Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście accu ma dobrą regulację, jeśli nie najlepszą z tych pokrętłowych. Tyle że w DSP możesz zrobić jeszcze więcej niż w accu, możesz uwzględnić charakter pomieszczenia, w accu tego się nie da zrobić. Samo EQ w DSP w 64bitach tak jak to w roon jest, to też nie była zabaweczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nativ muss sein! ? za takie pieniążki sprzęt tak zacnych marek musi to wręcz gwarantować  ? 

... i jeśli nativ brzmi nie do końca dobrze, to najczęściej przyczyna tego nie jest w 
sprzęcie tylko gdzieś wokół tego sprzętu.

lub ostatecznie ten accu jest zbyt eteryczny dla Dynek ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda to jest problem salonu, a nie elektroniki czy też kolumn. Jsk się odstawi dalej od ścian jest lepiej, ale to jest zabawa i to nie lekka... I tu pokrętła pomagają.... ?

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem u kolegów jak się bywało i teraz u siebie, że im lepszy się ma sprzęt całościowo to tym bardziej pokazuje on gówn...płyty, na słabszym sprzęcie można to troszkę ukryć, tutaj już nie....

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Accu nie jestem jedynym lakarstwem na wszystki bolączki...świata audio, jest jednym z kilku. ?

Bolączki ludzi w świecie audio to chemia mózgu, nic więcej. Mechanizm jest identyczny tylko, perspektywa inna. Jednym do uzyskania odpowiedniego strzału dopaminy wystarczy przysłowiowy "denon" za 1000 pln, innym już tylko 80k pln za inne "specyfiki" z półki accu ?

Naturalnie nie dotyka to wszystkich ale z pewnością tych "poszukujących" i wciąż nieznajdujących ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem u kolegów jak się bywało i teraz u siebie, że im lepszy się ma sprzęt całościowo to tym bardziej pokazuje on gówn...płyty, na słabszym sprzęcie można to troszkę ukryć, tutaj już nie....

Chociaż Dynaudio swoim charakterem grania chyba i tak na tle innych kolumn sporo niedoskonałości nagrań "maskują". Przynajmniej te niższe serie Dynek. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Niestety te już pokazują, ale to wdzystkie tak mają, które słyszałem z tej wyższej półki, oczywiście w moim mniemaniu.

Mówisz, że na tle takich  B&W, Paradigma, SF czy Audiovectora nasze Dynki co nieco nie pogrubią, zaokrąglą, zmiękczą, docieplą? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lolek126 napisał:

Niestety te już pokazują, ale to wdzystkie tak mają, które słyszałem z tej wyższej półki, oczywiście w moim mniemaniu.

To po zakupie nowych gratów większość CD wyjedzie do garażu / na strych, kupisz sobie 10, no może 20 nowych ultraudiofilskich płyt dobrze grających, adekwatnych do sprzętu i będzie audio nirvana! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Chociaż Dynaudio swoim charakterem grania chyba i tak na tle innych kolumn sporo niedoskonałości nagrań "maskują". Przynajmniej te niższe serie Dynek. 

Nie wiem jakie słuchałes Ale u mnie s25 pokażą wszystko  ? wyciągną Z nagrania wszystko co najlepsze Ale nie oszczędza kiepskich nagrań .... 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, macktheknife napisał:

To po zakupie nowych gratów większość CD wyjedzie do garażu / na strych, kupisz sobie 10, no może 20 nowych ultraudiofilskich płyt dobrze grających, adekwatnych do sprzętu i będzie audio nirvana! ? 

Aż tak to źle nie jest... Mam dużo dobrych płyt...:-) kupę kasy na nie poszło.

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Mówisz, że na tle takich  B&W, Paradigma, SF czy Audiovectora nasze Dynki co nieco nie pogrubią, zaokrąglą, zmiękczą, docieplą? 

Jak dobra płyta(np. Dire Straits w shm sacd) to nie chce się wyciągać płyt z cdika, ale jak coś jest słabszego to i to pokażą tak jak i SF czy B&W. Pewnie wiele innych również...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Aż tak to źle nie jest... Mam dużo dobrych płyt...:-) kupę kasy na nie poszło.

Jak dobra płyta(np. Dire Straits w shm sacd) to nie chce się wyciągać płyt z cdika, ale jak coś jest słabszego to i to pokażą tak jak i SF czy B&W. Pewnie wiele innych również...

Marnie nagrane płyty,to tylko na mini wieżach typu Technics.Wtedy można ich słuchać bez zatykania uszu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marne nagrania raczej nie ma lekarstwa. Mój wzmacniacz jest neutralny, słabe płyty słabo grają. Mam ich kilkadziesiąt, po prostu rzadziej ich słucham. Warto inwestować w dobry sprzęt i dobrze nagrane płyty jest ich mnóstwo, choć tanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ps39 napisał:

Na marne nagrania raczej nie ma lekarstwa. Mój wzmacniacz jest neutralny, słabe płyty słabo grają. Mam ich kilkadziesiąt, po prostu rzadziej ich słucham. Warto inwestować w dobry sprzęt i dobrze nagrane płyty jest ich mnóstwo, choć tanie nie są.

Zdadza się.Mam sporo płyt Chesky rec. Stockfish,ECM i kilka innych dobrych wytwórni,Po nich ciężko się wraca do zwykłych,choćby Parlophone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asterix1 napisał:

Czy po tych paru już chwilach z 480 możesz wskazać różnicę miedzy 470 a tą Integrą ?

Kolego więc tak po pierwsze delikatnie, ale czujesz większą dynamikę, delikatnie też jest poprawa w zakresie kontroli basu, wysokie tony są bardziej wygładzone przez co barwowo przypimna delikatnie 650 ? cco wielu osobom pasuje , wtym również i mnie. Jest mniej nerwowości na górze, jeśli mnie rozumiesz... ? przy zachowanej szczegułowości jak i szybkości. Wizualnie to podświetlenie zmieniono, teraz jest lepsze i tak wygląda jak w 650 tce, plus wyciągnięte diody nad klapką, czyli znowu tak jak jest w 650 tce..

48 minut temu, ps39 napisał:

Na marne nagrania raczej nie ma lekarstwa. Mój wzmacniacz jest neutralny, słabe płyty słabo grają. Mam ich kilkadziesiąt, po prostu rzadziej ich słucham. Warto inwestować w dobry sprzęt i dobrze nagrane płyty jest ich mnóstwo, choć tanie nie są.

Tak jak całe to hobby....

44 minuty temu, izapat napisał:

Zdadza się.Mam sporo płyt Chesky rec. Stockfish,ECM i kilka innych dobrych wytwórni,Po nich ciężko się wraca do zwykłych,choćby Parlophone.

Stockfish świetne, ja mam sporo w sacd.. Z fone zobacz sobie oraz ABC record, też warte grzechu..

C

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego więc tak po pierwsze delikatnie, ale czujesz większą dynamikę, delikatnie też jest poprawa w zakresie kontroli basu, wysokie tony są bardziej wygładzone przez co barwowo przypimna delikatnie 650 ? cco wielu osobom pasuje , wtym również i mnie. Jest mniej nerwowości na górze, jeśli mnie rozumiesz... ? przy zachowanej szczegułowości jak i szybkości. Wizualnie to podświetlenie zmieniono, teraz jest lepsze i tak wygląda jak w 650 tce, plus wyciągnięte diody nad klapką, czyli znowu tak jak jest w 650 tce..

Tak jak całe to hobby....

Stockfish świetne, ja mam sporo w sacd.. Z fone zobacz sobie oraz ABC record, też warte grzechu..

C

Dzięki,sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lolek126 napisał:

Kolego więc tak po pierwszedelikatnie, ale czujesz większą dynamikę, delikatnie też jest poprawa w zakresie kontroli basu, wysokie tony są bardziej wygładzone przez co barwowo przypimna delikatnie 650 ? cco wielu osobom pasuje , wtym również i mnie. Jest mniej nerwowości na górze, jeśli mnie rozumiesz... ? przy zachowanej szczegułowości jak i szybkości. 

Kilka tygodni temu w pewnym salonie w Trójmieście spytałem sie właściciela o porównanie tych dwóch modelu ...bardzo podobnie  określił styl :

480" bardziej  przyswajalna i spokojna"..  ?

Ps Niestety nie miał pod ręką jej ale może to  dobrze  choroba ma nie ma az tak poważnych skutków ubocznych ?

 

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, izapat napisał:

Dzięki,sprawdzę.

Decca records też nie pożałujesz zakupu ?

4 minuty temu, asterix1 napisał:

Kilka tygodni temu w pewnym salonie w Trójmieście spytałem sie właściciela o porównanie tych dwóch modelu ...bardzo podobnie  określił styl :

480" bardziej  przyswajalna i spokojna"..  ?

Ps Niestety nie miał pod ręką jej ale może to  dobrze  choroba ma nie ma az tak poważnych skutków ubocznych ?

 

Tylko pamiętaj spokojna nie równa się wolniejsza, misiowata itp., nic z tuch rzeczy, dynamika i szybkość pełną gębą, tylko góra bardziej "perłowa" ? JJak to lubisz to pozostaje zbierać kasę:-)

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lolek126 napisał:

Decca records też nie pożałujesz zakupu ?

Tylko pamiętaj spokojna nie równa się wolniejsza, misiowata itp., nic z tuch rzeczy, dynamika i szybkość pełną gębą, tylko góra bardziej "perłowa" ? JJak to lubisz to pozostaje zbierać kasę:-)

Zbieram zbieram ? -długa droga i chyba ciut niżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lolek126 napisał:

Decca records też nie pożałujesz zakupu ?

Tylko pamiętaj spokojna nie równa się wolniejsza, misiowata itp., nic z tuch rzeczy, dynamika i szybkość pełną gębą, tylko góra bardziej "perłowa" ? JJak to lubisz to pozostaje zbierać kasę:-)

Decca,również posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, asterix1 napisał:

Zbieram zbieram ? -długa droga i chyba ciut niżej ?

Ale to kupuj 380 tke jakis czas temu weszła, podobno też fajnie, tyle że mniejsza moc, trochę słabsza kontrola basu, barwowo też troszkę wyżej gra niż 480 tka, ale spoko. Powiem Ci że 370 jak zamknę oczy to mam wrażenie, że jest mocniejsza niż np marantz PM 10, który niby ma 2×400 W w 4 omach w kladie D...Bez dwóch zdań wolałbym 380 tkę. Za to odtwarzacz 10 tka fajna maszynka, czytałem, że wzorowali się na Accu...

3 minuty temu, izapat napisał:

Decca,również posiadam?

Nie dziwię się...:-) fajne płytki... 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu E-470? Słuchałem w salonie wyłącznie więc jednoznacznie wyrobionej opinii nie mam. Odniosłem wrażenie, że przekaz był nieco bardziej wykonturowany niż przy E-460, ale sygnatura podobna, taka sorry, ogólna  kultura przekazu i raczej niewiele poza tym, w zestawieniu z Contour s LE vs nowy Contour 20.

 

Rzut oka w cennik, widzę 27-29 tys., za tyle to juz można układ pre-power Passa czy Krella złożyć, który naprawdę te Dynki rozbuja. Pozostając w obrębie brandu Accu, wolałbym juz jakąś używana końcówkę mocy w stylu A-45 niż integry,  bo ceny ich imo nieadekwatne do możliwości napędzenia Dynek, o innych głośnikach się nie wypowiadam. 

 

Generalnie, trudno zrozumieć dlaczego te dwa brandy są parowane bez przerwy. Jest jakaś logika inna niż dystrybucyjna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JarlBjorn napisał:

Accu E-470? Słuchałem w salonie wyłącznie więc jednoznacznie wyrobionej opinii nie mam. Odniosłem wrażenie, że przekaz był nieco bardziej wykonturowany niż przy E-460, ale sygnatura podobna, taka sorry, ogólna  kultura przekazu i raczej niewiele poza tym, w zestawieniu z Contour s LE vs nowy Contour 20.

 

Rzut oka w cennik, widzę 27-29 tys., za tyle to juz można układ pre-power Passa czy Krella złożyć, który naprawdę te Dynki rozbuja. Pozostając w obrębie brandu Accu, wolałbym juz jakąś używana końcówkę mocy w stylu A-45 niż integry,  bo ceny ich imo nieadekwatne do możliwości napędzenia Dynek, o innych głośnikach się nie wypowiadam. 

 

Generalnie, trudno zrozumieć dlaczego te dwa brandy są parowane bez przerwy. Jest jakaś logika inna niż dystrybucyjna? 

Myślę, że jest skoro ludzie kupują, a na pewno piniędzy nie mają od nautilusa, tylko wyciągają ze swojej kieszonki, więc zakup musi być przemyślany.

Teraz słucham lglesiasa płyty crazy w K2hd bajeczka i jakoś Accu nie wymięka z Dynkami...i naprawdę to mi się podoba co słyszę, można się delektować tym co leci z głośników. Jest  bardzo czyściutko...Do tego pamiętaj nie każdy chce kupować użwanej elektroniki tak jak np ja, nie każdy chce "zagracać" końcówką i pre, nie wspominając, że trzeba jeszcze dodatkowo kupić trzeba kabel zasilający i IC.Każdy wybiera pod siebie i na pewno ludzie taki zakup przemyślą 2 razy zanim kupią, chyba że mówimy o bardzo bogatych ludziach to tam troszkę czasem pewnie inaczej..

A45 nie każdemu pasuje...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, izapat napisał:

Zdadza się.Mam sporo płyt Chesky rec. Stockfish,ECM i kilka innych dobrych wytwórni,Po nich ciężko się wraca do zwykłych,choćby Parlophone.

Słuchanie muzyki, a nie wytwórni czy formatów definitywnie rozwiązuje problem ciężkich powrotów ? 

Różnorodność muzyków, muzyki, wytwórni, wydawnictw i dostępność w erze cyfry (niszowe czy też niskonakładowe winyle i CD są w również w zasięgu, globalizacja) jest nieograniczona (nie do przesłuchania w całym swoim życiu), równocześnie z jakością wciąż różnie bywa (choć przynajmniej w obszarach klasyki i jazzu od dłuższego czasu wyraźnie słychać wzrostowy trend jakościowy, a nie ilościowy) więc to nieustanne dążenie hajendu do "wierności", "neutralności" itd paradoksalnie staje się bronią obosieczną. Bo po co hajend jeżeli coś subiektywnie "lepiej" zagra na mniej "wyrafinowanym" sprzęcie?  Oczywiście to nie jest czarno-białe. Szarości może być tyle ile/ilu użytkowniczek/użytkowników hajendu. Bywają wyrafinowani, ekstremalni, totalnie głusi ale i tacy, którym muzyka w ogóle nie przeszkadza w tegoż hajendu posiadaniu , w praktyce jej nie zauważają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ps39 napisał:

Na marne nagrania raczej nie ma lekarstwa. Mój wzmacniacz jest neutralny, słabe płyty słabo grają. Mam ich kilkadziesiąt, po prostu rzadziej ich słucham. Warto inwestować w dobry sprzęt i dobrze nagrane płyty jest ich mnóstwo, choć tanie nie są.

Nieprawda. Czym lepszej jakości system i jego brzmienie tym lepiej brzmią nawet kiepskie nagrania. Na super systemach - rozdzielczych, barwnych , gładkich,  zrównoważonych, przestrzennych i otwartych - 99% płyt brzmi bardzo dobrze lub rewelacyjnie. Oczywiście w zależności od nagrania jakość będzie lepsza lub gorsza - ale nawet tych "gorzej" nagranych na takim systemie się bardzo dobrze słucha.

Jeśli masz system na którym tylko super nagrane wynalazki brzmią dobrze - to masz do bani system.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, izapat napisał:

Z drugiej strony ,większość artystów nie przywiązuje uwagi do jakości nagrania.Dla nich liczy się tylko muzyka.Musimy się z tym pogodzić albo sami śpiewać,grać a później to zrealizować po swojemu.?

W szczególności to ostatnie.. ? pierwszy przykład z brzegu, bardzo lubię Jon Bon Jovi, stać ich na wszystko i na każde studio (zresztą nie wiem czy nie mają swojego) a ich płyty nawet w wydaniach japońskich nie robią wielkiego szału pod względem jakości. 

8 minut temu, babatular napisał:

Nieprawda. Czym lepszej jakości system i jego brzmienie tym lepiej brzmią nawet kiepskie nagrania. Na super systemach - rozdzielczych, barwnych , gładkich,  zrównoważonych, przestrzennych i otwartych - 99% płyt brzmi bardzo dobrze lub rewelacyjnie. Oczywiście w zależności od nagrania jakość będzie lepsza lub gorsza - ale nawet tych "gorzej" nagranych na takim systemie się bardzo dobrze słucha.

Jeśli masz system na którym tylko super nagrane wynalazki brzmią dobrze - to masz do bani system.

Ile ludzi tyle będzie opinii, w większości osób, które znam, a mają ciekawe systemy , jednak odczuwają różnicę na dobrych i słabych płytach.. bywało nie raz, że dana płytę, nawet dany utwór na danej płycie brzmiał dużo lepiej (nawet na słabej płycie) , kiedy został zmieniony kabel głośnikowy na mniej pokazujący szczegóły w muzyce.. na mniej wydobywający "brudu" z nagrania. Ale nie istotne każdy ma prawo do swojej opinii i trzeba to uszanować.  Ważne, aby dany system pasował użytkownikowi, który go ma.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lolek126 napisał:

W szczególności to ostatnie.. ? pierwszy przykład z brzegu, bardzo lubię Jon Bon Jovi, stać ich na wszystko i na każde studio (zresztą nie wiem czy nie mają swojego) a ich płyty nawet w wydaniach japońskich nie robią wielkiego szału pod względem jakości. 

Tak.Moja ulubiona ,to New Jersey,na szczęście muzyka broni się sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.