Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczya postawionego pytania ? Oddam do przetestowania pilota od mojego cd, w celu sprawdzenia, czy wszystkie przyciski sprawne (szwankują dwa), czy też problem leży w odbiorniku w cd. Oczywiście pokryję koszty przesyłek. Proszę o informcję prywatną z nr telefonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smykus_likas - ja szukam wzmacniacza do JBL jak w opisie, budzet do 2000 (chyba ze cos wybitnego to moge przekroczyc)

 

nie krece sie w kolko kazdy wzmacniacz byl lepszy jesli chodzi o gore ale teraz kupilem cos wyzszej klasy od przecietnych japoncow - lepiej gra w kazdym aspekcie i to duzo nawet od hk ale tym razem gora nie jest jasna i szczegolowa wiec tego nie przeskocze i musze go wymienic,

 

moga byc przedwz+koncowka jak i sam wzmacniacz preferuje starsze bo nie ma co przeplacac, mysle sprobowac jeszcze rotela przyznam sie ze chce wyzej jak ra985bx wiec bedzie trudno no ale jak w klubie rotela nie dostane odpowiedzi to juz nigdzie

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup krella 300I (był ostatnio za 3500) i będzie po sprawie. O tym kręceniu w kółko chodziło mi o to, że kupujesz rzeczy w zbliżonym budżecie

 

Wyżej niż 985? To tylko konstrukcje dzielone, ale chyba będzie problem z kupnem czegoś ciekawego do 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mysle o krelu albo o amerykanskim sprzecie ale tego typu sprzet to juz wolalbym posluchac i myslalem tez o lampie

ten sansui to jest sporo wyzej od 680 - wiem bo porownywalem takze to tylko zblizony budzet cenowy (dzieki malej popularnosci marki) ale jakosciowo to juz nie jest zblizona klasa ale inne brzmienie (nie moj typ) i rzeczywiscie zeby bylo jeszcze lepiej z roteli to tylko dzielony rotel

no jeszcze lampe chce sprawdzic moze uda sie pozyczyc od kogos i zaoszczedze kasy

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV-300i (bo o tym chyba mowa) to zupełnie inne granie niż Rotel, słuchałem u kumpla bo kupił takiego właśnie za 3500zł. Ciepły, nieofensywny wzmak do spokojnej muzyki. Za to w miarę uniwersalny, wszystko na nim gra dobrze, może prócz rocka i metalu, bo do tego potrzeba mocniejszego pazura ;) Ale czy jest wart tych 3,5 tys ? Nie wiem, niedawno na ebayu poszedł taki za niecałe 3 tys zł, tak więc szału nie ma:

 

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160468262379

 

Za tą kasę wolałbym złożyć jakiś wysoki zestaw dzielony Rotela na końcówie RB-990BX, a nawet na RHB-10 (była chyba kiedyś taka za niewiele ponad 3 tys na ebayu).

 

Jeśli Krell to może KAV-400xi, ten z tego co czytałem jest bardziej bezpośredni. Niestety nigdy nie słuchałem takiego, tak więc nie zagwarantuje że będzie super :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rotelowcy.

Dawno nie zaglądałem do Klubu a tu widzę takie wpisy, że Rotel to już w zasadzie więcej niż Krell...

Panowie trochę dystansu, bo co prawda Rotele (nawet te najwyższe dzielone), to porządne urządzenia, ale "pewnego" pułapu jednak nie sięgają.

Jeżeli ktoś decyduje się na skok z Rotela na Krella, to musi wziąć pod uwagę, że w przyszłości czeka go wymiana źródła i głośników.

Kav 300cd/300i oraz Rcd 991/RC-RB 9xx to jednak nie ta sama liga - ale żeby to stwierdzić, trzeba je podpiąć do adekwatnych głośników.

I tu niestety nie opędzimy się Paradigmami, czy Dynaudio z dołu oferty tych również zacnych zresztą firm.

Piszę to bez złośliwości, tylko ku przestrodze, bo wiem z własnego doświadczenia, jak ta droga ku zatraceniu wygląda... :)

Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów.

 

Ps. kav 400xi jest dobrym wzmacniaczem, ale dużo bardziej bezlitosnym niż 300i, więc w jego przypadku dobór reszty toru jest siłą rzeczy jeszcze bardziej wymagający.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 300i to taka bardzo dobra, ale jednak budżetówka, nie bez przyczyny kilkuletnie integry kosztujące 12 tys zł schodzą po ok. 3 tys używane. Zresztą ten wzmak, razem ze swoja pancerną obudową waży tyle ile jedna cała RB-990BX, (z tego co czytałem to najlepsza, budżetowa końcówa Rotela, zbudowana w oparciu o architekturę hi-endowych klocków Michi). Jeśli już pchać się w Krella to proponuję starsze końcówy mocy, również dostępne na eBayu za grosze ;)

 

Żeby nie być gołosłownym przyznam się że... mam u siebie Rotela RB-990BX razem z dedykowanym pre RC-990BX, kolega ma za to tego Krella KAV-300i. Niestety na deathmatch będzie trzeba nieco poczekać, kolega wyjechał za granicę i wróci za miesiąc, a ja mam totalny remont w domu, brak miejsca na rozstawienie sprzętu, ponadto sprzedałem kolumny by mieć na ten remont kasę :] Kolumn trochę mi było szkoda, bo to żadne Dynaudio z dołu oferty, a same legendarne Audience 52SE (Contour 1.3MkII), no ale i tak planowałem skok na coś lepszego w stylu Harbethów czy podłogowych Dynaudio Contour.

 

A ten Krell KAV-300i to może by i z Paradigmami zagrał dobrze, na moje ucho musi mieć jakieś dynamicznie, szybkie kolumny z pazurem ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13 - właśnie chodziło mi o zachowanie odrobiny dystansu do posiadanych aktualnie urządzeń:)

 

KAV 300i zdobył nagrodę EISA jako urządzenie hi-end 1996-u roku. Był produkowany do roku 1998/9 ze zmienionym w stosunku do pierwowzoru logiem firmy.

Tak więc nawet te modele z końca produkcji mając obecnie około 12-u lat nadal trzymają wartość na poziomie 3-4 tys. zł (w zależności od stanu) i znajdują raczej bez problemu nabywców.

Spróbuj sprzedać za tyle dwunastoletniego Rotela:) - rynek zweryfikował wartość urządzeń.

Co więcej w "Ameryce" właśnie starsze serie Krella (z okresu KPS-ów i budżetowych KAV) są w dalszym ciągu synonimem zachowania wartości po latach.

Modele dostępne na "eBayu za grosze" mają tyle wspólnego z rzeczywistością co ceny "kultowych" Techniksów na allegro.

A co do "legendarnych" 52SE - legendarność zdobyły jedynie na krótko (i głównie w naszej) prasie.

Jako zagorzały fan Dynaudio, wiedziony kwiecistymi opisami z gazet nabyłem owe głośniki i po ciężkiej i niestety bezskutecznej walce pozbyłem się ich bez żalu, a za to z niesmakiem, że Dynaudio wypuściło coś takiego.

Wbrew pozorom (identyczne głośniki), ale obudowa i zwrotnica już nie, to nie jest to samo co Contour 1.3mkII - stąd właśnie takie absurdy na temat trudności z napędzeniem malutkich monitorków.

Podłogowe Audience 72 grają bardzo dobrze z Desenem Beatem 100, a chcąc uzyskać dobrą równowagę z małych monitorów trzeba mostkować końcówki mocy?

Coś nie tak z końcówkami, albo z głośnikami - a ponieważ miałem po drodze "trochę" Roteli i Dynaudio - wiem, że wina leży w tym przypadku po stronie głośników.

Bumboksowy bas zasłaniający średnicę i świetne wysokie tony, niestety w tym przypadku kompletnie oderwane od reszty pasma i dopełniające wrażenie nierównomierności przetwarzania dźwięku.

Po prostu ten model się nie udał - to oczywiście czysto subiektywnie, ale rozmawiałem szukając kiedyś pomocy z ludźmi, którzy mieli z nimi kontakt i mieli dość podobne wrażenia.

 

A wracając do porównania Krelli z Rotelami - jeszcze raz napiszę - podłącz je np. do Proaców Studio 100 (to takie minimum) i nie będzie już chyba żadnych wątpliwości.

Pozdrawiam i życzę zdrowia, szczęścia i pieniędzy po remoncie:)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno nie porownujmy krella do rotela bo moim zdaniem to jak porownywanie plastikowej zabawki do wzmacniacza ale po rozmowie z jednym uzytkownikiem krella 300 i 400 stwierdzil ze jesli chodzi o przejzystosc jasnosc szczegolowosc to krell 400x jest takim wzmacniaczem nie 300 i to mnie zastanawia chocby dlatego ze to juz wysoka polka (za wysoka cenowo dla mnie na chwile obecna) ale biorac pod uwage dac na 1704 ktory planuje zrobic to bylby juz prawie hi-end tylko ze musialbym wymieniac kolumny i kolejne wydatki wiec poszukam czegos tanszego...

 

a sz jasne koncowki + przedwzmacniacz rotela ? cos co naprawde dobrze jasno zagra jak ktos slyszal dvd denona 2800 i zwrocil uwage na sposob prezentacji dzwieku to wie o co chodzi i wie czego szukam

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Asmon

 

Niech sobie tam ten Krell co chce zdobywa, mi nie podszedł bo jak już wyżej napomknął smykus, muszę mieć żyletki ;P Więc pewnie mi bardziej spodobałby się 400xi, przez wielu uważany za gorszy od tego 300i.

Rotela za 4 tys nie sprzedam (no chyba że Michi, bo za tyle właśnie chodzą), gdyż reszta tych urządzeń to klocki budżetowe i tyle kosztowały ale nowe ! Ale już niestety łatwiej trafić używaną integrę Krella na rynku wtórnym niż któregoś z Roteli 99x. Rotel to po prostu rozsądny wybór dla kogoś kto szuka klocków best value for money, a nie tego który wygrał w totka i może sobie pozwolić na hi-end bez względu na koszty.

 

Co do Dynek 52SE, słuchaliśmy z kumplami różnych zestawów głośnikowych, Eposy, Akustyki, Vienny, Paradigmy, różne wynalazki DIY, Dynki zawsze wychodziły obronną ręką, często będąc lepsze od wielu zestawów, kwestia tylko doboru elektroniki, lekko zmulone wzmaki typu 300i odpadają :] Dla mnie przełom basu i średnicy z tych kolumn były ich największą zaletą, potężny i mięsisty wykop basu, i mięcho na niskiej średnicy, ale jak się słucha zmulonych płyt to nic dziwnego że też średnicę ma się zmuloną :] Kolumny do jakich mógłbym porównać 52SE to Harbethy 7 kumpla, może dlatego że prócz 52SE tylko te z masy innych odsłuchiwanych mi się naprawdę spodobały ;) Dynki są nieco słodsze na górze i mają bardziej wykopiasty bas, ale maniera średnicy (z jakiej słyną Harbethy) bardzo podobna ;)

 

PS. ProAci Studio mi odradzano, ponoć nic specjalnego, za grzeczne.

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze macie jakies katalogi albo spisy modeli rotela bo chcialbym sie cos zorientowac albo moze jest ktos zorientowany w rotelach tylko w czyms wyzej od 980-985bx i moze podac kilka przykladowych a najlepiej wszystkie rotele na ktore warto zwrocic uwage?

najlepiej PW

co do sansui czubsi byl taka osoba i dzieki temu mam porzadny a tanio kupiony wzmacniacz tylko szkoda ze nie jasny jak chce bo bym juz wiecej nie szukal

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>antymalkontent

 

RA-980 i RA985 to były wzmacniacze zintegrowane, wyżej to już tylko konstrukcje dzielone Rotela.

 

Może nie będę tu pisał co ile kosztowało i za ile można teraz kupić na aukcjach, bo z pewnością wielu forumowiczów którzy polują na Rotelowe okazje będzie mi miał za złe że napędzam Rotelową koniunkturę ;) Może posłużę się przykładem kolegi kolega forumowicza mol01, niezłego znawcy Rotela, (mam nadzieję że nie będzie miał mi tego za złe) ;P

 

"Max 14-letni Krell KAV 300i spadł "tylko" z 12kzł do 3-4kzł... no to max aż 17-letni RHB-10 spadł z 2700$ (nie wiem ile to było wtedy, ale obecnie 8,5kzł) również do 3-4kzł... zaś max 18-letni RB-990BX z 1000$ (obecnie 3,2kzł) do 1,5-2kzł ;)) To się nazywa trzymanie ceny - 50 % po 18 latach..."

 

Po bardziej szczegółowe dane można napisać do niego na priva, mi tam już rybka, mam swojego wymarzonego Rotela ;P Teraz tylko odkładać kasę na kolumny do niego ;)

 

PS. A jakbyś chciał coś lepszego od integr Rotela to mam dwie zmostkowane RB-971MkII w idealnym stanie na sprzedaż ;)

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Asmon

Zmostkowałem końcówki bo Dynki nie mają podwójnych gniazd i bi-amping odpadał. Poza tym brzmienie zmostkowanych jest znacznie lepsze od pojedynczej, większa dynamika, szybszy, potężniejszy bas, rozleglejsza przestrzeń i wyraźniejsze źródła pozorne. Z napędzeniem oczywiście nie miały problemów, jak się okazało w końcu te Dynki są jednak bardzo łatwe do napędzenia, dał radę nawet 75W Luxman ;) Były wymagające ale co do przejrzystości elektroniki, wszelkie zamulatory odpadają. Ja miałem problemy bo cały czas bujałem się na tanich CDkach za dwie stówy z allegro :] Jak już wreszcie dobrałem jako tako sprzęt to okazało się że bas jest za szybki i ogólnie za słaby (w końcu to monitorki na 1x17cm wooferku), nawet ten średni który jakoby muli średnicę. Pomógł sub Velodyne cięty od 100Hz, no ale doszedłem do wniosku że raczej w stereo nie chodzi o to by wspomagać się subami ;P Teraz poważnie myślę nad 72SE lub jakimiś podłogowymi Contourami.

 

Remont się niestety przedłuża i jego koniec zapowiada się min. za pół roku. To jest totalna demolka z burzeniem ścian i ocieplaniem chałupy od wewnątrz włącznie. Tak więc jak na razie nawet nie myślę o odkładaniu kasy na nowe kolumny, wszystko wciąga remont :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Max 14-letni Krell KAV 300i spadł "tylko" z 12kzł do 3-4kzł... no to max aż 17-letni RHB-10 spadł z 2700$ (nie wiem ile to było wtedy, ale obecnie 8,5kzł) również do 3-4kzł... zaś max 18-letni RB-990BX z 1000$ (obecnie 3,2kzł) do 1,5-2kzł ;)) To się nazywa trzymanie ceny - 50 % po 18 latach..."

 

topowego sansui "zintegrowanego" mozna miec taniej, a to juz bardzo wysoka polka cos jak accuphase to jest jednak okazja tylko nie dla maniakow jasnego dzwieku niestety

 

no to teraz pytanie brac kilkuletniego rotela za 50% ceny czy cos innego ze sporym spadkiem ceny...

 

zreszta najwazniejsze co bedzie dostepne na rynku uzywek

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki Accuphase. Kolega zmienił właśnie Accu E-212 na Krella 300i i twierdzi że jest lepiej, mi też się tak wydaje. Accu miał nieco za miękki bas będąc przy tym mocno rozjaśnionym na górze, jak dla mnie bardzo nieciekawa kombinacja bo grozi albo kluchą na dole, albo żyletkami na górze :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha wiec nawet moj sansui nie jest miekki ani zamulony na dole, gdyby tak pozyczyc to rozjasnienie accuphase i po problemie... a krella chetnie bym przesluchal moze wybiore sie w wolnym czasie na odsluchy do sklepu paru urzadzen ale to dopiero we wrzesniu

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

czołem ,

im dalej w las tym więcej drzew

wątek poszedł w kierunku zbyt wygórowanych oczekiwań odnośnie sprzętu i kończy się tym, że do słuchania nadają się 2, 3 płyty z kolekcji a reszta szajsen...

ma sens grzebanie się w takich pułapach jeśli chcemy przeznaczyć na nowy sprzęt około 50 kpln i kupować płyty ze specjalistycznych wydawnictw powyżej 100 pln

uważam, że gubi się w tym radość i urywa z choinki...

taki jest mój punkt widzenia choć każdy ma prawo do własnego

wszystkich pozdrawiam

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając na Rotelach i Dynaudio nie miałem problemów z żadną poprawnie nagraną płytą, nie grały tylko te na maxa przeloudnessowane i niektóre pseudo-audiofilskie-specjalistyczne, efekciarskie wydawnictwa ;P Zazwyczaj przeszkadzało przebasowienie i wywalenie sceny za mocno na twarz. Podobnie słuchając na kolumnach takich jak Harbeth, najlepiej wypadają na nich lata 80-te których to mam 90% w kolekcji :]

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bracia rotelowcy!

 

W związku z tym, że stałem się posiadaczem rotela ra931 MKII (i tutaj pierwsze pytanie, jakie różnice między samym ra931 a MKII ?) - potrzebuje teraz monitorów doń. Moje typy:

 

 

b&w cm1

usher s520

monitor audio BR2

Kef IQ30

Tannoy M2

+kable do tego ( do 50zł/m kimber, qed, supry?)

W sumie najchętniej kierowałbym się w stronę usherów, ale trochę przekraczają budżet, poniżej są kef'y iq 30, które generalnie przykuwają moją uwagę wizualnie (co, nie ukrywam, też jest istotne), ale takie np. B%W cm1 czy Tannoy'e m2 to z grubsza spora oszczędność...

 

Metraż - 14 m2, do późniejszej adaptacji akustycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

U mnie do tej pory grał RC 972 i RB 970. Udało mi się ustrzelić na angielskim ebayu RB 980 w śmiesznej cenie. Do tego gość dorzucił RC 970 i cztery pary interkonektów :) Właśnie to przytargałem z Londynu i sobie pyrka.

 

Teraz pytanie koledzy - może wiecie, kto naprawiłby mi RC 972? Jeden kanał podgłaśnia bardziej od drugiego. Wolałbym sobie w pokoju zostawić tego 972, bo ma pilota :) a do 970 trzeba spacerować.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

Właśnie w moim zestawie nastąpiły spore zmiany ( jaki na forum :) i uważam, że rotele razem z dynaudio oraz na deser subwooferem velodyne to optymalne rozwiązanie :)

 

naprawdę nie trzeba szukać nic więcej.

 

dynaudio zastąpiły paradigmy a yamahę woofer velodyne. naprawdę odlot.

pozdrawiam

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników Rotela i przystępuje do klubu z dwoma końcówkami RB-960BX i pre RC-971 choć teraz wcale nie jest mi łatwo bo znowu dużo pracy mnie czeka zebym był zadowolony z całego systemu a już mi fajnie pogrywał Denonek Avr-1400 poprostu było spokojnie i nic mnie nie wk....ło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.