Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Rotela RCD-06 od kilku lat. Chciałem nawet parę razy go sprzedać, ale nic w pułapie do 2000-3000zł go zdecydowanie nie przebiło/pokonało wśród odtwarzaczy CD. Służy mi on bardzo dobrze w torze słuchawkowym. Polecam, naprawdę niezły odtwarzacz. Brakiem dekodera HDCD nie specjalnie bym się przejmował.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się Rotel RCX-1500, czyli tuner, odtwarzacz internetowy i CD oraz wzmacniacz w jednym.

 

http://www.rotel.com/UK/Products/ProductDetails.htm?id=497

post-17176-087914800 1293466983_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali , pisali... :-)

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Na pewno niektórzy z was mięli do czynienia z RHB-10, a mało jest opinii w sieci, nie mówiąc już o testach czy pomiarach.

Jak to gra? Czy balans tonalny jest przesunięty w którąś stronę?

Ile warto za niego dać?

 

A na marginesie, ciekawe ile osób w Europie miało na własność tą bestię:

http://www.audioscope.net/rotel-rb5000-the-power-amp-p-1633.html

Zważywszy na dzisiejszą cenę, nowy musiał kosztować tyle co mały samochód.

Preamp do tego modelu jest równie niesamowity (-> TVK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Rotelowców! :)

Wczoraj kupiłem koleżance Rotela RA-930AX. Jako, że juz taki posiadałem i bardzo mi przypadł do gustu kupiłem go pomimo 2 wad (za to za bardzo dobrą cenę). Gra jak złoto tylko .... Bezwzględnie do wymiany jest jest cały plastik stanowiący spód urządzenia - to jedno. Drugie - uszkodzony jest włącznik sieciowy tzn. od razu odbija i trzeba albo go trzymać :) albo blokować np.wykałaczką. Mam prośbę i pytanie - gdzie szukać tych elementów? Ewentualnie jaki jest symbol włącznika i czy może da się go naprawić. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie do mnie dojechał spóźniony "prezent" gwiazdkowy, który zakupiłem sobie na wyspach: RC-995 i RB-991. W porównaniu do RC-972 i RB-980BX grającego wcześniej, znacznie większą różnicę daje wymiana przedwzmacniacza. Kiepski jestem w ujmowaniu w audiofilskie słówka tego co słyszę, ale to właśnie przedwzmacniacz gra inaczej... Mam wrażenie, że scena się poszerzyła, instrumenty są lepiej odseparowane. Co ciekawe, na RC972 na godz. 9 było już bardzo głośno, na RC995 taki sam efekt jest powiedzmy na godz. 10.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do innych uzytkownikow wzmacniacza i przed-wzmacniacza serii 15. Mam te komponenty od roku i ostatnio zaczalem sie zastanawiac, czy jakikolwiek sens mialby bi-wiring w polaczeniu z kolumnami. Jesli ktos testowal, chetnie poczytam o jego odczuciach. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krzysiek

Ja miałem coś podobnego ale w odwrotnej kolejności, z dwiema RB-971MkII pre RC-990BX (to samo co Twój 995 tylko bez XLRów) grał dość głośno na godz. 9-10, z RB-990 można śmiało kręcić ponad 11. Myślałem że to wina mocy, ale przecież jedna 990 ma 200W a dwie zmostkowane 971 mają 180W. Tak więc wynika z tego że te klocki są do siebie dopasowane sygnałem wyjściowym z końcówek.

Teraz tylko jeszcze zapoluj na RB-990BX na dół i podłącz wszystko w bi-ampingu, ponoć bardzo udane zestawienie, ktoś gdzieś polecał je na audioreview, bo RB-990BX jest bezkonkurencyjny w zakresie basu a RB-991 za to ma lepszą górę pasma ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Micke,

 

Wiesz, razem z Rotelami przyjechał do mnie całkiem fajny gramofon Rega Planar 3. Ostatnie, na co w tej chwili mogę narzekać to bas :) Z tego co pamiętam, Ty jesteś trochę zafiksowany na lata 80-te. Ja też mam sentyment do tej dekady. Wczoraj wrzuciłem na talerz Culture Club "Colour by Numbers" (no co, to moje lata młodości ;)) - po prostu zbierałem szczękę z podłogi. Ta płyta ma taką dynamikę, wykop i bas, że ciężko mi to opisać. Nie jest to jednak reguła. Przed chwilą słuchałem Duran Duran "Seven & The Ragged Tiger", dla mnie ta płyta jest raczej nagrana jazgotliwie.

 

W tej chwili sprawę wzmocnienia mam raczej załatwioną. Ostatnią rzecz, jaką chciałbym dopracować, to dorzucić do systemu RCD-991AE. Ale po ostatnich wydatkach na winyle... hm... nieprędko... :)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem ROTELA RA-04SE. Gram na B&W 684 i pożyczonym cd DENONA DCD-860. Dlatego poszukuję do kompletu jakiegoś dobrego i przystępnego CD ROTELA do posiadanego zestawu. Prosze szanownych forumowiczów o pomoc w wyborze CD marki ROTEL. Z góry dziękuję za wskazówki i porady. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie wytłumaczyć czym różnią się wzmacniacze serii RA od wzmacniaczy serii RB np. RA-971 , RB-971 ?

to jest seria "9" wysokie modele w szeregotypie "71"

lecz RA oznacza integre natomiast RB koncówke mocy

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A były jakieś inne modele w "szeregotypie 71"? :)

na pewno było cd-971 i chyba ( głowy nie dam ) przedwzmacniacz rc-971 i amplituner rx-971

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możecie wytłumaczyć czym różnią się wzmacniacze serii RA od wzmacniaczy serii RB np. RA-971 , RB-971 ?

 

RA to zintegrowany wzmacniacz stereo

RB to końcówka mocy, do której potrzebujesz dodatkowo przedwzmacniacza o oznaczeniu RC

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pokazać różnicę między wzmacniaczami ra-1062 i ra-05. Planuję zakup w miarę dobrego wzmacniacza, ale na początek nie chcę wydać fortuny (tym bardziej, że dotąd używałem poczciwą Unitrę, która po kilku już naprawach odmówiła posłuszeństwa). Nie chcę też kupować używanego sprzętu. Miałem okazję słuchać 1062 i jestem pod dużym wrażeniem. Czy jest aż tak duża różnica w dźwięku, żeby dopłacać do 1062, tym bardziej, że na kolumny chcę przeznaczyć ok 2000 zł. Myślałem o B&W 685. Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, B&W 685 to nie jest dobry pomysł do Rotela. Jeśli słuchałeś 1062 i byłeś pod dużym wrażeniem to super, a z jakimi kolumnami, 685? Postaraj się posłuchać ich dłużej niż parę minut, dla mnie ten dźwięk jest strasznie męczący, a słucham do 10-12 godzin dziennie. Jeśli chcesz kupować nowy sprzęt, to w pobliżu ceny 685 plasują się Dynaudio DM2/7, które bardzo Ci polecam.

Co do wzmacniacza, ja nie porównywałem tych dwóch, ale 1062 ma bardzo dobre opinie użytkowników.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

1062 to starszy model, ale wyższa półka - obecny odpowiednik 1520

05 to wariant podstawowego modelu 04 wyposażony w pilota,

1062 vs 05 - to większa moc, lepsze bebechy - więc i pewnie lepsze granie

czy warto dopłacać ? zależy ile i w jakim pomieszczeniu to ma grać, jeśli małe to może nie, choć Rotela potrzymasz raczej długo więc jak planujesz jakąś przeprowadzkę to kup mocniejszy wzmacniacz

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.