Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam zestaw pre/power z 15 tek.

Faktycznie niebieskie okrągłe diody dają mocno , w przypadku pre słabiej w trybie czuwania a mocniej w czasie pracy.

Natomiast końcówka cały czas podobnie - fakt zmiany trybu praca/uspienie jest widoczny po czerwonej diodzie zabezpieczeń.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zestaw pre/power z 15 tek.

Faktycznie niebieskie okrągłe diody dają mocno , w przypadku pre słabiej w trybie czuwania a mocniej w czasie pracy.

Natomiast końcówka cały czas podobnie - fakt zmiany trybu praca/uspienie jest widoczny po czerwonej diodzie zabezpieczeń.

 

A możesz powiedzieć coś o połączeniu Trgger.

Jeżeli jest możliwość proszę napisz w jaki sposób masz to razem połączone i jaki jest tego efekt.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Szanownych Rotelowców

Z ogromną przyjemnością i szacunkiem pozwolę sobie dołączyć do Klubu :)

Kiedyś wpadł mi w ręce RCD-930AX i od tamtej pory postanowiłem sobie przy najbliższej okazji postarać się o Rotelka. Znudził mi się Denon DCD-1460 (a właśnie - idzie na sprzedaż) i gdy na Allegro pojawiły się w dobrej cenie 2 uszkodzone CD ... kupiłem obydwa :). 950-ka trzeszczała i płyta potrafiła się zatrzymać - wymiana lasera + trochę cyny i wszystko jest miodzio :). 970BX - kółko zębate już jedzie z Holandii, brakuje mi tylko przycisku open/close. Stąd me pytanie: czy ktoś ma może dostęp do takiego, potrafi powiedzieć gdzie go szukać lub poradził sobie "domowym sposobem" ?

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a czasopiśmie audiovideo jest mn test dzielonki rotela, jest tam info z zasilaniu końcówki mocy i o tym że inne końcówki rotela mają zasilacze impulsowe.

to jak które lepsze ? toroid czy impuls ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć coś o połączeniu Trgger.

Jeżeli jest możliwość proszę napisz w jaki sposób masz to razem połączone i jaki jest tego efekt.

 

W żołnierskim skrócie.

 

Trigger umożliwia włączanie i wyłączanie całego zestawu Rotela jednym przyciskiem pilota POWER ( oczywiście poza uruchomieniem płyty w odtwarzaczu CD).

Włączasz na przykład nim od razu tuner ( oczywiście wszystko musi być rotela)

 

 

Jesli ci nie włączają się wszystkie elementy zestawu widocznie źle podłączyłeś. W instrukcji obsługi jest opisane co i jak.

 

Zasada jest prosta. Sygnał wychodzi z przedwzmacniacza (trigger OUT) do końcówki (trigger IN) i potem z końcówki mocy (trigger OUT) do CDR (trigger IN) tak dalej jeśli masz więcej elementów, np. z CDR (trigger OUT) do tunera (trigger IN).......

 

to jak które lepsze ? toroid czy impuls ?

Przyjęło się że toroidy są lepsze, jednakże nie zawsze do końca jest to zasada. Ważne są sposoby połączenia, wielkość, parametry zasilania, ilość i rodzaj odczepów itd. Dlatego dobrze skonstruowany IE może być lepszy od toroida. Na ten temat sporo pisali nasi spece od robótek ręcznych.

 

Dobry zasilacz ma być wydajny i trzymać prąd.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

chcę porównać przewody głośnikowe, żeby było szybko i krótki czas między kablami czy mogę podpiąc: kabel1 pod terminal 1 wzmaka, 2 pod 2, a do kolunny również podłączyć 2 kable(mam podwójne terminale) (blaszka łącząca terminale na miejscu) - i zmieniać odsłuchiwane kable selektorem wyjść głóśnikowych ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę porównać przewody głośnikowe, żeby było szybko i krótki czas między kablami czy mogę podpiąc: kabel1 pod terminal 1 wzmaka, 2 pod 2, a do kolunny również podłączyć 2 kable(mam podwójne terminale) (blaszka łącząca terminale na miejscu) - i zmieniać odsłuchiwane kable selektorem wyjść głóśnikowych ?

 

Jeśli w głośnikach podwójne terminale, to pewnie do połączenia biwire, więc na każdym z kabli usłuszysz dół lub górkę pasma (w zależności od podziału w zwrotnicy).

Podpięcie do zmostkowanych terminali, także większego sensu to nie ma, ponieważ pojemności kabli się zsumują i w efekcie nie będziesz wiedział jak naprawdę każdy z nich 'gra'.

Edytowane przez OLES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupię bardzo chętnie 991 lub 991ae.Czy ktoś z klubu ma może na sprzedaż lub w najbliższym czasie będzie miał?

Nieaktualne.

Kupiłem 991ae w super stanie i fajnej cenie od kolegi -Marteo1981-którego serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nagła i niespodziewaną śmiercią mojego NADa C521i, szukam przepustki do Klubu Rotela ;) Bardzo chętnie kupię zadbanego i w znośnej cenie Rotela-02 lub 06, ewentualnie rozważę coś starszego z tej półki cenowej.

Żeby w pełni oddać dramatyzm sytuacji, dodam że jak na złość, mój NAD wyłożył się dokładnie wtedy , gdy wędrowały do mnie świeżutkie KEF C1, także od dwóch tygodni monitorki stoją i się kurzą, bo nie mam do czego płyty włożyć i ich odsłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nagła i niespodziewaną śmiercią mojego NADa C521i, szukam przepustki do Klubu Rotela ;) Bardzo chętnie kupię zadbanego i w znośnej cenie Rotela-02 lub 06, ewentualnie rozważę coś starszego z tej półki cenowej.

Żeby w pełni oddać dramatyzm sytuacji, dodam że jak na złość, mój NAD wyłożył się dokładnie wtedy , gdy wędrowały do mnie świeżutkie KEF C1, także od dwóch tygodni monitorki stoją i się kurzą, bo nie mam do czego płyty włożyć i ich odsłuchać :)

 

Już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co zamierzasz zamienić Rotka jeśli można wiedzieć??

Oczywiście też na Rotela :) RB-1552 i RC-1580

 

Aha.

Ciekawostka.

Mam w domu oprócz RC/RB-06 również integrę RA-06SE i zgodnie z zaleceniem w instrukcji postanowiłem sobie na próbę podłączyć ją do przedwzmacniacza. Kurcze, nawet w marzeniach nie spodziewałem się takiej poprawy przestrzeni :)

 

Dźwięk jeszcze bardziej oderwał się od głośników, poprawiła się separacja kanałów i dynamika też podskoczyła.

I zastanawiam się teraz czy jest sens kupowania wyższego dzielonego zestawu :)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

sittek skrobnij jak zagra ra 06 + dodatkowa końcówka mocy - w trzybie biamping 4x70w

 

z twojego opisu użycia ra06 jako końcówki wynika, że trzeba w nim poprawić sekcje przedwzmacniacza

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek skrobnij jak zagra ra 06 + dodatkowa końcówka mocy - w trzybie biamping 4x70w

 

z twojego opisu użycia ra06 jako końcówki wynika, że trzeba w nim poprawić sekcje przedwzmacniacza

RA-06SE + RB-06 dało wyłącznie większą dynamikę. Połączenie RA-06SE + RC-06 dało więcej powietrza, przestrzeni, głębi i trochę więcej dynamiki. W tym drugim przypadku zmiany nastąpiły w regulacji wzmocnienia. Dla tego samego poziomu wzmocnienia muszę więcej odkręcić w górę. W przypadku rotela daje to pewien komfort, ponieważ aż tak szybko nie robi się głośno. Ogólne wrażenie jest pozytywne.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem, miałem kilka dzielonych Roteli 9xx. RB 970, 980, 991. RC 970, 972, 995. Największa słyszalna różnica była przy wymianie preampa na 995. Dodam, że preamp ten ma bardzo przyzwoitą sekcję phono.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek , wybrałeś 2x droższego preampa. jest dużo lepszy od tego tańszego?

Nie wiem czy jest lepszy ale będę kupował w UK :)

 

Panowie chciałbym wpiąć jakąś nie drogą sieciowkę do rcd991ae i

Ten odtwarzacz ma dedykowana sieciówkę, więc jak dla mnie nie ma sensu. Kiedyś porównywałem z droższymi i szału nie było. Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest lepszy ale będę kupował w UK :)

 

Ten odtwarzacz ma dedykowana sieciówkę, więc jak dla mnie nie ma sensu. Kiedyś porównywałem z droższymi i szału nie było.

 

Ta "dedykowana" kosztuje kilka zł w sklepie komputerowym :)

 

A tego lappa można sobie samemu zrobić za połowę ceny. Chociaż szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.