Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz jakiś czs temu zapisałem się do tego klubu ,i na dzien dzisiejszy mam pytanie do miłośników ROTELA , którym sam tez jestem pośiadam preamp ROTEL RC-1070 i chce go wymienić na 1082 ponieważ brakuje mi w moim płynej regulacji barw ,pytanie jest takie do wszystkich którzy obcowali z tymi dwoma klockami czy oprucz tego ze w 1082 dostane regulacje barw to jakie będą ruznice w dzwięku ,czy tez nie będą zadne ,dodaje fotke pozostałych moich klocków, Pozdrawiam

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ brakuje mi w moim płynej regulacji barw ,

 

Jeśli przy takim sprzęcie brakuje Ci korekty tonów, to albo masz bardzo słabe kolumny, ale bardzo źle akustycznie zaaranżowane pomieszczenie. Tak moim zdaniem. Chyba lepiej najpierw zająć się tymi dwoma czynnikami, niż zmieniać preamp.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy takim sprzęcie brakuje Ci korekty tonów, to albo masz bardzo słabe kolumny, ale bardzo źle akustycznie zaaranżowane pomieszczenie. Tak moim zdaniem. Chyba lepiej najpierw zająć się tymi dwoma czynnikami, niż zmieniać preamp.

Witam co do kolumn to myślę ze są dobre do tego systemu na głośnikach SCAN SPEAK,okablowanie to KIMBER 4TC a połączeniowe to VAN DEN HUL THE SECOND ,a jeśli chodzi o pomieszczenie to faktycznie brakuje mu trochę wytłumienia muszę nad tym popracować ,ale mam pytanie czy słuchałeś kiedyś tych dwóch klocków jakie wymieniłem w temacie i czy możesz

mi opisać jakie są między nimi różnice w dzwięku

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam 1082 to następca 1090 (niestety okrojony- koszty), i znacznie lepszy od 1070. Z tamtych dzielonek warto było mieć rc 1090 i końcówkę 1080/1090. Wszystko poniżej nie warte było zachodu. Potwierdzał to również Josef, kiedyś tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ja słuchałem tych 10XX to stwierdzam, że z tych serii to Dobre końcówki skończyły się na 990/991. te 10XX to już nie to, nie że są jakies okropne ale tamte są po prostu lepsze.

 

 

mimo że mam dużo lepszą koncówkę do dziś sie biję z myślami że sprzedałem moją 991 a miałem jak nową z papierami i kartonem ( który niestety komuś w domu przeszkadzał :) )

 

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie proszę o rade posiadam roksan kandy 2 + głośniki monitor audio gs10 i do tego poszukuję Cd, może ktoś mi poradzić jak Rotel RCD-991 zgrał by się z roksanem ,muzyka od plumkania po rock i jeszcze jedno pytanie ile można za takiego rotela zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

Żona namawia mnie na zestaw stereo do sypialni:)Miałby być jakiś mały wg niej żeby coś tylko grało, ale nie ze mną te numery. U mnie stereo musi mieć swoja duszę i ma grać na co najmniej przyzwoitym poziomie. Pokój to 16 m2 niestety w kwadracie. Myślałem o monitorach pylon perl bo potrzebny jest biały kolor kolumn. Teraz tylko zostało dobrać to tego wzmacniacz. Kwota do 800 zł i wybór padł na coś Rotela. Co polecacie? Muzyka różna, ale czasami gdy będę sam to zabrzmi ostre granie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pierwsze argumenty są dla mnie mało istotne:) Oczywiście sprzęt musi być zadbany, ale to określenie "w miarę gra" jest dla mnie trochę zastanawiające:)

 

To tak jak rotel, tyle, że ten nie świeci ;)

 

KotD, gdybym miał kupić sobie rotela to z sentymentu 935 BX.

dlaczego masz to niego taki sentyment?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bo to bardzo fajny (trochę inny jeśli chodzi o budowę niż inne rotele) wzmak. Nie powala mocą, ale jest wydajny i jak trzeba dołożyć do pieca to 935 zaciera ręce :) Myślę, że znajdziesz go w cenie 500-600 zł.

do sypialni to pilot by się przydał

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugi rb 970bx. Podpiąłem oba w mostku do Dynaudio dm 2/7 i... dupy mi nie urwało. Myślałem, że będzie lepiej. Co prawda WYDAJE mi się, że jest troszeczkę bardziej przejrzyście ale ogólnie zastanawiam się czy było warto? Mam nadzieję, że nie zrobię krzywdy tym wzmacniaczom podpinając w mostku 4 Ohmowe Dynki mimo minimum 8 Ohm z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, który Rotel gra w miare neutralnie i uniwersalnie z dobrą przestrzenią? Mam na myśli te tanie modele do ok. 500 zl. :) im mniej wydam tym lepiej. Ma to grać z wharfedale crystal 30 w pokoju 11 m^2, ale znośnie wytlumionym

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.