Accordo Essence to nie jakaś mega dużo kolumna , ale i nie jakiś mikrus. Jak nie posłuchasz w pomieszczeniu, którym dysponujesz to się nie przekonasz do jakiej powierzchni się nadają. Jej gabaryt z góry nie dyskwalifikuje takich kolumn w pomieszczeniach 25-30m2. Opisujesz brzmienie w swoim pomieszczeniu i to nie ważne czy bierzesz je do recenzji czy na prywatny odsłuch. W przypadku tej recenzji było chyba nawet napisane w jakiej powierzchni powinny się sprawdzić.  Wiele kolumn wielkość AE gra w większych pomieszczeniach (co nie znaczy , że są całościowo lepsze). 

Wracając do tematu tego klubu to np. w innej zakładce właściciele X34 pisali , że dla nich minimum 20m2 , a jak je widziałeś to wiesz , że to zgrabne mikrusy jak na podłogowe. 

3 godziny temu, babatular napisał:

Ja przetestuje S16Hz Arctico Signature w 8 kw. i wniosek będzie że kicha, dźwięk się dusi i są przebasowione. 

To skrajny przypadek i z góry wiadomo , że to nie zagra. 

18 minut temu, lolek126 napisał:

Trza poczekać, ale nei wierzę , że to będzie rozsądne i szczere .. 

Myślę , że może nie będzie źle. Przynajmniej takie odnosiłem wrażenie. Zamieniłem kilka zdań z osobą , która będzie pisała ten opis (i nie będzie tego pisał Szymon, ale pomieszczenie też ogarnięte akustycznie) bo odbierałem od niego swój odtwarzacz. Dynaudio zawsze trzyma poziom. Są lepsze i gorsze kolumny , ale dużej wtopy jak dla mnie nigdy nie ma. Może dlatego, że mam sentyment do Dynek. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

mamy gościa, który na chłodno powinien napisać jakie możliwości faktycznie oferują dane paczki więc poczekajmy na test.


Chłodno napisze, że kolejne paczki odbiegały dalece od kolumn odniesienia to przepraszam co to nowego wniesie do sprawy?

Na marginesie - Czy jest tu ktoś kto słyszał w ogóle te kolumny odniesienia?

Mając taki system i warunki ten GOŚĆ powinien wziąć kilka różnych paczek z jednego przedziału cenowego i zrobić taki test i porównanie, że wszystkim by kapcie pospadały....

... ale on tego nie zrobi, ponieważ nie jest to kompletnie w jego interesie, on pisze tylko o systemie odniesienia, to jest właściwa misja całego przedsięwzięcia, a ludziom się wydaje, że czytają kolejne "chłodne recenzje"

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:


Chłodno napisze, że kolejne paczki odbiegały dalece od kolumn odniesienia to przepraszam co to nowego wniesie do sprawy?

Na marginesie - Czy jest tu ktoś kto słyszał w ogóle te kolumny odniesienia?

Mając taki system i warunki ten GOŚĆ powinien wziąć kilka różnych paczek z jednego przedziału cenowego i zrobić taki test i porównanie, że wszystkim by kapcie pospadały....

... ale on tego nie zrobi, ponieważ nie jest to kompletnie w jego interesie, on pisze tylko o systemie odniesienia, to jest właściwa misja całego przedsięwzięcia, a ludziom się wydaje, że czytają kolejne "chłodne recenzje"

Już wiemy, że to jednak  nie Szymon będzie recenzował Contour 30, więc Twoja głowa też powinna być już chłodniejsza ? Po co ta spina, jeszcze przed testem? Poczekajmy na reckę i wtedy z przyjemnością poznam Twoje zdanie, zwłaszcza że już dość długo słuchasz na swoich Contour 20 więc Twoje uwagi będą bardzo cenne.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Silver_85 napisał:

Widzę , że ten metraż się coraz bardziej zmniejsza. 

Accordo Essence to nie jakaś mega dużo kolumna , ale i nie jakiś mikrus. Jak nie posłuchasz w pomieszczeniu, którym dysponujesz to się nie przekonasz do jakiej powierzchni się nadają. Jej gabaryt z góry nie dyskwalifikuje takich kolumn w pomieszczeniach 25-30m2. Opisujesz brzmienie w swoim pomieszczeniu i to nie ważne czy bierzesz je do recenzji czy na prywatny odsłuch. W przypadku tej recenzji było chyba nawet napisane w jakiej powierzchni powinny się sprawdzić.  Wiele kolumn wielkość AE gra w większych pomieszczeniach (co nie znaczy , że są całościowo lepsze). 

Wracając do tematu tego klubu to np. w innej zakładce właściciele X34 pisali , że dla nich minimum 20m2 , a jak je widziałeś to wiesz , że to zgrabne mikrusy jak na podłogowe. 

To skrajny przypadek i z góry wiadomo , że to nie zagra. 

Myślę , że może nie będzie źle. Przynajmniej takie odnosiłem wrażenie. Zamieniłem kilka zdań z osobą , która będzie pisała ten opis (i nie będzie tego pisał Szymon, ale pomieszczenie też ogarnięte akustycznie) bo odbierałem od niego swój odtwarzacz. Dynaudio zawsze trzyma poziom. Są lepsze i gorsze kolumny , ale dużej wtopy jak dla mnie nigdy nie ma. Może dlatego, że mam sentyment do Dynek. 

No tak. Wtopa będzie ale nie taka duża. Dynaudio Contour30 okażą się tylko trochę beznadziejne. Prosze Cie. Jeszcze ta argumentacja że to nie Szymon będzie pisał - chyba sam w to nie wierzysz. Będzie pisał jakiś gierek Szymona. Więc skoro nie Szymon to na pewno będą ochy i achy, a tester sprzeda S16Hz i kupi Contoury 30.  Bo aby testować na tym niezależnym, rzetelnym i obiektywnym portalu to trzeba mieć kolumny że stajni S16Hz zbudowane z MDFu, z nowatorskim tłumieniem w postaci gąbki i popularnych głośników Scana.

8 godzin temu, Adam 38 napisał:

Widziałeś pokoik Szymona, toż to nawet nie jest czworokąt na moje oko. Moim zdaniem jakość niskich tonów w jego pokoju będzie zależała tylko od klamotów. I jak sam napisałeś, są kolumny z lepszym jakościowo dołem od Contour więc jak Szymon nie  jest głuchy to raczej będzie musiał o tym wspomnieć. Zawsze narzekamy, że wszystkie recenzje to zwykły marketing a tu mamy gościa, który na chłodno powinien napisać jakie możliwości faktycznie oferują dane paczki więc poczekajmy na test. ?

Na chlodno ???? Nie żartuj. Chinski Ayon jest przez Szymona odsączamy od czci i wiary a chiński Cayin to cud,  miód i orzeszki.  Testowanie Dynaudio Contour 30 w 90metrowym hangarze świadczy faktycznie o wielkiej fachowości testera. A już włożenie Accordo Essence do takiej kubatura to żałość nad żałościami.

No tylko wybitne kolumny S16Hz kasujące wszystkie "metkowe" firmy super grają w tym hangarze. Jak masz wątpliwości to poczytaj jak to monitorki S16Hz grubo poniżej 10tys zł rozwaliły w pień monitory Magico za 150tys.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Silver_85 napisał:

Łatwo powiedzieć tylko jeszcze ktoś musi dać. Chętnym nie ma pewne za wielu jak nie masz swojego baneru reklamowego w takim portalu. 

A jak mają być chętni jak np. sprzęt z dystrybucji Nautiliusa u  niezależnego, rzetelnego i obiektywnego testera wypada z założenia słabo. To przecież Szymuś pisał że dystrybutor Dynek nie ma ich z czym łączyć. To Szymek pisze, że Ayon jest fatalny mimo, że bije na głowę chińskiego Cayina, którego z kolei niezależny tester wychwala pod niebiosa. To niezależny i bezstronny Szymek pisze że Accuphase E480 gra jak wzmak za 3-4 tys zł.

Oczywiście i Ayony i Accuphase i Dynki zaczęłyby grać gdyby dystrybucje tych marek przejął pewien polski geniusz od budowy kolumn.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

A jak mają być chętni jak np. sprzęt z dystrybucji Nautiliusa u  niezależnego, rzetelnego i obiektywnego testera wypada z założenia słabo. To przecież Szymuś pisał że dystrybutor Dynek nie ma ich z czym łączyć. To Szymek pisze, że Ayon jest fatalny mimo, że bije na głowę chińskiego Cayina, którego z kolei niezależny tester wychwala pod niebiosa. To niezależny i bezstronny Szymek pisze że Accuphase E480 gra jak wzmak za 3-4 tys zł.

Oczywiście i Ayony i Accuphase i Dynki zaczęłyby grać gdyby dystrybucje tych marek przejął pewien polski geniusz od budowy kolumn.

Zabawne jest, że akurat Ty piszesz o obiektywizowanie. Osoba wpatrzona w kilka marek jak w obrazek i jak się komuś to brzmienie nie spodoba to piszesz, że się nie zna i jest głucha. Proszę Cię. Na prawdę zacznij od siebie. Nie po jednej marce jechałeś jak po burej suce tylko dlatego że tobie się brzmienie nie podoba, albo nawet na oczy ich nie widziałeś. Rozumiem , że tylko ty masz na to wyłączność. 

Dobra kończę tą dyskusję bo widzę , że po raz kolejny chcesz wywołać jakąś burze (twoja obsesja trwa nadal) i żeby kolejne trole się zleciały. Mam gdzieś kto z jakim dystrybutorem się lubi czy nie lubi. Nie będę niczyim adwokatem.

Mogę wypowiadać się za siebie i osobiście nie znam ludzi z Nautilius-a choć byłem ich klientem przez firmy które handlowały Dynkami i Music Hallem. Nic do nich nie mam choć pewna życzliwa osoba nagadała szefowi Nautilius-a (który nawet zna mój nick) , że źle o nich i ich produktach piszę co oczywiście jest nieprawdą . Jakby trochę czytali to forum (a, nie tylko to co im się opowiada) to by o tym wiedzieli. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Silver_85 napisał:

Zabawne jest, że akurat Ty piszesz o obiektywizowanie. Osoba wpatrzona w kilka marek jak w obrazek i jak się komuś to brzmienie nie spodoba to piszesz, że się nie zna i jest głucha. Proszę Cię. Na prawdę zacznij od siebie. Nie po jednej marce jechałeś jak po burej suce tylko dlatego że tobie się brzmienie nie podoba, albo nawet na oczy ich nie widziałeś. Rozumiem , że tylko ty masz na to wyłączność. 

Dobra kończę tą dyskusję bo widzę , że po raz kolejny chcesz wywołać jakąś burze (twoja obsesja trwa nadal) i żeby kolejne trole się zleciały. Mam gdzieś kto z jakim dystrybutorem się lubi czy nie lubi. Nie będę niczyim adwokatem.

Mogę wypowiadać się za siebie i osobiście nie znam ludzi z Nautilius-a choć byłem ich klientem przez firmy które handlowały Dynkami i Music Hallem. Nic do nich nie mam choć pewna życzliwa osoba nagadała szefowi Nautilius-a (który nawet zna mój nick) , że źle o nich i ich produktach piszę co oczywiście jest nieprawdą . Jakby trochę czytali to forum (a, nie tylko to co im się opowiada) to by o tym wiedzieli. 

chłopie

Ja krytykuje to co mi się nie podoba. Marka nie ma dla mnie wielkiego znaczenia. Ma znaczenie produkt tej marki. Cena, jakość wykonania, jakość brzmienia. Ode mbie dostało się już chyba  wszystkim od D'Agostino po Sulka. 

Poza tym ja jestem zwykłym, subiektywnym użytkownikiem niezwiązanym z żadną firmą, dystrybutorem czy sklepem. A w swoim subiektywiźmie jestem na pewno bardziej obiektywny niż jedynie słuszny "recenzent" w Polsce, a co tam w Polsce - najlepszy, jedy a wiarygodny na świecie.

Właśnie że jesteś adwokatem Szymcia i firmy deklasujacej innych producentów głośników.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Silver_85 napisał:

 

Myślę  że może nie będzie źle. Przynajmniej takie odnosiłem wrażenie. Zamieniłem kilka zdań z osobą , która będzie pisała ten opis (i nie będzie tego pisał Szymon, ale pomieszczenie też ogarnięte akustycznie) bo odbierałem od niego swój odtwarzacz. Dynaudio zawsze trzyma poziom. Są lepsze i gorsze kolumny , ale dużej wtopy jak dla mnie nigdy nie ma. Może dlatego, że mam sentyment do Dynek. 

Na pewno jak się coś lubi to i spostrzeżenia są inne, bardziej przyjazne temu czemuś, tak jesteśmy skonstruowani, ale np ja nigdy nie byłem miłośnikiem Dynek, a Countury jak i confidensy mi się na swój sposób podobają i uważam, że są warte grzechu. Choć dla tych drugich fajnie mieć deko większy pokoiczek ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, reckę Dynek zrobi kto inny, nie Szymon. Czy myślicie, że jego koledzy audiofile muszą się z nim ze wszystkim w temacie audio zgadzać? Że jak Szymon powie - to kurfa to nie gra bo od Nautilusa, to oni mu przyklasną? Wątpię. Audiofile mają swoje twarde zdanie i jego się trzymają, chociaż często je zmieniają ? Raz podoba się lampa, potem lampa bee a tranzystor cacy, no wiadomo. Czy moje zdanie na temat jakiegoś klamota zmieni zdanie Baby? W życiu! ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lolek126 napisał:

ja nigdy nie byłem miłośnikiem Dynek

A ja tak ? Od niedrogich podstawkowych DM zaczęła się moja poważniejsza przygoda w audio. Dynaudio są na górze mojej listy kolumn , które mi się podobają. 

13 minut temu, lolek126 napisał:

Choć dla tych drugich fajnie mieć deko większy pokoiczek ?

Czyli rozumiem , że Confidensy trochę za duże do Twojego pomieszczenia czy piszesz tak ogólnie , że nadają się do większych pomieszczeń ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver dopisze , bo coś edytować nie mogę.. ? 

 

 ....Choć dla tych drugich fajnie mieć deko większy pokoiczek, bo wtedy n apewno będzi im wygdoneiej.. ?  Ale wiesz jak się czyta tekst Szymka, bodajże to było w tym samym co opisywał 480 tkę, (ewentualnie gdzieś indziej) że generalnie Nautilus nie ma elektroniki, która by była warta podłączenia to już przesada.. Tak samo jak i to, że 480 gra jak wzmak za 3-4 tys złoty .. nic tylko w głowę się walnąć i to zdrowo trzeba... bo ja jeden do jednego tą integre stawialem  nie wzmakami za 3-4 tyś, a z dużo droższymi i wychodziła jak nie zwycięsko to przynajmniej gdzieś na porównywalnym poziomie i kwestia, kto jaka bardziej lubi np barwę dźwięku itp aspekty. Accu nie jest lekarstwem m na całe zło na tym Świecie, ale jest alternatywą, którą warto spróbować  samemu i ocenić, ale uczciwie.. A i co ważne nikt przy wypożyczaniu kolumn, nie mówił mi w sklepie, ze Dynki to jedyny i najlepszy wybór.. bo przecież wiadomo jakie są kolumny najlepsze.. 

 

3 minuty temu, Silver_85 napisał:

A ja tak ? Od niedrogich podstawkowych DM zaczęła się moja poważniejsza przygoda w audio. Dynaudio są na górze mojej listy kolumn , które mi się podobają. 

Czyli rozumiem , że Confidensy trochę za duże do Twojego pomieszczenia czy piszesz tak ogólnie , że nadają się do większych pomieszczeń ? 

Ja powiem Ci więcej ja za diabła nie mogłem skumać tę Waszą miłość do tych kolumn do czasu, kiedy nie posłuchałem właśnie "starych" counturów.. ?  Tak samo nie rozumiałem jak można kupować 12 letnie Accu do czasu, kiedy nie wszedłem pierwszy raz do salonu i zobaczyłem je na żywo, a potem kiedy je posłuchałem.. Człowiek uczy się całe życie i coś poznaje. 

Co do C30 to napisałem ogólnie, a u siebie decyzji jeszcze nie podjąłem, jeszcze w przyszłym tygodniu będę miał B&W.. ale niewątpliwie byłoby lepiej jakbym miał większy salon.. ale kolumny bardzo zacne i bardzo dobrze wykonane.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lolek126 napisał:

Tak samo jak i to, że 480 gra jak wzmak za 3-4 tys złoty ..

Też uważam , że to przegięcie. Znam osoby , którym Accu nigdy nie podchodziło jak i takich co się podoba. Chociażby Ty. Co do łączenia Dynaudio z Accuphase to ogólna opinia zawsze była taka (takie czytałem np tu na forum) , że to średnio razem gra. Trzeba wziąć pod uwagę , że starsze Dynki brzmiały jednak trochę inaczej niż te nowsze. W Accu jest zapewne podobnie , ale z nimi mam mizerne doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Silver_85 napisał:

Też uważam , że to przegięcie. Znam osoby , którym Accu nigdy nie podchodziło jak i takich co się podoba. Chociażby Ty. Co do łączenia Dynaudio z Accuphase to ogólna opinia zawsze była taka (takie czytałem np tu na forum) , że to średnio razem gra. Trzeba wziąć pod uwagę , że starsze Dynki brzmiały jednak trochę inaczej niż te nowsze. W Accu jest zapewne podobnie , ale z nimi mam mizerne doświadczenie. 

To połączenie wynikało pewnie z doświadczeń tych starych Accu jak i Dynek.. choć niewątpliwie w nautilusie lubią łączyć dynki z lampami.. wiec tak jak napisałem Accu nie jest jedynym słusznym wyborem dla dynek nawet dla nautilusa.. a stare Accu i stare Dynki to zupełnie inne zabawki.. Nawet człowiek , który sonusy mi przywiózł nie mógł uwierzyć, ze to Accu gra ? 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie to ma znaczenie jak komuś będzie się podobało granie Dynaudio z czymś innym niż połączenie z oficjalnej prezentacji? Oficjalne prezentacje to jak pamiętam kiedyś był np. Naim, widziałem też gdzieś Moon-a i chyba NAD-a. Jak widać, do wyboru do koloru ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.