Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2021 o 08:05, zbyniu 360 napisał:

Jest jeszcze taka mozliwosc czy da się podkrecić laser jak to sie robi? Czy da sie w tym laserze podkrecić?.

Zacznij od wyczyszczonia kolimatora (oczka) nawet niewielkie zabrudzenie zmniejsza znacząco emisję i powoduje problem ze skupieniem wiązki, przy laserze nic nie krec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 17:11, Bo0m napisał:

Moi drodzy,

Nawiązując do mojego wątku:

Ktoś się z tym spotkał? 

Dzwoniłem do sklepu. Wzmacniacz w poniedziałek wysyłam na serwis. Będziemy decydować co dalej. 

Co byście radzili tak ogólnie w moje sytuacji?

 

 

Skoro już się zdecydowaleś na serwis to oni wymienią potencjometr i po sprawie. Ja chyba bym wybrał wymianę od sklepu na drugi egzemplarz lub zwrot gotówki. Trafiłeś felerny egzemplarz , zdarza się takie czasy.

Edytowane przez danielzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, danielzy napisał:

Skoro już się zdecydowaleś na serwis to oni wymienią potencjometr i po sprawie. Ja chyba bym wybrał wymianę od sklepu na drugi egzemplarz lub zwrot gotówki. Trafiłeś felerny egzemplarz , zdarza się takie czasy.

Niestety, ale ten model jest niedostępny.

Jeszcze go nie wysłałem. Myślisz, że zwrot gotówki to lepsza opcja? Brałem go na kredyt i będę jeszcze trochę spłacał.

Czy sklep ma w takim wypadku obowiązek zwrotu pieniędzy, jeśli nie zgodzę się na serwis?

Pierwszy raz w życiu mam taką sytuację.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2021 o 16:20, Bo0m napisał:

Niestety, ale ten model jest niedostępny.

Jeszcze go nie wysłałem. Myślisz, że zwrot gotówki to lepsza opcja? Brałem go na kredyt i będę jeszcze trochę spłacał.

Czy sklep ma w takim wypadku obowiązek zwrotu pieniędzy, jeśli nie zgodzę się na serwis?

Pierwszy raz w życiu mam taką sytuację.

Pozdrawiam.

Jesli jestes z niego zadowolony to po co oddawać,  wymienia potencjometr, dadzą  na niego gwarancję i po sprawie,  to wcale nie znaczy że cały egzemplarz jest "felerny "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wzmacniacz jest aktualnie w serwisie Horn. 

Mam nadzieję, że wymienią potencjometr na nowy i będę mógł wrócić do słuchania muzyki 😊

A tak przy okazji, chciałbym was podpytać, jako użytkowników wzmacniaczy Denon, jakie kolumny podstawkowe lub małe podłogowe byście polecili do mojego pma-2500ne?

Aktualnie grają Buchardt Audio S300 mkII.

Metraż około 16m2.

Dźwięk jest dociążony, taki jak lubię, ale chyba czasami bas za bardzo dominuje.

Chciałbym trochę uwolnić i uprzestrzennić dźwięk.

Budżet w okolicach 10 - 12 tysięcy złotych.

Myślałem nad najnowszą wersją Buchardt S400 mkII, które, wedle opinii mają bardziej kontrolowany i spokojniejszy bas.

Pozdrawiam!

Edytowane przez Bo0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zachować dociążony charakter dźwięku, ale mieć bardziej kontrolowany bas. 

Nie wiem, czy w moim małym pomieszczeniu jest to możliwe. Powiem szczerze, że kiedyś miałem Dali sensor 5 i brakowało mi najniższych rejestrów.

Myślałem o Audio Physic 5, 8; Elac, albo o wspomnianych, najnowszych Buchardt S400 mkII

Jeśli chodzi o muzykę, której słucham - praktycznie każdy rodzaj rocka, ogolnopojeta muzyka gitarowa, czasami trochę elektroniki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Rozglądam się obecnie za wzmacniaczem PMA-2000AE, PMA-2010AE lub PMA-2020AE oraz CD DCD-1520AE. Jakby ktoś w najbliższym czasie planował zmiany w systemie i sprzedaż, któregoś z wymienionych urządzeń to byłbym zainteresowany. Kolor srebrny (szampański ;)).

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiecie gdzie leży przyczyna takiego problemu .Szuflada sama się zamyka po otwarciu ,ciężko płytę włożyć ,sporadycznie się zatrzyma abym mógł płytę włożyć.

A druga sprawa to trzeszczy przy odtwarzaniu laser w tle grania utworów muzycznych tak jak np trzaski jak z starych płyt gramofonowych potem płyty się zatrzymują i już nie chce jej wczytać.Najlepiej czyli wczytuje jak się go załączy przez pierwsze 3minuty od zasilania jak jest zimny potem trzaski i za chwile płyty nie widzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Ja posiadam 3 wzmacniacze denona 

Pma 1520

Pma 920

Pma 720

Wzmacniacze w idealnym stanie wizualnym jak i technicznym.

Porównywałem je brzmieniowo z Yamaha ax 900, onkyo a 8670, sansui a9, kenwood ką 880sd  i jak na razie pozostaje przy denonach, jakoś mnie urzekły swoim brzmieniem.

Posiadam również dwa cd denona dcd 146 oraz tunery jeden tu 560 i drugi tu 660.

Mam też problem z oby dwoma szufladami w dcd 1460 trzeba pomagać lekko ręką przy otwieraniu.

Pozdrawiam wszystkich Pasjonatów DENONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2021 o 21:44, zbyniu 360 napisał:

Może mi ktoś wykazać gdzie jest krancówka od szuflady.Obecnie mój demon dcd 1450ar ciągle zamyka mi szuflade .I Chciałbym przeczyscic aby w końcu się to uspokoiło?

Screenshot_2021-12-30-19-35-59.png

Przede wszystkim to nie jest schemat od 1450AR.

Krańcówka jest w przedniej części. Trzeba umieć ją rozebrać żeby nie zepsuć. 

7 godzin temu, Tomasz Denon1520 napisał:

 

Mam też problem z oby dwoma szufladami w dcd 1460 trzeba pomagać lekko ręką przy otwieraniu.

Do wymiany paski, standard w tych napędach. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rafal735r napisał:

Przede wszystkim to nie jest schemat od 1450AR.

Krańcówka jest w przedniej części. Trzeba umieć ją rozebrać żeby nie zepsuć. 

Do wymiany paski, standard w tych napędach. 

 jak wygląda?  Dokładnie gdzie z przodu.Nadal poszukuję lasera do Cd 1450ar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa to wyłącznik, a siedzi pod płytka, Zielona strzałka. 

 

Screenshot_20220111_183721_com.android.chrome_edit_873753347128653.jpg

Element nr. 23 go popycha na boki. Żeby wyjąć go trzeba wyjąć napęd. Najlepiej w pozycji w połowie otwartej szuflady. Obracasz na plecy i wyciągasz. Siedzi na trzech zatrzaskach. Ale przy demontażu samego stycznika trzeba uważać, bo można go połamać 

Laser tylko z Chin raczej. A na pewno w PL nie ma. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.