Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Neotech 3004, niedrogi kabel można kupić w HIFI COLECTIVE - dodaje pięknej barwy.

 

Ja mam Neotechy 3003 MKIII ( budowa koncentryczna ) na wtykach KLE miedzianych. Fakt, pasują do Creek - jest dobre wypełnienie i podstawa. Jednak czegoś mi brakowało i szukam. Ma też Mogami i mam też Cardasy Twinlink i też jest dobrze. Lepiej było z Cardasami za cenę 3000zł, ( Clear Sky ) he he. I w moich poszukiwaniach w końcu kupiłem na Aliexpressie takie inne IC - tajwańskie ( Neotechy też tajwańskie ) i dostałem to co chciałem. Dla mnie jest już ekstra. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagier to pochwal sie jaka marka tych innych IC jest i czy w rozsadnej cenie.

 

A nie będziecie się śmiali?! Chociaż cena śmieszna .... na to jak grają. Nazwa MPS - ja akurat mam model M-8 ale XLR. Cena za RCA to obecnie 119,99 $ z rodowanymi wtykami. Tylko potrzebują bardzo dużo czasu aby się uspokoiły/ obniżyły pasmo i nabrały wypełnienia.

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ponawiam zapyatnie, w trochę innej formie:

Mam Audio Physic Yara Classic z Rega Brio-R. Miałem zamiar kupić DACa od Regi, poluję na DAC-R używany. Ale po przejrzeniu wielu wątków zastanawiam się nad wymianą Regi na A50-używany na gwarancji można za około 2800 wyjąć, do tego moduł DACa Ruby, który jest na tych samych kościach co DAC-r, wyjściowo jest za 2200 (za tyle chodzą używki DAC-r) myślę, że można negocjować, a np w UK taki moduł jest za tyle:

https://www.ebay.pl/itm/Creek-Audio-Ruby-2-DAC-Plug-In-Module-/391074170756

Pytanie czy wymiana REgi na ww Creeka A50 jest sensowna, czy bawić się w to? Gdzieś koledzy na forum pisali, że Brio-R to zbyt słaby wzmacniacz do AP Yara (kolumny maja 4Ohm, zalecana moc 20-120 W, skuteczność 90 dB) i fakt, trochę brakuje basu, choć nie jestem pewien czy pomieszczenie nie "zjada niektórych niskich zakresów(16 m kw, kolumny stoją na węższej ścianie około 2,20 od siebie)...? No i trochę takiego powerka przy Metallice brakuje...Na papierze A50 ma tylko trochę więcej mocy niż Rega, do tego wyczytałem, że to klasa A a Rega AB-więc mniej efektywny Creek (nie wiem czy dobrze wnioskuję...?) Reasumując za używkę DAC R mogę dać 2000, zakładając, żę Brio sprzedam za około 2000 (jest jeszcze na gwarancji w bardzo dobrym stanie), dokładam 800zł na A50 używką, 1900 na Creek Ruby, czyli cała operacja kosztuje mnie 2800(A50)+1900(DAC Ruby)=4700-2000(ze sprzedaży Brio R)=2700 vs zostaje Brio-R, kupuję DAC-R za 2100 i zostaję przy starym systemie. To w dużym zaokrągleniu wyliczanka w której różnica wynosi +/- 600-1000 złotych, które jestem w stanie dołożyć. Pytanie czy warto?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regi brio nie znam - creeka a 50 juz niezle . Mam w nim tuner ktory w dac-u rowniez jest i póki co jestem bardzo zadowolony . U mnie grają zdecydowanie inne kolumny wiec cieżko porównywać 1:1 ale czytając ze Twoje majo 90db skuteczności plus 4 ohm to powinno być ok . U mnie gra to na 30 m2 + otwarty hol i kuchnia nie narzekam . Basu jest ( wbrew opiniom które czytałem ) dokładnie tyle ile trzeba czy raczej tyle ile realizator nagrał. Pod tym względem creek jest bardzo wierny, dodatkowo fajne jest to jak sie go obsługuje . Czytelny wyświetlacz jeden pilot . Ciekaw jestem jak gra ten ich DAC ja używam Cambridga stream magica . Co do ceny używanych poszukaj dokładnie i negocjuj - był za 2300 w Krakowie miałem ochotę kupić drugi do systemu w sypialni , ale za 2600 to chyba nawet na olx jest w tej chwili .

Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Dołączam do klubu. Po latach marzeń o Creeku kupiłem używane Evolution 50A i 50CD. Z tunerem na pokładzie. Tuner rzeczywiście bardzo dobry.

Nadszedł trudny czas zakupu kolumn. Mieszkam na prowincji i nie mam możliwości jeżdżenia na odsłuchy. Oczywiście, jak zawsze, bez sensu, jak tysiące innych zagubionych we mgle, proszę o poradę - co kupić?

Wiem, posłuchać. Wiem, bez sensu kupować na odległość. Wiem, kupuję dla swoich uszu. Ale rzeczywistość skrzeczy. No chyba, że znajdę sklep lub kogoś, kto za kaucją wyśle mi do odsłuchu domowego.

Mimo wszystko, jeśli ktoś będzie chciał zabić trochę czasu dając mi dobre rady, to bardzo chętnie przeczytam i będę wdzięczny.

Raczej podłogówki, 17 m kwadratowych, głośno Pink Floydzi, Zeppelini, Stonesi, Black Sabbath, muzyka filmowa; ale codziennie, najczęściej ciche odsłuchy łagodne, smoothowe, trochę poważnej minimalistycznej. Budżet 4-5 tys. zł.

Pozdrawiam fanów muzy różnej i różnistej oraz Creeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario oczywiscie najlepiej posłuchać ale ja polecam absolutnie subiektywnie pylon diamond 28 - to moje docelowe kolumny . Przetestowałem dwukrotnie z moim a50 było super . Są absolutnie uniwersalne , zagrają wszystkie gatunki a prócz tego bardzo dobra stereofonia i bas . Dzis gram na eposach Epic-ach i jest na 4+ ale braki są w głębi i w dynamice . Jak poszukasz ( np na olx ) to znajdziesz nowe w okolicach 5 tys choć te 17 m2 to trochę mało . Niemniej są lepsze niż diamond 25 i ja bym kupił większe .

Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, gratuluję wyboru. U mnie 50a + 50cd grają z Pylon Diamond 25 w pomieszczeniu ok. 15-16 m2. Mam ten zestaw od prawie dwóch lat i myślałem, że niczym mnie już nie zaskoczy a jednak ciągle zdarza mi się opad szczęki gdy trafię na porządnie zrealizowane nagranie. Słowo "synergia" bywa często nadużywane ale w tym przypadku chyba coś takiego się pojawiło. Jeśli kupiłbyś nowe Diamondy, musisz dać im pograć kilkadziesiąt godzin żeby pokazały pełnię możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Od około pół roku jestem posiadaczem wzmacniacza Creek evo 2 oraz kolumn Epos Elan 30. Czytając forum dowiedziałem się o jednej z usterek wzmacniacza mianowicie przerywanie lub nie włączanie się jednego z kanałów podczas cichego odsłuchu- wymiana przekaźnika pomogła. Aktualnie z usterek posiadam jeszcze delikatny szelest na obu kanałach przez cały czas na stałym poziomie nie zależnie na jakim źródle, podejrzewam że jest to problem na sekcji zasilania(wymieniłem już kondensatory-bez zmian). Chciałbym dojść do sedna problemu jednak nie posiadam schematu do wzmacniacza. Gdzie można było by go znaleźć? Może ktoś z forum miał już podobny problem.

Za wszelkie wskazówki dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver co do lekkiego przegłosu w evo - ja zmieniłem gniazdko do którego był podpięty i sprawdziłem poprawność usytuowania fazy i skończył sie problem .

Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

To ja mam inne pytanko, czy warto przesiadać się z Creeka Evo 2 na 50A ?

Czytałem różne opinie, jedni pisali że warto a inni nie. W sklepie uszłyszałem że nie warto, jak już to szukać Destiny bądź 100A.

dokładnie przesiadłem się z evo2 na a 50 - moim zdaniem zdecydowanie , bezdyskusyjnie warto . Pewnie na a 100 jeszcze bardziej warto ale cena już zupełnie inna . Co do destiny ... trzeba by znalezć w naprawdę dobrym stanie z pewnego zródła ( też mi sie marzył )ale piszą co niektórzy że dystans od a 50 do destiny jest już zdecydowanie mniejszy niż kiedyś od evo2

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam Evo 2 w dobre ręce - praktycznie Idealny, kompletny ze wszystkimi papierami i oczywiście całkowicie sprawny : http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/creek-evolution-2-idealny-fabr-os120249.html

 

Pozdrawiam świątecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dzięki za podpowiedz u mnie faza była z prawej jednak po zmianie kabla w gniazdku nic się nie zmienia. Lekki szelest jest słyszalny z 3 metrów wieczorem w cichym pomieszczeniu. Podczas bardzo cichego grania też bywa słyszalny. Wiesz może gdzie mogę szukać schematu? Mam znajomego który mógłby się usterka zająć jednak naprawa bez schematu bardzo wydłuża naprawę.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje,pozdrawiam.

 

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam schematu natomiast ten przyglos tez mnie martwił i w okresie gwarancji wysłałem go autoryzowanego serwisu zeby go przejrzeli . Stwierdzili ze wszystko jest ok i odesłali . Pózniej znajomy namówił mnie do wywalenia wszelkich listew i wpięcie go bezpośrednio do gniazdka w ścianie i okazało sie ze bylo lepiej a jak zmieniłem jeszcze gniazdko i sprawdziłem fazę to skończył sie problem.

 

 

Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.