Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2021 o 09:17, krz napisał:

Kto się zajmuje serwisem wzmacniaczy Denona? Po dwudziestu latach wypadałoby odświeżyć mojego PMA-1500R.

Witam,i jak dałeś gdzieś tego wzmaka do przeglądu ?,mam też tego wzmaka i szukam właśnie dobrego serwisu,selektor wyboru źródła mi zaczął nie łączyć, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zibi69 napisał:

Witam,i jak dałeś gdzieś tego wzmaka do przeglądu ?,mam też tego wzmaka i szukam właśnie dobrego serwisu,selektor wyboru źródła mi zaczął nie łączyć, pozdrawiam.

Ostatecznie nie wysłałem, bo nic się jeszcze z nim nie dzieje. Jeśli to tylko sekret selektor to wyślij tu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rak39 napisał:

Skoro o pma-1500r jest aktualnie mówione mam pytanie:

czy z KEF Q350 nowy Denon pma-800ne zagra lepiej niż starsze 1500r czy 1500ae?

kosztują podobnie,

no i wiadomo to różne półki, nowy vs stary itp. dylematy

Witam,zajrzyj do srodka 800ki i 1500 a sam sobie odpowiesz na pytanie ,pozdrawiam.

Edytowane przez zibi69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zibi69 napisał:

Witam,zajrzyj do srodka 800ki i 1500 a sam sobie odpowiesz na pytanie ,pozdrawiam.

Dzięki, to prawda! Patrzyłem na to już.

  Konstrukcyjnie 15xx  są wiele bardziej zaawansowane.

Mam w tej chwili 495r, gra całkiem fajnie, ale porównując do tarczy zegara do 9-tej gra trochę chudo , od 9-tej zaczyna brzmieć pełniej i soczyściej i jest OK.

Co dziwne mam jeszcze Cambridge Audio A1v3 i on gra lepiej na małych poziomach wysterowania (a przecież to zaledwie 2x25W) a na większej głośności denon 495r oczywiście jest bardziej dynamiczny i ogólnie dla mnie lepiej brzmi (ale to jest 2x45W).

Zastanawia mnie czy pma1500r dzięki większej mocy i lepszej konstrukcji, będzie lepiej  wysterowywał moje kefy, już od najniższych poziomów głośności, żeby brzmiało soczyście od samego dołu, czy może  jest to jakaś cecha wrodzona denonów lub połączenia z kef q350?

pma800ne dosyć fajnie zabrzmiał w testach w porównaniu do wielu wzmacniaczy, które oglądam czasem na tej stronie :

 

Dlaczego zawracam kolegom głowę tu na forum?

Szukam optymalnego wzmacniacza do moich KEF Q350, a Wy macie te klocki w domu i dużą wiedzę i  spektrum osłuchania różnych kombinacji wzmacniaczy i kolumn, więc może coś ciekawego się dowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.10.2020 o 11:23, smax napisał:

Kochajcie Denony, bo tak szybko odchodzą 🙂

I wracają 😉

Po sprzedaży 2500ne, przerzuceniu sporej ilości klocków dwa lata później wracam do najlepszego dźwięku...tym razem w wydaniu na 110 lecie.

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolego " HipertrofiaAbsolutu " opisz wrażenia po odsłuchach PMA - A110 względem PMA - 2500ne. Pytam bo sam posiadam PMA-2020ae i zastanawiam się nad taką zmianą.

Oprócz PMA- 110 brałem też pod uwagę zestaw Onkyo P 3000R + M 5000R , ew. Marantza PM 11 s3 , lub Yamaha AS 2200 lub używkę AS 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, danielzy napisał:

Witam , kolego " HipertrofiaAbsolutu " opisz wrażenia po odsłuchach PMA - A110 względem PMA - 2500ne. Pytam bo sam posiadam PMA-2020ae i zastanawiam się nad taką zmianą.

Oprócz PMA- 110 brałem też pod uwagę zestaw Onkyo P 3000R + M 5000R , ew. Marantza PM 11 s3 , lub Yamaha AS 2200 lub używkę AS 3000

Cześć!

No więc daj mi parę dni na odsłuchy bo dopiero go dziś odbieram!

Ale mogę już coś napisać o pozostałych twoich typach. Aktualnie gra u mnie Onkyo 9000r (na sprzedaż by the way) i gra bardzo dobrze. 3000r+5000r może zagrać lepiej, ale nie sądzę, że różnica będzie warta dopłaty 7-10tys - bo tyle trzeba dołożyć.

Z Yamahy miałem 2100 i przegrała z Denonem 2500ne. To całkiem inne granie, dla mnie za suche, za techniczne...Denon gra żywo, piękna scena. AS3000 będzie ciężko znaleźć 😉

A110 muszę posłuchać trochę u siebie żeby móc konkretnie porównać do 2500ne. Dam znać w weekend 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, danielzy napisał:

Super , wreszcie ktoś porównał Yamahe AS 2100 do Pma - 2500ne. A jak wypada Onkyo 9000r do tego Denona PMA - 2500ne ?

Jest dynamiczny, gra lekko po jaśniejszej stronie. Dobra rozdzielczość. 

Ale do moich kolumn trochę za jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, costa brava napisał:

Musiałeś mieć wybitnie niedobrane kolumny i może też źródło, skoro AS2100 tak zagrała, albo niewygrzana była 🙂

 

Ale fakt,  chciałbym porównać z 2500NE, bo to podobno cieplejsze mniej rozdzielcze granie niż 2020AE 

Miałem wtedy proac response d2.

Źródło cd-s 1000

2500ne grało średnicą wybitnie, dynamika też na wysokim poziomie, góra lekko wygladzona ale szczegółów sporo.

A110 się wygrzewa...na razie nie będę nic pisał 😉

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie znam, ale no właśnie, źródło....

ponoć wzmaki Yamaszki za ostro i sucho grają z cdkami tej firmy...

 

 

32 minuty temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

 

A110 się wygrzewa...na razie nie będę nic pisał 😉

Był tez kiedys A100 na 100lecie firmy, równolegle z pma-2010ae, ponoć grały trochę  inaczej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Myślę, że po 10h ciągłego grania można wstępnie już coś napisać.

Z góry przepraszam, ale nie jestem recenzentem, nie potrafię używać tych wszystkich pięknych audiofilskich słów opisujących dźwięk.

Porównanie:

Onkyo 9000r gra dynamicznie, z lekką V. Wysokie są dosyć ostre, czasem potrafiło sypnąć sybilantami, ale być może to wina kolumn. Scena wypchana do przodu. 

Denon 2500ne - Tutaj dźwięk bardziej kulturalny, góra wygładzona,  bas mocny, soczysty, jednak czasem potrafił wyjść poza kontrolę. Znaczna różnica przy włączeniu trybu Analog. - więcej detali.

Denon a110 - Pewnie jeszcze będzie się to zmieniać, bo wzmacniacz się wygrzewa, ale na teraz: jestem w szoku. Przede wszystkim szczegółowość! Nie wiem jak oni to zrobili, ale góra jest detaliczna,  jednak nie sypie żyletkami, słuchać dużo więcej niż przy Onkyo, średnica czaruje, jest na pierwszym planie, bardzo szeroka scena, separacja na odp. poziomie. Bas mocny, ale dobrze trzymany w ryzach. Denon a110 jako jedyny złapał za ryj moje kolumny i przy zejściu nisko czuć precyzję i dynamikę. Nie ma mowy o żadnej "rozlazłości".  Słychać ogromną różnicę przy przejściu na pliki hi-res, przy Onkyo była znacznie mniejsza. 

Tryb Analog + source direct - lekko poprawia detaliczność, mam wrażenie że w 2500ne różnica była bardziej odczuwalna.

Poza tym wzmacniacz jest najlepiej wykonanym sprzętem jaki do tej pory posiadałem, a trochę tego było. 

Pokój zaadaptowany akustycznie

Głośniki: Dali oberon 3

Źródło: CXC + CXN + HDD

Kable: Chord Clearway X

 

 

 

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolego bez obrazy ale czy ty spinasz glośniki podstawkowe za nie całe 3tyś zł  ze wzmacniaczem za ponad 18 tyś zł?

Wiem że " cena nie gra " ale myślę że taki wzmacniacz zasługuje na Dużo lepsze kolumny , co najmniej z serii Rubicon. W takim zestawieniu jakie teraz masz to on ci pokaże ,  nie wiem czy 50% swoich możliwości. Koniecznie pomyśl nad zmianą kolumn na adekwatne do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, danielzy napisał:

Witam , kolego bez obrazy ale czy ty spinasz glośniki podstawkowe za nie całe 3tyś zł  ze wzmacniaczem za ponad 18 tyś zł?

Wiem że " cena nie gra " ale myślę że taki wzmacniacz zasługuje na Dużo lepsze kolumny , co najmniej z serii Rubicon. W takim zestawieniu jakie teraz masz to on ci pokaże ,  nie wiem czy 50% swoich możliwości. Koniecznie pomyśl nad zmianą kolumn na adekwatne do niego.

Spokojnie, zdaję sobie z tego sprawę i oczywiście głośniki zmienię, tylko muszę trochę poczekać. 

A z drugiej strony, często kolumny z niższej półki pokazują co potrafią dopiero z dużo droższym wzmakiem.

Takim przykładem jest np KEF ls50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tak, ale wzmak nie pokazuje

I na innych kolumnach mogą byc calkiem inne odczucia,  choć sądzę że  tez a110 bylby najlepszy

Jak słychać różnice  na kiepskich kolumnach to na lepszych powinna być jeszcze większa 

Tyle teoria, a jak praktyka to się  okaże:)

Aha, nie tylko kolumny ale i źródło masz takie sobie  

To tez ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.