Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  199 członków

Creek Klub
IGNORED

KLUB POSIADACZY CREEKA


nick102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zawitało u mnie phonopre do Destiny 2.

Teraz sobie słucham wynili ;-)

 

Dzięki jimmi

 

Jeszcze jeden szczegół to NAD i Cambridge stosują we wzmacniaczu osławione potencjometry Alps-a niebieski które mają nieliniową charakterystykę na początku skali i wieczorem ciche słuchanie jest prawie niemożliwe bo albo nie ma nic , albo jest za głośno .

Destiny 2 też posiada to poti i jakoś nie występuje owo zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Destiny 2 też posiada to poti i jakoś nie występuje owo zjawisko

Mnie to juz na szczęście nie dotyczy mij a50 absolutnie mi wystarcza :-)

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.:)

Posiadam obecnie kolumny Audio Physic Yara Classic, w klubie AP polecali do kolumn Creeka Evo. Chciałem u Was dopytać co sądzicie o takim połączeniu. W tej chwili kolumny napędza Rega Brio-R, ale chyba nie jest to dobre połączenie. A szykuję sie do zakupu DACa, w tej sytuacji miałem w planie Rega DAC-R, ale gdybym miał ożenić Regę Brio-R, myślałem o dołożeniu kasy na DAC i kupnie czegoś z wbudowanym DACiem...? POnieważ teraz EVo już nie ma, czy taki Creek Evolution 50A wystarczyłby do napędzenia moich głośników? (jeśli chodzi o DAC zostałby w takiej konfiguracji DAC Regi). Biorę jeszcze pod uwagę wymianę kolumn na łatwiejsze do wysterowania-w takim wypadku zostałbym przy Redze. Pomieszczenie to 16 m kw.

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obiecalem ze cos skrobne notabene Destiny 2

 

Pierwsze dzwieki i odczucia w stosunku do poprzedniej integry Primare sa takie, iz na pewno zyskalem duzo wiecej na srednicy ( wysunieta bardziej do przodu,czytelna przez co jest wiecej smaczkow ) jak i w gorze pasma ( jest bardziej szczegolowa ) ale bas mial lepsza rozpietosc w poprzedniu.

Oczywiscie to jest opinia subiektywna na ktora maja wplyw akustyka pokoju jak i reszty toru...

temat rzeka

 

Ogolnie podoba mi sie i przez dwa dnie "jeździłem" z kolumnami po pokuju aby znow odnalezc TO miejsce gdzie maja stac.

W mojej pamieci pozostal Evo 2 ktorego milo wspominam i stad te zmiany.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja skrobne moze nieco wiecej..

Evo2 zostaje w pamieci. Ja zaczynalem od tego wzmacniacza i pamietam, ze obok mialem Cambridge Audio 640a v2 wowczas ale basem i kultura i finezja, bo tak na tamten czas czulem, creek evo2 byl lepszy. Jechalem po niego do Rotterdamu. Porownanie do Harman kardon 3490 rowniez spowodowalo ze evo 2 zostalo u mnie na dlugo. Evo 2 zastapil potem Evo 5350 -150w piekna integra i to byla jazda dopiero bo jak kupilem Destiny 1 to niestety zostal evo 5350. Desiny 2 otworzyl mi oczy na ogolny temat pojmowania dzwieku przez Creek i przebil w pewnym sensie evo 5350-ktory jest dobrym zawodnikiem, ale nie dowiecie sie o nim nic w swoim systemie, bo jest nie do zdobycia niestety-kupil go kolega z forum, ale jakos sie nie udziela publicznie ;).

D2 To swietny wzmacniacz ale do pewnego pulapu . Gdyby D2 mial to co moj obecny musical na basie bylby idealem ;)

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem CA 640c v2 i bardzooo milo go wspominam, mial swoj czar.

 

Ten czar jest nadal u mojej Mamy z tunerem rotel. C/a lubi sie z rotelem i creekem, a nienawidzi z wlasnym brendem. C/a z c/a to katastrofa!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja dzis podlaczylem stara Yamahe Rx-797 (od ktorej kiedys zaczynalem) pod kolumny atc i wbrew wszystkiemu napedzaja je wrecz cudownie, a dzwiek to bajka. Wsadzilem porostu ja w system w polaczeniu ze strumieniowcem C/A SM6 i dalej DAC FIIO D03K TAISHAN odpalajac stacje smooth jazz. Zmiazdzyla w tej konfiguracji Desiny2 i Musical Fidelity m6si. Cale okablowanie i reszta toru jakos wybitnie sie wpasowala, ze nie moge ochlonac.

 

I co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz yamaha stoi obok i gra smooth jazz ze strumienia, a musical gra z cd, gamofonem i tnerem, czasem z komputerem (dac) . Yamaha robi rowniez jako kino w stereo i odciaza glowny system w ciagu dnia ;), plolaczona jest z kef iqt 70, to bylo glownym zalozeniem.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Marantza cd52 mkII se

Ale zacny transport masz hudykot, pozadny cd,

. Zarówno XLR jak i RCA. Jakie odczucia?

Ja od wczoraj gram na xlr, dla mnie jakosciowo zdecydowanie xlr najlepiej oddaje wartosc muzyczna. Zrodlem jest stream magic 6.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tak: dysk Nas do Bluesound node2 który robi jako pośrednik do DACa ( bo nie gram przez USB tylko przez Coax ) BS łącze coaxialne z Dac i z DACa poprzez XLRy z Creekiem. Przez RCA tez jednak lepiej jest przez XLR. Miałem różne Cardasy, został Twinlink. te drozsze nie dawały wypełnienia dołem, na czym mi zależy. Jakiegoś Furutecha tez miałem, niebieskiego, nie pamietam juz. Było dobrze ale Cardas wtedy wygrał. Jak posłuchałem jedynie pożyczanych juz drogich modeli to zauważam drobną wadę Cardasa - troche wolny. Ale za to przyjemnie sie go słucha. I zacząlem poszukiwać czegoś nowego. Teraz gram na Mogami XLR - jest prawie super ( za śmieszce pieniądze ) b dobry kabelek, neutralny, szybki z wypełnieniem i kontrolowanym basem. Sam sie zdziwiłem ze taki dobry i ułożony. Tylko jestem chyba zmanierowany drogimi kablami i brakuje mi w nim charakteru, jakiegoś błysku. Ten Mogami jest tak dobry ze aż nudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmi testujesz Albedo?

Niom, slucham wlasnie..

 

Ma ważna dla mnie zaletę - wszystkie płyty, czy orginały, czy nagrywane, wczytuje szybko i bezzająknięcia.

Idealny do moda, wiesz o tym mam nadzieje, to zrodlo do dac jest idealne

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakich interkonektach gracie? Zwłaszcza chodzi mi o a50. Zarówno XLR jak i RCA. Jakie odczucia?

Zachciało mi się znowu żonglowania :-)

( jeżeli już takie pytanie było to przepraszam )

Interkonekt RCA QED Performance Graphite. Jest ok :). Nie wiem, czy używanie XLR ma sens, bo 50a nie jest konstrukcją zbalansowaną a tam ten rodzaj połączenia sprawdza się najlepiej. Sam Creek w instrukcji do 50a pisze, że XLR- do konstrukcji zbalansowanych i połączeń o większej długości. Oczywiście poeksperymentować można. Podobno czasami nawet konstrukcje niezbalansowane grają lepiej po XLR niż RCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem xlr w 50a, za bardzo różnicy nie słyszałem. Jak wspomniałeś xlr w 50a nie jest zbalansowane.

A jak to porównywałeś? Ja natomiast słyszę większą dynamikę na XLR wyraźnie, a sygnał biorę ze zbalansowanych wyjść Dac`a. Z jednego Dac`a mam połączony wzm poprzez XLR i RCA i tak porównuje zmieniając pilotem jedynie numer wejścia. Różnica wyraźnie lepsza na XLR, większa dynamika, więcej powietrza wyraźniejsze wokale ( średnica bardziej wypchnięta ) ale no właśnie przez tą większą szczegółowość na XLR, brzmienie wydaje się być jakby jaśniejsze i teraz szukam "ciemniejszych" interkonektów XLR aby zbalansować (wyrównać do RCA ) brzmienie na zbalansowanym wejścia XLR. Śmiesznie to brzmi.

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Śledzę jak się rozwija.

 

Z ic jeszcze fajnie się zgrywał Cardas Bel Canto. Robiony przez Cardasa na zlecenie do sprzętów BC. Na rynku wtórnym raczej rzadko spotykany. Ma go mój kumpel. Muszę znowu pożyczyć i potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podłączony 50a do audio gd zbalansowanym i rca. Różnica znikoma. Widocznie słaby przewód miałem xlr.

 

Ja mam Daca Xianga - jak zauważyliście na wątku ;-) http://www.audiostereo.pl/klub-xiangsheng_136216.html. Może ten Xiang ma po prostu lepsze wyjście XLR niż RCA.

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do koncówki evo 2 podłączałem amplituner Marantz sr 6004 ale niestety nie dało sie pojawiało sie jakies zakłócenie , natomiast Oppo 93 podłączone bezpośrednio do koncówki działał bez zastrzeżeń , ale to wejście faktycznie jest sporo czulsze niż inne .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.:)

Posiadam obecnie kolumny Audio Physic Yara Classic, w klubie AP polecali do kolumn Creeka Evo. Chciałem u Was dopytać co sądzicie o takim połączeniu. W tej chwili kolumny napędza Rega Brio-R, ale chyba nie jest to dobre połączenie. A szykuję sie do zakupu DACa, w tej sytuacji miałem w planie Rega DAC-R, ale gdybym miał ożenić Regę Brio-R, myślałem o dołożeniu kasy na DAC i kupnie czegoś z wbudowanym DACiem...? POnieważ teraz EVo już nie ma, czy taki Creek Evolution 50A wystarczyłby do napędzenia moich głośników? (jeśli chodzi o DAC zostałby w takiej konfiguracji DAC Regi). Biorę jeszcze pod uwagę wymianę kolumn na łatwiejsze do wysterowania-w takim wypadku zostałbym przy Redze. Pomieszczenie to 16 m kw.

podbijam, bo coś bez odzewu było, a ciągle mam dylemat. W odwodzie za Regę padały propozycje Fezz Audio Silver Luna...ale tu funkcjonalność już nie taka...W tej chwili z używek na gwarancji jest za 2900 50A, tyle ze mocowo z Regą nie ma jakiejś przepaści...? Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakich interkonektach gracie? Zwłaszcza chodzi mi o a50. Zarówno XLR jak i RCA. Jakie odczucia?

Zachciało mi się znowu żonglowania :-)

( jeżeli już takie pytanie było to przepraszam )

 

Polecam Neotech 3004, niedrogi kabel można kupić w HIFI COLECTIVE - dodaje pięknej barwy.

Edytowane przez Matt_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.