Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem okazję porównać również z Sony CDP-x222 es. Rotel gra znacznie lepiej. Dynamiczniej, z lepiej kontrolowanym i głębszym basem, bardziej wypełnionymi i mięsistymi średnimi tonami i nie gorszymi wysokimi. Sony gra troszkę jasno, dlatego Rotel wydaje się bardziej zrównoważonym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej koledzy :)

 

Tak piszecie o starszych modelach Rotela, a co z nowymi np. taki zestaw:

 

Przedwzmacniacz RC-1580

 

http://www.top-audio.pl/prod_rotel.html

 

Końcówka mocy RB-1582

 

http://www.top-audio.pl/prod_rotel.html

 

Odtwarzacz cd RCD-1520

 

http://www.top-audio.pl/prod_rotel.html

 

 

Jak to gra czy ktoś z Was słyszał-posiada owy zestaw i może napisać na temat więcej?

 

Pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeusz, chyba do RB-870BX? RA to oznaczenie integry. Jak z pilotem, to z serii 8xx chyba żaden nie miał pilota. W serii 9xx pilota miały 972, 990bx i 995.

Jednak ra-870bx. Ma wejście pre aut-main in ale faktycznie tu chyba można podłączyć tylko inną końcówkę (bez sensu) lub między pre aut a main in np. bufor lampowy (chyba też bez sensu). Wyrwałem się z pytaniem nie przemyślawszy go i bez dokładnej orientacji w możliwościach mojego wzmacniacza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ra-870bx. Ma wejście pre aut-main in ale faktycznie tu chyba można podłączyć tylko inną końcówkę (bez sensu) lub między pre aut a main in np. bufor lampowy (chyba też bez sensu). Wyrwałem się z pytaniem nie przemyślawszy go i bez dokładnej orientacji w możliwościach mojego wzmacniacza. Pozdrawiam

 

Zajrzyj do instrukcji. Wg instrukcji można podłączyć sprzęt taki, jak equalizer, preamp lub main amp, cokolwiek to znaczy.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do instrukcji. Wg instrukcji można podłączyć sprzęt taki, jak equalizer, preamp lub main amp, cokolwiek to znaczy.

Dzięki za zainteresowanie. Wzmaka kupiłem z Anglii jakiś czas temu. Słucham różnej muzyki z cd z włączonym cd direct gdzie sygnał idzie bezpośrednio na końcówki mocy. Taki

dźwięk w sumie mi odpowiada. Chętnie jednak bym popróbował z preampem (nie koniecznie rotela), który raz że miałby pilocika to jeszcze coś by zmienił w dźwięku. Byle na lepsze. Według angielskiej instrukcji można podłączyć preampa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie koledzy - może wiecie, kto naprawiłby mi RC 972? Jeden kanał podgłaśnia bardziej od drugiego. Wolałbym sobie w pokoju zostawić tego 972, bo ma pilota :) a do 970 trzeba spacerować.

 

Odpowiem sam sobie, może to dla kogoś będzie ciekawe. Moja małżonka uwielbia robić przemeblowania w domu. Marudziłem, że coś mi nie gra mój system. Żona spojrzała krytycznie na mój gabinet, wywaliła biurko, posadziła mnie bliżej kolumn, na środku pokoju i - voila - preamp się automagicznie naprawił. Jest stereo, oba kanały banglają, jak trzeba... Wcześniej siedziałem za blisko ściany (od przewodu kominowego) i przy takim stanowisku odsłuchowym było wrażenie, że jeden kanał gra wyraźnie głośniej :) Do tego nowy karnisz z zasłonami, gruby dywan na podłogę, duże kwiatki i jest coraz lepiej...

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Patryk 1980 - Rotel ma zawsze korzystny stosunek jakość /cena, gra w przyjemny i bardzo dynamiczny sposób i wszystkie modele są skrojone (dźwiękowo na podobny , dobry styl)

opisy cd 1520 znajdziesz w sieci i na forum(ten model czyta dodatkowo mp3), co do reszty to obawiam się, że jeszcze na salonach mogą nie gościć więc spróbój poszukać na forach państw gdzie obywatele są bardziej zasobni

lub

znajdź na alll salon który wystawił ww modele na sprzedaż i umówsię na odsłuch koszt zestawu to sporo powyżej 10kpln więc można się ruszyć

lub

kup w ciemno - powinienneś być zadowolony - chyba że ktoś wmówi ci że to kicha a ty uwierzysz

lub

przekona cię w lewo lub w prawo jakiś pseudoguru

 

Znasz Rotela / lubisz Rotela - to kup - i będzie Pan zadowolony

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stench

 

Dzięki za odpis :) znalazłem test w/w w czasopiśmie Hi-fi choice & home cinema 11/09 wydanie Polskie.

 

+ dźwiek żywy i dynamiczny,

- brzmi surowo i agresywnie, wysokie mają tendencje do nadmiernego rozjaśnienia i ostrości.

 

Średnica jest uwypuklona, bas jest zbyt leki i brak mu muskularności.

 

Dziwi mnie to , taka potężna końcówka a takie opinie że bas słaby :(

 

Kolumny towarzyszące to Cabasse ENC-1050

 

Podobno jeśli zestaw się połączy z łatwymi to wysterowania kolumnami Yamahy lun Monitor Audio to balans będzie dawał pozytywny efekt dynamiki i siły.

 

Ps.1 Oczywiście po krótce opis z czasopisma.

Ps.2 O dziwo nie wychwalają.... jak to bywa z reguły.

 

Najlepiej samemu sprawdzać pewnie z cieplejszymi i łagodniejszymi na górze kolumnami :)

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Więc do d.... ta recenzja

Rotel ma "absolutną" kontrolę na basem - więc jest on krótki, sprężysty i nie ma tendencji do wybrzmiewania, ale potrafi schodzić bardzo nisko

np oglądałem jakiś film ( dźwięk z mojej 06)i w pewnej scenie przy średnim poziomie głośności bas czułem bardzej jamą brzuszną niż uszami

 

zestaw o którym piszesz jest ok i najlepiej posłuchaj go sam ponieważ niektórzy lubią plumkanie małych składów inni krew z uszu, ktoś słucha rocka z lampy a inny rocka w wersji koncertowej

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STENCH

 

Oglądając film jakie ustawienie w wzmaku? ( z podręconym basem czy w trybie z odlączonych pokrętłami omijającymi je)

 

No mi też się wydaje że recenzja była zbyt surowa dla zestawu.

 

SMYKUS_LIKAS

 

Dokładnie z innymi kolumnami było by zapewne dużo lepiej.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod watek z takim pytaniem.

Czy ktos mial do czynienia z odtwarzaczem Rotel RDV-1093? Zastanawiam sie jak wypada w porownaniu z odtwarzaczem RCD 02 lub 06 jesli chodzi o stereo? Koszt zakupu moze byc podobny a funkcjonalnosc wieksza. Sprzedawca twierdzi ze porownywal z modelem RCD1072 i sa podobnej klasy - ale to juz pewnie przesada...

Natknalem sie na opinie ze "Rotel RDV 1062 zagrał u mnie znacznie lepiej niż np. Rotel RCD 06 SE."

I druga sprawa - jak radzi sobie z polskimi napisami przy DiVX-ach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Patryk - ja słucham z aktywną korekcją barwy dźwięku, kręcę jeśli słucham głośno/cicho - żeby nie leciała krew z uszu lub przy cichym by bas był bardziej zarysowany

 

slav - mało osób ma 1093, zobacz w goglach może coś znajdziesz, co do 1062 to wątpię byb był lepszy od 06, jeśli szukasz dobrego multi... to poczytaj o oppo 83 se

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do Was, znawców Rotela. Od długiego już dość czasu mam ochotę kupić sobie wzmacniacz Rotela (przez chwilę miałem głupi pomysł, aby kupić sobie jakiś amplituner do kina domowego, ale wolę jednak coś dobrego do muzyki). W związku z powyzszym "napaliłem się" na Rotel RA-1062.

 

I dlatego moje pytanie brzmi tak - w chwili obecnej mam kolumny Avance Omega 509 mkII i zastanawiam się, czy ktoś z Was może mi coś powiedzieć, jak ten zestaw może zagrać? Jestem na 99% przekonany do tego wzmacniacza, nie wiem, tylko co wyjdzie po tym połączeniu, a nie mam możliwości tego sprawdzić (kupno używanego sprzętu).

 

Ogólnie słyszałem niezbyt przychylne opinie o Avance, ale mam nadzieję, że ten wzmak będzie grał dobrze z tymi kolumnami. Co o tym sądzicie?

 

Proszę Was bardzo o pomoc! I z góry dziekuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, do Was, znawców Rotela. Od długiego już dość czasu mam ochotę kupić sobie wzmacniacz Rotela (przez chwilę miałem głupi pomysł, aby kupić sobie jakiś amplituner do kina domowego, ale wolę jednak coś dobrego do muzyki). W związku z powyzszym "napaliłem się" na Rotel RA-1062.

 

I dlatego moje pytanie brzmi tak - w chwili obecnej mam kolumny Avance Omega 509 mkII i zastanawiam się, czy ktoś z Was może mi coś powiedzieć, jak ten zestaw może zagrać? Jestem na 99% przekonany do tego wzmacniacza, nie wiem, tylko co wyjdzie po tym połączeniu, a nie mam możliwości tego sprawdzić (kupno używanego sprzętu).

 

Ogólnie słyszałem niezbyt przychylne opinie o Avance, ale mam nadzieję, że ten wzmak będzie grał dobrze z tymi kolumnami. Co o tym sądzicie?

 

Proszę Was bardzo o pomoc! I z góry dziekuję!!!

 

 

Skoro się na niego napaliłeś, to się "odpal" :) Serio, lepiej kupić coś lepszego (niekoniecznie droższego). 1070 albo starsze 985/980. Za każdym razem będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się na niego napaliłeś, to się "odpal" :) Serio, lepiej kupić coś lepszego (niekoniecznie droższego). 1070 albo starsze 985/980. Za każdym razem będzie lepiej

 

No to zbyt późno z poradą. Nie doczekałem się odpowiedzi i już stoi na półce. Póki co, nie narzekam na dźwięk - po moim poprzednim zestawie słychać różnicę - nawet żona stwierdziła, że dźwiek jest czytelniejszy i wyraźniejszy - na nowo odkrywa znane kawałki muzyczne - zresztą ja też. Na chwilę obecną jestem zadowolony. Z czasem może będę eksperymentował. smykus_likas, a w jakim aspekcie, wspomniane przez Ciebie wzmacniacze będą lepsze?

Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zbyt późno z poradą. Nie doczekałem się odpowiedzi i już stoi na półce. Póki co, nie narzekam na dźwięk - po moim poprzednim zestawie słychać różnicę - nawet żona stwierdziła, że dźwiek jest czytelniejszy i wyraźniejszy - na nowo odkrywa znane kawałki muzyczne - zresztą ja też. Na chwilę obecną jestem zadowolony. Z czasem może będę eksperymentował. smykus_likas, a w jakim aspekcie, wspomniane przez Ciebie wzmacniacze będą lepsze?

Dzięki za informację.

 

Na początek. 1060 to nie jest zły wzmak, ba całkiem dobry, tylko finansowo nie wiadomo co z nim zrobić. Dlatego twierdzę, że szkoda kasy na niego. A co dadzą tamte, które wymieniłem? Większa dynamika, lepsza kontrola głośników (lepsze prowadzenie basu). Póki co, ciesz się tym co masz, tym bardziej, jak sam zauważyłeś jest lepiej niż było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek. 1060 to nie jest zły wzmak, ba całkiem dobry, tylko finansowo nie wiadomo co z nim zrobić. Dlatego twierdzę, że szkoda kasy na niego. A co dadzą tamte, które wymieniłem? Większa dynamika, lepsza kontrola głośników (lepsze prowadzenie basu). Póki co, ciesz się tym co masz, tym bardziej, jak sam zauważyłeś jest lepiej niż było :)

 

smykus_likas - dzięki za informacje. Na szczęście kupiłem go używany, ale w bardzo dobrym stanie, więc nie było mi żal wydanych pieniędzy (różnica ponad 50% mniej niż nowy), zwłaszcza, że planowałem zmianę, ale nie wiedziałem na co. Wiedziałem, że może to być jeden z modeli Rotela lub Creeka. Stanęło na Rotelu. Mam wrażenie, że trochę brak mi basu, ale i tak nie byłem wielkim jego fanatykiem. Natomiast środek i góra są znacznie wyraźniejsze i czystsze niż do tej pory miałem. Głosy stały się wyraźniejsze - podczas słuchania E. Bartosiewicz, słychać było lekką chrypkę jej głosu w niektórych partiach - byłem pod wrażeniem - wydaje mi się, że wcześniej tego nie słyszałem.

Bardzo chętnie posłuchałbym tego wzmacniacza z innymi kolumnami i/lub odtwarzaczem CD. W tej chwili mam odtwarzacz CD Marantz 4000. Z pewnością, będę w przyszłości eksperymentował z dźwiękiem , póki co, cieszę się tym, co mam!

No i na koniec, chciałbym dopisać się do klubu Rotela!

Edytowane przez marioz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "Rotelowców" serdecznie:))) niedawno zakupiłem model RA 1520 i jestem z niego zadowolony, planuję zakup do niego odtwarzacza cd RCD 1520, ażeby to ładnie wyglądało i myślę, że też grało, na razie posiadam odtwarzacz Denon DCD 700ae i kolumny Magnat altea 5. Mam pytanko czy ktoś z jest tu na forum kto ma zestaw RA/RCD 1520 i mógłby powiedzieć jak to ze sobą gra i czy ten mechanizm szczelinowy rysuje płyty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym dołączyć do klubu :)

RA 971 MKII stanął na półce a obok Monitor Audio BR6

 

Od razu jednak chciałbym spytać czy to normalne:

jak długo słucham na głośności ustawionej na godz 11 wzmacniacz nagle zaczyna przerywać i się ścisza....

Czy to normalne

 

Zaznaczam ze sprzęt kupiłem używany ale z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym dołączyć do klubu :)

RA 971 MKII stanął na półce a obok Monitor Audio BR6

 

Od razu jednak chciałbym spytać czy to normalne:

jak długo słucham na głośności ustawionej na godz 11 wzmacniacz nagle zaczyna przerywać i się ścisza....

Czy to normalne

 

Zaznaczam ze sprzęt kupiłem używany ale z pewnego źródła.

 

 

a nie masz tego wzmaka postawionego do góry nogami i wydaje ci się że słuchasz go na godz 11 a tu jest piąta ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku godzin testuje wzmaka RA-820, ależ on dynamiczny!

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.