Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jako że mam RA-971 to poluję na cedeka z tejże zacnej firmy i zacnej serii (i fajnie wyglądającej ;)

 

poluję konkretnie na RCD-950, ale obawiam się, że jak to bywa ze starszym sprzętem, jest ryzyko padnięcia lasera... lub może już takowy laser padł i handlarz wymienił na zamiennik który podziała mi rok.. nie wiem jaki jest laser w tym modelu (ale znajdę) ale czy ewentualna wymiana lasera to żaden problem? pytam bo nie chcę inwestować paru stów w cedeka a potem się okaże że laser i wymiana będzie mnie kosztować kolejną stówę - jak to mam w przypadku kupionego Onkyo z laserem-zamiennikiem ;)

 

no i chyba RCD-950 + RA-971 to dobre połączenie?

 

pozdrawiam

bzx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek, ten RCD-950 który jest na allegro jest przywieziony z UK właśnie. ale mniemam że 965BX to wyższy model, racja?

 

samemu niestety nie jestem w stanie tego przywieźć, no może przy okazji wylotu do UK i potem karton na podręczny ;)

 

@smykus_likas - laser kss 213 jest dostępny na allegro ale to zamienniki które padają po roku. oryginał kosztuje w granicach 90 pln...

Edytowane przez bzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@smykus_likas - laser kss 213 jest dostępny na allegro ale to zamienniki które padają po roku. oryginał kosztuje w granicach 90 pln...

 

No to nieźle ktoś Ci cenę zawyżył. Kupiłem już kilka tych 213 za 20 zł- a nawet całe mechanizmy (impel) i po kilku latach nadal grają po kilka godzin dziennie. Musiałeś trafić na jakiś felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle ktoś Ci cenę zawyżył. Kupiłem już kilka tych 213 za 20 zł- a nawet całe mechanizmy (impel) i po kilku latach nadal grają po kilka godzin dziennie. Musiałeś trafić na jakiś felerny egzemplarz.

 

sorry, miałem na myśli cenę całego mechanizmu... ten kosztuje 91 pln czy coś.. chwilowo niedostępny

http://north.pl/karta/kss213c-kpl.-mechanizm-onkyo-ksm213ccm;clcm-24800017y-laser,2431013.html

 

przerabiałem juz ten temat bo w moim CD Onkyo właśnie padł laser montowany około rok temu przez poprzedniego właściciela. pytałem tu na forum w innym wątku, ludzie pisali że zamienniki tak mają niestety..

 

ale ok, widzę na stronie impelshop że jest za 30 z mechanizmem ale jak sam widzisz, gwarancja tylko 6 miesięcy..

http://www.impelshop.com/?item=711

 

gdzie dorwałeś swojego KSS 213?

 

pozdro

bzx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szanowni miłośnicy rotela ;-)

 

Tak się składa, że z moimi b&w 7NT całkiem dobrze radzą sobie niektóre modele rotela.

Będę wdzięczny za opinię ile jest wart taki zestaw jak ten na allegro

http://allegro.pl/top-rotel-michi-rhb-10-high-end-super-stan-i1647184355.html

 

Można próbować kupić wszystko (RHB10 + RC972 + RCD975) ale czy warto no i za ile ?

Będzie skucha jak się okaże, że to któryś z Was ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcusb: nie słuchałem nigdy serii Michi ale RC972, choć to fajny preamp, to do Michi będzie za cienki. Zmieniłem go na RC995 i różnica była duża. Zdecydowanie większa niż przy zmianach końcówki z 970>980>991. No a to i tak nie są pre Michi.

 

Ale warto, pewnie, czemu nie. Jeśli wylicytujesz dobrą cenę... :)

 

W kwestii preampa:

Sześć lat temu za RC972 dałem 200 euro z przesyłką kurierską z DE.

Za RC995 dałem w zeszłym roku 180 funtów.

To powinno Ci dać jakieś pojęcie o cenach.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trochę mi się pali bo cisza od paru tygodni w domu - mam apli od szwagra wcale nie gra.

Z drugiej strony ten michi pojawaia się już chyba 3 raz, pre 995 jest na ebay za 100 euro, ale nie kupię końcówki bez pre bo jej nie sprawdzę, a jak podłączę do tego co ten człowiek oferuje to szału tak jak mówicie też przez ten pre nie będzie.

Ale przede wszystkim to 4k za sprzęt który ma jakieś 11 lat ... Skoro nie usłyszę i tak michi to może bez sensu się w niego pakować - bo nie ma tam ani słowa o pochodzeniu sprzęt ani o dokumentacji, więc może wystarczy mi

 

pesudo audiofilski 06 +06 za 3k

http://allegro.pl/audiofilski-zestaw-rotel-ra-06-rcd-06-kpl-i1629683167.html

i 05 + 06 za 2500k

http://allegro.pl/zestaw-rotel-ra-05-rcd-06-w-wa-i1643916008.html

 

lub creek w sumie za jakie tez 3k na gwarancji do 2012..

http://allegro.pl/okazja-creek-evolution-2-wzmacniacz-gwarancja-i1640818727.html

http://allegro.pl/okazja-creek-evolution-2-cd-gwarancja-i1640818883.html

 

 

AH... gdyby wszystko to RHB10 + RC972 + RCD975 kosztowało 3k to wogóle bym się chyba nie zastanawiał.

 

Pozdrawiam.

 

ps. wiem że te ostatnie typy to swojego rodzaju herezje więc wybaczcie :)

 

No i wygooglałem ...

http://www.hi-fi.com.pl/PHPBB_2_0_6/viewtopic.php?p=372559

 

Dziury po starych wtykach na głośniki i sygnały....

eh.

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury po starych wtykach na głośniki i sygnały....

eh.

 

:-)

Dlatego ja wszystkie swoje używane zabawki kupiłem zagranicą :) Zawsze nieco spada ryzyko natknięcia się na naszą narodową przypadłość pt. "kombinować" ;)

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czołem! Nie jestem posiadaczem ale przez kilka miesięcy byłem użytkownikiem a nawet poniekąd naprawiaczem Rotela RCD-975 pożyczonego od kolegi. Wymieniłem spróchniałe kółko zębate od CDM9 wysuwające szufladę w ramach podziękowania (i dla własnej wygody) i powiem że przypadła mi do gustu zarówno ta prostota kształtu i funkcjonalność połączona z solidnością wykonania jak i przyjemne brzmienie urządzonka.

 

No ale trzeba w końcu kupić coś na własność.

Co powiecie na RCD-991 za ok 1400zł (stan ponoć idealny) lub RCD-971 za 800zł?

I czym się różni 991 od 991AE?

 

Reszta mojego zestawu: Amplifikator S, kolumny DIY Zaph'a w wersji podłogowej (aluminiowe Seasy)

Muzyka: każda z wyjątkiem elektronicznej, metalu, disco czyli - Turnau, rock, blues, Dire Straits, muzyka dawna, klasyczna.

Upodobania/oczekiwania: wysokie tony kulturalne, naturalne, nie męczące, środek delikatnie podkreślony, nasycony i ciepławy, bas masywny z dobrym uderzeniem, dobra przestrzeń rozciągnięta na boki poza kolumny i dźwięk podany trochę w przód na słuchacza :D

Zapytacie: "może jeszcze żeby serwował frytki?"...

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

http://cgi.ebay.pl/Rotel-RR-1050-Universal-Learning-Remote-Control-RR1050-/150639520394?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2312d0aa8a

 

Trochę drogo, ale AK za zwykły pilocik do CD każą sobie zapłacić ponad 100 zł. Przy okazji można ich zapytać o RR-1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ze stanów widziałem. To ponad 100 euro. Niedawno ktoś sprzedał za pół tej ceny. Będę polował jeszcze.

 

A czy ktoś próbował zmieniać, przypisać wejścia poprzez złącze RJ45 programem ROTEL Setup Configuration w RSX-1056? Czytałem, że ten program obsługuje modele od RSX-1058.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Nie jestem posiadaczem ale przez kilka miesięcy byłem użytkownikiem a nawet poniekąd naprawiaczem Rotela RCD-975 pożyczonego od kolegi. Wymieniłem spróchniałe kółko zębate od CDM9 wysuwające szufladę w ramach podziękowania (i dla własnej wygody) i powiem że przypadła mi do gustu zarówno ta prostota kształtu i funkcjonalność połączona z solidnością wykonania jak i przyjemne brzmienie urządzonka.

 

No ale trzeba w końcu kupić coś na własność.

Co powiecie na RCD-991 za ok 1400zł (stan ponoć idealny) lub RCD-971 za 800zł?

I czym się różni 991 od 991AE?

 

Reszta mojego zestawu: Amplifikator S, kolumny DIY Zaph'a w wersji podłogowej (aluminiowe Seasy)

Muzyka: każda z wyjątkiem elektronicznej, metalu, disco czyli - Turnau, rock, blues, Dire Straits, muzyka dawna, klasyczna.

Upodobania/oczekiwania: wysokie tony kulturalne, naturalne, nie męczące, środek delikatnie podkreślony, nasycony i ciepławy, bas masywny z dobrym uderzeniem, dobra przestrzeń rozciągnięta na boki poza kolumny i dźwięk podany trochę w przód na słuchacza :D

Zapytacie: "może jeszcze żeby serwował frytki?"...

 

 

Generalnie z 971 będzie jaśniej niż z 991. 991 to większa kultura, muzykalność. Więcej powietrza i lekoo misiowaty dźwięk.

Różnica między 991 a AE nie jest bardzo duża (sprowadza się do wymiany kilku elementów, m.in. wzm operacyjnych) a dźwiękowo mimo niezbyt wielkich różnic jednak AE będzie lepszy.

 

Wszystko rozbija się o cenę :) Ale z opisu bliżej do 991 niż do 971 (ten to drive i rockowy wykop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z 971 będzie jaśniej niż z 991. 991 to większa kultura, muzykalność. Więcej powietrza i lekoo misiowaty dźwięk.

Różnica między 991 a AE nie jest bardzo duża (sprowadza się do wymiany kilku elementów, m.in. wzm operacyjnych) a dźwiękowo mimo niezbyt wielkich różnic jednak AE będzie lepszy.

 

Wszystko rozbija się o cenę :) Ale z opisu bliżej do 991 niż do 971 (ten to drive i rockowy wykop)

Nawinął sie Denon DCD 1450AR więc wziąłem. Miałem możliwość posłuchania u siebie w domu przed decyzją o zakupie - to argument nie do podważenia w zestawieniu z zakupem na odległość na podstawie opowieści kolegów. Ale dziękuję za dobre podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.