Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy taniej .... ostatnio 840 BX3/4 poszedł za ponad 900zł

Hmm, z tego co zaglądałem do archiwum wynika, że średnia cena RA-840* to ok. 400zł. Jeżeli faktycznie trafiła się sztuka sprzedana za 900 to tylko pogratulować sprzedawcy :)

 

 

Co do jakości grania 01 i 840 - nigdy ich bezpośrednio nie porównywałem ale jakoś wieżę Smykusowi. Potestowałem sobie kiedyś serię 0x vs 1210, 1312, 980, 1070 i mimo, że to zawsze będzie rotelowe granie (w pozytywnym znaczeniu oczywiście) różnica w poziomie jest jednak spora. BTW, RA-1210 można wyszperać za ok. 500-600zł. Jeżeli się trafi na niegrzebany egzemplarz, to moim zdaniem pogoni wszystkie 0x (nawet dzielone) oraz całą serię 8xx.

 

 

Kurcze, jak widać nie mogę zapomnieć o Rotelu. Trochę sentyment, trochę czasem brak rotelowych pazurków.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zRotelowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co zaglądałem do archiwum wynika, że średnia cena RA-840* to ok. 400zł. Jeżeli faktycznie trafiła się sztuka sprzedana za 900 to tylko pogratulować sprzedawcy :)

 

 

Co do jakości grania 01 i 840 - nigdy ich bezpośrednio nie porównywałem ale jakoś wieżę Smykusowi. Potestowałem sobie kiedyś serię 0x vs 1210, 1312, 980, 1070 i mimo, że to zawsze będzie rotelowe granie (w pozytywnym znaczeniu oczywiście) różnica w poziomie jest jednak spora. BTW, RA-1210 można wyszperać za ok. 500-600zł. Jeżeli się trafi na niegrzebany egzemplarz, to moim zdaniem pogoni wszystkie 0x (nawet dzielone) oraz całą serię 8xx.

 

 

Kurcze, jak widać nie mogę zapomnieć o Rotelu. Trochę sentyment, trochę czasem brak rotelowych pazurków.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zRotelowanych ;)

 

Link do aukcji http://allegro.pl/rotel-ra-840-bx4-wzmacniacz-i1203243208.html

 

Powiem Ci, że jakość grania warta tych pieniędzy , 840 BX3 /4 może śmiało konkurować z droższymi klockami ,pomimo swojego wieku

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jaja. zobacz tu:

http://archiwumallegro.pl/search/3001211-rotel-ra-840.html

 

 

 

 

Powiem Ci, że jakość grania warta tych pieniędzy , 840 BX3 /4 może śmiało konkurować z droższymi klockami ,pomimo swojego wieku

Nie neguję jakości grania 840* tylko cenę dwa razy wyższą niż średnia rynkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://liniadzwieku.pl/expo1.php?Id_typ=1

 

Tu sa trzy Rotelk. Jeden miesci sie w cenie

 

ROTEL - RA-930AX 590 PLN. Panowie daja gwarancje i mozna oddac jesli sie nie spodoba.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://liniadzwieku.pl/expo1.php?Id_typ=1

 

Tu sa trzy Rotelk. Jeden miesci sie w cenie

 

ROTEL - RA-930AX 590 PLN. Panowie daja gwarancje i mozna oddac jesli sie nie spodoba.

 

 

O dzięki, też patrzyłem na tego Rotela i zastawiałem się.

 

Ten 930BX to w miare przyzwoity model ? Bo tutaj na stronie w opiniach nic nie znalazłem

Edytowane przez zlowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 930BX to w miare przyzwoity model ?

To niestety chyba najniższy model Rotela z serii 9xx. Jest wystawiony na allegro egzemplarz RA-960, nawet trochę taniej - http://allegro.pl/rotel-ra-960bx-i1219601059.html tylko źródła (sprzedającego) kompletnie nie znam. W Linii Dźwięku zakupy robi się jednak dużo pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Potrzebuje porady. Z uwagi na chwilowe kłopoty finansowe musiałem sprzedać swój wzmacniacz. Okazało się natomiast, że niepodziewanie zostało mi jeszcze trochę funduszy więc poszukuje jakiegoś wzmacniacza. Kwota max 800 zł. Na allegro widziałem 971 i 931, który bardziej spasuje do mojego RCD 991.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czołem Panowie!

Potrzebuje porady. Z uwagi na chwilowe kłopoty finansowe musiałem sprzedać swój wzmacniacz. Okazało się natomiast, że niepodziewanie zostało mi jeszcze trochę funduszy więc poszukuje jakiegoś wzmacniacza. Kwota max 800 zł. Na allegro widziałem 971 i 931, który bardziej spasuje do mojego RCD 991.

 

971 jest lepszy, a co się dobrze spasuje jest jak zawsze zależne od reszty sprzętu, a nie od samego CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ja mam 01, czyli 02 bez pilota. Brzmienie ze świetną kontrolą basu (niemalże w skali bezwzględnej), ostry konturowy, dynamiczny. Nie ma miękkiego grania, za to dynamika i kontrola w tej cenie poza konkurencją. Gra nieco przybliżoną sceną, za to z dokładną lokalizacją źródeł dźwięku. Polecam do kolumn nieco ospałych z obszernym basem, z odpowiednimi kablami potrafi zagrać lepiej niż duuuuużo droższe urządzenia. Największy mankament i zarazem największa zaleta - szybko ucina dźwięk (nie wybrzmiewa). W basie jest to często pożądane, w średnicy i wysokich już zdecydowanie nie.

Podłączałbym do niego kolumny z problematycznym basem ale muzykalne, typu Dynaudio, lub z głośnikami Scana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, do Rotela trzeba dobrać odpowiednie kolumny. Przykładowo bowersy serii 6xx (oprócz pierwszej serii) albo starsze missiony to nienajlepszy pomysł do Rotela, chyba że lubisz krew z uszu. Obie paczki mam, więc wiem :)

 

Palton, co do Dynaudio, myślisz że 4-ohmowe paczki pójdą na 40-watowym RA-02? Ja tam się nie znam, ale twierdzi się, że do Dynek potrzebny jest mocny wzmak.

 

No to teraz się pochwalę... od dwóch dni grają u mnie Dynki DM 2/7 :-D

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To prawda, do Rotela trzeba dobrać odpowiednie kolumny. Przykładowo bowersy serii 6xx (oprócz pierwszej serii) albo starsze missiony to nienajlepszy pomysł do Rotela, chyba że lubisz krew z uszu. Obie paczki mam, więc wiem :)

 

Palton, co do Dynaudio, myślisz że 4-ohmowe paczki pójdą na 40-watowym RA-02? Ja tam się nie znam, ale twierdzi się, że do Dynek potrzebny jest mocny wzmak.

 

No to teraz się pochwalę... od dwóch dni grają u mnie Dynki DM 2/7 :-D

 

Ja mam 01, czyli 02 bez pilota. Bez problemu popędza on Dynki szwagra Audience 52. Nie znalazłem kolumn których by ten wzmacniacz nie napędził, w tym zoller solusion ze spadkiem do 2,5 ohm.

 

 

 

 

http://www.audiostereo.pl/o-co-chodzi-z-tym-rotelem_71546.html

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teoretycznie małą moc Rotela RA-02 raczej nie można narzekać :-)

 

Mój RA-02 spokojnie napędza 4ro omowe JAMO D590 (z pojedyńczą ośmiocalówką na dole) i w pełni je kontroluje. Zresztą parę innych kolumn też zaliczył w swoim życiu (z "czwórek" to jeszcze małe D400 oraz dużo słabsze od serii D Jamo Classic 8, innych nie kojarzę w tej chwili).

Nie nagrzewa się za bardzo i to mnie cieszy - szczególnie w lecie...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RoRo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NAPĘDZI" to słowo klucz. Wszystko rozbija się o to, co rozumiemy pod tym pojęciem. Kiedyś swoje dynki miałem podłączone do rotela (980). "Napędzał" je aż miło i wydawało mi się, że jest super. Po podłączeniu choćby krella 300i czy exposure 3010 stwierdziłem, że tamten rotel wcale ich nie "napędzał". 02 to bardzo fajny wzmak (choć to początek oferty rotela) i wolę go od np 1060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt...

Ale rozmawiamy o integrze za tysiąc złotych (bo za tyle w kraju kupimy zadbany "dwójki") z pilotem, no i chyba warto tego poszukać - skoro w Linii Dźwięku w tej chwili za tyle jest "jedynka".

Poza tym RA-01 i RA-02 jest do przyjęcia również jako pre (pamiętając o jego cenie - by nie przesadzać i nie porównywać do samych preampów w okolicach tysiąca).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+
  • av-24402.jpg

Grupa

Użytkownicy

Postów

2707

Rejestracja

12-lipiec 09

<br class="clear" style="clear: both; ">

Napisano 14 wrzesień 2010 - 01:22

 

Słuchałem niedawno zestawu Audionet, w tym AMP I, pre dzielone, oraz CD (wysoki model). Kolumny Zoller Solution (wersja specjalna). Słuchałem ten zestaw już wiele razy, ale po raz pierwszy miałem możliwość porównać ten wzmacniacz z innym. Porównanie zrobiłem pod kątem ew. zakupu końcówki AMP I, a porównywałem do mojego ... Rotela 01. Chciałem zobaczyć w którą stronę "idzie" wzmacniacz Audioneta (niestety nie sam AMP I, lecz z tym dzielonym Pre - które jest droższe od samej końcówki). Okazało się, że Audionet to wzmacniacz w całym paśmie dłużej wybrzmiewający, bardziej miękki, nieco zamaszysty. Rotel był o wiele lepszy w kontroli basu, za to w pozostałym paśmie dźwięki wygasały za szybko. Podsumowując- do muzyki spokojnej, Audionet był o wiele lepszy, jednak w szybko narastających dźwiękach, w gęstej muzyce lepszy był Rotel.

Już widzę te uśmiechy, czytałem wcześniejsze wpisy jak to AMP I kontroluje głośniki ... Zollery na których testowaliśmy wzmacniacze mają duże spadki impedancji, Rotel ma 45watt przy 8 omach, Audioet 200watt. Dodam jeszcze że kiedyś porównywałem tego Rotelika z Krellem KSA 200S i tam dopiero był bas kontrolowany i z wykopem.

No cóż tym razem nie mam innego wyjścia jak iść pod prąd ... Audionet pre + AMP I ~ 40 000zł nowy, Rotel 01 1899zł ... Co bym wybrał jeśli chodzi o dźwięk, do muzyki spokojnej Audionet, do Free Jazzu Rotela.

 

Ps. Można bić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok. Sam sobie odpowiem bo już dostałem odtwarzacz. Pilot działa, ale tylko przeskakuje utwory (nie przewija). I jak ten CD gra - bas idealny, dużo szczegółów, gładkie średnie i bardzo dobre wysokie.

 

Hmm, muszę protestować, "gładkie średnie" to oczywiście pojęcie względne, ale na tle konkurencji (przykładowo CA, Marantz itd.) jest raczej szorstkie, żeby nie powiedzieć suche. Wysokie podobnie jak średnie są zdecydowane, ale bez "lśnienia" i miękkości. Za to bas jest WZORCEM w tej cenie, a w skali bezwzględniej baaaardzo blisko ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.